Android'den İos'a geçiş.Ne kazandım? Ne kaybettim?

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
258
Uzun zamandır Android kullanıcı olarak yaklaşık 1 ay öncesinde İos'a geçtim.Telefon İphone 7 Plus 128 gb.Aslında geçip geçmemekle alakalı baya bir tereddütlerim vardı alışabilir miyim kullanabilir miyim vs vs..En sonunda karar verip geçtim.Bunu yazma amacım geçmek isteyipte karar veremeyenlere fayda olması içindir.Telefonu elime ilk aldığımda arayüzde dolaştığımda çok garip geldi doğal olarak geri gitmeye çalışıyorum gidemiyorum felan :)) Ama arayüze kısa süre içinde alıştım.Performans anlamında çok memnun kaldım.Android'de yaşadığım programdan atmaları hiç yaşamadım o açıdan çok iyi.Telefonu zorlamak için arka arkaya 10 program açtım telefonda hiç kasılma yok.Android'de mesela telefonu masanın üstüne koydunuz 5-6 saat sonra aldınız ve baktınız ki pilde %2-3 lük (bunu biraz iyi niyetle söyledim) kayıplar yaşıyordum.Yani bu çok anlamsız kullanmadığım halde telefon kendi kendine pil yiyor.İos'ta ise pil yemediğini duymuştum.Telefonu sabah 6 da koydum sarjı %100 idi öğlen 1 gibi aldım elime hala %100 bu beni çok şaşırttı yani bu kadarını da beklemiyordum.Kısıtlamalar var diyorlardı hiç kısıtlama felan yaşamadım.Almadan önce telefonu pc ye zor bağlıyorsun müzik atmak işkence diyorlardı.Aslında hiçte öyle değil.İtunes ile 10-15 saniyede müziklerimi atabiliyorum.Peki memnun kalmadığım şey var mı? Evet var o da hızlı sarj.Yani gerçekten İos'a geçtiğimde hızlı sarjı çok aradım bu yönde eksildim diyebilirim.Genel anlamda İos'a geçiş beni mutlu etti.Geçmek isteyenler gönül rahatlığı ile geçebilirler.İphone 7 Plus ile deneyimimlerimi başka bir konuda yazacağım.İyi forumlar.

_X_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,544
Önceki android de sıkıntılar yaşadığınız cihaz hangisiydi ?

Cihaz boştayken şarj kaybı yaşamadığı görüntüsü doğru, fakat kullanıma başlayınca ilk dakikalar içerisinde hızla düşüşler yaşanıyor.

Arayüzüne alışmak kısa sürer çünkü sadelik ve basitlik akıyor. Yerine göre seviyorum fakat basitliği işlevselliğinin darlığı erişilmek istenen ayarların; ayarlar içi, ayarlar içi, ayarlar olması insanın canını sıkıyor.

Cihaz şuan markanın en tepe modeli olduğundan doğal olarak kasma donma gibi durumlarla karşılaşmazsınız fakat cihaz ilk sıralamanız 3-4 ten aşağı indiğinde donanım yeterliliğine rağmen cihazınızdaki yavaşlamayı kendiniz farkedeceksiniz.

Şarj konusuna tekrar gelirsek çabuk tükenen ve geç dolan bir batarya sistemi olduğu bir gerçek ve saatlerce şarjda kalması ile belirttiğiniz eksiklik (hızlı şarj olayı) olmaması teknoloji devinin eksikliği. Bu eksikliği hoş görmek marka taraftarlığına girer. Alternatifleri var (ipad adaptörü) ayrı mesele ama o da ayrıca bi ücrete tabi.

Ayrıca özelleştirme konusunda her iphone ipad kullanıcılarının dile getirdiği yok müzik yüklemek için itunes yok pc bağlama muhabbeti nin aksini düşünmüş görmüş olmanızı şahsen garipsedim.

