Bu konuyu okuyanlar

thpgds123

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herkese merhaba, bu konuyu açmadan önce internetten bu konuyla ilgili uzun araştırmalar yaptım ama sorunuma çözüm bulamadım. Zaten açılan konularda hep yıllar önce açılmış, güncel bir konu bulamadım. fazla uzatmadan konuya girmek istiyorum.
Bilgisayarım sürekli kasıyor. Sistem özelliklerini aşağıda vereceğim. Bir şey aaçarken, tıkladıktan sonraa bir süre bekletiyor öyle açılıyor. eskiden oynadığım oyunları oynayamıyorum örneğin crossfire. Ekran donuyor, bazen düzeliyor, bazen de reset attıktan sonra kendine geliyor. Google chrome tarayıcısı kullanıyorum, sekme değiştirirken bile bilgisayara donuyor. Klavyede yazı yazarken harfler bazen basmıyor, bazen de iki üç harf birden yazıyor. bilgisayara 2 defa format attım. tüm drivverları güncelledim. İşlemcisi ısısı 40-50 derece arasında seyrediyor. artık sinirden bilgisyarı parçalamak üzereyim.
Sistem özellikleri:
İşlemci: Pentium(R) Dual-core CPU E5700 3.00 GHz
2 GB ram 64 bit işletim sistemi
Asus GT640 2GB DDR3 ekran kartı
Asus P5G41T-MLX Anakart

bios reset attım, anakartın orjinal chipset driverini kurdum, harddisk sentinal programıyla harrddisk durumunu inceledim %99 çıktı perrformansı. Ekran kartının driverini güncelledim. ama sorun hala devam ediyor. yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar. şimdiden teşekkürler

Reaksiyon puanı
2
Eger Bir cihaz cok kasiyorsa rami az geliyordur ramini 4 gb cikart derim cunku google chrome 3 gb lik ram istiyor 2 gb daha ram al daha kasmas kardes zaten 1 gb kadar windows kullaniyor diye biliyom 1 gb sana kaliyor kasar tabi

thpgds123

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bilgisayarı çok uzun zaman oldu alalı. 36 saat hiç kapatmadan crosss fire oynadık kuzenlerle. o zaman een ufak bir kasması bile yoktu. birkaç ay oldu böyle olalı. Kardeşim bilgisayara RSA-2048 virüsü bulaştırmıştı. bilgisayar kapandı bir daha ekranı hiç gelmedi. bir kaç ay kapalı kaldıktan sonra C moss reset atarak çalıştırdım. bilgisayarı o virüsten temizledim. Geride bıraktığı kilitli dosyaları da açtım. Hard diski biçimlendirdim. Bu olaydan iki ay sonra bilgisayar bir gece de bu hale geldi. Ne yaptıysam da düzeltemedim. Ama ram olayını deneyeceğim. Teşekkür ederim kardeş

Reaksiyon puanı
2
bilgisayarı çok uzun zaman oldu alalı. 36 saat hiç kapatmadan crosss fire oynadık kuzenlerle. o zaman een ufak bir kasması bile yoktu. birkaç ay oldu böyle olalı. Kardeşim bilgisayara RSA-2048 virüsü bulaştırmıştı. bilgisayar kapandı bir daha ekranı hiç gelmedi. bir kaç ay kapalı kaldıktan sonra C moss reset atarak çalıştırdım. bilgisayarı o virüsten temizledim. Geride bıraktığı kilitli dosyaları da açtım. Hard diski biçimlendirdim. Bu olaydan iki ay sonra bilgisayar bir gece de bu hale geldi. Ne yaptıysam da düzeltemedim. Ama ram olayını deneyeceğim. Teşekkür ederim kardeş
Her zaman