Note 4 Hakkında

Bu konuyu okuyanlar

0749

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Merhaba arkadaşlar geçen sene severek aldığım z3 compact'ımı anneme vereceğim için note 4 almayı düşünüyorum fakat takık olduğum bir konu var o da ekran süresi/pil performansı. Z3 compact'ı bu konuda çok iyi olduğu için tercih etmiştim geçen sene ve s3 mini'den ona geçtiğim için kamera konusunda çok iyi gibi gelmişti ama note 4'ün arka kamerada olmayabilir belki ama ön kamerada bariz bir farkı var ve ses konusunda çok iyi gibi gerçeğe yakın bir ses kalitesi veriyor video kayıtlarında. Alırsam eğer yapacağım ilk şey gereksiz uygulamaları devredışı bırakmak ve pil kötü gidecekse pil tasarrufu modunda kullanmak olacak. Z3compact'ta sevmediğim yönleri sıralayacak olursam:

-Telefon ciddi anlamda ısınıyor (bir kaç kez abartıp buzdolabına attım soğusun diye) güncellemeyle biraz çözseler de hala var ısınma.

-Biriyle konuşurken genelde hoparlöre alır konuşurum ama bu telefonda hoparlöre alsam bile ses çok az geliyor oda sessiz olursa ancak duyuyorsun babamda g3 beat var aramızda 2 duvar varken bile hoparlörün sesi geliyor.

-Şarj ederken sürekli yan taraftaki kapağı açmaktan bıktım usandım :D

-Arka tarafı da cam olduğu için başta hoş geliyor tabi ama telefonu kılıfsız kullanamadım hiç kılıfla da hoşuma gitmiyor kullanım bu yüzden note 5 de düşünmüyorum.

-Evde bilgisayar olmadığı için dersi mecburen telefondan dinliyorum biraz küçük kalıyor bu yüzden note 4 tarzı phablet telefona ihtiyacım var.

Bu sebeplerle note 4 düşünüyorum fiyat olarak 2200lere falan da çıkabilirim ama fazla beklemek istemiyorum note 6'nın çıkmasını ve fiyatların 50-100 lira kadar düşmesini. Zaten note 6 3000 üstünde çıkar muhtemelen alamam onu baştan geçiyorum o yüzden. Note 4 kullanıcıları bu başlık altından deneyimlerinizi ve pil konusunda nasıl olduğunu belirtirseniz sevinirim. Alırsam ithalatçı garantili alacağım hepsiburada'dan ve üstüne 600-700 lira kalacak onunla da aksesuar falan alabilirim ama note 4'ün maalesef pek seçeneği yok iphone kadar. Note 4'e ekstra olarak telefon tavsiyeniz varsa belirtebilirsiniz.

Sercan40

Müdavim
Reaksiyon puanı
372
Huawei mate 8 e bakmanı tavsiye ediyorum...Bi incelemende fayda var ama Note 4 de gayet iyi telefon...

0749

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Huawei Mate 8'e ben de göz gezdirmek istiyorum ama buradaki teknoloji mağazalarında göremedim. Var mı sizin bir bildiğiniz mate 8 hakkında? Pil konusunda çok iyi olduğunu biliyorum 10 11 saat ekran süresi alanlar var ama hoparlör sesi ne durumda acaba? Bir de kamera konusunda bana z3 compact'ı aratır gibi geliyor :D

Sercan40

Müdavim
Reaksiyon puanı
372
Kamerada evet aratabilir ama bataryası iyidir...Bende youtube da izledim teknoloji mağazalarında henüz yok ama gayet hoşuma gitti telefon...6 inç ama note 5 boyunda...

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,324
İki yıldır note4 kullanıyorum, bugüne kadar yüzümü hiç ekşitmedi.

0749

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Kamerada evet aratabilir ama bataryası iyidir...Bende youtube da izledim teknoloji mağazalarında henüz yok ama gayet hoşuma gitti telefon...6 inç ama note 5 boyunda...

Ben de sizin gibi youtube'dan baktım videolarına telefon hoşuma gitti aslında tip olarak da ekranın kasaya oranı çok iyi ama düşünce ekranı direkt gider diye düşünüyorum, huawei servisi de iyi değil diye okudum hem zamandan hem paradan kayıp olur gibime geldi. Note 4 vs. Note 5 videosunda Tolga abi telefonu çat çut atıyordu buna bir şey olmaz diye o açıdan güven verdi bana :D

İki yıldır note4 kullanıyorum, bugüne kadar yüzümü hiç ekşitmedi.

