Ekran çizgi sorunu.

Bu konuyu okuyanlar

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91
Merhaba,

Oyun oynarken ekranımda çizgiler çıkıyor, League of legends oyunu haricinde bu çizgiler hiç bir oyunda çıkmıyor payday 2, cs go, bf4.

Sadece lol'de çıkıyor yatay çizgiler dikey çizgiler bazen erkanda böyle beyaz ışık patlıyor sanki flash gibi enteresan gibi bişi oluyor performansa bir etkisi yok ama hem insanı geriyor hemde böyle devam ederse sorun büyürmü?

İlk yatay kalın çizgiler vardı böyle bir mili saniyelik gelip gidiyorlar sonradan dikey gördüm vb.

Vga kablosunu söktüm üfledim taktım düzelmedi.

Daha öncede böyle bir sorun yoktu yeni yeni başladı, ekran kartımın cpusuna biraz bol sürdüm termal macınu yani azıcık yanlara taşmış olabilir ondan kaynaklı olabilirmi?

Normal kullanımda hiç rastlamadım sadece LoL oynarken oluyor.

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Senin LOL APU ilede oynanabiliyordu biraz onboard ile oyna bakalım o çizgiler çıkmazsa ekran kartın yolun yolcusu :)

ynsemre61

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Benzer olaylar eski bilgisayarımda olmuştu sadece oyunlarda oluyordu zaman zamanla masaüstünde de o olaylar oldu bir yerden sonra ekrandaki cizgiler kalmaya basladı sonrada ekran karti bitti büyük ihtimal ekran kartı ısınıyor yada ekran kartı işlemcisinde sorun var bence olayı çözene kadar zorlama ekran kartını fazla ciddi bir sorun gibi gözüküyor.

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Nedir bu Lolden çektiğimiz [MENTION=380082]Vikings[/MENTION] benim bilgda her isi yapiyor bu oyunu oynatmak haric :D

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91
Senin LOL APU ilede oynanabiliyordu biraz onboard ile oyna bakalım o çizgiler çıkmazsa ekran kartın yolun yolcusu :)

Kartımın garantisi var, R4650 var elimde eski kartım onu takıp devam ediyim bu kartı garantiye yollayacam yada yenisi ile değiştirsinler.

600.png

on board girişi nerde ? şu sol alt tarafda ki siyah olan yermi? oraya kart uymuyor sanırım, bir kere denemiştim olmamıştı galiba.

Kartın garantisi var versem vatana düzeltirlermi yoksa yenisinimi verirler yada ücret iadesi?

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Ekran kartını çıkartıp VGA kablosunu
Wm1PnGb.png
buraya takacaksın hani yapmıştık ya geçen ay. Eğer LOLde aynısını yaparsa ekran kartını garantiye verirsin :)

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91
Ekran kartını çıkartıp VGA kablosunu
Wm1PnGb.png
buraya takacaksın hani yapmıştık ya geçen ay. Eğer LOLde aynısını yaparsa ekran kartını garantiye verirsin :)

Ekran kartımı çıkartıp ana kartın vga girişe takıp oynamıştım ve bu çizgiler ekran parlamaları vb yoktu olmuyordu tabi 2-3 tane attım bazen her gün oluyor bazen 1-2 gün olmuyor.

İnan test etmek istemiyorum çünkü üşeniyorum gir saatlerce oyna test et zaten ne grafik var ne çözünürlük ölüm gibi oluyor oyunlar oynanmıyor.

R4650 ekran kartını takıp denesem? onunla sorun çıkartırsa eğer bu sefer sorun neyden kaynaklıdır? eğer çıkartmazsa kesin ekran kartımdan kaynaklı yani 7770.

- - - Mesaj Güncellendi - - -
[MENTION=374341]Seyhoo[/MENTION] aga karta 260tl verdim ücret iadesi yapsınlar üstünede azıcık bişi koyarım çünkü paradan kullanmak istemiyorum biriktiriyorum 10 bin civarına getiricemde pc alıcam ya, 50-100tl koyup üstüne 300-350tlye bana güzel bir nvidia ekran kartı söyleyebilirmisin?

