İphone 5 mi,Note 3 mü ?

sevket_19

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Dünyaya bir milyon kez gelsem de gene note 3 alırdım iphone 5 dediğin pazardaki oyuncak telefonlar gibi istediği kadar iyi olsun o boyutta akıllı telefon tam manasıyla akıllı olmaz.Ben note II kullandım onu bile değişmem kaldı ki note III bu note serisi akıllı telefondan fazlasını sunuyor ayrı bir havası var.Her zaman derim telefonda android tablette apple.

zined7

Asistan
Reaksiyon puanı
1
özellikleri bakımından note 3, kullanış bakımından iphone 5.

free_agent

Asistan
Reaksiyon puanı
48
Çok alakasız 2 telefon.Farklı kategorideler,büyük ekran istiyorsan Note3 küçük ekran ip5.Seçime sadece bunla başlayıp,bitirirsin zaten.

efe kavas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bak htc one da 4g var onuda alabilirsin ve snapdragon 600 işlemcisi var birde ekran kalitesi de çok iyi ama i5 de baya hafif ve ince .) bir de note 3 tr modellerinde snapdragon 800 de değil sana önerim sony htc one ve i5 bunlardan seçmen.

Htc one da aklımdan geçiyor :)

efe kavas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben 1-2 haftadir note 3 kullaniyorum ve kesinlikle note 3 almalisin eger telefonundan performans bekliyorsan kesinlikle note bana kalirsa iphone 5'le karsilastirman buyuk ayip bide ne kadar dogru bilemem ama 5s te uygulamalarda cökme oldugu soyleniyor 4g kismina gelince bu devirde kullanicagin telefon 1-2 yil anca gidiyor ve 4g kismi daha cok paketinden video izlerken devreye giriyor yani cok boyle kafana takman gereken bir kisim degil isletim sistemi kismina gelimce ios gercektende androidden daha oturmus bir sistem ama daha kullanisli oldugu soylenemez.Birde snapdragon kismi var turkiyede exynos 8 cekirdekle geliyr yanilmiyrsam ve bu iki sistem arasinda oyle dusundugun kadar ucurum yok ve suan bu sistemi kullanacagin tek alan oyundur piyasadaki istedigin android sistemli oyunu bu cihaza yukle kesinlikle kasma yapmaz.Fakat yenilenen teknolojileri ureticiler daha kucuk boyutlara sigdirmaya calistiklari ve o sistemleri sogutacak bir fan veya benzeri birsey olmadigi icin son cikan telefonlarin genelinde iphone 5de dahil isinma problemi var bu sorun s4de cok bariz goruluyor fakat note 3 te s4 kadar isinma yok tabiki ben note 3 aldim ve acikcasi cok memnunum karar sana kalmis ;)

Zaten ben internet olarak wifi den giriyorum..sadece görüşmelerimi telefonla yapıyorum..o zaman 4g olması gerek yok bana gibi. ..

07XXXM

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bnce iphone 5 felan alma o ekran kücük gelir sana devir buyuk ekran devri bn note 2 kullanmış biri olarak kesinlilkle note 3 al diyorum 3g 4g snapdragon bunlara takılma note 2 kullandıgım icin soyluyorum bataryası diger telefonlara gore cok uzun gidiyordu bu yuzden ve ekran kalitesinden note 3 diyorum 5.7 inc samsung cok guzel yapmış ve hafif kesinlikle note 3 al pişman olmazsın her yönden mukemmele en yakın telefon olmuş

07XXXM

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Note 3 kesinlikle 14 saat video izlersin full bataryayla sonra çıkar yedek bataryayı tak toplam 28 saat video izle aralıksız :D :S octa corelusu da guzel pro versiyonu gibi bişey 8 çekirdeklisi Note 3 pro da diyebiliriz .)

07XXXM

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
buyuk ekran sıkıntı olur dersen kesinlikle iphone 5 le s4 arasında tercih yapmanı öneririm tek elle kullanmak açısından bu teller iyi ve hafifler hem s4 fiyat olarakda daha uygun note 3 den ve ppi daha çok s4 441 note 3 384 diye biliyorum

theotto

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Daha bir saat önce mediamarkt ta note 3 u inceledim ip5 de dostum da var
Note 3 muaazzam bir telefon ios tablette android i geçer telefonda android den daha iyi olamaz hele note 3 te s-pen gibi kalem varken islemci olaylarını o kadarda abartmayalim oyunu ha 4 saniye de açmış ha 5 saniyede bi iki saniye gecikmesi sorun olurmu olmaz lte değil diye note3 ten vazgeçme hem ekran büyük olduğu için eğlenceli olur tabi 5.7 fazla da
En ideal ekrana 4" diyorlarda bence 4.7" civarı en ideali olmalı

Yasinpekk

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Mağazaya giderim, elime alırım, iyice incelerim, hangisi beni daha çok cezbettiyse onu alırım.

