Gmail Hesabımda Yaşadığım Akıllara Durgunluk Verecek Acayip Problem!

Bu konuyu okuyanlar

intel1111

Asistan
Reaksiyon puanı
4
arkadaşlar merhaba son 1-2 senedir e-mail firmalarında tuhaf bir eylem başladı, üstelik milletten küfür yemelerine rağmen bu acayip yöntemden vazgeçmeye niyetleri yokmuş gibi görünüyorlar.

bu yeni yöntemde hemen herkesin bildiği gibi, e-mail hizmetinde yeni bir güvenlik yöntemi deneyelim diye e-mail hesaplarında terör estirmek (gmail Hotmail yahoo mail üçündede aynı sorunu yaşadım hatta bir tane Hotmail hesabıma ulaşamıyorum çünkü 2. hesap olarak belirlediğim hesap olarak kullandığım o gmail hesabım da bloke edildi)

bu sorun millet nasıl yaşıyor bilmiyorum ancak ben şifreyi doğru girdiğim halde gmail hesabımı bloke etti güvenlik telefon numarası olarak o dönem cep telefonum olmadığı için ev telefonu olarak vermiştim ki zaten artık o telefon numarasını kullanmıyorum

sırada güvenlik sorusu var ve ben cevabı hatırlıyorum ve defalarca kez tekrar denemede hep aynı yazdığım halde gmail hata veriyor

şimdi sıkı durun gmail hizmeti bunun doğru cevap olduğunu biliyor (çünkü hesap kurtarmada başka bir şey yazdığımda yanlış diye berlirtiyor ama bunu yazdığımda sonraki aşamaya geçebiliyorum)

yani hesabımın güvenlik sorusunu doğru yazdığım ve gmail servisi bu cevabın doğru olduğunu algıladığı halde cevabı kabul etmiyor

üstelik hesap kurtarmada ip adresi belirlemede dahi hatalı çalışıyor çünkü ip adresinizi belirleyeceğiz diye aşağıda yazı çıkıyor ancak sonuç sayfasında sıklıkla kullandığınız bilgisayarınızdan tekrar deneyin diye yazı çıkıyor, önceki hesabıma girişte aynı bilgisayarımı kullandığımı belirtmeme gerek yok sanırım

hesabımı kurtarmak için ne yapmalıyım? hesabıma en son ne zaman girmiştim hatırlamıyorum 8 ay olabilir veya 10 ay üzeri bir zaman da olabilir (aynı isimde diğer e-mail hesabım yüzünden birbirine karıştırabiliyorum) bu hesabımda kanal açmadım ama benim için çok önemli veriler var, bu hesabımı mutlaka kurtarmalıyım

sorularım:

1. google ev telefonuna güvenlik kodu gönderiyor mu?

2. gmail servisi girilmeyen e-maildeki verileri ne kadar süre elinde tutyor yani gmail girilmeyen hesabı ne kadar süre sonra siliyor?

GORT

Asistan
Reaksiyon puanı
4
google GSM telefonuna kod yolluyor sabit telefonlarda sms telekom + telefonunuz desteklerse olur... + hotmail hesabını gmailden kullanma thunderbird ile kullan daha dertsiz olur...

intel1111

Asistan
Reaksiyon puanı
4
google GSM telefonuna kod yolluyor sabit telefonlarda sms telekom + telefonunuz desteklerse olur... + hotmail hesabını gmailden kullanma thunderbird ile kullan daha dertsiz olur...
cevabınız için çok teşekkür ederim, benim bu konuda asıl sorduğum; sesli arama ile kod bildiriyor, bu hizmetinde ev telefonlarına da arama yapıyorlar mı?

GORT

Asistan
Reaksiyon puanı
4
onu hiç kullanmadım... muhtemelen uluslarası görüşme engeli yoksa sorun olmaz...

intel1111

Asistan
Reaksiyon puanı
4
tek çaresi gsm noyu kurtarma olarak ayarlamak.
hocam dikkatinizden kaçtı herhalde

hesabımı kurtarmak için zaten güvenlik sorusu var, ve cevabı hatırlıyorum ve bu cevap gmail sisteminden doğru olarak algılandığı halde sanki yanlışmışçasına işlem yapıyor.

bunun tek açıklaması google hizmetinde sorun var olmalı

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
adamların amacı mobilden açman onunla numaranı tanımlaman yoksa asla kurtaramazsın gibi bir izlenim veriyor.

melik.bck

Asistan
Reaksiyon puanı
13
Gsm le al kodu rahat et. Ev telefonu falan filan uğraşmaya değmez

intel1111

Asistan
Reaksiyon puanı
4