Hatalı renk sorunu

Bu konuyu okuyanlar

sacsaddsadfdasd

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bayram sabahından herkeze günaydın arkadaşlar. Casper vn-vsd4712c kullanıcısıyım lanet olsun ki....
İşlemci ayaklarında çok ısınmadan kopmalar oldu ve bende somon tarzı bişeyle yerine temiz bi şekilde yerleştirdim.1 gün sonra oyuna girerken resimdeki vaziyet beni karşıladı. İntelin driverini devre dışı bıraktığımda düzeliyor lakin kullanılmaz derecede kasma ve ısınma yapıyor. Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum. Herkeze iyi bayramlar.
2017-06-25 (2).png

Son düzenleyen moderatör:

Rootsyl

Müdavim
Reaksiyon puanı
514
GPU gg xD
monitörü aşağı yukarı oynatıp dua etki o noktaların yeri/şekli değişsin eğer öyleyse monitörü olmazsada pc yi değiştirmen gerek.

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
bence yapmamıştır hani laptoplarda overclock aşırı tehlikeli hani :)
Artık yapılıyor, ben de yapıyorum, bu dediğiniz birkaç yıl önce idi hatta şu an Intel'in laptoplar için de kullanılabilen kendi overclock yazılımı var, yabancı forumlarda kahve parası verip overclock için modifiyeli BIOS(hem anakart, hem ekran kartına) yaptırmak dahi mümkün.

Rootsyl

Müdavim
Reaksiyon puanı
514
Artık yapılıyor, ben de yapıyorum, bu dediğiniz birkaç yıl önce idi hatta şu an Intel'in laptoplar için de kullanılabilen kendi overclock yazılımı var, yabancı forumlarda kahve parası verip overclock için modifiyeli BIOS(hem anakart, hem ekran kartına) yaptırmak dahi mümkün.
ancak çokta zekice birşey değil sonuçta (gamer laptop değilse) soğutmalar original mhz e göre yapılıyor onu arttırırsanız ısınında bayağı artacağını göz önüne almak lazım.

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
ancak çokta zekice birşey değil sonuçta (gamer laptop değilse) soğutmalar original mhz e göre yapılıyor onu arttırırsanız ısınında bayağı artacağını göz önüne almak lazım.
Evet ülkemizde satılanlar genelde kalitesiz laptoplar olduğundan hızı düşük bile olsa ısınma sorunu çıkabiliyor, dolayısıyla zaten yüksek ısılarda çalışan ister laptop ister masaüstü olsun overclock tavsiye edilmez.
Konuya dönecek olursak ekran kartına ait ram'e yapılan fazla overclock bu tür sorunlara sebebiyet verebilir, o yüzden sordum.

sacsaddsadfdasd

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hayır. Aslında bi ara aklıma gelmedi değil lakin casper marka anakartlar global olmadığı için ve zaten devamlı ısınma problemi olduğu için sadece düşünmekle yetindim. Şuan için en mantıklısı bu laptop anakartı bir kasa içine yerleştirmek yani bildiğimiz pc kasası yapmak olucak. Riser kart ile harici ekran kartını halledebilirim diye düşünüyorum. Böylelikle bi işe yaramış olur casper...
Ayrıyeten BGA makinesi ile bu tür sorunlar çözülüyormuş ama nedense ülkemizde bu muhabbet ile ilgili kaynak tam olarak yok. Açıkcası casper pişmanlığını cihazı aldıktan sonra yaşamış olmam çok acı benim için:(.

Rootsyl

Müdavim
Reaksiyon puanı
514
yani mantıklı bişey ama direk laptoptanda deneyebilirdiniz

sacsaddsadfdasd

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şuan hava tabancası siparişi verdim. Lehimleri sağlamlaştırmak adına bu yöntemi deneyeceğim.Sonucu pazartesi yazarım.