Modem almayı düşünüyorum bir sorum var.

Bu konuyu okuyanlar

isa_91

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

clients

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
bu modem işine yaramaz, airties 70 tl lik 4 portlu modemlerinden al işine yarar,
modemde dhcp kapatmalısınki modem ip dagitmasın ip dağıtımı diğer modem yapacaktır aksi halde çakışır. modem yapılandırmasından ppoe yerıne bridge modunu seç dhcp kapat işlem tamamdır
4 port olmasından dolayı gelen hattın birini momdeme modemden bir kabloda pc ye çekersin

darknessfire

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Tp link ürünleri fiyatına göre iyi ürünlerdir.Ufak tefek sorunlar yapabiliyor ama ayarlarından anlarsanız hepsini çözebiliyorsunuz.Bence gösterdiğiniz o modem yerine üzerine 15 -20 tl daha ekleyip bu modemi alın.
http://www.hepsiburada.com/liste/tp...ls.aspx?productId=bd501196&categoryId=3009801
Bu ürünün kablosuz ağ performansı daha iyidir.Çift antenli olduğu için daha dengeli bir kablosuz çekim mesafesi oluşturur.Bu fiyata bu ürün gayet alınabilir bir modem zaten fiyatıda indirimde.Sorunuza gelince evet yapabilirsiniz.Ana modemden gelen kabloyu yeni modeme takıcaksınız.Ayarlama konusundada ana modeminiz hangi ip gurubunda ise o grupta bi ip vericeksiniz örneğin ana modem 192.168.1.1 ise siz bu modeme 192.168.1.100 veya daha farklı bir son rakamı değişicek şekilde ip verebilirsiniz.Almış olduğunuz modemin birde İp dağıtma özelliği DHCP yi kapatarak sadece ana modemin ip dağıtmasına olanak sağlıyacaksınız yoksa ikiside ip dağıtır ve büyük ihtimalle ip çakışması olur internete bağlanamazsınız.Bilgisayarınızada yeni modeminizin portuna kabloyu takarak internet alabilirsiniz.Bu şekilde hem kablolu hem kablosuz olarak faydalanabilirsiniz.Ayarlarında sorun yaşarsanız size elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

isa_91

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Cok teşekkür ederim yarın gösterdiğim modemi alacağım. Digerini almaya pek bütçem yok şu ararlar. Sorun olursa yardımcı olursaniz şimdiden teşekür ederim.

isa_91

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
darknessfire , ana modemden lan kablosunu yeni modeme (Tp-Link TD-W8151N 44.90tl.lik) bağlayacağım, sonra başka bir lan kablosuyla da yeni modemle masaüstü pc arasında bağlantı sağlayacağım doğru mudur?
Ama bu modemde 2 tane lan girişi yok sanırım biri lan girişi diğeri adsl girişi galiba resimden anlaşılan. burası kafama takıldı.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Yanlış anlamayın ama neden modem alıyorsunuz ? Zaten size internet ethernet kablosu ile gelecek o yüzden onun yerine TP-LINK TL-WR841N WiFi-router 300 Mbps bunu alın daha iyi ;)
Ama derseniz ki olsun ilerde lazım olur o zaman başka :)

isa_91

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu gün birine sordum 4 portlu kablosuz dagitici modemlere baktim. Ve ordaki gorevli asagidan gelen ethernet kablosunu buna takarsan dagitamzsin bu modeme adsl kablosunun da giriş yapmasi gerekli dedi. Yani olmuyom

- - - Mesaj Güncellendi - - -

bu modem işine yaramaz, airties 70 tl lik 4 portlu modemlerinden al işine yarar,
modemde dhcp kapatmalısınki modem ip dagitmasın ip dağıtımı diğer modem yapacaktır aksi halde çakışır. modem yapılandırmasından ppoe yerıne bridge modunu seç dhcp kapat işlem tamamdır
4 port olmasından dolayı gelen hattın birini momdeme modemden bir kabloda pc ye çekersin

Dedigin modeme de baktim satan kisi olmaz dedi cunku asigidan ethernet kablosu geliyo bu modemden dagitman icin adsl kablosnun olmasi lazim dedi.

