Ekran Aniden Kapanıyor Fakat Kasa Çalışmaya Devam Ediyor

Bu konuyu okuyanlar

ulkeroffice

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba sevgili SDN okurları, yaklaşık 1 aydır karşılaştığım ve henüz çözemediğim bir sorun hakkında sizden yardım istiyorum. Bilgisayarımı normal bir şekilde kullanırken, video izlerken ya da oyun oynarken ekran aniden kapanıyor ve "sinyal yok" yazısı çıkıyor. Ancak kasa çalışmaya devam ediyor hatta bazen oyun ve video bile devam ediyor. Kullandığım kasa yeni nesil olduğu için toz problemim yok. Buna rağmen kasa içini ve ekran kartı fanlarımı temizledim. Isınmadan kaynaklı olduğunu sanmıyorum. MSI AFTERBURNER ve MSI GAMİNG APP gibi uygulamalardan takip ediyorum GPU sıcaklığım 40- 50 derece arasında. (AMD R7 370 GPU) bu sıcaklık normal olarak gözüküyor ancak AFTERBURNER yazılımından fan hızını %40'a getirdiğimde bu sorun uzun bir süre gerçekleşmiyor (yine de oluyor). Bunu nasıl çözebilirim.

8GB DDR3 Bellek,
İ3 4160 CPU,
H97 PC Mate Anakart,
MSI AMD R7 370 2G GPU,
Everest Rhino 432 Kasa.

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
Merhaba sevgili SDN okurları, yaklaşık 1 aydır karşılaştığım ve henüz çözemediğim bir sorun hakkında sizden yardım istiyorum. Bilgisayarımı normal bir şekilde kullanırken, video izlerken ya da oyun oynarken ekran aniden kapanıyor ve "sinyal yok" yazısı çıkıyor. Ancak kasa çalışmaya devam ediyor hatta bazen oyun ve video bile devam ediyor. Kullandığım kasa yeni nesil olduğu için toz problemim yok. Buna rağmen kasa içini ve ekran kartı fanlarımı temizledim. Isınmadan kaynaklı olduğunu sanmıyorum. MSI AFTERBURNER ve MSI GAMİNG APP gibi uygulamalardan takip ediyorum GPU sıcaklığım 40- 50 derece arasında. (AMD R7 370 GPU) bu sıcaklık normal olarak gözüküyor ancak AFTERBURNER yazılımından fan hızını %40'a getirdiğimde bu sorun uzun bir süre gerçekleşmiyor (yine de oluyor). Bunu nasıl çözebilirim.

8GB DDR3 Bellek,
İ3 4160 CPU,
H97 PC Mate Anakart,
MSI AMD R7 370 2G GPU,
Everest Rhino 432 Kasa.
Büyük ihtimal PSU'dan kaynaklı... Özellikle oyun oynarken bileşenler yük altına girip güç çekmeye başladıkları vakit sistem kendini ya kapatıyor yada uyku moduna alıyor. Başka bir PSU ile deneme şansınız var mı?

ulkeroffice

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Yalnız dediğim gibi sistem kapanmıyor, sadece görüntü gidiyor. Bu da mı PSU dan kaynaklıdır?

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
Yalnız dediğim gibi sistem kapanmıyor, sadece görüntü gidiyor. Bu da mı PSU dan kaynaklıdır?
Büyük ihtimal. Eğer oyun yada yük altındayken oluyor ise... Diğer seçenek ise GPU olabilir.
--- Gönderi Güncellendi ---
Açıkçası PSU dememin sebebi Everest!! :)

EREN DURMUŞ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aynı sorun bende de var fakat ben laptop kullanıyorum. MSI GT72VR 7RD DOMINATOR. Bazen oyun oynarken bazen webde gezinirken ekran gidiyor fakat işlem yapılıyor. Bugün açtığım gibi ekran gitti. Yeniden başlatmadan düzelmiyor

ulkeroffice

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ekran Kartının garanti süresinin bitmesine 2 ay kaldı. Bahsettiğim sorun dışında videolarda ve oyunlarda görüntüler kısa süreliğine kırmızı-yeşil bir hal alıyor. Garantiye göndermeye değer mi sizce? ne kadar beklerim ya da bir cevap alabilir miyim?
Büyük ihtimal. Eğer oyun yada yük altındayken oluyor ise... Diğer seçenek ise GPU olabilir.
Açıkçası PSU dememin sebebi Everest!! :)
Evet haklısınız. 80+ sertifikaya sahip değil bu PSU. Güç konusunda yeterli geliyor ama sanırım ömrü doluyor (2 Yıldır kullanıcısıyım).