iPhone 7 ve iPhone 7 Plus Kullananlar Kulübü

canberk sagnak

Profesör
Reaksiyon puanı
314
Aynen öyle ama gece mavisi silikon kılıf almayı düşünüyorum
ben 59 tl ye slikon kılıf aldım ona bile pahalımı acaba diyodum senin dediğin 149 tl bence değmez ama sen bilirsin arkada apple da yazsa malzemesi sonuçta slikon birde kamerayıda koruyacak bir özelliğide yok

Kenan___

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
iPhone 7 de kullandığım kılıf bu severek kullanıyorum :)

52SakocaN52

Profesör
Reaksiyon puanı
738
--- Gönderi Güncellendi ---

7ye göre plusin piyasisida daha iyi sanırım doğru mu ?

*Daha farklı bir kamera deneyimi. ( daha iyi demiyorum ). Çift kamera Plus'ın alınası yönlerinden. Arkadaki geniş açı Apple ' da şu anda ilk defa bu sene farklı bir deneyim sunmakta. 6x yakınlaştırma da sebepler arasında.

*Daha büyük , kaliteli ve PPI değeri yüksek bir ekran.Ekranın detaylarına girmeye gerek yok. Ama yine kontrast ve Renk skalası oranı iPhone 7 ye göre daha iyi.

*Daha iyi pil ömrü: Nerede ise 2x Batarya Ömrü. Pil şikayeti PLUS modellerinde olmaz genelde.Goruma dikkat ettiğin zaman Pil şikayetlerinin GENELDE 6S ya da 7 Hakkında olduğunu göreceksin.

*Daha Fazla RAM miktarı: Günlük kullanımda hissetmeyebilirsin belki ama, arkaplanda uygulamaların veri saklaması konusunda yararı yadsınamaz. Safaride 8-10 tane sekme, Facebook, Instagram açık olsun. 1GB Fazla RAM ile yenilemeye gerek kalmadan, arkaplanda veri saklayabilme deneyimi kazanacaksın.

Bunlar pratikte rahatça deneyimleyebileceğin farklar dostum.

Habibo881

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Benim fikrim illa ki plus. Eğer ki amiral gemisi almak istiyorsan plus olmalı.
7ye göre plasub
*Daha farklı bir kamera deneyimi. ( daha iyi demiyorum ). Çift kamera Plus'ın alınası yönlerinden. Arkadaki geniş açı Apple ' da şu anda ilk defa bu sene farklı bir deneyim sunmakta. 6x yakınlaştırma da sebepler arasında.

*Daha büyük , kaliteli ve PPI değeri yüksek bir ekran.Ekranın detaylarına girmeye gerek yok. Ama yine kontrast ve Renk skalası oranı iPhone 7 ye göre daha iyi.

*Daha iyi pil ömrü: Nerede ise 2x Batarya Ömrü. Pil şikayeti PLUS modellerinde olmaz genelde.Goruma dikkat ettiğin zaman Pil şikayetlerinin GENELDE 6S ya da 7 Hakkında olduğunu göreceksin.

*Daha Fazla RAM miktarı: Günlük kullanımda hissetmeyebilirsin belki ama, arkaplanda uygulamaların veri saklaması konusunda yararı yadsınamaz. Safaride 8-10 tane sekme, Facebook, Instagram açık olsun. 1GB Fazla RAM ile yenilemeye gerek kalmadan, arkaplanda veri saklayabilme deneyimi kazanacaksın.

Bunlar pratikte rahatça deneyimleyebileceğin farklar dostum.
:) :) kopyalayıp yapıştırıyosun sanırım?
Ama ben iphone özellikleri için almıyorum yine de teşekkürler..
iPhone 7 de kullandığım kılıf bu severek kullanıyorum :)
Premium his nerde ? (Tasarım çöp olmuş)

mertas03

Öğrenci
Reaksiyon puanı
26
Kılıf önerisi olarak bulunabilicek her türlü kaliteli markanın kılıflarını inceledim ama bana sorarsanız telefona en çok yakışan kılıf apple ın kendi siyah silikon kılıfı değer telefonunuzda mat siyah ise harika bir uyum sağlıyor direk onu sipariş ettim.

bir bakın derim.

emrhyldrm

Doçent
Reaksiyon puanı
89
Arkadaşlar su anda 256 gb mat siyah kullanıyorum, hiç plus model kullanmadım bu cihazı iade edip 128 gb plus almayı düşünüyorum fakat biraz büyük olduğu icin gözümü korkutuyor. Sizin tavsiyeleriniz nelerdir ?
Taşınabilirlik ve tek elle kullanamamak sıkıntı değilse sizin için alabilirsiniz.

