Mac bilgisayar kullanan kişi iPhone almak zorunda mı?

Bu konuyu okuyanlar

somunology

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Arkadaşlar başlıkta da yazdığım gibi mac mini kullanıyorum samsung telefonum var. Sormak istediğim soru şu; Ben samsung değil de iphone 6s falan kullansam bana ne gibi katkıları olur bilgisayar ile telefonum arasında ne gibi güzel değişiklikler olur hani şu apple ekosistemi dedikleri şey nedir? bana bu konuda fikir verebilir misiniz ?

xvanko

Asistan
Reaksiyon puanı
25
Arkadaşlar başlıkta da yazdığım gibi mac mini kullanıyorum samsung telefonum var. Sormak istediğim soru şu; Ben samsung değil de iphone 6s falan kullansam bana ne gibi katkıları olur bilgisayar ile telefonum arasında ne gibi güzel değişiklikler olur hani şu apple ekosistemi dedikleri şey nedir? bana bu konuda fikir verebilir misiniz ?

Tek bir platforma altında tutar örneğin mac teki icloud ile iphone daki icloud sisteminde bir fotografı iphone yüklediğinizde herhangi bir işlem yapmadan mac tede görebiliyorsunuz itunus var birde aldığınız müzikler tek bir ortamda kalıyor hem güvenli bir şekilde hemde stabil bir şekilde anlıcağınız tek bir platformda kalmanızın avantajları bir hayli yüksek örneğin iphonun touch ıd si ile macinizi açabilmeniz gibi..

Son düzenleme:

bybrux

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Konuyu diriltmek olmasin ama once bir dip not gecmek istiyorum, bu mesaj'i macbook pro ingilizce klavyeden yaziyorum o yuzden imla kurallari yada 'ç, ş, ğ, ü' filan yok ne yazik ki...

cok uzun sure laptop kullandim gaming adi altinda yapilan laptoplar okadar kotu ki 1 sene sonra kullanilmaz duruma geliyor. Sonra sinirlenip masaustu pc aldim oyun oynamak icin sirf.
Macbook pro yu almaya karar verdigimde samsung s4 kullaniyordum ve bir haftalik acemice kullanimdan sonra iphone 6s plus almaya karar verdim
acikcasi suanda hala acemilik surecinde oldugum icin pek faydalarindan yararlanamiyorum ama ikisinin de mukkemmel cihazlar oldugunu farkettiriyor bana
masaustu pc kullanmayi sevdigim icin pek evde kullanmiyorum macbook u yada iphone u bu yuzden ikisininda sarjlari 3 gun gidiyor bana
ikisini bir birine bagliya biliyorsun

yani arama geldiginde telefonum nerde benim lan demek zorunda kalmiyorsun Icloud a yukledigin seyleri yada macbook da yazarken
otobus de devam etmek icin iphone dan acabiliyorsun.
Pek kullaniyormuyum hayir ama iphone almak pismanlik degilmis bunu anladim

MeteKhaN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bende iPhone 5s ve Macbook Air var ikisini bir arada gayet iyi kullaniyorum.. iOs ve Mac Os X zaten birbirleriyle bağlantılılar gayet hızlı ve stabil çalışıyorlar..Mesela Handoff özelliği sayesinde birisinde yarım bıraktığın işi diğerine girdiğinde aynı bıraktığın şekilde girip devam edebiliyorsun..Alırsan iyi olur fakat almazsan da sorun olmaz dostum sana kalmış;)