LG G2 Root Yapma

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Selam.

Hocam ne yapıyorsunuz ya :) cıgır cıgır G2 rootlanırmı lütfen yapmayın etmeyin Unroot yapın lütfen ben bile üzülüyorum bak :D sesi yükselteceksinizde ne olcak zaten Quatbeat 2 ile dehşet ses alıyosunuz dahası kafanızı patlatır :D

Rootlu cihazın hali bi başka oluyor ya. Şimdi custom yüklemeyi düşünüyorum. =)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkdaşlar ben hiç anlamadığım halde bu işlerden çok rahat bir şekilde yaptım
menüye süperuser eklendi

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
LG'nin amiral gemisi G2 Android 4.2.2 için root nasıl yapılır detaylı anlatım :)

LG_G2.jpg

Not: Bu işlemler sonrasında telefonunuzun garanti kapsamı dışında değerlendirebileceği ihtimalini ve işlem esnasındaki bir aksiliğin cihazı açılmaz hale getirebileceğini unutmayın.

Hazır isek Başlayalım
:)

• Driverlar yüklü değilse LG PC Suite uygulamasını indirin ve yükleyin.
  • USB kablosu ile telefonu LG Yazılımı modunda bilgisayara bağlayın.
  • Eğer bi sorun olmadıysa PC Suite uygulamasında resimdeki gibi cihazınızı görmeniz lazım.

tWOBhnU.jpg

• Telefondan Geliştirici modunu aktif edin. (Ayarlar > Genel sekmesi > Telefon hakkında > Yazılım bilgileri sayfasında Yapım numarası seçeneğine 7 defa tıklıyoruz)
  • USB Hata Ayıklama ve Sahte Konumlara İzin Ver seçeneklerini işaretleyin. (Ayarlar > Genel > Geliştirici seçenekleri)
  • Bilinmeyen kaynakları etkinleştirip Uygulamaları Doğrula seçeneğini devre dışı bırakın. (Ayarlar > Genel > Güvenlik)
  • Root dosyasını indirin ve arşivden çıkartın.
  • Telefonu bilgisayara USB kablosu ile bağlayın ve bağlantı seçeneği olarak Telefonu şarj edini seçin.
  • Arşivden çıkarttığınız root klasörü içerisindeki root.bat dosyasını çalıştırın.
  • Karşınıza çıkan her yazıyı Enter tuşu ile geçin.
  • İşlemler tamamlanınca açılan Dos penceresi kapanacaktır.
  • Pencere kapandıktan sonra telefonun bilgisayar ile bağlantısını kesin.
  • USB Hata Ayıklama seçeneğinin işaretini kaldırın ve birkaç saniye sonra tekrar işaretleyin.
  • Telefonu bilgisayara bağlayıp root.bat dosyasını tekrar çalıştırın.
  • Yine her çıkan yazıda Enter tuşuna basın.
  • İşlemler tamamlanıp Dos penceresi kapandığında root işlemi tamamlanmış demektir.
  • Menüye Superuser uygulaması geldi ise sorunsuz root işlemini gerçekleştirdiniz demektir.
  • Hayırlı Olsun :)

Hocam dediklerinizin hepsini harfi harine yaptım süperuser yüklendi telefonu hatta kapatıp açtım root gerektiren bir program indirdim Need for speed Most wanted oyununda para hilesi için GameCIH2 yi açıyorum Error!!! NO ROOT diyor yani telefon root gerektiren programı açmıyor ama superuser geldi ne yapıcam ? acil cevaplarmısınız? superusere girdiğim zaman uygulama listesi boş işlem kayıt yeri boş ne yapmam lazım ?

Kadima

Rektör
Reaksiyon puanı
841
Hocam dediklerinizin hepsini harfi harine yaptım süperuser yüklendi telefonu hatta kapatıp açtım root gerektiren bir program indirdim Need for speed Most wanted oyununda para hilesi için GameCIH2 yi açıyorum Error!!! NO ROOT diyor yani telefon root gerektiren programı açmıyor ama superuser geldi ne yapıcam ? acil cevaplarmısınız? superusere girdiğim zaman uygulama listesi boş işlem kayıt yeri boş ne yapmam lazım ?

Root Checker uygulaması ile kontrol edin bakalım root başarılı olmuş mu
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.joeykrim.rootcheck

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Merhaba.

Ayarlar > Genel > Telefon hakkında > Yazılım bilgileri > Yapım numarası seçeneğine 7 defa tıklıyoruz ve geliştirici oluyoruz.

Ayarlar > Genel > Geliştirici seçenekleri Bilinmeyen kaynakları etkinleştir.

Ayarlar > Genel > Güvenlik Uygulamaları Doğrula seçeneğini devre dışı bırakıyoruz.

