Diş bozukluğu ağız kokusu var 20 lik dişlerinde çıktı acil yardım

Bu konuyu okuyanlar

İbrahimyall

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Acil...Yardımcı olun ... Merhabalar 20 yaşımdayım izmirde
oturuyorum benim sorunum 1.Ağız kokusu nasıl engellenir?2.Ön tavşan
dişi dediğimiz 2 ön dişin sol tarafında dişin üstünde diş çıktı çıkalı
baya oldu 5.6.sene oldu 20 yaşındayım bu düzeltilebilirmi ? 3 . Alt ön
dişlerim oynama başladı diş eti çekilmeye başladı geceleri sık sık
kanıyor sabah kalktığımda ağzımda kan kokusu oluyor dişlerimin
kanadığını görüyorum diş eti çekilmesinden dolayı dişlerimi
kaybedersem nasıl bi tedavi mümkün olur .aynı sallanma üst ön
dişlerimdede var yardımcı olurmusunuz ne yapabilirim sigorta karşılar
mı en kısa zamanda geri dönersiniz sevinirim ? İyi günler...

Jon Snow

Winter is Coming
Reaksiyon puanı
513
Acil...Yardımcı olun ... Merhabalar 20 yaşımdayım izmirde
oturuyorum benim sorunum 1.Ağız kokusu nasıl engellenir?2.Ön tavşan
dişi dediğimiz 2 ön dişin sol tarafında dişin üstünde diş çıktı çıkalı
baya oldu 5.6.sene oldu 20 yaşındayım bu düzeltilebilirmi ? 3 . Alt ön
dişlerim oynama başladı diş eti çekilmeye başladı geceleri sık sık
kanıyor sabah kalktığımda ağzımda kan kokusu oluyor dişlerimin
kanadığını görüyorum diş eti çekilmesinden dolayı dişlerimi
kaybedersem nasıl bi tedavi mümkün olur .aynı sallanma üst ön
dişlerimdede var yardımcı olurmusunuz ne yapabilirim sigorta karşılar
mı en kısa zamanda geri dönersiniz sevinirim ? İyi günler...

Karanfil kullan kardeş ağız kokusuna iyi gelir. Bir de bende 21 Yaşındayım dişlerimin şekli azda olsa bozuk sonra çene kemiğinde yamukluk falan var tel taktırdım şuan da gayet iyi ilerlemeler görüyorum dişlerimde. Yaşın 18 den büyük olduğu için çekim dolgu ve kanal tedavisi gibi şeyleri sigorta karşılar. Ama tel ve implant tedavisini malesef karşılamıyor. Eğer özel bir klinikte tedavi olup para vermek istemiyorsan Demirköprü veya Katip Çelebi ye gidip tel ve implant dışındaki tedavilerde para ödemeden işlem yaptırırsın. Sana en doğru tedaviyi yine doktorlar önerecektir.

Reaksiyon puanı
2,554
Diş konusu en ciddi konulardandır sana burda kimse yardımcı olamaz bir dişçi olsa bile bakmam lazım der mutlaka bir dişçiye git hiç bekleme en yakın zamanda git.Ben dişlerimden çok çektim başıma neler geldi daha genç yaşımda ama yine de en ufak şeyde gider dişçi koltuğuna otururum.

Dentist23

Doçent
Reaksiyon puanı
165
Merhabalar. Dostum ben diş hekimiyim. Ağız kokusu genellikle çürük ve diş taşı kaynaklıdır senin büyük ihtimal diş taşı kaynaklı. Temizlik yaptırmadan ağız kokun geçmez. Her yaşta tel tedavisi yapılabilir ve dişlerin düzeltilebilir. Alt ön dişlerinin sallanması 20 yaşında hiç normal değil. Ya ileri derecede diş taşın var yada zor zamanlar geçirdin ve bakteriyel enfeksiyona bağlı çenede kemik kaybı mevcut. En acil sorunun şuan ön dişlerinin sallanması doğru teşhis konulup hemen tedaviye başlanmalı. Sana en yakın üniversitenin diş hekimliği fakültesine git orada sigortanla tedavi olabilirsin. Eğer dişlerini kaybedersen 2 tedavi var ya implant yaptıracaksın ki bu biraz maliyetlidir yada porselen köprü yaptıracaksın.

Honor_Khomore

Doçent
Reaksiyon puanı
125
İyi bir doktora görünmende fayda var. Diş sıkıntılı bir konu çünkü. Allah yardımcın olsun.

Dental

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhabalar. Dostum ben diş hekimiyim. Ağız kokusu genellikle çürük ve diş taşı kaynaklıdır senin büyük ihtimal diş taşı kaynaklı. Temizlik yaptırmadan ağız kokun geçmez. Her yaşta tel tedavisi yapılabilir ve dişlerin düzeltilebilir. Alt ön dişlerinin sallanması 20 yaşında hiç normal değil. Ya ileri derecede diş taşın var yada zor zamanlar geçirdin ve bakteriyel enfeksiyona bağlı çenede kemik kaybı mevcut. En acil sorunun şuan ön dişlerinin sallanması doğru teşhis konulup hemen tedaviye başlanmalı. Sana en yakın üniversitenin diş hekimliği fakültesine git orada sigortanla tedavi olabilirsin. Eğer dişlerini kaybedersen 2 tedavi var ya implant yaptıracaksın ki bu biraz maliyetlidir yada porselen köprü yaptıracaksın.
Hocam güzel yazmışsınız

İbrahimyall

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Teşekkürler hocam doktora göründüm dış taşlarım temizlendi ağız kokusu gitti özel 2 fırça aldım onlarla fircalıyorum doktor diş kaybı yok dedi ama benim alt dişler yinede sallanıyor doktor düzenli olarak her aşamada fotoğraf çekiyor 3 seferimi yarından sonra gidicem yine diş taşlarım temizlenecek diş etlerim hastaymış