52SakocaN52

Profesör
Reaksiyon puanı
738
7ye göre plasub

:) :) kopyalayıp yapıştırıyosun sanırım?
Ama ben iphone özellikleri için almıyorum yine de teşekkürler..

Premium his nerde ? (Tasarım çöp olmuş)

Bu kadar şeyi 2. kez yazmak az mallık olur kendi şahsıma:)

Neden veya neye göre Plus yazıyorsun sabahtan beri. Bende ona istinaden yazdım. Zira Plus modeli iPhone da mevcut.

Son düzenleme:

canberk sagnak

Profesör
Reaksiyon puanı
314
Kılıf önerisi olarak bulunabilicek her türlü kaliteli markanın kılıflarını inceledim ama bana sorarsanız telefona en çok yakışan kılıf apple ın kendi siyah silikon kılıfı değer telefonunuzda mat siyah ise harika bir uyum sağlıyor direk onu sipariş ettim.

bir bakın derim.

hiç bir kılıfı kaliteli bir şeffaf slikona değişmem telefonun her yerini orjinalinde olduğu gibi gösteriyor.Apple kılıfını taktığınız zaman telefonun arkasındaki ve yanlarındaki güzel mat siyah rengi örtmüş oluyorsunuz.

Orjinal kılıfı kullananların büyük bir kısmı ingilizce olarakta birkaç yerden dinledim slikon siyah sürekli tozu kendine çekiyor diyenler var çok toz çektiği için zamanla telefonun ekranı ve boşta kalan alt kısmı toz doluyor, kameradaki açıklıktanda arkaya doluyor diye aslında en güzeli hiçbirşeysiz kullanabilmekte elden kaymaması içinde çok dikkatli tutmak gerekiyo

canberk sagnak

Profesör
Reaksiyon puanı
314

bir bakın derim.

hiç bir kılıfı kaliteli bir şeffaf slikona değişmem telefonun her yerini orjinalinde olduğu gibi gösteriyor.Apple kılıfını taktığınız zaman telefonun arkasındaki ve yanlarındaki güzel mat siyah rengi örtmüş oluyorsunuz.

Orjinal kılıfı kullananların büyük bir kısmı ingilizce olarakta birkaç yerden dinledim slikon siyah sürekli tozu kendine çekiyor diyenler var çok toz çektiği için zamanla telefonun ekranı ve boşta kalan alt kısmı toz doluyor, kameradaki açıklıktanda arkaya doluyor diye aslında en güzeli hiçbirşeysiz kullanabilmekte elden kaymaması içinde çok dikkatli tutmak gerekiyo
İnternet takılınca birden aynı yazı 2 kere çıktı kusura bakmayın arkadaşlar

Habibo881

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7

Neden veya neye göre Plus yazıyorsun sabahtan beri. Bende ona istinaden yazdım. Zira Plus modeli iPhone da mevcut.
Estafullah

Estafullah iphone'a göre yazdım iphone :)
Ben apple'ı özellikleri için değil piyasası için tercih ediyorum umarım anlatabildim

thee_descentt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
Arkadaslar merhaba elimde 6s plus 64 gb var 7 plus 128 mat almayı planlıyorum gercekten gorunus olarak 7 plus ve mat cok iyi duruyor elimde 5s de var ıkısını satıp üstüne 1000 tl fark verip sıfır akasya appleden 7plus 128 gb alabiliyorum sizce be diyırsunuz ? Simdiden tesekurler :)

canberk sagnak

Profesör
Reaksiyon puanı
314
Arkadaslar merhaba elimde 6s plus 64 gb var 7 plus 128 mat almayı planlıyorum gercekten gorunus olarak 7 plus ve mat cok iyi duruyor elimde 5s de var ıkısını satıp üstüne 1000 tl fark verip sıfır akasya appleden 7plus 128 gb alabiliyorum sizce be diyırsunuz ? Simdiden tesekurler :)