Telefonu USB kablosu ile bilgisayara bağlıyoruz ve Karşımıza gelen şarj et, LG Yazılımı diye çıkan şıklardan Medyayı (MTP) yi seçiyoruz.

http://s3.dosya.tc/server13/qgm1O0/VRoot_1.7.0.3882_Setup.exe.html

Yukarıda verdiğim dosyayı indiriyoruz kuruyoruz, Açıldığı zaman Usb kablosunu görüceksiniz ortasında yuvarlak bir simge donuyor

olucak ve o dolma işlemi bittikten sonra telefonunuzun modeli orda çıkıcak ve sağ en alt tarafta çince yazılı yeşil bir buton aktif

olucak yani tıklanmaya hazır olucak ona basıcaksınız karşınıza simgelerin olduğu bir yer gelicek tekrar o yeşil tuşa basıcaksınız ve

telefonunuz açılıp kapanacak. Açıldığında Uygulamalara girip en son sayfaya geldiğinizde Kalkan simgeli çince isimli bir uygulama

görüceksiniz o eğer yüklüyse root olmuştur. Google Play Storeye giriceksinir Super Su yazıp ilk başta çıkan super su ( S Logolu uygulamayı )

indiriceksiniz ve programı açtığınızda karşınıza çince iki adet şık gelicek gelicek sağdaki seçeneğe tıklayacaksınız yani o uygulamaya izin verme oluyor,

sonra kur diyeceksiniz karşınıza hata gelicek şuna benzer: başka bir supersu programı buldu Silelimmi ? diyecek evet diyeceksiniz ve o çince

program silinecek Türkçe SuperSu programı ve cok daha kullanışlısı yüklenmiş olucak.

Not: SuperSu programında ayarlar sekmesine geldiğiniz zaman en aşağıya inin ve bir kaç şık üstte Root Kaldırma yazıcak ona

tıkladığınızda telefondan root'u kaldıracaktır. (Ben denemedim çalışıyormu bilmiyorum fakat Google Playda kullanıcı yorumlarında

çalıştığı söyleniyor)

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Root Checker uygulaması ile kontrol edin bakalım root başarılı olmuş mu
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.joeykrim.rootcheck

Hocam sizin yönteminiz ile yaptığım root kabul olmadı sadece superuser uygulaması geldi fakat cihaz rootlu değilmiş verdiğiniz programlada kontrol ettim dediklerini harfi harfine yaptım ki daha önceden bir kaç cihazada root yapmıştım yani bilgiliyim, kısaca verdiğiniz root olmadı fakat program yüklendi ne hikmetse artık :) programı sildim ve çince vRoot'u kurdum bilgisayara ve telefonu rootladım sonra Supersu yu indirdim kurdum o çince olan supersuyu kaldırdı şu anda cihazım rootlu ve supersu türkçe program yüklü vaziyette. Ne yazıkki sizin verdiğiniz rootlama olmuyor :(

Kadima

Rektör
Reaksiyon puanı
841
Hocam sizin yönteminiz ile yaptığım root kabul olmadı sadece superuser uygulaması geldi fakat cihaz rootlu değilmiş verdiğiniz programlada kontrol ettim dediklerini harfi harfine yaptım ki daha önceden bir kaç cihazada root yapmıştım yani bilgiliyim, kısaca verdiğiniz root olmadı fakat program yüklendi ne hikmetse artık :) programı sildim ve çince vRoot'u kurdum bilgisayara ve telefonu rootladım sonra Supersu yu indirdim kurdum o çince olan supersuyu kaldırdı şu anda cihazım rootlu ve supersu türkçe program yüklü vaziyette. Ne yazıkki sizin verdiğiniz rootlama olmuyor :(

sanırım dosyanın yenilenmesi gerekiyor :mrgreen:

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
sanırım dosyanın yenilenmesi gerekiyor :mrgreen:
:D Ben bir konu açtım cok basit hani sizin bu anlattıklarınız işte ne biliyim kabloyu çıkart tak öyle böyle hani zahmetli gibi :D ben bi konu açtım eğerki taktir ederseniz o konu daha iyise daha kolaysa bana cok kolay geldi bu konuyu kapatabilirsiniz veya oraya yönlendirebilirsin :mrgreen:

Kadima

Rektör
Reaksiyon puanı
841
:D Ben bir konu açtım cok basit hani sizin bu anlattıklarınız işte ne biliyim kabloyu çıkart tak öyle böyle hani zahmetli gibi :D ben bi konu açtım eğerki taktir ederseniz o konu daha iyise daha kolaysa bana cok kolay geldi bu konuyu kapatabilirsiniz veya oraya yönlendirebilirsin :mrgreen:

birleştirdim konuları eline sağlık :)

Kadima

Rektör
Reaksiyon puanı
841
Ellerine sağlık teşekkür ederimde :D her iki konu senin konuna gidiyor alttaki originalsın açtığı konuya tıklıyorum yine sizin konuyu açıyor :D

ikisi de aynı konu içeriisnde çünkü :) linke tıklayınca 35. mesajı açıyor :)

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
ikisi de aynı konu içeriisnde çünkü :) linke tıklayınca 35. mesajı açıyor :)

Hocam ben bile zor anladım forum hakkında bilgisi olmayanlar ne yapsın :D ilk mesaja taşıma gibi bir lüksün varmı :D ? varsa cok daha kolay olabilir :D

SuperMod

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Konuyu tamamen okumadım ama unroot yapınca root izleri kalıyo mu yani bi garantilik iş olursa papaza gelmeyelim ?

