Programcı İçin 1500 TL Monitör Önerisi

Bu konuyu okuyanlar

ykk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Programcıyım, bütçem 1500 TL.
Ekran Kartım: GTX 1050 Ti
2 ekran almayı düşünüyorum, bunun için çerçevesiz olması lazım ekranın.
Duvara monte edilebilir olması lazım (Vesa).
Boyutları buyuk olması lazım, birini yatay birini dikey olarak kullanacağım. Arada sırada ikisi dik ikisi yatay şekilde.

Düşündüğüm monitörler:
  • Asus VP239T 23" 5ms (Analog+DVI-D) Full HD IPS Monitör
  • Asus VP239H 23" 5ms (Analog+DVI-D+HDMI) Full HD IPS Led Monitör
  • En çok bu = LG 25UM58-P 25" 5ms (2xHDMI) Full HD IPS Monitör

xemreg

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Selamlar,

Eğer göz yorgunluğu için ve pivot bir monitör isterseniz dell ultrasharp kesinlikle bakmanızı öneririm. Hem görüntüsü net hemde kalibre edilmiş olduğundan doğru renkleri görüyorsun. Ayrıca göz yorgunluğuna birebir. Her şey olabildiğince net. Eğer deneme şansınız varsa yerinde denemenizde fayda var. Geneli itibariyle kalibreli ve kalibresiz monitörden alacağınız keyif farklıdır. Çoğu monitör kalibresiz olduğundan bundan bahsetmez bile. Kalibre sonradan da yapılabilir ama tek tuşla kalibreli hale getirmek var bide rgb değiştirerek. Ne alırsanız alın ips alıcaksanız kalibre oranına renk gamutuna bakarak alın.

Kolay Gelsin..

ykk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selamlar,

Eğer göz yorgunluğu için ve pivot bir monitör isterseniz dell ultrasharp kesinlikle bakmanızı öneririm. Hem görüntüsü net hemde kalibre edilmiş olduğundan doğru renkleri görüyorsun. Ayrıca göz yorgunluğuna birebir. Her şey olabildiğince net. Eğer deneme şansınız varsa yerinde denemenizde fayda var. Geneli itibariyle kalibreli ve kalibresiz monitörden alacağınız keyif farklıdır. Çoğu monitör kalibresiz olduğundan bundan bahsetmez bile. Kalibre sonradan da yapılabilir ama tek tuşla kalibreli hale getirmek var bide rgb değiştirerek. Ne alırsanız alın ips alıcaksanız kalibre oranına renk gamutuna bakarak alın.

Kolay Gelsin..
güzelmiş ama ;
pahalı
8 ms
biraz küçük geldi bana

xemreg

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
güzelmiş ama ;
pahalı
8 ms
biraz küçük geldi bana
Selamlar,

Normal şartlarda 5ms ile 8ms fark edemezsiniz. Eğer bu ürün ile oyun oynanmayacaksa zaten hissedebileceğiniz bir ortam yada medya yok. Oyun içinde 144hz tn paneller var 1ms ki şahsi fikrim çamur gibi ekranda 1ms dense ışıl ışıl renk bozulmayan bir panelde 8ms ile oyun oynarım. Tabi bu tercih meselesi dell in paneli söylediğiniz monitör panellerinden daha kaliteli ve ödüllüdür. Tercih genede sizin. Fiyatlar haliyle modele göre değişiyor. Şahsen almak istediğim bir monitör eğer imkanınız varsa yerinde seçtiğiniz monitörlerle beraber karşılaştırın görüntüyü ne demek istediğimi anlayacaksınız.

Kolay Gelsin..

ykk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selamlar,

Normal şartlarda 5ms ile 8ms fark edemezsiniz. Eğer bu ürün ile oyun oynanmayacaksa zaten hissedebileceğiniz bir ortam yada medya yok. Oyun içinde 144hz tn paneller var 1ms ki şahsi fikrim çamur gibi ekranda 1ms dense ışıl ışıl renk bozulmayan bir panelde 8ms ile oyun oynarım. Tabi bu tercih meselesi dell in paneli söylediğiniz monitör panellerinden daha kaliteli ve ödüllüdür. Tercih genede sizin. Fiyatlar haliyle modele göre değişiyor. Şahsen almak istediğim bir monitör eğer imkanınız varsa yerinde seçtiğiniz monitörlerle beraber karşılaştırın görüntüyü ne demek istediğimi anlayacaksınız.

