Sony Xperia Z2 Kullananlar Kulübü | Xperia Z2 Teknik Detay Sorun ve Çözümleri

9403

Asistan
Reaksiyon puanı
10
Sorunu aninda cozdum zaten kardesim :) hic z2yi ezdirir miyim, onun ki otomatik moddaydi benimki de manuel 20.7mp de, ama sorun su ki; 20.7mp de sahneleme ayarlari kapali kaliyor ondan renkleri oldugu gibi gercekci sekilde yansitiyor, g3 otomatik sahne secimi yaptigi icin bazi renkleri daha belirgin hale getirmis. Sonradan bende baska ortamda otomatige alip tekrar deneme yapinca kurtardi durumu. Fakat bu muhabbet abartisiz 1,5 saat surdu, yok z2 bu kadar kotu olmamali, sende mi bir sorun var, tum z2ler boyleyse para verilmez falan :)
F2.0 diyafram 20mp lens felan ama yazılım çok kötü. Umarim düzeltirler yazılımı.

cxe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende kilit ekraniyla alakali sorun yasiyorum. Benim kilifin camlarinin oldugu yerde onceden tam saat ve arayan kisi gorunuyordu, simdi onlarin yeri degismis ondan dolayi kapagin kapali kisimlarinda kaliyor.

Acaba bunlari sonye mail atsak iplerler mi :)

BurakCey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dün kandil münasebetiyle toplu mesaj atayım dedim dünden beri böyle arkadaşlar bütün mesajları sildim ama yinede mesajlara girince mesaj atınca gitmesine rağmen mesaj bu bildirim geliyor nedeni ne olabilir?

9403

Asistan
Reaksiyon puanı
10
Arkadaslar ben telefonu satıyorum bu böyle olmicak[emoji51]
daa43cda56108866d8750009472c54d0.jpg
9ffb3cc35d2575d42fe0fd807fce0b68.jpg

cxe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Fotograf cekmeyi mi bilmiyorsun dostum :) saka bir yanna sonynin acilen kamera uygulamasini gelistirmesi lazim, yasadigimiz sikintilar tamamen yazilimsal

9403

Asistan
Reaksiyon puanı
10
Fotograf cekmeyi mi bilmiyorsun dostum :) saka bir yanna sonynin acilen kamera uygulamasini gelistirmesi lazim, yasadigimiz sikintilar tamamen yazilimsal
Acaba 5cm mesafeden bır yazıyı cekmeyı dener mısınız benim kamerada sorun olduğunu düşünüyorum

cxe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Fotograf yukleyemedim ama saskinligimi gizleyemicem :) 5cm yada daha fazla dibine gorunce yazilar okunmayacak kadar bulaniklasiyor, 10cm.yada biraz daha havadan cekince sikinti geciyor yazilar net bir sekilde okunur hale geliyor

9403

Asistan
Reaksiyon puanı
10
Fotograf yukleyemedim ama saskinligimi gizleyemicem :) 5cm yada daha fazla dibine gorunce yazilar okunmayacak kadar bulaniklasiyor, 10cm.yada biraz daha havadan cekince sikinti geciyor yazilar net bir sekilde okunur hale geliyor
Aynen 5cm asagisi okunmuyor bende benin telefon bozuk zannetmeye basladim çünkü baska forumlarda olmaz oyle sey diyip gecistirdi millet. Bu kadar yakindan cekmez belki anlarim ama 13mplik sony sensorlu joye e8 cekio iste onu anlamiyorum [emoji1]

Kaya26

Profesör
Reaksiyon puanı
550
Merak ettim denedim, sonuç böyle.

1q0WfwZ.jpg

Kaya26

Profesör
Reaksiyon puanı
550
sayfanin cogu gözüküyor bizde böyle zaten biraz uzaklastirinca düzeliyor. Ben bir cetvel yardimi ile denedim 5cm asagisini gormek mumkun değil.

Çoğu mesafeyi denedim, bulanıklaşma varsa 2-3 saniye focus tutunca düzeliyor.

