Honor 7 vs Gm 5 Plus ?

Bu konuyu okuyanlar

masteraslx305

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Hangisi iyi detaylıca

Son düzenleyen moderatör:

pinterest

Müdavim
Reaksiyon puanı
157
İki cihaz da GPU yönünden zayıf.

İki cihaz da f/p ürünü değil.

GM 5 Plus'da kronik sorun olma olasılığı çok yüksek.

Honor 7 donanımına göre çok pahalıya satılıyor.

Bence bu iki cihaz yerine LG G4 (hepsiburada) düşünmelisiniz. Gerek GPU/CPU performansı gerek kamera ve ekran çözünürlüğü kalitesi olarak en iyi cihaz G4 oluyor.

murdax105nc

Asistan
Reaksiyon puanı
33
ikisi arasında kesinlikle honor 7. yukarıdaki arkadaşın dediği gibi gpu yönünden zayıf değil. aynı gpu'ya sahip huawei p8 kullanıyorum, oyunları yüksek grafiklerde kasmasız donmasız oynuyorum hiçbir sıkıntı yok. zaten huawei'de genel olarak kasma donma binde bir görürsün. cpu da da kirin 935 yani snapdragon 810'a denk geliyor desek yanlış olmaz. kamera ve batarya tarafında da tatmin eder. tabi bu dediklerim klasik honor 7 için geçerli. türk telekom'un ürettirdiği honor 7'de bazı değişimler olabilir.

huawei kullanımı ios'un android versiyonu gibidir. son 3 telefonum da huawei ve huawei'yi kesinlikle öneririm. ben pişman olacağını sanmıyorum.

BarKoda1010

Müdavim
Reaksiyon puanı
353
Parmak izi ve metal kasa çekici Honor7 de ama ben gider GM 5 Plus alırdım, performans tarafında büyük farklılıklar olacağını düşünmüyorum. İkinci el piyasası GM nin daha iyi olacaktır

pinterest

Müdavim
Reaksiyon puanı
157
ikisi arasında kesinlikle honor 7. yukarıdaki arkadaşın dediği gibi gpu yönünden zayıf değil. aynı gpu'ya sahip huawei p8 kullanıyorum, oyunları yüksek grafiklerde kasmasız donmasız oynuyorum hiçbir sıkıntı yok. zaten huawei'de genel olarak kasma donma binde bir görürsün. cpu da da kirin 935 yani snapdragon 810'a denk geliyor desek yanlış olmaz. kamera ve batarya tarafında da tatmin eder. tabi bu dediklerim klasik honor 7 için geçerli. türk telekom'un ürettirdiği honor 7'de bazı değişimler olabilir.

huawei kullanımı ios'un android versiyonu gibidir. son 3 telefonum da huawei ve huawei'yi kesinlikle öneririm. ben pişman olacağını sanmıyorum.
Samsung fanboyluğu, Apple fanboyluğu, Sony fanboyluğu. hatta hTC fanboyluğu bile gördüm ancak Huawei fanboyu hiç görmemiştim hayatımda. Şu ana dek.

Belki sizin kullanımınızı karşılıyor olabilir ancak Huawei Hisilicon çiplerinde adam gibi GPU koymayı ancak Mate 8 ile öğrendi. Geri kalanı fos.

Kabul optimizasyon işini iyi kalmışlar. P8 lite'i çok yakından inceledim mesela. RAM kullanimi takdire şayan ancak iş GPU ya gelince çuvallıyor.

Huawei dediğimiz marka Mate 8'e kadar tarihin tozlu sayfalarına gömülmüş Mali T624/T628 GPU'larını kullanıyor. P8 lite'i hatırlamak bile istemiyorum Mali 450MP4 kullanan bir cihaz. Samsung bile en son Galaxy Alpha ile Note 3 de kullandı Mali T628'i.

Yıl 2015 (Nisan) P8 çıktı yıl 2014 Note 4 (Ekim) çıktı. P8'de Mali T628 MP4, Note 4'de ise Mali T760 MP6.

murdax105nc

Asistan
Reaksiyon puanı
33
Samsung fanboyluğu, Apple fanboyluğu, Sony fanboyluğu. hatta hTC fanboyluğu bile gördüm ancak Huawei fanboyu hiç görmemiştim hayatımda. Şu ana dek.

Belki sizin kullanımınızı karşılıyor olabilir ancak Huawei Hisilicon çiplerinde adam gibi GPU koymayı ancak Mate 8 ile öğrendi. Geri kalanı fos.

Kabul optimizasyon işini iyi kalmışlar. P8 lite'i çok yakından inceledim mesela. RAM kullanimi takdire şayan ancak iş GPU ya gelince çuvallıyor.

Huawei dediğimiz marka Mate 8'e kadar tarihin tozlu sayfalarına gömülmüş Mali T624/T628 GPU'larını kullanıyor. P8 lite'i hatırlamak bile istemiyorum Mali 450MP4 kullanan bir cihaz. Samsung bile en son Galaxy Alpha ile Note 3 de kullandı Mali T628'i.

Yıl 2015 (Nisan) P8 çıktı yıl 2014 Note 4 (Ekim) çıktı. P8'de Mali T628 MP4, Note 4'de ise Mali T760 MP6.

P8 lite bu konunun tamamen dışında bence adı üstünde lite modeli. giriş-orta segment telefondan gpu performansı beklemek abes olur zaten. bazı yerlerde sana katılıyorum ama kendi rakipleriyle mukayese etmiyorsun. note 4 bambaşka bir telefon. neredeyse çıkış fiyatları arasında 500 tl falan vardır. ben kişisel deneyim olarak en yüksek performansı aldığımı söylüyorum. kağıt üstünde malit628 mp4 tabi ki g4'ün note 4'ün gpu performansından uzak ama telefonu kullandığınızda bunu belki hissetmezsin bile. ben daha çok gm 5 plus ve honor 7 kıyaslamasından bu sonuca vardım. arkadaşın seçenekleri arasında note 4 veya g4 varsa tabi ki ilk önce onları almalı.

ayrıca huawei fanboylarını üzmeyelim zaten dünya üstünde bir elin parmağını geçmiyoruz :(