Macbook Autodesk

Bu konuyu okuyanlar

engin iz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
merhaba arkadaşlar macbooklar da autocad 3d max gibi programları rahat kullanabilir miyiz yardımcı olur musunuz ?

nextman

Müdavim
Reaksiyon puanı
567
Benim şahsi görüşüm Pro Olmalı nedeni performans. Şu an MacbookPro Kullanıyorum i7 grafik ve video animasyon üzerine tık demiyor. Bu nedenle modellerde tercih yaparken biraz sınırları zorlamak ilerisi için en iyisi olacaktır.

xvanko

Asistan
Reaksiyon puanı
25
merhaba arkadaşlar macbooklar da autocad 3d max gibi programları rahat kullanabilir miyiz yardımcı olur musunuz ?

3D max Mac'te yoktur. Autocad kullanabilirsiniz.

3D max yerine maya kullanabilirsiniz tabi !

Alcağınız model en az i7 ve 8-16 gb olmasına ve grafik kartının da iyi olmasına özetlersek 7000 tl ye tekabül eder.

engin iz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
3D max Mac'te yoktur. Autocad kullanabilirsiniz.

3D max yerine maya kullanabilirsiniz tabi !

Alcağınız model en az i7 ve 8-16 gb olmasına ve grafik kartının da iyi olmasına özetlersek 7000 tl ye tekabül eder.

peki macbook pro mu almalıyım yoksa macbook ve macbook air da kullanabilir miyim bu programı ?

nextman

Müdavim
Reaksiyon puanı
567
Pro değerli arkadaşım
bendeki model
sistem.png

nextman

Müdavim
Reaksiyon puanı
567
anladım dostum hani benim düşüncem şey daha küçük boyutlarda teknik çizimleri daha rahat yapabilir miyim onu araştırıyorum ama öyle bir imkan var mı macbooklarda air ve diğeri için ? macbook pro cepte.
öncelikle programların araç ve pencere boyutu Air modelerine göre uygun değil. Çalışma esnasında bende çok sıkıntı çektiğim için pro 'nun geniş ekran ve performans yönünü tercih ettim.
Bence sizde grafik ve tasarım temelli bu programları kullanacağınızı göz önünde bulundurarak karar veriniz.
Şimdiden hayırlı olsun :)

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Bu tür programları işin gereği kullanacaksan Mac kesinlikle önermem.
İlla ki bir yerde sıkıntı çıkarır, yetiştirmen gereken bir işin ortasında soğuk soğuk ter damlacıkları akar alnından.
Ancak bu tür programları hobi olarak kullanacaksan alabilirsin.

xvanko

Asistan
Reaksiyon puanı
25
İlla ki bir yerde sıkıntı çıkarır, yetiştirmen gereken bir işin ortasında soğuk soğuk ter damlacıkları akar alnından.

Kesinlikle.

engin iz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Gayet yeterlidir. Tabi hangi seviyede kullandığınıza ve size yeterliliğine bağlıdır.

anladım dostum. teknik çizimlerde sıkıntı yapmaz o zaman macbook air ve macbooklar hani düşüncem şey projemi çizdiğim zaman müşterilere falan gösterirken taşıma kolaylığı, rahatlığı ve performansı ön planda olması lazım ondan bu düşüncem.

engin iz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3

söylediğiniz doğru ise eğer gerçekten macbook 3 4 kez düşünülür o zaman.

xvanko

Asistan
Reaksiyon puanı
25
Ben kenobi arkadaşında dediği gibi windows tabanlı sistem daha rahat takılır kasma takılma olmaz ama maclerde bazen 360° dönüşlerde fps titremesi yani düşüş yaşarsın.

xvanko

Asistan
Reaksiyon puanı
25
Ben kenobi arkadaşında dediği gibi windows tabanlı sistem daha rahat takılır kasma takılma olmaz ama maclerde bazen 360° dönüşlerde fps titremesi yani düşüş yaşarsın.

Bunun sebebi grafik kartıdır tabii.

xvanko

Asistan
Reaksiyon puanı
25
2 boyutlu çizimlerde etkisi olur mu bunun peki ?

2 boyutlu çizimleri artık hd serisi dahili grafik birimleri bile rahatlıkla doyurabiliyor anlıcağın sıkıntı olmaz yani. Gayet akıcı bir şekilde kullanabilirsiniz.

engin iz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
o zaman süper yani benim yapacağım çizimler hani mekanik tesisat havalandırma doğal çizimleri falan

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Adobe programları Mac ile uyumludur fazla sıkıntı çıkarmaz ama Autodesk o kadar uyumlu değil. En uyumlusu benim bildiğim Maya idi. Nedeni de diğer platformlardan bağımsız MEL dilini kullanmasıydı ancak artık yüksek poligonlarda performans sıkıntıları başgösterdiğinden C++'a entegre ediyorlar özellikle core fonksiyonlarını, bunu yaparken de açık kaynak kodlu gcc ve ona bağlı zincir üzerinden oluşturmak yerine Microsoft'un Visual C++'ını kullanıyorlar. Microsoft ise bu derleyicide standartlara uymuyor veya kendine göre standart oluşturuyor, dolayısıyla aynı program Linux veya Mac üzerinde çalıştığında hatalar meydana geliyor. Bu hatalar illa ki düzeltiliyor ama olan size oluyor, hata ile boğuşmaktan işlerinizi yetiştiremiyorsunuz.

engin iz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
2 boyutlu çizimleri artık hd serisi dahili grafik birimleri bile rahatlıkla doyurabiliyor anlıcağın sıkıntı olmaz yani. Gayet akıcı bir şekilde kullanabilirsiniz.

o zaman süper yani benim yapacağım çizimler hani mekanik tesisat havalandırma doğal çizimleri falan

xvanko

Asistan
Reaksiyon puanı
25
Benim bölümüm de enerji sistemleri mühendisliği galiba aynı yoldan gidiyoruz iş hayatında :) neyse mekanik çizimler 3d oluyor genelde ama küçük parçalar oldugu için mac yetecektir. Ama genel tavsiyem 2500 tl lik hp veya lenovo laptoplar çok daha başarılıdr.

Şu an kullandığım üründür gerçekten çok yeterli. LENOVO Y510P CORE İ7 4700QM 2.4GHZ-16GB-1TB+8SSD-15.6-2GB-W8 NOTEBOOK

engin iz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3