Android'den de Casper'dan da bıktım !

Bu konuyu okuyanlar

asimarici

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Dostlar merhaba,yaklaşık bi 5 ay önce dersane bana CASPER CTA-E07-14A marka ve modelli tableti verdi.Android 4.1 ile gelmişti bana. 2 ay sonra güncelleme geldi ve android 4.2 ye yükseldi.İşte sorun böyle başladı! Benim tabletim için Android 4.2 tam bi' felaket! Abartısız her hafta reset atıyordum. Sık kullanmak zorundayım, lazım oluyor. Uygulama yükledikçe bu 1 haftalık süre daha da azalıyordu hatta. İlk hatada servise gitmiştim ama güncelleme yaptığım için garantiden çıktığını söylediler. 1. soru: BÖYLE BİR DURUM DİĞER MARKALARDA DA VAR MI? yani güncelleme yapınca garantiden neden çıksın ki? sonuçta Casper'in yayınladığı orijinal bi güncelleme. 2.soru: bu sorum özellikle üst segment akıllı telefon kullananlar için. Android hep böyle midir? yani her zaman sorun çıkarıyor mu ? ''google.process.gapps'' yazısını görmekten bıktım. artık iOS'a geçmeyi düşünüyorum.

sithicus

Asistan
Reaksiyon puanı
1
sen git ipad al bunlarla kafanı yorma öğrenci adamsın

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
vipe data factory reset yap güncelleme ile garanti gitmez o servisteki hıyarın kafasına nirvana düşmüş olmalı gasper en rezil marka zaten android'ten değil gasper çöpü sorunlu.

sithicus

Asistan
Reaksiyon puanı
1
haklısın. ipad retina mini 2 ilgimi çekmiyor değil :)
bence de ipad mini 2 mantıklı 3 ile arasında fark yok donanım olarak ama 300 tl fark var touch id için. trde apple pay yok elle şifre yazmak çok da zor değil aradaki farka kulaklık filan alırsın. ben ipad air 2 64 gb 4g alıcam bir ara.

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Dostlar merhaba,yaklaşık bi 5 ay önce dersane bana CASPER CTA-E07-14A marka ve modelli tableti verdi.Android 4.1 ile gelmişti bana. 2 ay sonra güncelleme geldi ve android 4.2 ye yükseldi.İşte sorun böyle başladı! Benim tabletim için Android 4.2 tam bi' felaket! Abartısız her hafta reset atıyordum. Sık kullanmak zorundayım, lazım oluyor. Uygulama yükledikçe bu 1 haftalık süre daha da azalıyordu hatta. İlk hatada servise gitmiştim ama güncelleme yaptığım için garantiden çıktığını söylediler. 1. soru: BÖYLE BİR DURUM DİĞER MARKALARDA DA VAR MI? yani güncelleme yapınca garantiden neden çıksın ki? sonuçta Casper'in yayınladığı orijinal bi güncelleme. 2.soru: bu sorum özellikle üst segment akıllı telefon kullananlar için. Android hep böyle midir? yani her zaman sorun çıkarıyor mu ? ''google.process.gapps'' yazısını görmekten bıktım. artık iOS'a geçmeyi düşünüyorum.

Al bidene İpad Air 2 bir de jailbreak oh mis...

Asteriks

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Tablete hart reset falan yap.
Güncelleme yaptın mı garantiden çıkmaz.
Sorun Casper'da Android'de değil.

Zafer Computer

Doçent
Reaksiyon puanı
9

iPad mini 1. Nesil var 2 Yıldır falan kullanıyorum hiç reset atmama gerek kalmadı Maşallah :). Hiçbir güncellememde sıkıntı çekmedim 2 sene destek verdi Apple iPad mini 1e şimdikilere 3 sene diye biliyorum. iPad minim iOS 9u almayacak sanıyorsam ama olsun :)

goodtornado

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
Android telefonda iyi. Tablet icin tartismasiz ipad air 2.

asimarici

Asistan
Reaksiyon puanı
2
bence de ipad mini 2 mantıklı 3 ile arasında fark yok donanım olarak ama 300 tl fark var touch id için. trde apple pay yok elle şifre yazmak çok da zor değil aradaki farka kulaklık filan alırsın. ben ipad air 2 64 gb 4g alıcam bir ara.
tam da bu yüzden ipad mini 2 :) ipad air bence çok büyük :D

- - - Mesaj Güncellendi - - -

vipe data factory reset yap güncelleme ile garanti gitmez o servisteki hıyarın kafasına nirvana düşmüş olmalı gasper en rezil marka zaten android'ten değil gasper çöpü sorunlu.
servise bugün tekrar gittim birazdan tekrar alıcam. servisteki adam bu en yeni güncelleme, o yüzden bi şey olmaz diyor. üstüne bir de 20 tl alıyor. bahsettiğin vipe data factory reset nedir, nasıl yapılır?

Tablete hart reset falan yap.
Güncelleme yaptın mı garantiden çıkmaz.
Sorun Casper'da Android'de değil.
bana öyle dedi casper. güncelleme yapınca garantiden çıkıyormuş :) adamlar daha kendi güncellemelerine bile güvenmiyor ki

Android telefonda iyi. Tablet icin tartismasiz ipad air 2.
dediğim gibi henüz üst segment android bi telefonum olmadı. en son kullandığım android telefon, 2.1'di :) belki de bu yüzden ama androidten hakikaten soğudum

baadereser

Asistan
Reaksiyon puanı
31
Arkadaşlar ipad air de ucuzlayacak sonuçta . Ona da bakabilir

giskur11

Müdavim
Reaksiyon puanı
160
Casper sen kimsinde tablet yapıyorsun millete satmaya çalışıyorsun geçen bir tanıdığım tablet modeli verdi bakarmısın dedi modeli fiyatına uygun mu diye baktım casper dedim direk bırak bu tableti 400 liraymış birde, dedim üstüne 150 daha koy benim galaxy tab 4 8 inç olanından al dedim iyiki demişim şuna baksana güncelleme yaptı diye garantiden çıktı demişler terbiyesizler lütfen böyle tabletler alıp paranızı çöpe atmayın alacak olanlara sesleniyorum.

promidal

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
android telefonlarda iyi fakat tablet dedimi ipad. ben de android telefona geçiş yaptım memnunum ama tabletim ipad air.

asimarici

Asistan
Reaksiyon puanı
2
arkadaşlar servisten aldım. sabah 8de evde şarjı yüzde 100 olarak bıraktım. şimdi geldim saat 6da şarjı kendi kendine yüzde 45 e inmiş. ve hafif ısınma var, durduk yere.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Durduk yere değildir bence. Arkaplanda çalışan uygulamalar olabilir. Ayarlar'dan Pil Tüketimine bakıp hangi uygulamanın pili sömürdüğünü görebilirsin ;)

asimarici

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Arka planda uygulama yoktu. Sorun çözüldü, kendiliğinden pil normale döndü

Son mesajlar