TheFame

Profesör
Reaksiyon puanı
2
O kadar yakından hiçbir mobil sensör odaklanamaz zaten :dirol:

Arabca

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
8 aydır z2 kullanıyorum..
Kameradan ilk zamânlardaki gibi verim alamıyorum..
Kumlanma gibi sorunlar daha çok göze çarpıyor..
Arka kameranın önündeki cam, benek benek olmaya başladı, sanki yüzülüyormuşcasına..
Ne dersiniz bu husûslarda ?

9403

Asistan
Reaksiyon puanı
10
8 aydır z2 kullanıyorum..
Kameradan ilk zamânlardaki gibi verim alamıyorum..
Kumlanma gibi sorunlar daha çok göze çarpıyor..
Arka kameranın önündeki cam, benek benek olmaya başladı, sanki yüzülüyormuşcasına..
Ne dersiniz bu husûslarda ?
Ben ilk günden beri verim alamıyorum fos çıktı resmen bu kamera tam rezillik. İlk fırsatta elden çıkaracağım.

Arabca

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben ilk günden beri verim alamıyorum fos çıktı resmen bu kamera tam rezillik. İlk fırsatta elden çıkaracağım.

Teknik servise gönderip lens kontrolünü yaptırmayı düşünüyorum..
Gerekirse lensin değiştirilmesini de düşünüyorum..
Hayırlısı inşâAllah..

9403

Asistan
Reaksiyon puanı
10
Teknik servise gönderip lens kontrolünü yaptırmayı düşünüyorum..
Gerekirse lensin değiştirilmesini de düşünüyorum..
Hayırlısı inşâAllah..
Benek benek olma sorunu bende yok tabi sadece odaklama sorunu var o da bir sorunsa tabi sonynin yazilimsal beceriksizligi de olabilir.

Arabca

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Benek benek olma sorunu bende yok tabi sadece odaklama sorunu var o da bir sorunsa tabi sonynin yazilimsal beceriksizligi de olabilir.

Olabilme ihtimâli yüksek..
Zira, 20.7 mp kameranın daha canlı daha net fotoğraflar yakalaması gerekiyor..
Hayırlısı olsun..

cxe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Guncellemeden sonra sarj sikintisi bas gosterdi. Aksam telefonu sarja koyuyorum, sabah %85de kalmis oluyor. Bildirim cubugunda ki sarj gostergesi ve sony yazisinin ustundeki turuncu led surekli yanip sonuyor. Benden baska boyle bir sorun yasayan var mi?

9403

Asistan
Reaksiyon puanı
10
Guncellemeden sonra sarj sikintisi bas gosterdi. Aksam telefonu sarja koyuyorum, sabah %85de kalmis oluyor. Bildirim cubugunda ki sarj gostergesi ve sony yazisinin ustundeki turuncu led surekli yanip sonuyor. Benden baska boyle bir sorun yasayan var mi?
Bu sorunlarla ben karsilasmadım.

9403

Asistan
Reaksiyon puanı
10
Aliexpressten 3 dolara makro ve fish eye lens kiti aldım malum z2nin odak problemi var. Fiyatına göre iyi iş yapıyor.
7e1acdfefba50bdffc5deda4ba8704a9.jpg
328b589a51b7f48f6d408f58883427f2.jpg
d65477de88cab1383006865b177b4eaf.jpg