Tartışılıcak birçok kategorisi var fakat kötü veya çöp değerlendirmesi yapmak yanlış olur bu doğrultuda bakılacak olursa ios un ve apple ın çok yol katetmesi gerekiyor. Kamera, batarya, hızlı şarj, yazılım güncellemesi veriyorum diye tutturana kadar kullanıcılarını bezdirmesi başlıca kategoriler olarak sıralanır.

Son düzenleme:

F1kan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,882

Cihaz bıştayken şarj kaybı yaşamadığı görüntüsü doğru, fakat kullanıma başlayınca ilk dakikalar içerisinde hızla düşüşler yaşanıyor.

Arayüzüne alışmak kısa sürede çünkü sadelik ve basitlik akıyor yerine göre seviyorum fakat basitliği işlevselliğinin darlığı erişilmek istenen ayarların ayarlar içi ayarlar içi ayarlar olması insanın canını sıkıyor.

Cihaz şuan markanın en tepe modeli olduğundan doğal olarak kasma donma gibi durumlarla karşılaşmazsınız fakst cşhaz ilk sıralamanız 3-4 ten aşağı indiğinde donanım yeterliliğine rağmen cihazınızdaki yavaşlamayı kendiniz farkedeceksiniz.

Şarj konusuna tekrar gelirsek çabuk tükenen ve geç dolan bir batarya sistemi olduğu bir gerçek ve saatlerce şarjda kalması ile belirttiğiniz eksiklik (hızlı şarj olayı) olmaması teknoloji devinin eksikliği.

Ayrıca özelleştirme konusunda her iphone ipad kullanıcılarının dile getirdiği yok müzik yüklemek için itunes yok pc bağlama muhabbeti nin aksini düşünmüş görmüş olmanızı şahsen garipsedim.

Tartışılıcak birçok kategorisi var fakat kötü veya çöp değerlendirmesi yapmak yanlış olur bu doğrultuda bakılacak olursa ios un ve apple ın çok yol katetmesi gerekiyor. Kamera, batarya, hızlı şarj, yazılım güncellemesi veriyorum diye tutturana kadar kıllanıcılarını bezdirmesi başlıca kategoriler olarak sıralanır.
Uzun zamandır böyle kaliteli eleştiri yapanı görmemiştim.

_X_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,544
Uzun zamandır böyle kaliteli eleştiri yapanı görmemiştim.

Kullanıyorum ve babamın fabrikasının ürünü değil.

Olsa bile eksikliklerini dile getiremezsem özeleştiri kavramı özürlüsü olurum.

Takım tutma fanatizmi, holiganlığı gibi; markayı yerden göğe sığdırmamak, kusursuz görmek, eleştirmemek, eleştirememek ve bunlar için olmayan şeyleri öne sürmek bana göre cahilliktir.

Reaksiyon puanı
258

Cihaz boştayken şarj kaybı yaşamadığı görüntüsü doğru, fakat kullanıma başlayınca ilk dakikalar içerisinde hızla düşüşler yaşanıyor.

Arayüzüne alışmak kısa sürer çünkü sadelik ve basitlik akıyor. Yerine göre seviyorum fakat basitliği işlevselliğinin darlığı erişilmek istenen ayarların; ayarlar içi, ayarlar içi, ayarlar olması insanın canını sıkıyor.

Cihaz şuan markanın en tepe modeli olduğundan doğal olarak kasma donma gibi durumlarla karşılaşmazsınız fakat cihaz ilk sıralamanız 3-4 ten aşağı indiğinde donanım yeterliliğine rağmen cihazınızdaki yavaşlamayı kendiniz farkedeceksiniz.

Şarj konusuna tekrar gelirsek çabuk tükenen ve geç dolan bir batarya sistemi olduğu bir gerçek ve saatlerce şarjda kalması ile belirttiğiniz eksiklik (hızlı şarj olayı) olmaması teknoloji devinin eksikliği. Bu eksikliği hoş görmek marka taraftarlığına girer. Alternatifleri var (ipad adaptörü) ayrı mesele ama o da ayrıca bi ücrete tabi.

