İşlemci Maksimum Hız Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

samil25

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar herkese merhaba ve kolay gelsin. Çok büyük bir problemim var. Son zamanlarda(son 1-2 haftadan beri) pc'im acayip yavaş. En son bilgisayar işlemcimin fanınfa sorun olduğunu öğrendim ve bios ayarlarından "SmartFan" özelliğğini kapattım. Bu gün "CoreTemp" adlı uygulamada işlemci sıcaklığını öğrendim ve programı biraz kurcalayayım dedim ve işlemci hızını gösteren("clock" hızını 2.8Ghz gibi) bir ayarı işaretledim ve işlemcimin sürekli "0.8 Ghz'de çalıştığını fark ettim.
İşlemcim "AMD" olduğu için driverımdan işlemicimin maks. ve min. ayarını 2,8 Ghz yapmıştım halbuki

Buda işlemci hız göstergesinin araç çubuğundaki resmi

Pc'imin özellikleri:

İşlemci : AMD Phenom™ II X4 925 Processor 2.80GHz
RAM : 4 GB
Ekran Kartı : AMD Radeon HD 5700 Series
İşletim Sistemi : Windows 7 64 bit
Anakart : Gigabayt

Unutmadan virüs tarayıcım: Eset Nod32 ve Advanced System Care 8

Yardım ederseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler ! Merakla çözümlerinizi bekliyor olacağım :(

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Yok mu cevap ?

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Temiz format at sürücüleri doğru yükle düzelir.

samil25

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Teşekkürler, deneyeceğim. Zaten herşey "D" diskimde hemen format atmaya başlıyorum.

samil25

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Temiz format at sürücüleri doğru yükle düzelir.

Dediğiniz işlemleri yapıp driverları düzgünce yükledim ancak değişen hiçbirşey olmadı, sizce işlemcimde mi bir problem var, işlmeci 6 yıllık ve termal macununu yenilemedim

Proton

Doçent
Reaksiyon puanı
18
Dediğiniz işlemleri yapıp driverları düzgünce yükledim ancak değişen hiçbirşey olmadı, sizce işlemcimde mi bir problem var, işlmeci 6 yıllık ve termal macununu yenilemedim
Belirli bir bütcen varsa yeni bir bilgisayara geçebilirsin veya o eski işlemcini orta seviye bir işlemciyle değiştir buradan bir sonuca ulaşamazsan,yardım edeceklerdir

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741

AIDA64 yazılımının algılayıcı bölümünden sıcaklık değerlerinin fotoğrafını atar mısınız ? İşlemci miladını doldurmuş olabilir. Windows derecelendirmesi kaç puan veriyor işlemciye ?