Dünya LED TV “Nasıl Yapılır” Vestel’den öğrenecek

Bu konuyu okuyanlar

pesimist

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,002
Uluslararası belgesel kanalı Discovery Channel’ın en çok takip edilen “Nasıl Yapılır?” programı, dünyaya LED TV’nin nasıl yapıldığını Vestel’in üretim üssü Vestel City ile gösterecek. Programın Türkiye gösterimi 24 Şubat Çarşamba günü yapılacak.

20227921_r2.png

Son 18 yıldır dayanıklı tüketimde (elektronik) Türkiye’nin ihracat şampiyonu olan, Türkiye TV ihracatının yaklaşık yüzde 90’ını gerçekleştiren ve Türkiye’de lider, Avrupa TV pazarında ikinci sırada yer alan Vestel,LED TV üretimindeki uzmanlığı ile Discovery Channel belgesel kanalının ünlü yapımlarından “Nasıl Yapılır?” (How Do They Do It?) programında yer aldı. Prömiyeri 24 Şubat Çarşamba akşamı Discovery Channel Türkiye kanalında gerçekleştirilecek olan programda Vestel’in Manisa’daki üretim üssü Vestel City’deki LED TV üretim süreci gösterilerek LED TV’nin nasıl üretildiği dünyaya anlatılıyor.

1 milyon metrekareden fazla kapalı bir alan üzerinde kurulu, Avrupa’nın en büyük endüstri komplekslerinden biri olan Vestel City’nin mega fabrika olmasına vurgu yapan program, ekran kontrolünden ana kart üretimi, parçaların birleştirilmesi ve taşınmasına kadar Vestel’deki tüm LED TV üretim aşamalarını detaylı bir şekilde gösteriyor. Vestel City’de LED TV parçalarının üretildiği yer ile bir araya getirildiği üretim bandı arasında bulunan 3 kilometrelik mesafede robotlara da esprili bir dille yer veriliyor.

vestel-6-622x414.jpg

Çekimler bir haftada tamamlandı

Avrupa’nın tek lokasyonda kurulu en büyük üretim komplekslerinden biri olan Vestel City, yıllık 15 milyon adet televizyon üretim kapasitesi ile dünyada önde gelen merkezler arasında yer alıyor. Vestel City’de üretilen LED TV’ler 152 ülkeye ihraç ediliyor.

“Nasıl yapılır?” programı için 2015’in yaz aylarında Manisa’ya gelen yapım ekibi Vestel City’deki çekimleri bir haftada tamamladı. İlk gösterimi İngiltere’de gerçekleştirilen program, Şubat ayında Avrupa, Ortadoğu, Afrika ve Asya’daki birçok ülkede gösterilecek. Programın Amerika Birleşik Devletleri’nde de yaz ayları içinde gösterilmesi planlanıyor.

“How They Do It Vestel City” bölümü Discovery Channel ve Discovery Science kanallarında tekrarlarla yayınlanacak.

Türkiye Gösterim gün ve saatleri

Discovery Channel D-Smart(60), Digiturk(191), Teledünya(188) ve TiViBu(105), Filbox (100)

Premier: 24 Şubat, Çarşamba 20:00

Tekrarlar: 25 Şubat, Perşembe 06:15

25 Şubat, Perşembe 09:10

28 Şubat, Pazar 11:00

Discovery Science: D-Smart(63),Digiturk(192), Teledünya(200) ve TiViBu(107), Filbox (101)

Premier: 25 Şubat, Perşembe 22:25

Tekrarlar: 26 Şubat, Cuma 12:42

28 Şubat, Pazar 17:05

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
Kesinlikle izlenmesi gereken bir program olduğunu düşünüyorum, Türkiye firmalarının böyle gelişmesini görmek sevindirici.

re13el

Müdavim
Reaksiyon puanı
114
Başlık çok iddalı olmamış mı? :)

Mg.