Tartışılıcak birçok kategorisi var fakat kötü veya çöp değerlendirmesi yapmak yanlış olur bu doğrultuda bakılacak olursa ios un ve apple ın çok yol katetmesi gerekiyor. Kamera, batarya, hızlı şarj, yazılım güncellemesi veriyorum diye tutturana kadar kullanıcılarını bezdirmesi başlıca kategoriler olarak sıralanır.
Kasma problemi yaşayacağımı pek zannetmiyorum.Babam İphone 6 kullanıyor 3 yıldır herhangi bir kasma şikayetinde bulunmadı şuana kadar.Müzik atma konusunda ise garipsenecek bir durum yok çok kolay atması..Garipsenecek olan zor diyen insanların olması..Şarj konusunda size katılıyorum artık Apple'ın hızlı şarjı getirmesi lazım çok büyük eksiklik.
--- Gönderi Güncellendi ---
para kaybettin başka bişey değil.
Evet pahalı yapacak birşey yok memnunum telefondan

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
kötü manada değil sadece para ruh sağlığın yerinde manasında mesela maxi plus5'i olanların kaybettiği o.

hasanalicelen

Asistan
Reaksiyon puanı
55
Uzun zamandır Android kullanıcı olarak yaklaşık 1 ay öncesinde İos'a geçtim.Telefon İphone 7 Plus 128 gb.Aslında geçip geçmemekle alakalı baya bir tereddütlerim vardı alışabilir miyim kullanabilir miyim vs vs..En sonunda karar verip geçtim.Bunu yazma amacım geçmek isteyipte karar veremeyenlere fayda olması içindir.Telefonu elime ilk aldığımda arayüzde dolaştığımda çok garip geldi doğal olarak geri gitmeye çalışıyorum gidemiyorum felan :)) Ama arayüze kısa süre içinde alıştım.Performans anlamında çok memnun kaldım.Android'de yaşadığım programdan atmaları hiç yaşamadım o açıdan çok iyi.Telefonu zorlamak için arka arkaya 10 program açtım telefonda hiç kasılma yok.Android'de mesela telefonu masanın üstüne koydunuz 5-6 saat sonra aldınız ve baktınız ki pilde %2-3 lük (bunu biraz iyi niyetle söyledim) kayıplar yaşıyordum.Yani bu çok anlamsız kullanmadığım halde telefon kendi kendine pil yiyor.İos'ta ise pil yemediğini duymuştum.Telefonu sabah 6 da koydum sarjı %100 idi öğlen 1 gibi aldım elime hala %100 bu beni çok şaşırttı yani bu kadarını da beklemiyordum.Kısıtlamalar var diyorlardı hiç kısıtlama felan yaşamadım.Almadan önce telefonu pc ye zor bağlıyorsun müzik atmak işkence diyorlardı.Aslında hiçte öyle değil.İtunes ile 10-15 saniyede müziklerimi atabiliyorum.Peki memnun kalmadığım şey var mı? Evet var o da hızlı sarj.Yani gerçekten İos'a geçtiğimde hızlı sarjı çok aradım bu yönde eksildim diyebilirim.Genel anlamda İos'a geçiş beni mutlu etti.Geçmek isteyenler gönül rahatlığı ile geçebilirler.İphone 7 Plus ile deneyimimlerimi başka bir konuda yazacağım.İyi forumlar.

