Beşiktaş’ta Cenk Tosun'un Alternatifi Demba'Ba!

Bu konuyu okuyanlar

bilicimustafa12

Müdavim
Reaksiyon puanı
626
Spor Toto Süper Lig takımlarından Beşiktaş'ta, forvet oyuncusu Cenk Tosun'un takımdan ayrılması halinde doğacak boşluğu doldurmak için çalışmalar başladı. Siyah beyazlıların ilk hedefi eski forvetleri Demba Ba...

besiktas-logo-357657.jpg

Cenk Tosun konusunda Everton’la anlaşmaya varan ve bu transferi önümüzdeki günlerde açıklayacak olan Beşiktaş’ın hedefinde eski golcüsü Demba Ba var. Siyah-beyazlıların gündemindeki diğer isim de Gignac.

Premier Lig ekiplerinden Everton ile Cenk Tosun transferinde anlaşmaya varan ve bu transferi yılbaşından sonra açıklamayı planlayan Beşiktaş’ın gündeminde yine transfer var. Cenk’in takımdan ayrılmasıyla birlikte forvet hattına takviye yapacak olan siyah-beyazlılarda hedef eski golcüsü Demba Ba. Başkan Fikret Orman, yönetim ve Teknik Direktör Şenol Güneş’in yanı sıra kadrodaki birçok futbolcunun çok sevdiği yıldız golcüyü kadrosuna dahil etmek isteyen Beşiktaş, Cenk Tosun transferinin ardından bu futbolcu için girişimlerini hızlandıracak.

Cenk’in transferinin ardından birinci forvet olarak Negredo düşünülürken, bu bölgeye yapılacak olan transfer, İspanyol golcüye alternatif bir isim olacak. Daha önce Beşiktaş forması giyen, ardından da Çin’e transfer olan Demba Ba, geçtiğimiz sezon ortasında siyah-beyazlı ekibe devre arasında kiralık olarak gelmiş ve yarım sezon kadroda yer almıştı.

Beşiktaş’la şampiyonluk yaşayan Demba Ba için Başkan Fikret Orman, geçtiğimiz günlerde yıldız futbolcu için, “Demba Ba bizim evladımızdır. Eğer şartlar uygun olursa tekrar kadroya katmak isteriz” ifadelerini kullanmıştı.

ROTA YENİDEN GIGNAC’A DÖNEBİLİR

Çin ekiplerinden Shanghai Shenhua’da forma giyen Demba Ba’nın sözleşmesi haziran ayında son bulacak. Çin’de liglerin bitmiş olması da, Beşiktaş’ın bu transferi bonservissiz olarak tamamlaması anlamına geliyor.

Ancak yönetimdeki tek soru işareti Demba Ba’nın sakatlığı. Çin’de ayağı kırıldıktan sonra uzun süren tedaviler sonrasında sahalara geri dönen Senegalli yıldız, ardından ilk maçına Beşiktaş formasıyla çıkmıştı. Temmuz ayından bu yana sakat olan Demba Ba’nın sahalara dönüş tarihi bilinmiyor. Bu futbolcuyla ilgili olarak raporları inceletecek olan siyah-beyazlı yönetim, transferi raporların sonuçlarına göre bitirecek.

Demba Ba transferinde pürüz çıkması halinde rota tekrar Meksika’ya çevrilecek. Meksika ekiplerinden Tigres forması giyen Gignac’ı tekrar gündemine alan siyah-beyazlı yönetim, Cenk Tosun’dan gelecek olan parayı, bu futbolcunun bonservisinde kullanabilir.

Önceliğini Demba Ba’ya veren yöneticiler, Ba transferi olumsuz sonuçlanırsa Meksika ekibinin kapısını çalacak.

Beşiktaş’ta Cenk Tosun’a alternatif aranıyor! Öncelik Demba Ba’nın

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Demba ba artık bitik severim kendisi ama işe yaramaz Gignac mükemmel olur alınırsa büyük sükse

WellTime54

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,000
Ba cenk in yerini dolduramaz bence.Negredo iş yapar zamanla

WellTime54

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,000
Cenk giderse Negredo tek kalacak Demba Ba yarım sezon olabilir ama Gignac gelirse mükemmel olur
Hemşerim var orda ya Pektemek de kötü topçu değil.Dediğine katılıyorum yalnız takım negredoya göre oynarsa gerçekten iş yapabilecek bi adam millet 35 gol atarım dediğinde makara yaptı fakat 20 golün üstüne çıkar rahatlıkla adamda o kapasite var.

