İphone'larda Batarya

Bu konuyu okuyanlar

Tugay27

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Arkadaşlar size birşey sormak istiyorum.Bir cok android telefonlari artik 5000 mah ı bulan telefonlar piyasaya sürüyor.Ve gerçekten batarya kullanimlari cok iyi, mesela şöyle örnek vereyim bende İphone 6 var abimdede Lenovo VipeP1 var.Ben günde 2-3 defa şarj ederken abim 3 günde bir takiyor.Arada nerdeyse 1.500 milyar var.Sormak istedigim şey;Apple neden hala telefonlarinda yüksek Mah kullanmiyor ? Ve adam bunlara ragmen milyonlarca satiyor.Bile bile yapilan birşey mi bilmiyorum.Koy 2500 Mah ı millette rahat etsin bizde.Neden böyle arkadaşlar ?

Tys23

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,229
Bunu bende anlamış değilim ama belki de satış politikasıdır. Cihazları bence çok güzel çok uzun ömürlüler her ne kadar androidciler beğenmese bi kullanmaları gerek. Şarj olayına takan adam parasıda varsa plus modellerine yönelir veya android'den devam eder.

Batu97han

Doçent
Reaksiyon puanı
145
Arkadaşlar size birşey sormak istiyorum.Bir cok android telefonlari artik 5000 mah ı bulan telefonlar piyasaya sürüyor.Ve gerçekten batarya kullanimlari cok iyi, mesela şöyle örnek vereyim bende İphone 6 var abimdede Lenovo VipeP1 var.Ben günde 2-3 defa şarj ederken abim 3 günde bir takiyor.Arada nerdeyse 1.500 milyar var.Sormak istedigim şey;Apple neden hala telefonlarinda yüksek Mah kullanmiyor ? Ve adam bunlara ragmen milyonlarca satiyor.Bile bile yapilan birşey mi bilmiyorum.Koy 2500 Mah ı millette rahat etsin bizde.Neden böyle arkadaşlar ?
Koyamaz işte apple cihazlarını ince ve şık yapmak için içindeki parçaları küçültmeye çalışıyor ve telefondaki en büyük parça batarya o yüzden büyütemez 4.7 inç ve bir o kadar da ince bir cihaza anca o kadar batarya sığdırabilir.Sen şimdi dersin ki 10 mm kalınlık olsun 3000 mah batarya olsun ama apple ın düşüncesi ince ve şık bir telefon yapmak.

aytugdab

Asistan
Reaksiyon puanı
8
gücünü kullanırsan çabuk tüketiyor (plus ta bunu çözdüler gerçide) iphone batarya yerine daha çok tasarıma dikkat ediyor o yüzden şarzlar vasat :/

aytugdab

Asistan
Reaksiyon puanı
8
ama ekran kapalıykende şarjım düşdümü derdi yok en azından

Apple Destek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Yahu yaklaşık 2 sene önce adamlar bitmeyen pil (15 sene boyunca şarja ihtiyaç duymadan kullanılabilir pil) icat ettiler niye hala telefonlara veya laptoplara gelmedi diye soran yok. Herkes parayı basıp alsın anca. Burada iş tüketicilere düşüyor. Herkes şikayetçi ama hala deli gibi tüketiliyor.