Anakart Modeli Öğrenmek?

Bu konuyu okuyanlar

doesluck

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Laptop ım için ram alacağım ve uyumluluk için anakart modelini öğrenmek istedim ama şu şekil gözüküyor,

Temel Kart Modeli : Kullanılamıyor

Bu nedemek arkadaşlar? Alacağım ram ddr 3 1600 mhz bir sorun yaratır mı?

EfsaneReisTR17

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Oncelikle hayirli aksamlar anakar modelini ogrenicekseniz aida64 programini kurabilirsiniz ram anakart ve diger donanimlarin bilgilerini gosteren bir programdir kolay gelsin
--- Gönderi Güncellendi ---
Kafaniza gore almayin 1600mhz alirsiniz calisir sorun yaratabilir iyice arastirin

doesluck

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Oncelikle hayirli aksamlar anakar modelini ogrenicekseniz aida64 programini kurabilirsiniz ram anakart ve diger donanimlarin bilgilerini gosteren bir programdir kolay gelsin
Kafaniza gore almayin 1600mhz alirsiniz calisir sorun yaratabilir iyice arastirin
Eyvallah sağolasın hocam ama bu kullanılamıyor olayı nedir? Benim laptop modelinde özelliklerde ddr3 ve max 1600 yazıyor bir de. Onu da belirteyim.

EfsaneReisTR17

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Eyvallah sağolasın hocam ama bu kullanılamıyor olayı nedir? Benim laptop modelinde özelliklerde ddr3 ve max 1600 yazıyor bir de. Onu da belirteyim.

Kullanilamiyor hatasini ne yaparken veya hangi programda aliyorsunuz biraz acarmisiniz

Birde aida64 kurduysaniz zaten ram modeliniz belirtiliyor ordaki model ve mhz ye gore alabilirsiniz
Bu konu sizi biraz açabilir belki

Anakartımın en fazla desteklediği Max Ram Kaç ?

Burdaki arkadasimizinki 2 gb ramdan fazla takilmiyor mesela o 2 tane 1gb ı söküp yerine 2 tane 4 taksa calismaz veya sorun yaratabilir demek oluyor iyice arastirin laptobunuzun modelini en fazla kaç gb ram desteklediğini sonradan rami alirsiniz laptop desteklemez veya burdaki gibi 2 veya 4 gb dan fazla ram desteklemez ram elinizde kalir sonra

doesluck

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Kullanilamiyor hatasini ne yaparken veya hangi programda aliyorsunuz biraz acarmisiniz

Birde aida64 kurduysaniz zaten ram modeliniz belirtiliyor ordaki model ve mhz ye gore alabilirsiniz
Bu konu sizi biraz açabilir belki

Anakartımın en fazla desteklediği Max Ram Kaç ?

Burdaki arkadasimizinki 2 gb ramdan fazla takilmiyor mesela o 2 tane 1gb ı söküp yerine 2 tane 4 taksa calismaz veya sorun yaratabilir demek oluyor iyice arastirin laptobunuzun modelini en fazla kaç gb ram desteklediğini sonradan rami alirsiniz laptop desteklemez veya burdaki gibi 2 veya 4 gb dan fazla ram desteklemez ram elinizde kalir sonra

SAMSUNG ATIV BOOK 3 NP350E7C-S01TR NOTEBOOK

Benimkisi bu modeli. Kullanılamıyor yazısını çalıştır'da sistem özelliklerine bakmak için girdiğimde görüyorum. Buna 8 gb ramden fazlasını takabilir miyim acaba? Hız max 1600 onu biliyorum. Ve ddr3

EfsaneReisTR17

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Bendede samsung un np350v5c modeli var maks 8 gb destekliyor diye biliyorum

Sizin konunuza gelince aida64 programinda anakarta tiklayiniz orada chipset e tiklayiniz orada en fazla bellek miktari yaziyor
Anlatim istiyorsaniz youtubede bu video var

doesluck

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Bendede samsung un np350v5c modeli var maks 8 gb destekliyor diye biliyorum

Sizin konunuza gelince aida64 programinda anakarta tiklayiniz orada chipset e tiklayiniz orada en fazla bellek miktari yaziyor
Anlatim istiyorsaniz youtubede bu video var
Tamamdir hocam araştırdım biraz ve buldum max 8gb ram, ddr3 ve max 1600 mhz. Yarın buna 2 tane 4luk ram alacağım. Hangi markayı önerirsin ram'da?

EfsaneReisTR17

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Fiyata gore deisebilir laptobumla ayni marka olsun diyorsan

Samsung 4 Gb Ddr3 1600 Mhz Notebook Ram 4gb Pc3l-12800s-11-13-b4 - Low Voltage - M471b5173eb0-yk0 GittiGidiyor'da 283904116

Ama param var diyorsan bunuda oneririm

Corsair 4GB 1600MHz DDR3 Sodimm Ram (CMSO4GX3M1A1600C11) Fiyatı
Mhzlerini ve boyutlarini kontrol et laptobun rami ile kontrol et ram bildiniz gibi ortadan kesikligi vardir o kesiklerin ayni olmasina dikkat et yoksa uymaz mhz leride ayni olmasina dikkat et

doesluck

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Fiyata gore deisebilir laptobumla ayni marka olsun diyorsan

Samsung 4 Gb Ddr3 1600 Mhz Notebook Ram 4gb Pc3l-12800s-11-13-b4 - Low Voltage - M471b5173eb0-yk0 GittiGidiyor'da 283904116

Ama param var diyorsan bunuda oneririm

Corsair 4GB 1600MHz DDR3 Sodimm Ram (CMSO4GX3M1A1600C11) Fiyatı
Mhzlerini ve boyutlarini kontrol et laptobun rami ile kontrol et ram bildiniz gibi ortadan kesikligi vardir o kesiklerin ayni olmasina dikkat et yoksa uymaz mhz leride ayni olmasina dikkat et
Çok teşekkür ederim ilgin için :) ben yarin bir kadikoy yazıcıoğlu'na gideyim görerek alayım boyutunu filan 2 tane 4lük cekeyim:)

EfsaneReisTR17

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Onemli değil ama dedigim gibi giderken laptobun raminida al yanina karşılaştirarak al hayirli aksamlar