Peki abicim siz telefonu nasıl kullanıyorsunuz yani mesela gün boyunca konumu açık bırakıyor musunuz veya ekran parlaklığı hep sonda mı? Marshmallow gelmiş şimdi kurdunuz mu, hangi sürümdesiniz? Root, rom işlerine giriştiniz mi? Ben alırsam 1 sene sonra falan root atmayı düşünüyorum da biraz karışık geldi note 4'e root atmak s3 mini'de olduğu gibi değil knox sayacı falan diyorlar pek anlayamadım.

Sercan40

Müdavim
Reaksiyon puanı
372
Yeni nesil telefonların düşünce çoğu kırılıyo artık bu nereye düştüğüne bağlı yani tamamen şans işi...

0749

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Bir de söylemeyi unuttum bu tuşların ekranın içinde olma olayına 1 yıl oldu alışamadım sevemedim bir türlü. O yüzden samsunga dönüş yapacağım galiba.

levsa

Doçent
Reaksiyon puanı
317
Note 4 kullanıyorum. Hiç mahcup etmedi.5.1 de iken 6 saat ekran süresi alıyordum. Mm yükledim sanırım süre 5 saatlere düşecek gibi ama telefon yağ gibi akıyor kasma takılma vs hiç yaşamadım. Normal seviyede ısınma var o da yoğun kullanımda ancak.bazi lari çekme sıkıntısı yasıyor. Gerçekten ilk serilerde öyle bir hata varmis.benimki 7 aylık bir cihaz.4g de değil ama 3g de hic sorun yaşamadım bu konuda.3g de ful çeken barlar 4 g de bire düşüyor. Gerçi ulaşılamayan sorumu hiç yaşamadım ama 3g ye devam ediyorum.ekran müzik ses açısından son derece kaliteli.ayarlarini güzel yaparsan sorunsuz Sıkıntısız kullanabilirsiniz..bitek şu anda mm de ekran süresi ne olur o konuda net birşey diyemeyeceğim. Önemli bir nokta sakın ve sakin H modeli almayın. Bir kere 4g yok o modelde.CQ alın mutlaka.genelde paralel ithalat H satmaya çalışırlar. Sonra başını taşa vurmayin @0749

0749

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Note 4 kullanıyorum. Hiç mahcup etmedi.5.1 de iken 6 saat ekran süresi alıyordum. Mm yükledim sanırım süre 5 saatlere düşecek gibi ama telefon yağ gibi akıyor kasma takılma vs hiç yaşamadım. Normal seviyede ısınma var o da yoğun kullanımda ancak.bazi lari çekme sıkıntısı yasıyor. Gerçekten ilk serilerde öyle bir hata varmis.benimki 7 aylık bir cihaz.4g de değil ama 3g de hic sorun yaşamadım bu konuda.3g de ful çeken barlar 4 g de bire düşüyor. Gerçi ulaşılamayan sorumu hiç yaşamadım ama 3g ye devam ediyorum.ekran müzik ses açısından son derece kaliteli.ayarlarini güzel yaparsan sorunsuz Sıkıntısız kullanabilirsiniz..bitek şu anda mm de ekran süresi ne olur o konuda net birşey diyemeyeceğim. Önemli bir nokta sakın ve sakin H modeli almayın. Bir kere 4g yok o modelde.CQ alın mutlaka.genelde paralel ithalat H satmaya çalışırlar. Sonra başını taşa vurmayin @0749

Hepsiburada'da mesaj sistemini göremedim bir türlü ya ithalatçıya sormak istiyorum böyle bir şeyle karşılaşırsam iade edebilir miyim gibisinden. Telefon özellikleri konusunda 4.5 uyumlu yazmasını biliyorlar.

levsa

Doçent
Reaksiyon puanı
317
Edemezsin ambalajı açarsan. Kutunun arkasında yazar aslinda .iletişim kurabiliyorsan özellikle ben h f filan istemiyorum.c model olsun de arkadaşım

Warlcok190758

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Note 4 kullandım baya bir süre güzel telefon arka kamera olsun işlemci olsun S-pen olsun fakat kötü yanlarına gelirsek ben değiştirdim fazla kalın ve günlük kullanım için kaba ve zor ayrıca ön kamerası bana sorarsa en kötü yanı .Yanlardan ön ve arka kısma geçişi çok keskinki 5.7 inç bi telefonda bıçak darbesi gibi geliyor fakat yine dediğim gibi işlemcisi ve hızı olsun android 6 ile gayet güzel