clients

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
senin yapmak istediginle benim anlattıgım aynı şey fakat şimdi yazdıgın farklı birşey
sen ne istedigini tekrar yaz

darknessfire

Asistan
Reaksiyon puanı
3
darknessfire , ana modemden lan kablosunu yeni modeme (Tp-Link TD-W8151N 44.90tl.lik) bağlayacağım, sonra başka bir lan kablosuyla da yeni modemle masaüstü pc arasında bağlantı sağlayacağım doğru mudur?
Ama bu modemde 2 tane lan girişi yok sanırım biri lan girişi diğeri adsl girişi galiba resimden anlaşılan. burası kafama takıldı.
Evet o şekilde ama önce modemi pc ye ethernet kablosuyla bağlayıp ayarlamak gerekli yoksa çakışabilir diğer modem ile.Sizin göstermiş olduğunuz cihazda 1 port var dolayısı ile modemden gelen ana kabloyu takabilirsiniz sadece kablolu olarak internet alamazsınız onun içinde bir tane 4 port switch almanız gerekicek benim gösterdiğim modem ile aynı fiyata gelicek hiç uğraşmayın bence benim gösterdiğim cihazı alın 4 portlu o switche gerek kalmıyacak.Zaten diğer modeme bir tane switch alırsanız benim gösterdiğim cihazla aynı fiyata geliyor değmez o yüzden.

isa_91

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
senin yapmak istediginle benim anlattıgım aynı şey fakat şimdi yazdıgın farklı birşey
sen ne istedigini tekrar yaz
bu 4 portluk wirless lı modem aşağıdan lan kablosuyla gelen etherneti hem kablosuza hem de portlarıyla başka ethernet kablolarına paylaştıramıyomus. bunun için lan kablosunun değilde direk adsl kablosunun modeme takılı olması gerekiyomuş. ama bize gelen kablo yani şuan kasada olan sadece ethernet kablosu

clients

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
onu sana anlatan teknosa yada bimeks elemanı heralde
bunlar ezberletilmiş elemanlar
airties 5341. modelini al 65 70 tl civarı şuan kullandıgım cihaz

cihaz 4 portlu. diğer daireden gelen kabloyu portlardan birine tak. bir portunuda bilgisayara tak modem arayüzüne gir adsl kullanıcınadı yaZan yerde ppoe kısmını bridge yap dhcp kapat lan ip adresinide 192.168.10.5 yap ki diğer modemle çakışmasın. wifi adını be şifresinide ver işlem tamamdır

isa_91

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
onu sana anlatan teknosa yada bimeks elemanı heralde
bunlar ezberletilmiş elemanlar
airties 5341. modelini al 65 70 tl civarı şuan kullandıgım cihaz

cihaz 4 portlu. diğer daireden gelen kabloyu portlardan birine tak. bir portunuda bilgisayara tak modem arayüzüne gir adsl kullanıcınadı yaZan yerde ppoe kısmını bridge yap dhcp kapat lan ip adresinide 192.168.10.5 yap ki diğer modemle çakışmasın. wifi adını be şifresinide ver işlem tamamdır

aynen :) :) bimeks elamanıydı :) bi de 7 yıldır bu işin içindeyim sen bana güven diyodu :):)
kardeşim bi sıkıntı çıkmaz di mi zaten pek bütçem yok boş yere para harcamak istemiyorum :)

clients

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
arkadaşım benim mesleğim bu çalıştığım yerde. her kata bir kaçtane bu cihazlardan kuruyorum sana verdigim modem modelinide gecen gün kurdum

ayrıca bridge modu olan her cihazı kurarsın oki

isa_91

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
çok teşekkürler o zaman :)

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
bu 4 portluk wirless lı modem aşağıdan lan kablosuyla gelen etherneti hem kablosuza hem de portlarıyla başka ethernet kablolarına paylaştıramıyomus. bunun için lan kablosunun değilde direk adsl kablosunun modeme takılı olması gerekiyomuş. ama bize gelen kablo yani şuan kasada olan sadece ethernet kablosu

o şaşkının kullanma kılavuzunu okumadığı gerçeğini var köprüleme olayı oluyor bir ara air6271kn ile yapmıştık ethernet ile buna girdik bir kablo desktop'a girdik wifi'ı da açıp tablet ve tele vermiştik imkansız değil.

Rylad

Asistan
Reaksiyon puanı
12
En iyisi access point almak