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Hemşerim var orda ya Pektemek de kötü topçu değil.Dediğine katılıyorum yalnız takım negredoya göre oynarsa gerçekten iş yapabilecek bi adam millet 35 gol atarım dediğinde makara yaptı fakat 20 golün üstüne çıkar rahatlıkla adamda o kapasite var.
Aynen katılıyorum muhtemelen Demba Ba gelecek Negredo, Demba Ba ve Pektemek üçlüsü olacak yeni sezona yeni golcü alırlar tahminim ama Gignac alınırsa muhteşem olur tam bize göre bir topçu, Negredo ağır olmasa daha çok gol atar umarım ikinci yarı coşar Negredo

WellTime54

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,000
Lig bu sene çok iyi gidiyo Gs nin takla atması Fb nin talihsizliklerden sonra yükselişi başakşehir lider kayseri göztepe trabzon bjk derken bayağı nefes kesecek gibi 2.devre de.

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Lig bu sene çok iyi gidiyo Gs nin takla atması Fb nin talihsizliklerden sonra yükselişi başakşehir lider kayseri göztepe trabzon bjk derken bayağı nefes kesecek gibi 2.devre de.
Kesinlikle canım BEŞİKTAŞ' ım ilk yarı çok puan kaybetti telafisi zor bu sefer ikinci yarı telafi edemeyiz gibi sanki

WellTime54

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,000
Kesinlikle canım BEŞİKTAŞ' ım ilk yarı çok puan kaybetti telafisi zor bu sefer ikinci yarı telafi edemeyiz gibi sanki
Valla ben Fenerliyim ancak şunu diyebiliyorum 3 haftaya kadar kimse kopup gidemez.Beşiktaş dışarda içerde oynuyo münih ve sonrası çok sıkıntılı geçebilir fikstür bakımından ve olası ağır bir münih mağlubiyetinden sonra.Fenerbahçe hala isteneni veremiyo bana göre o formayı haketmeyen adamlarla dolu.Galatasarayın şampiyon olabilecek bi kadrosu var fakat beşiktaş kadar zengin bir yedek kulübesi yok.Başakşehir üçünün arasından sıyrılıp şampiyonda olabilir bu sene herşey mümkün :)

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Valla ben Fenerliyim ancak şunu diyebiliyorum 3 haftaya kadar kimse kopup gidemez.Beşiktaş dışarda içerde oynuyo münih ve sonrası çok sıkıntılı geçebilir fikstür bakımından ve olası ağır bir münih mağlubiyetinden sonra.Fenerbahçe hala isteneni veremiyo bana göre o formayı haketmeyen adamlarla dolu.Galatasarayın şampiyon olabilecek bi kadrosu var fakat beşiktaş kadar zengin bir yedek kulübesi yok.Başakşehir üçünün arasından sıyrılıp şampiyonda olabilir bu sene herşey mümkün :)
Bu yoruma aynen katılıyorum tespit on numara

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
İzleyip görecez hocam bakalım neler olacak :) artık Everton un maçlarıda izleyecez paşa inşallah daha iyi yerlere gelir
Ben başarılı olacağını düşünüyorum Cenk' in. Oyun stili benim de hayran olduğum İngiliz futboluna çok uygun. Everton' u takibe alacağım bende.

WellTime54

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,000
Ben başarılı olacağını düşünüyorum Cenk' in. Oyun stili benim de hayran olduğum İngiliz futboluna çok uygun. Everton' u takibe alacağım bende.
Aynen hocam zaten alt yapısı yurt dışı disiplinli çalışkan azimli efendi adam çok severim Cenk i Türkiye de ilerleyeceği kadar ilerledi gitmesi doğru oldu.1 sene kendini göstersin seneye manu gibi kulüpler bile ilgilenmeye başlar

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Aynen hocam zaten alt yapısı yurt dışı disiplinli çalışkan azimli efendi adam çok severim Cenk i Türkiye de ilerleyeceği kadar ilerledi gitmesi doğru oldu.1 sene kendini göstersin seneye manu gibi kulüpler bile ilgilenmeye başlar
Keşke Fener' li dostum keşke başarılı olsa da İngiltere' de daha büyük bir kulübe gitse Türkiye' nin en büyük kulübünde oynadığı gibi orada da Chelsea ' de oynamasını isterim Cenk' in ;)

WellTime54

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,000
Keşke Fener' li dostum keşke başarılı olsa da İngiltere' de daha büyük bir kulübe gitse Türkiye' nin en büyük kulübünde oynadığı gibi orada da Chelsea ' de oynamasını isterim Cenk' in ;)
Arda zibidisi gibi olmayacağına eminim ben hakkında hayırlısı olsun

bilicimustafa12

Müdavim
Reaksiyon puanı
626
Bence Cenk takımda kalmalı.

daimy2017

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Demba Ba geçici bir çözüm olabilir, takıma da bir heyecan katar (sempatik futbolcu ne de olsa ve üstelik gol attığında taraftarın söyleyeceği şarkısı da hazır). Ancak kalıcı çözüm başka yerlerde açılmalı ve kesenin ağzı açılmalı bunun için