İyi Sistemli Laptopumda yırtılma ve fps sorunu! pc daha yeni alındı 1 haftalık!

Bu konuyu okuyanlar

mehmet akif tufan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Merhaba ben Mehmet geçen cuma almanyadan Asus ROG G501VW marka modelli laptopu aldım pazartesi elime ulaştı geldi herşey çok güzel lol'ü ve cs go yu yükleyeyim dedim aynı zamanda onlar yüklenirken bütün driverları güncelleyeyim dedim ekran kartını güncellerken bir sorun oldu herlade anlamıyorum yükleyene kadar olmayan bir sorunla karşılaştım arada 1 sn de açılıp kapanan bir cmd dosyası var kendi kendine okuyamıyorum sadece updater, bulunamıyor vs şeyleri görebildim ve bu hata yüzünden oyun alta inyor ayrıca bu hataylamı ekran kartı driverları ile mi ilgili yoksa oyunlar işlemcinin içindeki ekran kartıyla mı çalışıyor anlayamıyorum ondan mıdır bilmiyorum sistemim iyi olmasına rağmen ani fps düşmeleri takılmalar ve ekranda yırtılmalar yaşıyorum bütün ayarlar yüksekteykende fps 150-70 arası oynuyor ve yırtılma takılma var herşeyi düşürsemde aynı sorunları yaşıyorum vsync ı açtığım zamanda delay yaşıyorum Mouse ile arasında bu yüzden açmak istemiyorum lütfen yardım edin bu arada sistem özelliklerim

- i7 6700hq 3.5 ghz
- nvidia gtx 960m 4gb gpu
- 8 gb tek slot ram
- 1 tb hdd ve 128 gb ssd
- 4k hd ekran
- 1920x1080p
lütfen yardım edin!!!

Son düzenleme:

mehmet akif tufan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
pc modeli ASUS ROG G501 VW dir lazım olur belki siz bakarsınız internetten şimdiden teşekkürler

mehmet akif tufan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
ve ayrıca ekran kartım dxdiagda gözükmüyor işlemcinin ekran kartı olan intel r hd 530 yazıyor

Maghpro

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
v sync de delay oluyor demişsin csgo da mı oluyor yoksa başka bir oyunlarda mı eğer cs de oluyorsa ver bu durumdan rahatsızsan fpsyi consoldan kitleyebilirsin o zaman delay sorunu kalmıyor ama eğer başka bir oyunsa bilemeyeceğim. fps_max 120 consola bunu yazarak sabitleyebilirsin.

Maghpro

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
başka bir konu daha var bende almanyada yaşıyorum ve 1 haftadır senin yeni aldığın laptobu araştırıyorum. Rica etsem kaç euroya aldığınızı söyler misinizi ? ve birde memnun musunuz ?

Ɲevermore

Müdavim
Reaksiyon puanı
249
Merhaba ben Mehmet geçen cuma almanyadan Asus ROG G501VW marka modelli laptopu aldım pazartesi elime ulaştı geldi herşey çok güzel lol'ü ve cs go yu yükleyeyim dedim aynı zamanda onlar yüklenirken bütün driverları güncelleyeyim dedim ekran kartını güncellerken bir sorun oldu herlade anlamıyorum yükleyene kadar olmayan bir sorunla karşılaştım arada 1 sn de açılıp kapanan bir cmd dosyası var kendi kendine okuyamıyorum sadece updater, bulunamıyor vs şeyleri görebildim ve bu hata yüzünden oyun alta inyor ayrıca bu hataylamı ekran kartı driverları ile mi ilgili yoksa oyunlar işlemcinin içindeki ekran kartıyla mı çalışıyor anlayamıyorum ondan mıdır bilmiyorum sistemim iyi olmasına rağmen ani fps düşmeleri takılmalar ve ekranda yırtılmalar yaşıyorum bütün ayarlar yüksekteykende fps 150-70 arası oynuyor ve yırtılma takılma var herşeyi düşürsemde aynı sorunları yaşıyorum vsync ı açtığım zamanda delay yaşıyorum Mouse ile arasında bu yüzden açmak istemiyorum lütfen yardım edin bu arada sistem özelliklerim

