Günaha girmek İstemeyenler için dev arşiv oluşturuyoruz

Regionella

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Alternatif programlar koymuşsunuz süper, adınada günaha girmemek için yazmışsınız ama hepinize soruyorum sizin bilgisayarınızda hiç mi oyun,müzik,film,dizi yok bunların alternatifleri varmı? yada sürekli bunların orjinalini almaya gücünüz yetecekmi? Kendinizle çelişiyosunuz gibime geldi.

Aynen. Gören de mp3 leri de orijinal aldılar sanacak. :)

djvahset

Profesör
Reaksiyon puanı
5
başlık gerçekten ilginç ama ben anlamadım bişey

Vefasiz

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Ubuntu kurun, günahıda düşünmeyin.

friendly

Rektör
Reaksiyon puanı
671
Keşke tek günahımız bu olaydı... Nihayetinde iş Windows , Ofis ve bilumum programların keylerini satın alarak bi tevbeye bakardı :)

msydm

Doçent
Reaksiyon puanı
66
Keşke herkes bu kadar ince fikirli olabilse.

NESDelisi

Profesör
Reaksiyon puanı
1,295
Bunu bir yazılıma döksek nasıl olur?

webjas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
internet ücretsiz platform haline gelmeli. Herkesin faydalandığı bu bulut açık kaynak kodlu işletim sistemleri , programlarla süslenmeli. Crackerlar özgür/ free internet için çalışıyor. Programlama yapan dev firmalar da cracker'ların farkında elbette.
Cracker crackleyecek sen indireceksin full kullanacaksın ki zengin arkadaşın berkcan senden görüp gidip orjinal alsın. Çok farklı toplumsal psikolojik oyunlar söz konusu. Elhamdulillah ben de müslümanım ancak bu konu pek sağlıklı gelmedi.. Çok derin ve tartışılabilir.

aslanpayi

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Ne kadar da tartışsan iş yine emek hırsızlığına gelecek.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Copyleft lisanslı yani beleş olan açık kaynak kullandığım yazılımlar:
Libre office---Microsoft office karşılığı
Chromium veya Firefox 'u söylememe gerek yok.
Linux---windows karşılığı
Solaris---popüler olmayan oracle'ın geliştirdiği işletim sistemi
Brasero cd yazıcı---cd yazma.
Avast anti virüs
PRogramlama dili python ve geliştirme ortamı eclipse
Oyun olarak:Battle of Wesnoth strateji
fps:Nexuiz veya Warsow
Programlama ortamı:Eclipse
torrent:Vuze
Amaya--- dreamweaver'ın gelişmişi
Dil:python ve perl
Başka bir şey kalmadı zaten.

Jomolocco

Doçent
Reaksiyon puanı
5
cok gunaha girdimmi doktor bey onerileriniz neler :D konuyu gordukce guluyorum ya

Yalpagan

Asistan
Reaksiyon puanı
0
internet ücretsiz platform haline gelmeli. Herkesin faydalandığı bu bulut açık kaynak kodlu işletim sistemleri , programlarla süslenmeli. Crackerlar özgür/ free internet için çalışıyor. Programlama yapan dev firmalar da cracker'ların farkında elbette.
Cracker crackleyecek sen indireceksin full kullanacaksın ki zengin arkadaşın berkcan senden görüp gidip orjinal alsın. Çok farklı toplumsal psikolojik oyunlar söz konusu. Elhamdulillah ben de müslümanım ancak bu konu pek sağlıklı gelmedi.. Çok derin ve tartışılabilir.
1 ay olmuş mesajını yazalı , ama yinede bir cevap yazmak istiyorum.

Bu adamlar bu işten para kazanıyorlar. Bazen bir program için , bir oyun için aylarca , yıllarca uğraştıkları oluyor. Bu kadar emeğin karşılığı bir hiç mi olacak ? Sen bir şeyi yap , bedavaya -hiç tanımadığın- birine ver. Zamanlarını israf etmiş olacaklar.

BrainPaid

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Windows'u kaçak kullanıyorsanız bunlarla uğraşmanıza gerek yok, zaten ikisinde de haramdasınız.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Hem de linux kullanmanız durumunda alternatif programlar distro'nuzda kurulu gelir, yazılım merkezinden tek tıkla indirirsiniz. Virüs programlarını da Linux kullanıyorsanız unutabilirsiniz :D Linux'ta virüse rastlamazsınız.

Microsoft'un asıl gücü korsan kullanımdır arkadaşlar unutmayalım ;)

utorrent tüm torrent programlarının alternatifi
aimp tüm mp3 programlarının alternatifi süper bir program ram de çok hafif yer kaplıyor

Torrent'le ne zamandan beri yasal indirme yapıyoruz ki :D

mekolac44

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Windows'u kaçak kullanıyorsanız bunlarla uğraşmanıza gerek yok, zaten ikisinde de haramdasınız.

Hem de linux kullanmanız durumunda alternatif programlar distro'nuzda kurulu gelir, yazılım merkezinden tek tıkla indirirsiniz. Virüs programlarını da Linux kullanıyorsanız unutabilirsiniz :D Linux'ta virüse rastlamazsınız.

Microsoft'un asıl gücü korsan kullanımdır arkadaşlar unutmayalım ;)

Torrent'le ne zamandan beri yasal indirme yapıyoruz ki :D
crack ne zamandan beri caiz :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
aylık asgari ücret 800tl maaşla orijinal ürünlere para verin demeyin bize. biz yarın bogazimiza girecek ekmegin derdindeyiz. nafakamizi bir cdyemi yatıralım ha. tüyü bitmemiş yetimin günahina girersiniz yeminle.. ücretsiz kullanda deme. ucretsizler arayuz olarak ve kullanim kolayligi olarak kötü. windows da her işe yarar program. ofisinden tut, telefon yazılımına kadar. bizimde bu ülkede yaşadığımız için o kadar para verecek durumumuz yok.

ha yaşasaydık amerikada, avrupada tamam o zaman haklıydın eyv. kazanırdık aylık en az 1500-2000$ alırdık ucuza 5-10 $ a oyun film. dvd storelardan marketlerden, bestbuydan falan ;) ama biz oralarda yaşamıyoruz ülkemiz bu konuda adil değilken(ağır vergiler) bizim adil davranmamizi beklemeyin lütfen.

ve eğer sizde orijinal alıp onlarin ekmegine yag sürerseniz o vergiler, fiyatlar asla inmez. arkadaşlar bizim bu ülkede yapmamiz gereken aksine kopya yazilim kullanmak orijinal almamak ki vergileri düsürsünler. en azindan fiyatlar normale donene kadar. yoksa onlarin istedigini yapmis olur boyun egmis oluruz ve bunu yapmaya her zaman devam ederler ki etmişlerde bunca zaman.

özetle sonuna kadar, dibine kadar korsan-kopya yazilim.(bu ülkede)

NESDelisi

Profesör
Reaksiyon puanı
1,295
Sizde sistemin tam kölesi olmuşsunuz.