6s plus 64 gb telefonu kaça satıyosun , 5s i kaça
mat siyaha aşağıdaki kılıf iyi gidermi yoksa kristal slikonmu alıyım yada ektra 100 tl'ye daha kıyıp orjinal apple slikonmu

Ringke Slim iPhone 7 Plus Kılıf Sf Black - 4 Tarafı Saran İnce Şık Tasarım

thee_descentt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
mat siyaha aşağıdaki kılıf iyi gidermi yoksa kristal slikonmu alıyım yada ektra 100 tl'ye daha kıyıp orjinal apple slikonmu

6s plus 64 gb kutu fatura yok sadece sarj vericem 2350 ye 5s garanti bitti kutulu 750 ye veriyorum elden telefoncu ikisine 2800 fiyat verdi bende elden satmak istesem hemen alici var

mertas03

Öğrenci
Reaksiyon puanı
26

Orjinal apple silikon diyorum siyah diyorum mükemmel diyorum :D
Bu arada Baseus 3d ekran koruyucu önerir misiniz fikri olan varmı alıp kullanmış biri bugün çok önerdi bütün ekranı kapladığı için benimde biraz hoşuma gitti fikrinizi alabilir miyim.

Apocalypse_

Profesör
Reaksiyon puanı
1,271
Bence yapmayın iki sene daha kullanın 8 çıktığında 8 alırsınız

canberk sagnak

Profesör
Reaksiyon puanı
314
Tekrardan merhaba arkadaşlar, aranızda 7 plus mat siyah için yada 6,6s için orjinal apple deri kılıf kullanan oldumu diğer renklerin problem yarattığını, kirlendiğini, soyulduğunu biliyorum. Hatta sdn de kırmızı rengin videosu da vardı. Acaba siyah deride öylemidir acaba almaya değermi yoksa gidip orjinal slikonmu alıyım. Ama onada verilen paraya değmez gibi sanki apple değilde normal bir markada olsa 30 tl olacak kalitesiz birşeymiş gibi geliyo elime alıp bakmışlığım yok ama öyle gibi geliyo

byserhatt

Doçent
Reaksiyon puanı
198
Arkadaşlar 7 plus 32 mat siyahın 7s çıktığı zaman 2.el değeri ne olur sizce temiz kullanılmışsa?

Turkmenmert

Asistan
Reaksiyon puanı
95
Tekrardan merhaba arkadaşlar, aranızda 7 plus mat siyah için yada 6,6s için orjinal apple deri kılıf kullanan oldumu diğer renklerin problem yarattığını, kirlendiğini, soyulduğunu biliyorum. Hatta sdn de kırmızı rengin videosu da vardı. Acaba siyah deride öylemidir acaba almaya değermi yoksa gidip orjinal slikonmu alıyım. Ama onada verilen paraya değmez gibi sanki apple değilde normal bir markada olsa 30 tl olacak kalitesiz birşeymiş gibi geliyo elime alıp bakmışlığım yok ama öyle gibi geliyo
Eline al sonra ön yargılarını yen düşündüğün gibi olmadığını anlayıp silikonu satın alırsın.

canberk sagnak

Profesör
Reaksiyon puanı
314
Arkadaşlar 7 plus 32 mat siyahın 7s çıktığı zaman 2.el değeri ne olur sizce temiz kullanılmışsa?

maksimum 3000 tl gibi bir fiyata satılabilir diye düşünüyorum.eğer 7s yada 8 adı ne olur bilemem çok farklı bir tasarımla çıkçak olursada 2700 edebilir. Tabi bu dediğim fiyatlar ağustos gibi filan elden çıkarabilirseniz

ama mesela şöyle kötü bir senaryoda var olmayacak iş değil inşallah olmazda dolar olmuş 3.60 nereye gideceği belli değil bakarsın 2.el 7 plus 3500 e gider ama yeni çıkan 32 gb da 5000 tl olur

52SakocaN52

Profesör
Reaksiyon puanı
738
ince kaliteli silikon candır :) benimkinde o da yok gerçi:)

onuryurduseven

Asistan
Reaksiyon puanı
48
Bu döviz kuruyla Apple nin 2017 zammını henüz yapmaması çok tuhaf

Apocalypse_

Profesör
Reaksiyon puanı
1,271
IMG_2044.PNG