Müdavim
Reaksiyon puanı
24
LG ve Samsung bunu duymuş mu :)

pesimist

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,002
Bir dünya kanalında Led Tv nasıl yapılır bunu gösterecekler. Dolayısıyla başlık çok doğal. Tabi insanımız okumayı çok sevmediği için genelde başlığa bakıp yorum yapıyor.

re13el

Müdavim
Reaksiyon puanı
114
Dünya Vestelden öğrenecek diyorsun bir kere, altına ne yazarsan yaz. Bu bir abartı değil de nedir.
Okumadın diyeceğine , haber dikkat çeksin diye böyle bir başlık attım desen kabul ama sen direk okumayı sevmiyor diyerek okumadığımı ima etmeyi tercih etmişsin.

Haberin içeriğinde ise Vestel'in led tv üretim şeklinin anlatılacağı yazıyor. Dünya'ya nasıl led tv yapılacağını öğrettiği değil.

Vestel’deki tüm LED TV üretim aşamalarını detaylı bir şekilde gösteriyor.

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
Dünya Vestelden öğrenecek diyorsun bir kere, altına ne yazarsan yaz. Bu bir abartı değil de nedir.
Okumadın diyeceğine , haber dikkat çeksin diye böyle bir başlık attım desen kabul ama sen direk okumayı sevmiyor diyerek okumadığımı ima etmeyi tercih etmişsin.

Haberin içeriğinde ise Vestel'in led tv üretim şeklinin anlatılacağı yazıyor. Dünya'ya nasıl led tv yapılacağını öğrettiği değil.

Programın adı zaten "Nasıl Yapılır?" bunu dikkate aldığınızı düşünüyorum.

re13el

Müdavim
Reaksiyon puanı
114
Programın adı zaten "Nasıl Yapılır?" bunu dikkate aldığınızı düşünüyorum.
Bu işin vestelde nasıl yapıldığını anlatacak işte. Dünya'ya nasıl led tv yapıldığını öğretmeyecek. Senin de bunu anladığını düşünüyorum.

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
Bakış açısı işte; sen farklı yerden bakıyorsun, biz farklı yerden bakıyoruz.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
ne çok Türk düşmanı varmış önce yerli ürünleri tercih etmeli ...

sifirbakiye

Müdavim
Reaksiyon puanı
437
Dünya markası olma yolunda ilerleyen Vestel'in kendini dünyaya anlatabilmesi için böyle programlara ihtiyaçı var. Çok iyi düşünülmüş, merakla bekliyorum. Evimde TV yok ama nete düşşün anında izlerim :)

pesimist

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,002

Sizin sıkıntınız şu. Firmasal düşünüyorsunuz. Yani sizin kafanız şu şekil algılıyor. "Vestel diğer büyük firmalara Led Tv nasıl yapılırmış gösterecek"

Hayır !

Burada kasıt senin benim gibi insanlar. Firmalar değil. Dünyadaki insanlar Led Tv'nin nasıl yapıldığını ÖĞRENECEK !.

Anlamış olduğunuzu sanıyorum.

Not : Başlığı ben atmadım.

helpmert

Doçent
Reaksiyon puanı
31
Sizin sıkıntınız şu. Firmasal düşünüyorsunuz. Yani sizin kafanız şu şekil algılıyor. "Vestel diğer büyük firmalara Led Tv nasıl yapılırmış gösterecek"

Hayır !

Burada kasıt senin benim gibi insanlar. Firmalar değil. Dünyadaki insanlar Led Tv'nin nasıl yapıldığını ÖĞRENECEK !.

Anlamış olduğunuzu sanıyorum.

Not : Başlığı ben atmadım.

Pesimist sonuna kadar haklı..

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Birisi vestele sony, lg ve samsungdan bahsetsin :D

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
İzleyelim bakalım ne anlatmış vestel

honline

Müdavim
Reaksiyon puanı
296
Bende bu kanallar yok, yinede merak ediyorum vestel led paneli kendimi üretiyor yoksa paneli dışarıdan alıp montajmı yapıyor izleyenler yazarsa sevinirim.

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
Kara Sevda ile çakıştı DC ile, yarın akşam belki DS'den izlerim..