Bu sözü sevmiyorum.Çünkü mağazaya gittiğinde samsung galaxy ace bile elinde çok hızlı gelir çünkü içinDe uygulama yok.Adam burda geleceği düşünüyor hangi telefon ileride kasmasin diye soruyor.Elbette mağazaya gideceksin bakacaksın elini kavrıyor mu falan filan onlara bakacaksın.Mağazaya gidip hah bak bu hoş gözüküyor deyip almayacaksın

WaylandIZMIR

Asistan
Reaksiyon puanı
69
8 çekirdek bile olsa efekt takılmaları, ana ekrana gelirken oluşan sıkıntılar vs. Android de her zaman sıkıntı yaşarsın. Sorunsuz ve uzun yıllar kullanabileceğin bir telefon istiyorsan 5S alacaksın. Güncellemelerin telefonunu çöpe atana kadar gelecek. Emin ol.

Not: Bu tarihe kadar telefonunu seçmişsindir fakat yeni alacaklar okusun en azından.

Yasinpekk

Asistan
Reaksiyon puanı
0
8 çekirdek bile olsa efekt takılmaları, ana ekrana gelirken oluşan sıkıntılar vs. Android de her zaman sıkıntı yaşarsın. Sorunsuz ve uzun yıllar kullanabileceğin bir telefon istiyorsan 5S alacaksın. Güncellemelerin telefonunu çöpe atana kadar gelecek. Emin ol.

Not: Bu tarihe kadar telefonunu seçmişsindir fakat yeni alacaklar okusun en azından.

Fanboyluk yapma elindeki tek çekirdekli android cihaz tabi kasar.2 çekirdekli telefonum var ve ara geçişlerinde kasma yapmıyor 4 çekirdekli telefonlarda yapmıyor.İos daha hızlı kabul ediyorum ama android ara geçiş kasma sorununu çözdü

ahmetnazim

Doçent
Reaksiyon puanı
0

İki çekirdekli One Mini ile iPhone 5, ben ikisinde de herhangi bir kasılma falan göremiyorum. http://www.youtube.com/watch?v=l6d4-VlH_gs

sinekvale

Asistan
Reaksiyon puanı
8
tum ıphone modellerını kullanmıs bırı olarak G2 dıyorum...ip5 ı verdım G2 aldım..bosverın note3 felan..çok cıddıyım;donanım sıtelerındekı samsung baskısı ıle şişirilen haberlerı,suan ıcın alınabılecek en ıyı cıhaz G2'dir..

anll23

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Note 3 ekran islemci ozgurluk teknoloji bakimindan iphone dan iyi. Iphone ise stabilite ve appstore olarak iyi. Tercih senin

ahmedoluk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ben note 2 kullanıyorum. Tek sorunum güneş ışığı altında ekranın iyi gözükmemesi. Bu da hemen hemen hepsinde var. Bence bir akıllı telefon ekranı için en ideal boyutta. O kadar para veriyorsun ne kadar iyi olursa olsun küçük ekranda internet kullanımı video izleme oyun oynama hele de gps olarak kullanmak daha zor. Hele de görüyorum iphone olan arkadaşlar sürekli sarj cihazıyla geziyorlar. Benim öyle bir sorunum yok. Ayrıca 4.3 güncelleme yaptım takılma falan kalmadı cihazda çok daha güzel oldu.

Node

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Samsung Turkiye'ye hiç önem vermiyor. Düşük işlemcili ve 4G/LTE olmayan telefonları Türkiye'ye gönderiyor.

muratveb

Profesör
Reaksiyon puanı
56
İmkanlar doğrultusunda; varsa para kesinlikle iPhone 5s(beyaz yada şampanya) , eğer yok ise iPhone 5(beyaz) .

thsndrn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
note 3 al derim ama s800 işlemcili olanı bulursan al.. güncellemeyle 4k video gelicek dehşet bişey çıkıcak ortaya.

