Samsung Galaxy Note 5 Kullananlar Kulübü

doesluck

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Note 5'imde 2 gündür çok acayip bir donma sorunum var. Hiçbir videoyu açmıyor instagram'dan, youtube'dab facebook'tan, snapchat'ten hatta galeridekileri bile. Youtube'a tarayıcıdan girince açıyor. Ve klavyede mi sorun bilmiyorum whatsapp 'ta 10 15 saniye sonra durunca da dönüyor yazı yazılamıyor.

Uygulamalar donuyor böyle 2 gündür. Yeniden başlayınca bir süre düzgün çalışıyor sonra tekrar donma başlıyor. Umarım yardım edebilecek vardır.

Reaksiyon puanı
35
Note 5'imde 2 gündür çok acayip bir donma sorunum var. Hiçbir videoyu açmıyor instagram'dan, youtube'dab facebook'tan, snapchat'ten hatta galeridekileri bile. Youtube'a tarayıcıdan girince açıyor. Ve klavyede mi sorun bilmiyorum whatsapp 'ta 10 15 saniye sonra durunca da dönüyor yazı yazılamıyor.

Uygulamalar donuyor böyle 2 gündür. Yeniden başlayınca bir süre düzgün çalışıyor sonra tekrar donma başlıyor. Umarım yardım edebilecek vardır.
Cachleri temizleyin en son yüklediğiniz bir uygulama yapıyordur belki ona bakın en kötü yedekleyip wipe atarsınız

wolkhy1903

Profesör
Reaksiyon puanı
79
Arkadaşlar cepteteb kredi kartı kullanipta note 5 üzerinden nfc yı kullanıp temassiz ödeme de sıkıntı yaşayan var mı. Ben kullanıyordum kredi kartı taşımıyordum telefonla ödeyip geçiyordum son 1 aydır pos makinelerinde hata 79 kodu alıyorum ve ödeme yapmıyor. Acaba benzer sorunlar yaşayan var mı. Ona gore müşteri hizmetlerini kalaylicam da.

tugrul_27

Doçent
Reaksiyon puanı
116
Ya bende bi alarm simgesi mevcut oldu bi türlü gitmiyor kurulu hiç bi alarm yok neyin nesidir anlamadım

g0dforsaken

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Note5 Ultra ince ve siyah renk kılıf önerisi varmı spigende bişi kalmamış

dlsmahabwksn00000

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
gençler pil kullanımında yazan yüzdelikleri toplayınca çok az bi rakam oluyor ama şarja bakın... Sizde de böyle mi yoksa servise falan yollayayım mı
bf23f99bc3dcb529c7d69c0f9ee7779a.jpg

g0dforsaken

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Arkadaşlar telefon kilitliyken bildirim geldiği zaman bildirim sesi geliyor fakat ekran kapalı kalıyo otomatik ekran yanıp bildirimi göstermiyor herkesdemi böyle yoksa bi ayarı varmı?

celalettinaktas

Doçent
Reaksiyon puanı
34
20 mb lık güncelle eyi 4 parçalı rom ile odinde kurdum. Bir öncekine göre batarya sürem arttı. Bence bu şekilde bir denemeli sorun yaşayan arkadaşlar

Hamza kk

Doçent
Reaksiyon puanı
54
Ya bende bi alarm simgesi mevcut oldu bi türlü gitmiyor kurulu hiç bi alarm yok neyin nesidir anlamadım
Ezan vakti pro uygulaması kullanıyosan ondandı kapatabilirsin
--- Gönderi Güncellendi ---
Arkadaşlar telefon kilitliyken bildirim geldiği zaman bildirim sesi geliyor fakat ekran kapalı kalıyo otomatik ekran yanıp bildirimi göstermiyor herkesdemi böyle yoksa bi ayarı varmı?
Aynen öyle bildirim ışığı yanıyo birtek

romeo07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Aynı problem bende de var. İki kere hard reset atmama rağmen sorun hala düzelmedi.

doesluck

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Aynı problem bende de var. İki kere hard reset atmama rağmen sorun hala düzelmedi.
Dostum ben şimdi servise goturdum ve yazılımı tekrar kurdular, problem virüs. Sen de bir götür içindeki her şeyini yedekleyerek. Bizim attığımız formatla düzelmiyor. Sana tekrar yazarım. Sen de sorun varsa yaz.

Hayalet1981

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Size bir sorum olacak samsung note 5 vardi bende dusurdum ekran kirildi 600 tlye yaptirdim sonra ekranda sararma oldu goturdum kullanici hatasi dediler 1000 tl istediler bende kabul etmedim baska bir servise goturdum garanti dahilinde degisti ucretsiz sonra yine aynisi sonra yine ve yine toplamda 5 defa gitti servise parca tedarik edilmemis 45 gun beni aramadilar sormadilar sonra telefon acip telefonunuz degisime girdi gelin yeni telefonunuzu alin dediler bende para iadesi talep ettim elimdeki 5 adet servis fisiyle saticiya gitmeden direk thh ye gittim beni hakli buldu para iadesi dedi telefonu teknosadan almistim teknosa karara itiraz etmis mahkemeye sizce kim hakli ? Daha oncede teknosadan s6 edge aldim onuda ayni ekran sorunundan dolayi para iadesi almistim.