İpad şarjı iki kat daha hızlı dolduruyor

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
o kadar aceleye gerek yok acele eden ecele gider batarya zarar görüyor sürekli ipad şarjı kullanmayın çok acele gerekirse ...

hasanalicelen

Asistan
Reaksiyon puanı
55
Ben kullanıyorum hiç bir mazarratını görmedim. Zaten Apple’da sitesinde bir zararı olmadığını söylüyor. Ama ipad’i iPhone şarjı ile şarj etmek bataryayı öldürüyor

Durmuşkandemir

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,098
Hızlı şarj kokusun da katılıyorum büyük bir eksik ama bağzen de şöyle düşünüyorum bu adamlar böyle bir sistemi yapmış böyle bir teknolojiyi kurmuş bu hızlı şarj uzun zamandır var bizim aklımıza gelen onların aklına gelmeyecek değil ki ve isteseler yapılmayacak zor birşey de değil o kadar sistemi kuran kişiler için bence mantıklı bir sebebi vardır beklemelerinin

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
çok gerekli olsaydı Steve Jobs koydurur şarjı 2Ah olurdu...
gereksiz derdi yaşasaydı.
Tim uncle'ın rüyasına girip kafasına iphone atıyordur...

atakanozer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Hızlı şarj iyi bir özellik gibi görünse de sık kullanımda bataryayı öldürüyor. Samsung S6'da 2 saat ekran süresi zor alıyorum. Bu yüzden hızlı şarjı avantaj olarak görülmemeli.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Hızlı şarj iyi bir özellik gibi görünse de sık kullanımda bataryayı öldürüyor. Samsung S6'da 2 saat ekran süresi zor alıyorum. Bu yüzden hızlı şarjı avantaj olarak görülmemeli.
S6 zaten pil ömrüyle kanser eden bir cihaz yalnız
@Murat Burç
arkadaş iphone'u kötülemeyi bıraksa iyi olacak.
Bak ben sana iOSdan androide geçip yorum yapan arkadaşların yorumlarını getirirsem susarsın . Benimle uğraşma

Aedon

Müdavim
Reaksiyon puanı
330
Varsin oldursun pili, 1 saatte telefon kullanima hazir hale geliyor. Apple hizli sarj getirdigi gun telefonlarini kullanmaya baslarim.

Snickers

Müdavim
Reaksiyon puanı
272

Pişmanlık bir zamanla kullan androide ki kadar sevemeyeceksin ios u çünkü birin de daha özgürsün diyerin de seni her türlü emrine uyduran bir sistem.Ben dediklerimi yapacaksın onun dışın da bu telefona bir şey yapamazsın diyen telefonun fiyatı 3.000 üzerin de diğeri ise daha düşük rakamlara da mevcut seçim sizin.Saygılar.

Reaksiyon puanı
258
Pişmanlık bir zamanla kullan androide ki kadar sevemeyeceksin ios u çünkü birin de daha özgürsün diyerin de seni her türlü emrine uyduran bir sistem.Ben dediklerimi yapacaksın onun dışın da bu telefona bir şey yapamazsın diyen telefonun fiyatı 3.000 üzerin de diğeri ise daha düşük rakamlara da mevcut seçim sizin.Saygılar.

Andorid'de yapıpta İos'ta yapamadığım şey olmadı.Şuana kadar bir kısıtlama görmedim uygulamadan atmalar felan olmuyor Android'de ki gibi..Ben bu kadarını beklemiyordum.

Batu97han

Doçent
Reaksiyon puanı
145
yoo aslında arkadaş iOS'u sevmiyordu da. baksın diye öyle bir yorum attım..
Konunun arkadaş ile alakası yok zaten bende zamanında sizin gibi mesaj attım herhangi bir argo kelime kullanmadım fakat bana ceza verildi.Forumda işini iyi yapmayan moderatörler var.

sdnSamet

Asistan
Reaksiyon puanı
17
Eşekten inip Ferrari ye binmişsin :)
Ama sözüm eski android cihazlara S7 S8 bence İphone a yaklaşamaz bile

metinmert06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
android de yapıp ios da yapamadığım bişey yok demiş arkadaş dosya yöneticisine gir bakalım ios da da gorelim