Sapphire R9 290 TRI-X OC Ekran Kararması

Bu konuyu okuyanlar

Sanctuary

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Sapphire R9 290 TRI-X OC ekran kartına sahibim.Bilgisayar açıldıktan 15-20 dakika sonra ekran kararıyor ve görüntü gelmiyor.Monitör parlak elektrik geldiğine ve monitörde sorun olmadığına eminim.Driverlar güncel ne yaptıysam düzelmedi.Daha ürünü alalı bir ay olmadı.Yardımcı olabilecek arkadaşlar bakabilirmi lütfen

:confused1:

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Sapphire R9 290 TRI-X OC ekran kartına sahibim.Bilgisayar açıldıktan 15-20 dakika sonra ekran kararıyor ve görüntü gelmiyor.Monitör parlak elektrik geldiğine ve monitörde sorun olmadığına eminim.Driverlar güncel ne yaptıysam düzelmedi.Daha ürünü alalı bir ay olmadı.Yardımcı olabilecek arkadaşlar bakabilirmi lütfen

:confused1:

Ekran kartını çıkar direk onboarda tak öyle bir dene aynı sorun oluyormu ? Eğer olmuyorsa ekran kartını eline al bobinlerde şişme, kondansatörlerde alttan yada üstten patlak var mı iyi bir incelemen lazım güç kaynağı yetersiz kalmış olabilir güç kaynağın kaç watt ?

Sanctuary

Asistan
Reaksiyon puanı
21
ekran kartını çıkar direk onboarda tak öyle bir dene aynı sorun oluyormu ? Eğer olmuyorsa ekran kartını eline al bobinlerde şişme, kondansatörlerde alttan yada üstten patlak var mı iyi bir incelemen lazım güç kaynağı yetersiz kalmış olabilir güç kaynağın kaç watt ?

750w

Sanctuary

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Güç kaynağı ekran kartına uygun siz dediklerimi bir deneyin en iyisi

Deniyorm hemen.Tşkler ilgnz icn.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Güç kaynağı ekran kartına uygun siz dediklerimi bir deneyin en iyisi

Onboard ile hiç görüntü gelmiyor.Kartın üzerinde şişme vb bi sorunda görünmüyor.Anakart üzerindeki yerini değiştirsem bi faydası olurmu acaba :mrgreen:

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Deniyorm hemen.Tşkler ilgnz icn.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Onboard ile hiç görüntü gelmiyor.Kartın üzerinde şişme vb bi sorunda görünmüyor.Anakart üzerindeki yerini değiştirsem bi faydası olurmu acaba :mrgreen:

Yanlız onboarda takarken ekran kartını çıkaracaksın yoksa görüntü gelmez ekrana

Sanctuary

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Yanlız onboarda takarken ekran kartını çıkaracaksın yoksa görüntü gelmez ekrana

Atlanmaması gereken bi ayrıntı :lol: Pc 30-45 dakikadır açık sadece müzik açtım ve bıraktım bi sorun görünmüyo.Ekran kartını çıkarıp takmıştım.Bi önceki takılışında oturmadığından oluyor olabilirmi ?

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Atlanmaması gereken bi ayrıntı :lol: Pc 30-45 dakikadır açık sadece müzik açtım ve bıraktım bi sorun görünmüyo.Ekran kartını çıkarıp takmıştım.Bi önceki takılışında oturmadığından oluyor olabilirmi ?

Sıkıntı ekran kartında büyük ihtimal. Aldın alalı mı böyle taktığın gibi hata vermeye mi başladı ?

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91
Aynı sorunu bende yaşıyorum, ekran kartını aldığımda sorun yoktu ama bilgisayarı formatladıktan sonra windows 8 den 7 ultimate'e döndüm, bilgisayarı boşta bıraktığımda ekran kararıyor ve klavyeden tuşlara basarsam veya mauseyi oynatırsam ekran açılıyor ama görüntü gelmiyordu, pcyi yeniden başlatınca düzeliyordu.

Her neyse ayarlardan ekranın kapanma süresini kapattım yani hiç ekranın kararmamasına ayarladım sorunum düzeldi.

Sanctuary

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Ekran kartı tam oturmamış sanırım.Çıkartıp tekrar taktım sorun düzeldi.Ekran kapanma süresinide kapattım.