[Anket] Gm 5 Plus vs Lenovo Vibe P1

Sizin tercihiniz ne olurdu?

• Kullanılan toplam oy
    27
  • Anket kapatılmış .

Bu konuyu okuyanlar

Petibor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Selamlar,

İkisi arasında büyük bir fiyat farkı yok.
Şu an yeni telefon alıyor olsanız bu ikisi arasından hangisini alırsınız?
Sebepleriyle birlikte açıklarsanız memnun olurum, benim gibi bu fiyat aralığında telefon almayı düşünen arkadaşlar için de yol gösterici olur.

Şimdiden herkese teşekkürler.

Uber

Müdavim
Reaksiyon puanı
798
Şahsen lenovo vibe p1 tercihim olurdu

+Metal tasarım
+Parmak izi okuyucu
+Büyük batarya (şarj problemi olmadan bitecek mi diye düşünmeden kullanırsınız)
+Lenovo markası daha güven veren bir marka hele ki moto bandını aldıktan sonra mobil pazardan vazgeçmez.

Gm 999 yerine 800-850 lira yapsaydı evet olmuş derdim şuan cihaz bana göre bir muamma hataları çok, düzelmez mi düzelir ama zaman gerek.

servisi konusunda iyi bir tecrübem olmadığı için tavsiye edemiyorum. Saf android sevenler için de nexus cihazlara yönelmelerini tavsiye ediyorum.

one projesini vestel alsaydı inanın gm den daha fazla güvenimi kazanırdı.

şunu belirtmek isterim yerli malı takıntım yok, sonuç da o işlemci grafik birimi vs. başka markalardan temin edilecek ama bi fark yaratılmalı yotaphone 2 tarzı telefonumuz olmasını isterdim açıkcası hem elektronik kitaplara 300-400 lira vermektense yerli telefonumuzu alırdık.

Petibor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Şahsen lenovo vibe p1 tercihim olurdu

+Metal tasarım
+Parmak izi okuyucu
+Büyük batarya (şarj problemi olmadan bitecek mi diye düşünmeden kullanırsınız)
+Lenovo markası daha güven veren bir marka hele ki moto bandını aldıktan sonra mobil pazardan vazgeçmez.

Gm 999 yerine 800-850 lira yapsaydı evet olmuş derdim şuan cihaz bana göre bir muamma hataları çok, düzelmez mi düzelir ama zaman gerek.

servisi konusunda iyi bir tecrübem olmadığı için tavsiye edemiyorum. Saf android sevenler için de nexus cihazlara yönelmelerini tavsiye ediyorum.

one projesini vestel alsaydı inanın gm den daha fazla güvenimi kazanırdı.

şunu belirtmek isterim yerli malı takıntım yok, sonuç da o işlemci grafik birimi vs. başka markalardan temin edilecek ama bi fark yaratılmalı yotaphone 2 tarzı telefonumuz olmasını isterdim açıkcası hem elektronik kitaplara 300-400 lira vermektense yerli telefonumuzu alırdık.

Detaylı yorumunuz için teşekkür ederim.

Tüm arkadaşlardan yorum bekliyorum.

emirsacu

Asistan
Reaksiyon puanı
16
Merhabalar,
güncelleme almak sizin için önemli ise, GM5 Plus'u tercih edebilirsiniz.
Android'in en son çıkan güncellemelerini en fazla bir ay içersinde iki yıl boyunca alabilecek bir telefon.
Lenovo şarj konusunda çok başarılı oldu.
metal tasarım GM5 Plus'unkinden daha iyi.
GM5 Plus çünkü, metal bile değil; arka kapağı basketbol topunun dış derisi gibi yumuşak bir deriyle tasarlanmış.
ele çok iyi geliyor.
ben şuğanda hangisini alsam diye karar veremedim.
ankete GM5 Plus yazdıysamda Lenovo'da severek alabilirsiniz.
sevgiler...

AkçakocaLı

Müdavim
Reaksiyon puanı
95
General Mobile fiyat/performans anlamında iyi işler çıkarsa da teknik destek konusunda zayıf olduğu için insanı direk markadan soğutuyor. Lenovo için aynı şeyleri söyleyemem çünkü hiçbir cihazını kullanmadım. Güncelleme seven GM5+ , daha çok şarj isteyen P1 alır bu kadar açık ve net.

emirsacu

Asistan
Reaksiyon puanı
16
Merhabalar,
Internet'de biraz araştırma yaptım ve Shift Delete'nin incelemesini izledim.
ben olsam Vibe P1 tercih ederdim.

serkanbudakli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
Bende aynı ikilemdeydim fakat 3 gündür Vibe P1 kullanıyorum. Telefonun canını okuduğum halde eve geldiğimde %40 %50 arası bir şarjım kalıyor. Açıkçası güncellemeye pek önem vermiyorum. Tasarım olarakta Vibe P1 daha çok göze hitap ediyor. Yorumlarda kamerasını herkes olumsuz cevap vermiş fakat o kadar da kötü değil bence ışıklı ortamlarda geçerli bir çekim kalitesi var. Ses olarakta epey tatmin edici sesi var. Bence Vibe P1 alınmalı :)

Petibor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Ben gm 5 plus ile ilgili facebook gruplarını takip ediyorum. Kullanıcıların büyük çoğunluğu pişman olmuş, o yüzden vibe p1 ya da türk telekom honor 7 almayı düşünüyorum.