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Bununla ilgili konular var. Onlara bakıp yapabilirsiniz.

stallion

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
LG'nin amiral gemisi G2 Android 4.2.2 için root nasıl yapılır detaylı anlatım :)

LG_G2.jpg

Not: Bu işlemler sonrasında telefonunuzun garanti kapsamı dışında değerlendirebileceği ihtimalini ve işlem esnasındaki bir aksiliğin cihazı açılmaz hale getirebileceğini unutmayın.

Hazır isek Başlayalım
:)

• Driverlar yüklü değilse LG PC Suite uygulamasını indirin ve yükleyin.
  • USB kablosu ile telefonu LG Yazılımı modunda bilgisayara bağlayın.
  • Eğer bi sorun olmadıysa PC Suite uygulamasında resimdeki gibi cihazınızı görmeniz lazım.

tWOBhnU.jpg

• Telefondan Geliştirici modunu aktif edin. (Ayarlar > Genel sekmesi > Telefon hakkında > Yazılım bilgileri sayfasında Yapım numarası seçeneğine 7 defa tıklıyoruz)
  • USB Hata Ayıklama ve Sahte Konumlara İzin Ver seçeneklerini işaretleyin. (Ayarlar > Genel > Geliştirici seçenekleri)
  • Bilinmeyen kaynakları etkinleştirip Uygulamaları Doğrula seçeneğini devre dışı bırakın. (Ayarlar > Genel > Güvenlik)
  • Root dosyasını indirin ve arşivden çıkartın.
  • Telefonu bilgisayara USB kablosu ile bağlayın ve bağlantı seçeneği olarak Telefonu şarj edini seçin.
  • Arşivden çıkarttığınız root klasörü içerisindeki root.bat dosyasını çalıştırın.
  • Karşınıza çıkan her yazıyı Enter tuşu ile geçin.
  • İşlemler tamamlanınca açılan Dos penceresi kapanacaktır.
  • Pencere kapandıktan sonra telefonun bilgisayar ile bağlantısını kesin.
  • USB Hata Ayıklama seçeneğinin işaretini kaldırın ve birkaç saniye sonra tekrar işaretleyin.
  • Telefonu bilgisayara bağlayıp root.bat dosyasını tekrar çalıştırın.
  • Yine her çıkan yazıda Enter tuşuna basın.
  • İşlemler tamamlanıp Dos penceresi kapandığında root işlemi tamamlanmış demektir.
  • Menüye Superuser uygulaması geldi ise sorunsuz root işlemini gerçekleştirdiniz demektir.
  • Hayırlı Olsun :)

Diğer bir yöntem

Hocam ben yaptım ancak dosyaları göremedim bunu nasıl unroot ederim geri ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Hocam eline sağlık. Peki bu işlemlerden sonra telefonun içinden herhangi bir bilgi- veri- dosya vb siliniyor mu ?

mehmetkacakk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
tşk daha önce tarif ettiginiz gibi root yaptım ama tlf babrika ayarlarına dönmek zorunda kaldım çünkü freedom marketimi engelledi şimdi tekrar root yapmak istiyorum root dosyasını indirim masa üstüne cıkarıyorum çalıstırıyorum devam etmek icin tuşa bas diyor ama işlem devam etmiyor sorun nedir acaba tşk

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
tşk daha önce tarif ettiginiz gibi root yaptım ama tlf babrika ayarlarına dönmek zorunda kaldım çünkü freedom marketimi engelledi şimdi tekrar root yapmak istiyorum root dosyasını indirim masa üstüne cıkarıyorum çalıstırıyorum devam etmek icin tuşa bas diyor ama işlem devam etmiyor sorun nedir acaba tşk

Root kalkmamıştır büyük ihtimalle. SuperSu kurun marketten bakın root durumuna. Ya da download moda alıp bakın.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bende Root Bat Dosyası otomatık olarak kapanmıyor ben lle kapsam birşey olurmu

0conan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ellerine sağlık kardeşim :)

Ama ben unroot seçeneğini bulamadım lazım olur diye bi bakayım dedim bulamıyorum bi yardım edebilir misiniz?

jetensar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
arkadaşlar Ben root yapdım sonra radyoyu açtım birde sesi yukselttim radyoyu şimdide eskisi gibi kapatamıyorum sonra ses dosyasınıda kaybettim oda yok hardreset attım rootu kaldırdıktan sonra ne ses düzeldi nede radyo kapandı şu an root yok garantiye gitse kesin garanti iptal edilir arkadaşlar radyoyu ve sesi nasıl kısabilirim

- - - Mesaj Güncellendi - - -

arkadaşlar Ben root yapdım sonra radyoyu açtım birde sesi yukselttim radyoyu şimdide eskisi gibi kapatamıyorum sonra ses dosyasınıda kaybettim oda yok hardreset attım rootu kaldırdıktan sonra ne ses düzeldi nede radyo kapandı şu an root yok garantiye gitse kesin garanti iptal edilir arkadaşlar radyoyu ve sesi nasıl kısabilirim

huseyintat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
telefonum 4.4.2 ye guncellendi . 4.4.2 icin nasil root yapabilirim ?