iPhone 5 ön kamera açılmıyor

Sorun nerede?

• Anakartta

Kullanılan: 0 0.0%
  • Ön kamera filminde

• Yazılımsal

• Kullanılan toplam oy
    0

Bu konuyu okuyanlar

asimarici

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Herkese merhaba.. Elimde yurt dışından alınan iPhone 5 var.. Yakın zamanda pilini değiştirdim. Ve ön kamera o gün beridir açılmıyor. Snapchat, FaceTime, Retrica... hiçbir uygulamada açılmıyor. Ana kameradayken ön kameraya tıklıyorum ekran donuyor ama tekrar ana kameraya geçebiliyorum.. pilini değiştirdiğim yere gittim. ben bozmadım dedim adam da ben bozmadım dedi bi tartıştık neyse.. uygun fiyata yaparım dedi. ön kamerayı değiştirecekmiş. 3 tane kamera denedi hiçbiri olmadı. belki yazılımsaldır dedi.. yazılımsal değilse de anakartta sorun vardır dedi onu da tamir etmeye değmezmiş..(çok para gidermiş aklınca beni düşünüyor ya) recovery'dir, hard reset'tir, iTunes'ten yazılım yüklemedir, her şeyi denedim düzelmedi. SİZCE SORUN NEDİR? Bunu daha önce yaşamış ve düzeltmiş olan var mı? Nasıl düzeltebilirim?

hakannas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Acaba bataryaı değiştirirken ön kamera filmine zarar vermiş yada yerine oturtamamış olabilir misiniz. Eğer batarya değişimini siz yaptıysanız açıp bunları kontrol edip yeniden takın, hayır siz değiştirmediyseniz bu konuda uzman bildiğiniz iyi bir telefoncuya götürüp baktırmanızda yarar var çünkü bilmeyen biri kamera haricinde başka bir donanımada zarar verebilir.

asimarici

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Acaba bataryaı değiştirirken ön kamera filmine zarar vermiş yada yerine oturtamamış olabilir misiniz. Eğer batarya değişimini siz yaptıysanız açıp bunları kontrol edip yeniden takın, hayır siz değiştirmediyseniz bu konuda uzman bildiğiniz iyi bir telefoncuya götürüp baktırmanızda yarar var çünkü bilmeyen biri kamera haricinde başka bir donanımada zarar verebilir.
Kamerada bir sorun yok. Dediğim gibi başka kameralar da denendi, onlar da çalışmıyor

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Pil değiştirmek içij ekranı çıkartması lazım. Ekranı çıkarırken kameraya zarar vermiş olabilir.

hakannas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Dediği gibi bağlantıyı sağlayan pinlere zarar vermiş olabilirsiniz.

Sercan40

Müdavim
Reaksiyon puanı
372
O telefonu satıp başka telefon alacaksınız hepsi bu kadar...