iPhone 5 cihazına Zenfone 2 551ML takası yapmalı mıyım?

Bu konuyu okuyanlar

Yunus Erdem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba,
Kafamı 2 gündür sorgulayan bir soru var ve size danışmak istedim.
iPhone 5 cihazıma kafa kafaya takas yapabileceğim telefonlar ararken Zenfone 2 32GB 551ML teklifi geldi. Telefonlardan pek anlamadığım için ne karar vereceğimi bilemiyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

iPhone 5 Özellikleri:
Apple'dan önceki cihazımın pili şiştiği için 0(sıfır) cihaz aldım ve nokta hatası yok.
16GB
Garantisi yok
diğer özellikleri nette bilindiği gibidir.

Zenfone 2 551ML Özellikleri:
32GB
Garantisi devam ediyor
Kasa olarak hala temizliğini benim telefon gibi koruyor.
diğer özellikleri bilindiği gibidir.

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Bence iPhone 5'de kalın. Asus Zenfone 2 551ML Intel işlemcili. Bence SnapDragon 600 serisi bir işlemci olsaydı daha güzel olabilirdi.
Yine de siz bilirsiniz. Dediğiniz gibi iPhone 5'inizde sorun yoksa o cihaza geçmenizi önermem.
@F1kan Sizin bu konuda düşünceleriniz nedir?

F1kan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,882
Merhaba,
Kafamı 2 gündür sorgulayan bir soru var ve size danışmak istedim.
iPhone 5 cihazıma kafa kafaya takas yapabileceğim telefonlar ararken Zenfone 2 32GB 551ML teklifi geldi. Telefonlardan pek anlamadığım için ne karar vereceğimi bilemiyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

iPhone 5 Özellikleri:
Apple'dan önceki cihazımın pili şiştiği için 0(sıfır) cihaz aldım ve nokta hatası yok.
16GB
Garantisi yok
diğer özellikleri nette bilindiği gibidir.

Zenfone 2 551ML Özellikleri:
32GB
Garantisi devam ediyor
Kasa olarak hala temizliğini benim telefon gibi koruyor.
diğer özellikleri bilindiği gibidir.
Bence iPhone 5'de kalın. Asus Zenfone 3 551ML Intel işlemcili. Bence SnapDragon 600 serisi bir işlemci olsaydı daha güzel olabilirdi.
Yine de siz bilirsiniz. Dediğiniz gibi iPhone 5'inizde sorun yoksa o cihaza geçmenizi önermem.
@F1kan Sizin bu konuda düşünceleriniz nedir?
Ya asus z2 kullanan bir çok arkadasım vardı. Her birinde bir sorun çıktı. Bir ara bende alamya niyetlenmiştim baktım hem çevremde hemde sitelerde dert yanan çok. O topa ben hiç girmedim. Aslında Asus z2 bana göre güç bakımından son derece yeterli ama şimdi ben bu arkadasa git alsam yarın bir gün sorun olsa ayıp olur. Zaten garanti noktasındada öyle şey bir firma değil asus. Bence gittiği yere kadar ip5 kullansın. Sonra maddi durumu olursa ve devam etmek isterse İosten devam eder. Yoksa android tarafına geçiş yapar. Ama ben böyle bir topa girmezdim açıkcası

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
geç daha güncel o zenfone3 mobile'de intel yükselişe geçecek.

Yunus Erdem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İşlemcilerden felan pek anlamam, şimdi iphone 5deki performans zenfone 2 de yok mu? Biraz kabaca tam olarak anlatabilecek var mı?

Durmuşkandemir

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,098
Iphone 5 32 bit destekli ve apple desteği kesti bence cihazın temizse ileride kafanın rahat etmesini istiyorsan. İmkanın varsa eğer sat üzerine az daha ekle 5s bak temiz şimdiki cihazına göre daha çok mutlu olursun kafan rahat eder düşük fiyatlı android den çok daha iyi.

Reaksiyon puanı
222
Iphone 5 i takas etmelisin yoksa elinde kalacak ilerleyen zamanlarda zf2 takas daha mantikli fakat zf2 biraz odun gibi telefon kalın onun disinda ben geçerdim

Yunus Erdem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Iphone 5 i takas etmelisin yoksa elinde kalacak ilerleyen zamanlarda zf2 takas daha mantikli fakat zf2 biraz odun gibi telefon kalın onun disinda ben geçerdim
Aslında performans konusunda çok sıkıntı yaşıyorum, iphone daki performansı karşılar mı diye düşünüyorum duruyorum, bana performans konusunda kabaca bir anlatım yapabilir misin?