Tarayıcıda Açılan Reklamları Temizleme

Bu konuyu okuyanlar

fatihhtp

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Tarayıcıyı açtığımda Sayfanın her yeri bu reklamlarla doluyor. Nasıl temizleyebilirim. Tavsiyesi olan var mı ?

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
İnternet Explorer ve Edge için bazı çözümler vardır ama en etkili çözüm Google Chrome ve Firefox için Ublock Origin.
Adblock ve Adblock Plus'a göre daha fazla filtresi var ve performansı çok daha yüksek.

fatihhtp

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Adblock'u kullanıyorum ama Explorer temizlemek istiyorum. Daha kullanışlı ve hızlı diğerlerine göre

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Daha kullanışlı olması pek olası değil çünkü add-on desteği firefox ve chrome'a göre samanlıkta iğne gibi kalıyor.
Özellikle Firefox about:config ile istisnasız bütün parametreleri açarken, Chrome ise flagler ile ciddi kısmını açarken IE/Edge yine sınıfta kalıyor.
Hız konusunda ise açılış hızı sizi yanıltabilir.
Bilgisayara ilk format attığınızda prefetch-superfetch ve ne kadar benzeri cache sistemi varsa internet explorer, windows media player gibi varsayılan programlarınki dolduruluyor ve sonradan yükledikleriniz ancak belli zaman kullandıktan sonra buraya yerleşmeye başlıyor. yerleştikten sonra ise bütün programlar çok kısa sürede açılıyor ki misal benim bildiğim normalde 1 dakikada açılan autodesk maya bile superfetch'e girdikten sonra 10 saniyeden kısa sürede(ssd'de çok daha kısa) açılıyor. yani hangi programı sık kullanmaya başlarsanız o program daha hızlı açılmaya başlar, Bu durum sizi yanıltabilir. Bunun dışında benchmarklarda zaten Firefox ve Chrome önde götürüyor.

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
Daha kullanışlı olması pek olası değil çünkü add-on desteği firefox ve chrome'a göre samanlıkta iğne gibi kalıyor.
Özellikle Firefox about:config ile istisnasız bütün parametreleri açarken, Chrome ise flagler ile ciddi kısmını açarken IE/Edge yine sınıfta kalıyor.
Hız konusunda ise açılış hızı sizi yanıltabilir.
Bilgisayara ilk format attığınızda prefetch-superfetch ve ne kadar benzeri cache sistemi varsa internet explorer, windows media player gibi varsayılan programlarınki dolduruluyor ve sonradan yükledikleriniz ancak belli zaman kullandıktan sonra buraya yerleşmeye başlıyor. yerleştikten sonra ise bütün programlar çok kısa sürede açılıyor ki misal benim bildiğim normalde 1 dakikada açılan autodesk maya bile superfetch'e girdikten sonra 10 saniyeden kısa sürede(ssd'de çok daha kısa) açılıyor. yani hangi programı sık kullanmaya başlarsanız o program daha hızlı açılmaya başlar, Bu durum sizi yanıltabilir. Bunun dışında benchmarklarda zaten Firefox ve Chrome önde götürüyor.

Üstat senin dediğin bu durum SSHD bölümü olan sistemler için geçerli değil mi?

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Üstat senin dediğin bu durum SSHD bölümü olan sistemler için geçerli değil mi?
SSD disklerde de bu işlemler vardır.
Ucuzun ucuzu var misali hızlının da hızlısı vardır. Piramit aşağı yukarı şu şekildedir.
L1-L2-L3-Cache-RAM-SSD-SSHD şeklinde gider, sonuçta RAM her halükarda SSD'den hızlıdır o yüzden Superfetch yapılır. Prefetch zaten daha low level pipeline binary yapımında kullanılır, o da her halükarda yapılır.

Son mesajlar