IMassieair07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bölgesel kilit kırılıyor mu yani yurt dışından alsak bölgesel kilidi kırılabiliyor mu? bir zararı olur mu bilgisin olan varsa çok memnun olurum..... (bende Note 3 olmayı düşünüyorum ama s800 istiyorum )

S

SDN Okuru

SDN Okuru
YouTube'dan "Türkiye'nin 3G'si ABD'nin 4G'sini solladı... mı acaba?" adlı videoyu izleyin. Türkiye'nin 3G'si Amerika'nın 4G'sini geçmiş... Pehhh :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
S.a beyler note 3 son durumu ney ilk çıktıgında kasıyor falan deniyordu ama güncellemelerden sonra gene devam ediyor mu ? 2. sorumda note 3 aldığımda kaç sene sorunsuz kullanırım telefona iyi bakan biriyim öyle saçma seyler oyunlar yüklemem telefon ne kadar dayanır düşme durumu falan olmadıgı zamanlarda ?

Yasinpekk

Asistan
Reaksiyon puanı
0
S.a beyler note 3 son durumu ney ilk çıktıgında kasıyor falan deniyordu ama güncellemelerden sonra gene devam ediyor mu ? 2. sorumda note 3 aldığımda kaç sene sorunsuz kullanırım telefona iyi bakan biriyim öyle saçma seyler oyunlar yüklemem telefon ne kadar dayanır düşme durumu falan olmadıgı zamanlarda ?

Elimde note 3 yok ama uydurma haber son seviye donanımlara sahip ve iphone 5s kadar akıcı. İos un stabilıtesı ni android donanımlarıyla kapatıyor.Senin seçimine bağlı büyük ekran mi küçük ekran mı

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:clap:telefonu şimdi aldım tanıdık bir telefoncuda kullandım elime süper oturdu tek elle kontrol edebiliyorum ama düşme ihtimali var tek elde size sorum sadece samsung ne kadar destek verir note 3e 2 sene kullanımda çok abartı kasmlara yol açar mı birde sarj durumu nedir kullanan arkadaşlara sorum

Yasinpekk

Asistan
Reaksiyon puanı
0
:clap:telefonu şimdi aldım tanıdık bir telefoncuda kullandım elime süper oturdu tek elle kontrol edebiliyorum ama düşme ihtimali var tek elde size sorum sadece samsung ne kadar destek verir note 3e 2 sene kullanımda çok abartı kasmlara yol açar mı birde sarj durumu nedir kullanan arkadaşlara sorum

Ne diyorsun ya.Destek verince noluyo hala bir sürü oyun 2.3 e destek verirken4.2 falan olunca bunu düşünmene gerek yok.Android ios gibi değil destek vermesse ios ta o telefon için artık uygulama yok demektir.2.3 ü kullanan tek çekirdekliAma androidte sırf rom kurup telefona 4.0 destek veren uygulamayı yukleyebılırsın.Note 3 e ne yükleneceğine bağlı. Arkadaşım galaxy ace kullanıyor.İçinde Facebook messenger whatsap ve YouTube var ara geçişleri kasma yapmıyor tek çekirdekli olmasına rağmen.4 çekirdekli telefon ileride kasmas diye düşünüyorum.Ki kasar desek telefonu satcak mısın?Ne paylasacagına düşünüp karar ver.

Rickm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba arkadaşlar şimdi bende yorum yapiyim bende note 2 var ve alalı 2 ay oldu çok çok güzel bir telefon mükemmel oyun film müzik dinlemek özellik spen kalem le oyun oynuyorum temprun çok keyifli bende bunu satıp ya note 3 almak istiyorum yada ipohone 5s şimdi sizce ne yapmalıyım

07XXXM

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
s4 veya note 3 alınabilir s4 ve note 3 e flash player yukluyosun maxthon browserı açıyorsun canlı yayınları streamları kanalları net sitelerinden izliyebiliyorsun ama iphone da bunları yapamyorsun ve skyfire diye bi browser var onla olabiliyor ama hem paralı hemde çoğunlun izlediği streamları açıyor ve bazende açmyor bekletiyor açarken ve hotspot wifi dagıtıcı iphone larda jailbreakle kurabiliyorsun ve paralı s4 te içinde var zaten birde s4 te bişey indireceğin zaman istediğin bir şeyi indirip sd cartına atıyorsun veya flash diski kabloyla telefona baglayıp indirdigin dosyayı flash diskine atabiliyorsun ama yinede iphone 5 in karizması var o ayrı tabi ama siyah olanın.. ha note 3 ün s4 ün ekranları full hd yani 1080p. ille iphone alıcam diyorsan ve flash içerikli videolar izlerim diyorsan film v.b normal tarayıcısında açamadıgın videoları puffin diye bir browser var o açıyor onu indirmen gerekiyor ama genelde artık çoğu videoyu standart browserlar oynatıyor..