pianoman

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Acaba 5cm mesafeden bır yazıyı cekmeyı dener mısınız benim kamerada sorun olduğunu düşünüyorum
Son iki telefonum lumia 1020(41mp),lumia 1520(20mp) kamera telefonu olarak geçer ve hiçbiri bırak 5cm i 20 den aşşağı net bir fotoğraf çekemiyordu! z2 ile 10cm den net fotoğraflar çekebiliyorum(ancak lumialar z2 den daha başarılıydı buda bir gerçek) iso değerini gerektiği gibi ayarlayın ışık koşulları yetersiz ise isoyu yükseltin yada elinizi titretmeyin (çünkü cihazda o.i.s sistemi yok!) ışık fazlaysa isoyu düşürün ve loş koşullarda fotoğraf çekmek için dahili deklanşörü değil ekran tuşunu kullanın bulanıklık ve kumlanma kalmayacaktır.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Superior autoda sorun yaşayanlar kendi derlediğim modu kullanabilirler bu mod ile auto da 8mp yerine 20mp veya 15.5mp fotoğraf çekebilirsiniz ayrıca ekstra iso seçenekleri eklenmiştir.
http://www74.zippyshare.com/v/mSqcBafB/file.html

Not: Root edilmiş lollipop gerektirir!

9403

Asistan
Reaksiyon puanı
10
Son iki telefonum lumia 1020(41mp),lumia 1520(20mp) kamera telefonu olarak geçer ve hiçbiri bırak 5cm i 20 den aşşağı net bir fotoğraf çekemiyordu! z2 ile 10cm den net fotoğraflar çekebiliyorum(ancak lumialar z2 den daha başarılıydı buda bir gerçek) iso değerini gerektiği gibi ayarlayın ışık koşulları yetersiz ise isoyu yükseltin yada elinizi titretmeyin (çünkü cihazda o.i.s sistemi yok!) ışık fazlaysa isoyu düşürün ve loş koşullarda fotoğraf çekmek için dahili deklanşörü değil ekran tuşunu kullanın bulanıklık ve kumlanma kalmayacaktır.

Superior autoda sorun yaşayanlar kendi derlediğim modu kullanabilirler bu mod ile auto da 8mp yerine 20mp veya 15.5mp fotoğraf çekebilirsiniz ayrıca ekstra iso seçenekleri eklenmiştir.

Arkadas sen bana 5cm den çek at tamam. Bana fotoğrafçılık dersi vermeyin artık ben bilmiyor muyum çekmeyi. Joye e8 çekene kadar 5cm yada yakın cekim takintim yoktu zira her telefonun bu yakinliktan bulanık çekeceğini düşünürdüm. Sonra800 liralık e8 çok güzel odak yaparken z2 nin yapamadığını fark ettim zira e8 13mplik sony lens kullanırken z2 20mplik lens kullanıyordu. Daha sonra bu yakınlıktan cekebildiklerini soyleyen kisiler çıktı ve benim kameramda sorun olduğunu düşünmeye basladım ve herkesten fotograf atmasini rica ettim ancak millet ne hikmetse savunma psikolojisiyle z2 yapmaz öyle deyim fotoğrafcılılik dersi vermeye başladı. Ben burda kimseyi suclamıyorum sadece sizde cekerseniz kıyaslamak istiyorum ancak sadece ders vermeyi deniyorsunuz. Varsa bir bildiginiz siz çekin 5cmden ben tamam dicem!

9403

Asistan
Reaksiyon puanı
10

248bc46a25793b783330135a7c04154d.jpg
8356bcf8df4900fb3e4264ae4880a32a.jpg
5cmden çekilmiş iki farklı fotoğraf. Bulanık olan z2 düzgün olan joye e8. Yani 5cmden telefon rahatlıkla fotoğraf çekebilirmiş. Öncelikle bu yakınlıktan telefon fotoğraf cekemez diyenler bi ayrılsın kenera. Sonra niye 20mplik sony çekemiyorda 13mplik joye çekiyor bunu tartisalım. Adamlar eski telefonunuzu gömün diye slogan yaptılar hakkaten bana z2yi gömdürtecekler yani. Eger 41mplik nokia da çekemiyorsa onlarda çöp o zaman. Bu mp ve lens büyüklüğü hikaye. Ben 5cmden çekemedim varsa çeken atsın buraya. Ha bu arada joye otomatik modda çekti. Kimse de bana fotografcılık ve kamera dersi vermesin.