İşlemcim ile darboğaz yapmayak bişi? işlemcim 4çekirdekli 2.90ghz amd phenom II B35

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Ekran kartımı çıkartıp ana kartın vga girişe takıp oynamıştım ve bu çizgiler ekran parlamaları vb yoktu olmuyordu tabi 2-3 tane attım bazen her gün oluyor bazen 1-2 gün olmuyor.

İnan test etmek istemiyorum çünkü üşeniyorum gir saatlerce oyna test et zaten ne grafik var ne çözünürlük ölüm gibi oluyor oyunlar oynanmıyor.

R4650 ekran kartını takıp denesem? onunla sorun çıkartırsa eğer bu sefer sorun neyden kaynaklıdır? eğer çıkartmazsa kesin ekran kartımdan kaynaklı yani 7770.

@Seyhoo aga karta 260tl verdim ücret iadesi yapsınlar üstünede azıcık bişi koyarım çünkü paradan kullanmak istemiyorum biriktiriyorum 10 bin civarına getiricemde pc alıcam ya, 50-100tl koyup üstüne 300-350tlye bana güzel bir nvidia ekran kartı söyleyebilirmisin?

İşlemcim ile darboğaz yapmayak bişi? işlemcim 4çekirdekli 2.90ghz amd phenom II B35

Para iadesi olacağını sanmıyorum ama olursa gtx750 Ti alırız ;) Sorun kesinlikle ekran kartında

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91
Para iadesi olacağını sanmıyorum ama olursa gtx750 Ti alırız ;) Sorun kesinlikle ekran kartında

300 350 taş çatlasın 400lük öner diyorum sen gidiyorsun 460lık kart öneriyosun :D

Hem neden iade yapmayacaklar ki? bu sorun düzeltilir bişimi? ücret iadesi istesem yapmazlarmı desem ekran kartım yok oyun oynayamıyorum falan?

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
300 350 taş çatlasın 400lük öner diyorum sen gidiyorsun 460lık kart öneriyosun :D

Hem neden iade yapmayacaklar ki? bu sorun düzeltilir bişimi? ücret iadesi istesem yapmazlarmı desem ekran kartım yok oyun oynayamıyorum falan?

Kartın yenisini verirler ama para iadesi yapacaklarını sanmıyorum biraz cazgırlık yaparsan belki para iadesi yaparlar. Şu AMD ürünlerinden nefret ediyorum kesinlikle uzak durulması gereken bir marka. Tamam NVIDIA kartları kadar performanslılar ama gün geçtikçe performans düşüşleri yaşanıyor. Yada 2 3 sene sonra çipi patlıyor. Alacaksın NVIDIA kafan rahat olacak

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91
Kartın yenisini verirler ama para iadesi yapacaklarını sanmıyorum biraz cazgırlık yaparsan belki para iadesi yaparlar. Şu AMD ürünlerinden nefret ediyorum kesinlikle uzak durulması gereken bir marka. Tamam NVIDIA kartları kadar performanslılar ama gün geçtikçe performans düşüşleri yaşanıyor. Yada 2 3 sene sonra çipi patlıyor. Alacaksın NVIDIA kafan rahat olacak

Desem ki ben amd istemiyorum pişman oldum para iadesi istiyorum üstüne para koyup hemen şimdi daha iyisini alıcam bu sefer onların işine gelmezmi?

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91
Arkadaşlar kartı biraz önce vatana götürdüm dediler ki direk değişim yapamayız yada üstüne para verip yenisini alamazsınız, 1 yılını dolduruyor 1-2 aylık olsa neyse.

Yan tarafta teknik sevisleri var oraya verdim kartı 20 iş günü dediler not düştü adam para iadesi için üstüne ekleyip vatandan daha iyi nvidia kart alıcam eğer verirlerse.