MSI PE60 vs DELL 7559

Bu konuyu okuyanlar

Tys23

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,229
Ben olsam Dell'i alırım. Daha iyi malzeme kalitesi ve tasarım.

Architect `C.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Hocam ben Dell 7559 aldım ve memnunum.Merak ettiğiniz bir şey varsa yardımcı olurum :)

Buz Mavisi

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Hocam ben Dell 7559 aldım ve memnunum.Merak ettiğiniz bir şey varsa yardımcı olurum :)
Video çekebilirmisiniz hocam.

Ekranda ışık sızması varmı görüntü açısı ne kadar hangi bölgeleri metal soğutması ısınması vs nasıl her yönüyle deyeimlerinizi aktarırsanız memnun olurum.

Tys23

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,229
Özellik ve performans açısından hangisi sizce ve fiyat ?
Performansları aynı sayılır donanımları aynı ama arada 200 lira fiyat farkı var ayrıca Dell'in ekran kartı belleği 4 gb tabi bu kadar önemli değil ama ileride önemi artacaktır. Dell amerikan firması yani ürünlerine bakar yok saymaz bence Dell almalısın.

Buz Mavisi

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Performansları aynı sayılır donanımları aynı ama arada 200 lira fiyat farkı var ayrıca Dell'in ekran kartı belleği 4 gb tabi bu kadar önemli değil ama ileride önemi artacaktır. Dell amerikan firması yani ürünlerine bakar yok saymaz bence Dell almalısın.
MSI alacaktım ama şu konuyu gördüm çok kafam karıştı sizin bir yorumunuz var mı bu konu hakkında DELL paneli nasıldır mesela ?

Msi PE60 6QE-407XTR Neden Ucuz ?

Buz Mavisi

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Steel Series klavye yok , panel bi tık daha aşağıda.
steelseries klavye ne oluyor sadece farklı renklerde ışıklı klavye ise zaten ben oyun için almıyorum bu bilgisayarı sadece beyaz aydınlatma yeter bana Dell de aydınlatma da yok birde ddr3 ram var MSI ddr4 ram

Tys23

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,229
steelseries klavye ne oluyor sadece farklı renklerde ışıklı klavye ise zaten ben oyun için almıyorum bu bilgisayarı sadece beyaz aydınlatma yeter bana Dell de aydınlatma da yok birde ddr3 ram var MSI ddr4 ram
Oyun için almıyorsan Msi al farketmez Aslında ikisinin arasında fark yok ama ekran paneline biraz bakayım dedim çok iyi yorumlar yok yabancı forumlar'da gerçi orada daha ucuz olduğu için adamlar ucuz diye bişey de demiyorlar. Ayrıca Ddr4 olması ne kadar katkı sağlar bilemem ama gelecek için düşünülebilir.

Architect `C.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Video çekebilirmisiniz hocam.

Ekranda ışık sızması varmı görüntü açısı ne kadar hangi bölgeleri metal soğutması ısınması vs nasıl her yönüyle deyeimlerinizi aktarırsanız memnun olurum.

Video internetten bakabilirsiniz pek vaktim yok kusura bakmayın :)
Eksi yönleri klavyesinde ışıklandırma yok.Kasa malzemesi normal.Touchpad kullanmıyorum fakat bende bir sorun yok.Touchpad konusunda sorun yaşanlar varmış.Yine ekran biraz esnek ve ekranda altta ve üstte biraz ışık sızması var ama normal kullanımda hiç belli olmuyor.Rahatsız olmadım ben.
Artıları oldukça hızlı(ssd olunca :) ) ısınma nedeyse yok ve çok sessiz pc(çift fanı olmasına rağmen).Pc özellikleri malum zaten bunun dışında merak ettiğiniz bir şey varsa sorabilirsiniz?