Son düzenleme:

uydu3405

Doçent
Reaksiyon puanı
115
Arkadaşlar bir sorum olacaktı bu 7 versiyonundan sonra telefonun görüntülü arama yapması değişti mi ablamda yine samsung eski sürüm bir telefon var 7 güncellemesi yapmadan önce ben note 5 kullanıcısı normal olarak görüntülü arama yapabiliyorduk. Burada uygulama değil telefonun kendi özelliğinden bahsediyorum.Şimdi yolluyorum görüntülü arama karşı tarafa sesli aramaya cevap ver şeklinde çıktığından olmuyor. Bu konu hakkında bilgisi olan var mı?

SONG JOONG KI

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Arkadaşlar bir sorum olacaktı bu 7 versiyonundan sonra telefonun görüntülü arama yapması değişti mi ablamda yine samsung eski sürüm bir telefon var 7 güncellemesi yapmadan önce ben note 5 kullanıcısı normal olarak görüntülü arama yapabiliyorduk. Burada uygulama değil telefonun kendi özelliğinden bahsediyorum.Şimdi yolluyorum görüntülü arama karşı tarafa sesli aramaya cevap ver şeklinde çıktığından olmuyor. Bu konu hakkında bilgisi olan var mı?
volte var mı? eğer varsa ondan olabilir

Son düzenleyen moderatör:

tugrul_27

Doçent
Reaksiyon puanı
116
Biz note 5 hakkında konuşuyoruz zaten fakat o kişi konuyu saptırıyor yanıt verince de alıntı yapma bunlar benim fikirlerim diyor bende diyorum ki fikrini kendine sakla sağda solda paylaşma buranın amacı ne ise amaca uygun konuş illaki o konuda fikir beyan edeceksen bunu bu kulüp te değil aç kendine ait bi konu git orda konuş bide gelip burda bize artistik yapma müslüman mahallesinde salyangoz sattırmam neyse uzatmaya gerek yok

Hayalet1981

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Size bir sorum olacak samsung note 5 vardi bende dusurdum ekran kirildi 600 tlye yaptirdim sonra ekranda sararma oldu goturdum kullanici hatasi dediler 1000 tl istediler bende kabul etmedim baska bir servise goturdum garanti dahilinde degisti ucretsiz sonra yine aynisi sonra yine ve yine toplamda 5 defa gitti servise parca tedarik edilmemis 45 gun beni aramadilar sormadilar sonra telefon acip telefonunuz degisime girdi gelin yeni telefonunuzu alin dediler bende para iadesi talep ettim elimdeki 5 adet servis fisiyle saticiya gitmeden direk thh ye gittim beni hakli buldu para iadesi dedi telefonu teknosadan almistim teknosa karara itiraz etmis mahkemeye sizce kim hakli ? Daha oncede teknosadan s6 edge aldim onuda ayni ekran sorunundan dolayi para iadesi almistim.
bu konuda fikri olan var mi ?

Crebros

Asistan
Reaksiyon puanı
14
Arkadaşlar note5 deki bilgilerimi (rehber özellikle) iphone a nasıl aktarabikirim en pratik yöntem ile

TalhaArı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Telefonu dün şarja taktım ve %100 sonra cikarttim 3 saat hic oynamadim ve baktigimda sarj %92 olmustu ondan sonra yattim ve kalktigimda sarj %79 olmuş bunu ilk kez yapti sorun bataryadami yoksa arka planda birseyler i calisiyor ? Pil kullanimda Android OS fazla kullanilmis gozukuyor.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20170620-162229.png
    Screenshot_20170620-162229.png
    111.5 KB · Görüntüleme: 448
  • Screenshot_20170620-162246.png
    Screenshot_20170620-162246.png
    68.4 KB · Görüntüleme: 490

pinterest

Profesör
Reaksiyon puanı
157
Telefonu dün şarja taktım ve %100 sonra cikarttim 3 saat hic oynamadim ve baktigimda sarj %92 olmustu ondan sonra yattim ve kalktigimda sarj %79 olmuş bunu ilk kez yapti sorun bataryadami yoksa arka planda birseyler i calisiyor ? Pil kullanimda Android OS fazla kullanilmis gozukuyor.
Deep sleep ya da arkada android os tetikleyen bir şeyler olmuş.

Ayrıca şu ana kadar hiç kimsede 7.0 Deep Sleep fire verdiğini görmedim. Kötü olmuş sizin durumunuz. Ben pilden değildir diye düşünüyorum.

Yedekleme olsa yine belli olurdu o da değil.

Sıkıntı var 13 saatlik senaryoda 12 saat android os açık kalmış.

TalhaArı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Deep sleep ya da arkada android os tetikleyen bir şeyler olmuş.

Ayrıca şu ana kadar hiç kimsede 7.0 Deep Sleep fire verdiğini görmedim. Kötü olmuş sizin durumunuz. Ben pilden değildir diye düşünüyorum.

Yedekleme olsa yine belli olurdu o da değil.

Sıkıntı var 13 saatlik senaryoda 12 saat android os açık kalmış.

Düzeltmenin bir yolu var mı? Servise götürmek mı lazım