Ekran Kartı Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

RamazanTK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kaç gündür muzdarip olduğum konuyla ilgili sizden yardım istiyorum öncelikle sistem özelliklerini size aktarayım.

Laptop : Marka Casper Model A15HE
Dahili Ekran Kartı : İntel Graphics HD 3000
Harici Ekran Kartı : Nvidia Geforce 520M
İş
letim Sistemi : Windows 8.1 Pro 64 bit

Arkadaşlar..
laptop un açılış düğmesine bastığında laptopun açıldığını yani windows temasını geçtikten sonra oturum açma yerine geldiğinde kullanıcı adının olduğu yer yani parola girilen yer kısacası oturum açma yeri gelmesi gerekirken ekran siyah kalıyor ve bu format sonrasında intel hd grafik kartını güncelledikten sonra oluyor. Güç düğmesine bir kere basıp uykuya alıp tekrar açtığımda ekran geliyor. Ve oturum acıyorum. Bu benim sinirimi baya bozmaya başladı derken nvidia harici ekran kartında da sorun olduğunu farkettim. Nvidia nın sitesinden en güncel sürümü indiriyorum yüklüyorum yüklenmesine rağmen tekrar baslattığımda ne experience yi acıyor ne de nvidia denetim masasını acıyor. Ekran kartını kullanamıyorum kısacası aygıt yoneticisine baktığımda ise ünlem işareti yani sürücüde sorun algılıyor kendi programını açtığım zaman güncel olmasına ragmen güncellemeye çalışıyor kafayı yedirtecek bana kaç kere format attım. İntel hg grafik i yüklemedende nvidia yüklenmiyor. bu sorun neden kaynaklanıyor olabilir bir çok şey denedim olmadı 2-3 kere formatladım yine düzelmedi. sizce yazılımsal mı donanımsal sorunlar mı var ?
Biraz detaylı anlatmaya çalıştım kolay anlayabilmeniz adına yardım edene teşekkürü bir borç bilirim..

EnverYigit

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Güncel olanı değilde firmanın verdiği driver i yükler misin birde?

RamazanTK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Güncel olanı değilde firmanın verdiği driver i yükler misin birde?

windows 7 ye döndüm suan sıkıntı yok hd graphics te.. ancak hala nvidiayı tanıtamıyorum tüm sürücülerini denedim orjinalini de denedim yok.. Aygıt yöneticisinde hala ünlem işareti var ve hala güncellemeye calısıyor. Nvidia denetim masası hala acılmıyor. Geçen gün laptopu acıp termal macun sürdüm zarar vermiş olma ihtimalim yok diye düşünüyorum ama vermiş olabilirmiyim ? ne gibi zarar vermiş olabilirim ki ? yanmış olsa aygıt yöneticisinde ekran kartını tanımazdı bildiğim kadarıyla. Büyük ihtimal nvidia ya erişmemi engelleyen bişeyler var. Bad sector hatası falan olabilir mi ?

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
windows 7 ye döndüm suan sıkıntı yok hd graphics te.. ancak hala nvidiayı tanıtamıyorum tüm sürücülerini denedim orjinalini de denedim yok.. Aygıt yöneticisinde hala ünlem işareti var ve hala güncellemeye calısıyor. Nvidia denetim masası hala acılmıyor. Geçen gün laptopu acıp termal macun sürdüm zarar vermiş olma ihtimalim yok diye düşünüyorum ama vermiş olabilirmiyim ? ne gibi zarar vermiş olabilirim ki ? yanmış olsa aygıt yöneticisinde ekran kartını tanımazdı bildiğim kadarıyla. Büyük ihtimal nvidia ya erişmemi engelleyen bişeyler var. Bad sector hatası falan olabilir mi ?

Çift ekran kartlı aletlerin genel sorunu. Ekran kartınızın yazılımını sitesinden indirdiniz mi? Ha bir de direct x yukleyebilir misiniz?

RamazanTK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Çift ekran kartlı aletlerin genel sorunu. Ekran kartınızın yazılımını sitesinden indirdiniz mi? Ha bir de direct x yukleyebilir misiniz?

Her yerden indirdim olmadı.. Direct X ile alakası oldugunu sanmıyorum ama yinede indireyim dx kacı yukleyeyım ?