Kolay Gelsin..
internetten sipariş vereceğim
ama gerçekten pahalı 1milyar çok fazla 2 monitçr için max 1500Tl bütceçm var

orcnd

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
2 tane aoc ips al derim. evde bir tane var görüntüsünde bir sorun yok. ayağı biraz çirkin ama vesa üzerinden monitör kolu ile kullandığında ayağı sökersin. toplam 1000 tl yapar ikisi.

monitör kolu olarak da darkın ürünleri en ucuzları. 2 farklı çeşidi var bende iş görüyorlar. dünyanın en kaliteli ürünü değil ama vaadettiği işi görüyor. 2 tanesini 400 tl den halledersin.

toplam 1400 tl ye halledersin.

artan parayı trackball yada ingilizce mekanik klavyeye harcayabilirsin. kodlamada kolaylık oluyor

AOC I2480SX 23.8" 5ms (Analog+DVI) Full HD IPS Monitör Fiyatı

Dark 1 Monitör Destekli Masa Tipi Ekonomik VESA Mount Fiyatı

https://www.aliexpress.com/item/Kensington-Original-Orbit-Trackball-Mouse-with-Scroll-Ring-Optical-USB-for-PC-or-Laptop-K72337/32631224106.html

ykk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
2 tane aoc ips al derim. evde bir tane var görüntüsünde bir sorun yok. ayağı biraz çirkin ama vesa üzerinden monitör kolu ile kullandığında ayağı sökersin. toplam 1000 tl yapar ikisi.

monitör kolu olarak da darkın ürünleri en ucuzları. 2 farklı çeşidi var bende iş görüyorlar. dünyanın en kaliteli ürünü değil ama vaadettiği işi görüyor. 2 tanesini 400 tl den halledersin.

toplam 1400 tl ye halledersin.

artan parayı trackball yada ingilizce mekanik klavyeye harcayabilirsin. kodlamada kolaylık oluyor

AOC I2480SX 23.8" 5ms (Analog+DVI) Full HD IPS Monitör Fiyatı

Dark 1 Monitör Destekli Masa Tipi Ekonomik VESA Mount Fiyatı

https://www.aliexpress.com/item/Kensington-Original-Orbit-Trackball-Mouse-with-Scroll-Ring-Optical-USB-for-PC-or-Laptop-K72337/32631224106.html
trackball ne alaka ve monitör kolu fazla pahalı değilmi
Dark VT39 13"-27" Hareketli Duvar TV Askı Aparatı Fiyatı
şöyle birşey düşünüyorum

orcnd

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
trackball ne alaka ve monitör kolu fazla pahalı değilmi
Dark VT39 13"-27" Hareketli Duvar TV Askı Aparatı Fiyatı
şöyle birşey düşünüyorum
duvara monteli düşünüyorsan farklı tabi masaya montaj daha kolay bir yeri delmen gerekmiyor.
masaya sıkıştırıp geçiyorsun ayrıca yükseklik ayarı yapabiliyorsun
özellikle dik ekranı masaya 0 yasladığında yukarı kaydırmak gerekiyor.
sonradan tekrar yatay yapmak istersen aşağı kaydırıp çevirmek yetiyor.

trackball ise kodlamada mouse kullanımını hızlandırıyor o yüzden önerdim.
ingilizce klavye daha önemli ama trackball da büyük kolaylık sağlıyor kodlamada

ykk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
duvara monteli düşünüyorsan farklı tabi masaya montaj daha kolay bir yeri delmen gerekmiyor.
masaya sıkıştırıp geçiyorsun ayrıca yükseklik ayarı yapabiliyorsun
özellikle dik ekranı masaya 0 yasladığında yukarı kaydırmak gerekiyor.
sonradan tekrar yatay yapmak istersen aşağı kaydırıp çevirmek yetiyor.

trackball ise kodlamada mouse kullanımını hızlandırıyor o yüzden önerdim.
ingilizce klavye daha önemli ama trackball da büyük kolaylık sağlıyor kodlamada
hmm ben türkçe klavye kullanacağım birde elim o trackball a oturmaz malesef
ve ekranın hdmi ozelliği ok 1050 ti de 1 hdmi 1 display portu var onun için hem display hem hdmi olması lazım monitorde birdaha dönüştürme felan yapmak istemiyorum

orcnd

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
hmm ben türkçe klavye kullanacağım birde elim o trackball a oturmaz malesef
ve ekranın hdmi ozelliği ok 1050 ti de 1 hdmi 1 display portu var onun için hem display hem hdmi olması lazım monitorde birdaha dönüştürme felan yapmak istemiyorum
display portlu monitör maliyeti arttırır. çevirici ile kullanmanın bir zararı yok zira kullanacağın çevirici zaten pasif olacak. yani sinyalde herhangi bir çevirme işlemi olmuyor sadece sokette değişiklik oluyor buda görüntüde bir zayıflığa yol açmıyor.