Bu konuyu okuyanlar

_X_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,544
mkp70R.jpg

Bugatti'nin yeni canavarı olan Chiron bilindiği üzre 2016 yılında tanıtılmış ve henüz eli kulağında gözü yollarda olan müşterilerine teslimatı gerçekleşmemiş bir süper süper otomobil.
Devam eden Chiron mesaisinde sona yaklaştığı gelen bilgiler arasında ve güncel olarak sızan son bilgi ise yakıt tüketim değerleri hakkında.

Ddm6jO.jpg

Standart olarak herkesin ilk basamakta tuttuğu yakıt tüketimi kriteri; Chiron tarafında ne yazıkki beklenildiği gibi standart otomobiller gibi değil. Zira süper süper otomobil tabiriyle lanse edilen Chiron'un 8.0 litrelik 4 adet turboşarj destekli ve 16 silindirli motoruna ilaveten 1.500 beygir gücünde 1.600 Nm değerlerine sahip ve bunun yanında saatte 420 klimetre hız erişmesi doğal olarak bu değerlere göre yakıt tüketimi konusunda bekletilerin bir hayli üstüne çıkmasına yol açıyor. Çünkü bu bir G sınıfında süper otomobil.

ERN6jA.jpg

Süper otomobil pazarında ele alındığında ve Chiron'un selefi konumunda olan Veyron modeline kıyasla bakıldığında Bugatti mühendisleri bir hayli mesafe katettikleri görülüyor. Chiron'un yapılan testler akabinde ortaya çıkan değerler baz alındığında Veyron'dan daha başarılı bir ivme yakalaması ile artık canavarın son rötuşlarının atıldığı ve yavaş yavaş asfaltları ısıtacak müşterilerine doğru paketleneceği öngörülüyor.

Bugatti’nin resmi sitesinde yayınlanan değerlere göre Chiron;

Şehir İçi : 100 kilometrede 35,2 Lt
Şehir Dışı : 100 kilometrede 15,2 Lt
Ortalama Kombine Değer : 22,5 Lt

olarak yansımakta.

Veyron ile arasında 500 beygirlik bir fark olmasına rağmen tüketim değerlerinin neredeyse aynı değerlere sahip olması Bugatti mühendisliğinin başarılı bir çalışma ürünü olarak yansımakta. Karbon salınım değerinin 516g/km olan Chiron her ne kadar gerçek hayatta daha fazla yakıt tüketimi yaşatacağı düşünülsede yapılan resmi tüketim değerleri açıklaması bu yönde.

jWp1dr.jpg

Bugatti Chiron'un Yakıt Değerlerini Nasıl Buluyorsunuz ?

Bugatti Chiron'u Beğeniyormusunuz ?

İmkanınız Olsa Bugatti Chiron Alırmıydınız ?

Son düzenleme:

_X_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,544
Beğeniyorum. Tasarımı harika görünüyor. :)

Ben tasarım anlamında beğeniyorum fakat bugattinin en beğendiğim modeli ne Veyron ne de Chiron'dur

Benim favorim Bugatti Galibier'dir.
İmkanım olsa hiç tereddüt etmeden alacağım tek arabadır.

qWpbOB.jpg

okpjRQ.jpg

Q7NaOv.jpg

XXN0R0.jpg

Mv20Ak.jpg

dGDPg7.jpg

5QXg6D.jpg

Sx105rRomules

Müdavim
Reaksiyon puanı
177
veyron daha hoş duruyor sanki sadece chironun far ve ön tampon y apısı hoş