Hard disk hakkinda yardim .

Bu konuyu okuyanlar

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
SLM ARKADASLAR http://forum.shiftdelete.net/donanim-tavsiyesi/392848-pc-toplama-tavsiyesi-basbelasi.html BU KONUDA KI INTEL INVIDIA OLAN SISTEMI TOPLADIM. http://i.hizliresim.com/dqdA8L.png Hard diskte sıkıntı var gıbı geldı bana sankı wınrar dan dosya cıkarıken yada bı sey kopyalarken yuklerken %100 gozukuyor . neden olabılır yardımlarınızı beklıyorum .

Bad sector taramasından geçir temiz çıkarsa disk kafası arızalanmış olabilir. Kargoyu getirirken harddisk kutusunda darbe var mıydı ? Ayrıca sen neden bu sisteme harddiskin yanına ssd almadın ?

Reaksiyon puanı
0
hocam vatanda toplattım bızzat bekledım basında gozumun onunde topladı getırdım

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
hocam vatanda toplattım bızzat bekledım basında gozumun onunde topladı getırdım

Disk ses çıkarıyor mu kafa sesi yada çizilme sesi gibi falan gerçi öyle bişey olsa disk performası 5.9 olmaz. Yüklediğin işletim sisteminde sıkıntı olabilir

Reaksiyon puanı
0
bende ondan supelendıgım ıcın net den yenı windows ındırdım kurdum sonuc aynı

- - - Mesaj Güncellendi - - -

bu arada kasayı yenı topladım ses gelıyor ama fan sesıdır dıyorum

Reaksiyon puanı
0
yanı hocam sunu demek ıstıyorum rar dan bır dosya cıkarıken bır yere dosya tasırken veya kopyalrken%100 calısması normal mi ornek resım atayım sıze

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
hdd sesli çalışabilir 7200rpm dönen diskler okuma yazma kafası hopörlör gibi çalışan bobin yönetiyor ses bobini de denir bozuk bir hdd bul o bobin uçlarına ses kaynağı bağla ses ver ses çıkar normal çalışma sırasında o kafa çok hızlı hareket eder hareketi sınırlayan tamponlar var bazen onlara vurması normal.
v2-62381_medium.jpg

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
hdd sesli çalışabilir 7200rpm dönen diskler okuma yazma kafası hopörlör gibi çalışan bobin yönetiyor ses bobini de denir bozuk bir hdd bul o bobin uçlarına ses kaynağı bağla ses ver ses çıkar normal çalışma sırasında o kafa çok hızlı hareket eder hareketi sınırlayan tamponlar var bazen onlara vurması normal.
v2-62381_medium.jpg

Seagate'ler hariç 0 ses :)