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Benim tercihim gm 5 plus olurdu. Ama 2. Veya 3. Partilerden alacağım.
Artilari p1 e gore : Kamera, performans, depolama, yazilim, kutu içeriği, hafiflik, ekran
Eksileri : Parmak izi okuyucu, pil ömrü, malzeme kalitesi.

Pil ömrü dışında diğerlerine çok kafami takmadığım ve taksitli satış olayları mümkün olduğundan gm 5 plus tercih sebebim

Uber

Müdavim
Reaksiyon puanı
798
Bende aynı ikilemdeydim fakat 3 gündür Vibe P1 kullanıyorum. Telefonun canını okuduğum halde eve geldiğimde %40 %50 arası bir şarjım kalıyor. Açıkçası güncellemeye pek önem vermiyorum. Tasarım olarakta Vibe P1 daha çok göze hitap ediyor. Yorumlarda kamerasını herkes olumsuz cevap vermiş fakat o kadar da kötü değil bence ışıklı ortamlarda geçerli bir çekim kalitesi var. Ses olarakta epey tatmin edici sesi var. Bence Vibe P1 alınmalı :)

kamerası kötü değil sadece ois desteği yok bu sebeple - olarak belirttim ben diğer arkadaşları bilemiyorum ama

Tys23

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,229
Gm5+ ilk parti sorunlu ekran sararması ve kameradaki sorunlar. 2. Partiyi bekleyin.

Petibor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Gm5+ ilk parti sorunlu ekran sararması ve kameradaki sorunlar. 2. Partiyi bekleyin.

İkinci partinin düzgün geleceğinin garantisi yok. Becerebilseler ilk partiyi de düzgün bir şekilde getirirlerdi diye düşünüyorum.
Aylarca ürünü test edersin ve öyle piyasaya sürersin. Ufak tefek problemleri de yazılım güncellemesi ile çözersin. Ama adamlar dalga geçer gibi problemlerle dolu bir telefon piyasaya sürüp, insanların parasını ve zamanını heba ediyorlar. Çok sorumsuz bir firma.

Tys23

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,229
İkinci partinin düzgün geleceğinin garantisi yok. Becerebilseler ilk partiyi de düzgün bir şekilde getirirlerdi diye düşünüyorum.
Aylarca ürünü test edersin ve öyle piyasaya sürersin. Ufak tefek problemleri de yazılım güncellemesi ile çözersin. Ama adamlar dalga geçer gibi problemlerle dolu bir telefon piyasaya sürüp, insanların parasını ve zamanını heba ediyorlar. Çok sorumsuz bir firma.
Orası öyle aynısı T50 ve T60 telefonlarda da oldu. Bence hiçbizaman ilk parti alınmamalı Apple hariç.

emirsacu

Asistan
Reaksiyon puanı
16
Merhabalar,
Lenovo Vibe P1 kullananlara yönelik olacak bu sorum.
acaba Android 5.1.1 ile mi geliyor?
Android 6.0.1 ile mi geliyor?

Petibor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Herkese teşekkürler, vibe p1 aldım.

emirsacu

Asistan
Reaksiyon puanı
16
Merhabalar,
öncelikle hayırlı olsun.
Lenovo'yu baiden mi aldınız?
Hepsi Burada, Gitti Gidiyor gibi sitelerden mi aldınız?
bende GM5 Plus ve ya Lenovo alıcağım.
lakin, hiçbir Turkcell baisinde bulamadım.
Turkcell faturama yansıtarak genellikle cihaz almayı tercih ediyorum.
bilgilendirirseniz sevinirim.

Petibor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Merhabalar,
öncelikle hayırlı olsun.
Lenovo'yu baiden mi aldınız?
Hepsi Burada, Gitti Gidiyor gibi sitelerden mi aldınız?
bende GM5 Plus ve ya Lenovo alıcağım.
lakin, hiçbir Turkcell baisinde bulamadım.
Turkcell faturama yansıtarak genellikle cihaz almayı tercih ediyorum.
bilgilendirirseniz sevinirim.

Vatan bilgisayar'dan aldım.