pianoman

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Arkadas sen bana 5cm den çek at tamam. Bana fotoğrafçılık dersi vermeyin artık ben bilmiyor muyum çekmeyi. Joye e8 çekene kadar 5cm yada yakın cekim takintim yoktu zira her telefonun bu yakinliktan bulanık çekeceğini düşünürdüm. Sonra800 liralık e8 çok güzel odak yaparken z2 nin yapamadığını fark ettim zira e8 13mplik sony lens kullanırken z2 20mplik lens kullanıyordu. Daha sonra bu yakınlıktan cekebildiklerini soyleyen kisiler çıktı ve benim kameramda sorun olduğunu düşünmeye basladım ve herkesten fotograf atmasini rica ettim ancak millet ne hikmetse savunma psikolojisiyle z2 yapmaz öyle deyim fotoğrafcılılik dersi vermeye başladı. Ben burda kimseyi suclamıyorum sadece sizde cekerseniz kıyaslamak istiyorum ancak sadece ders vermeyi deniyorsunuz. Varsa bir bildiginiz siz çekin 5cmden ben tamam dicem!
Birincisi sana ders vermeye çalışmıyorum (ki en zor öğrenenler birşeyler bildiğini sanarak öğrenme isteği olmayan kişilerdir). İkincisi 13 veya 20mp lens olmaz 20mp olan görüntü sensördür lens sensörün önünde dizili olan sıralı merceklerdir. Bu mercekler cihazın kaç cm den netleme yapacağını, kaç metreden sonsuza odaklayacağını, geniş yada dar açıda çekim yapılacağını belirler. Yani bir kameranın 5cm den bulanık çekmesi o kameranın kötü yada iyi olduğunu göstermez. Kaldı ki 5cm demedim 10cm den net çektiğini belirttim. Şöylede bir durum var z2 kamerasından bu kadar muzdaripsen ve e8 daha tatmninkar geldiyse gider e8 alırsın kimse seni zorla bir markaya bağlamıyor!

9403

Asistan
Reaksiyon puanı
10
Birincisi sana ders vermeye çalışmıyorum (ki en zor öğrenenler birşeyler bildiğini sanarak öğrenme isteği olmayan kişilerdir). İkincisi 13 veya 20mp lens olmaz 20mp olan görüntü sensördür lens sensörün önünde dizili olan sıralı merceklerdir. Bu mercekler cihazın kaç cm den netleme yapacağını, kaç metreden sonsuza odaklayacağını, geniş yada dar açıda çekim yapılacağını belirler. Yani bir kameranın 5cm den bulanık çekmesi o kameranın kötü yada iyi olduğunu göstermez. Kaldı ki 5cm demedim 10cm den net çektiğini belirttim. Şöylede bir durum var z2 kamerasından bu kadar muzdaripsen ve e8 daha tatmninkar geldiyse gider e8 alırsın kimse seni zorla bir markaya bağlamıyor!
E8 aldim zaten neyle cekiyorum bu fotoğrafları?bak sen hala bana birseyler ogretmeye çalışıyorsun ben diyorum ki sizde cekip atın. Çek at kardesim çek at bana iso ayarı yapmayı anlatacaksan eger sende cek at ki dediklerinin işe yarayip yaramadığını gorelim artist artis konuşuyorsun soyle yap böyle yap diye sen yap gorelim madem cok biliyorsun.

pianoman

Asistan
Reaksiyon puanı
3
E8 aldim zaten neyle cekiyorum bu fotoğrafları?bak sen hala bana birseyler ogretmeye çalışıyorsun ben diyorum ki sizde cekip atın. Çek at kardesim çek at bana iso ayarı yapmayı anlatacaksan eger sende cek at ki dediklerinin işe yarayip yaramadığını gorelim artist artis konuşuyorsun soyle yap böyle yap diye sen yap gorelim madem cok biliyorsun.
bYDE4H.jpg

Hatta şöyle bir paylaşımda bulunayım :thumbup1:(büyük hali için resmi kaydedip açın)
DUzaIG.jpg