- i7 6700hq 3.5 ghz
- nvidia gtx 960m 4gb gpu
- 8 gb tek slot ram
- 1 tb hdd ve 128 gb ssd
- 4k hd ekran
- 1920x1080p
lütfen yardım edin!!!
Geforce.com'dan güncel olan driverı indir daha sonra özel kurulumu seç alttaki temiz kurulum kutucuğunu işaretle öyle kur. Daha sonra nvidia denetim masasından yüksek performanslı nvidia'yı seç .

mehmet akif tufan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Geforce.com'dan güncel olan driverı indir daha sonra özel kurulumu seç alttaki temiz kurulum kutucuğunu işaretle öyle kur. Daha sonra nvidia denetim masasından yüksek performanslı nvidia'yı seç .

dediğini yaptım ama anlamıyorum bu özelliklerle resmen 40-50 fps oynuorum millet 150 nin altına düşmüyor gtx 960m de resim atıyorum sol üst köşeye bakarmısın ya

Ekli dosyalar

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    494.8 KB · Görüntüleme: 1,256

mehmet akif tufan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
v sync de delay oluyor demişsin csgo da mı oluyor yoksa başka bir oyunlarda mı eğer cs de oluyorsa ver bu durumdan rahatsızsan fpsyi consoldan kitleyebilirsin o zaman delay sorunu kalmıyor ama eğer başka bir oyunsa bilemeyeceğim. fps_max 120 consola bunu yazarak sabitleyebilirsin.

Sadece Cs de oluyor Mouse biraz geç hareket ediyor sync ı açınca denerim dediğini ve laptop u almanyadan saturnden 1300 euroya aldım yalnız dükkanlarda yok getirtmen lazım 15.6 inç likler arasında en iyisi ben laptoptan aşırı memnunum sadece şu oyun ayarlarını bi türlü yapamadım lolde çok yüksek fps veriyor ama yırtılmalar oluştuğu için v sync açınca paşa paşa oynuyorsun 60 fps de cs go da bir tek ayarlayamadım onuda deniyeceğim laptop çok iyi cidden biraz ısınma oluyor fanlı kullanman gerek her laptop gibi aşırı ince aşırı hafif ledli klavye felan onlardan bahsetmiyorum bile senin için problem olurmu bilmem ama cd rom DVD rom girişi yok vede vga girişi yok ama hdmi to vga parçaları ile halledebilirsin tavsiye ederim gerek tasarım gerek performans olarak cihaz bulabileceğin en iyi 15.6 inç gaming laptop

Tys23

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,229
Bios'tan ayarları default yap. Driver'ları sil temiz şekilde tekrar kur.

mehmet akif tufan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Bu dediklerinizi nasıl yapıcam bi yardım edebilir misin birde bu cmd açılma olayı nedir demin cumaya gittim uykuya aldım laptopu geldim açtım uykudan açıldığı gibi yine o cmd geldi

mehmet akif tufan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
başka bir konu daha var bende almanyada yaşıyorum ve 1 haftadır senin yeni aldığın laptobu araştırıyorum. Rica etsem kaç euroya aldığınızı söyler misinizi ? ve birde memnun musunuz ?

Beyler çok sağolun olayın sorunu driverların yanlış yüklenmesinden kaynaklıymış optimus teknolojisi var alet gtx960m de çalışıyor gösteriyor ama aslında entegrede çalışıyormuş yani yanlış gözüküyormuş driverların yanlış yüklenmesinden dolayı tüm driverları siliyosunuz en ince ayrıntısına kadar intelinde nvdianın da sonra en yeni sürümlerini yükleyip önce intelin sonra nvdianın driverını yüklüyosunuz yüksek peroformans diyorsunuz olay bitiyor az önce 30-40 fps alan oyunda şuan 140-190 fps arası seyrediyor yırtılmalar da kayboldu dediğim gibi bulabileceğiniz en iyi 15.6'' gaming laptop kesinlikle tavsiyem 4k hd ekran alabilen kaçırmasın !