iPhone almak için bana bir neden söyleyin

aschil

Doçent
Reaksiyon puanı
1
iPhone ve Android arasında gidip geliyorum hep.
İOS'u androidden farklı kılan nedir ?

cuhadar

Doçent
Reaksiyon puanı
13
Android te yaptığın işleri İos ile yarı özellikte telefonda çok rahat yapabilirsin. Telefonun özelliğinden ziyade yazılıma para vermek istiyorsan ios alacaksın. Özellik iyi olsun yazılım nasıl olsa çalışır diyorsan Android özellikli telefon alacaksın.

FnlDstntN

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ios daha stabil ve uygulamaları daha kaliteli fakat kişiselleştirme duvar kağıdından ibare(Jailbreak yapmadığın sürece)...

Ahmethz

Rektör
Katkıda Bulunan
Reaksiyon puanı
398
3. dünya ios android muharebesi çıkar yakında burada

karacaerc

Profesör
Reaksiyon puanı
18
[MENTION=7414]Jojoba[/MENTION] ya katılıyorum :D Ek olarak iPhone almak için neden yok ki alma ;)

aschil

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Apple Store'da herşey paralı mı ?
Ekran durumu nasıl dayanıklı mı ?
Donma kasma oluyor mu ?
Pil durumu nasıl ? Batarya 4 yıl idare eder mi beni ? (bazı bataryalar 1 yıl sonra ölüyor kullanılamaz hale geliyor haliyle)
(İphone 5 üzerinden yorum yazarsanız sevinirim )

Kadima

Rektör
Reaksiyon puanı
841
stabilite , daha iyi performans , daha akıcı oyunlar :)

karacaerc

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Dur cevap vereyim gayet tarafsız şekilde. Android ekosisteminde her şey bedava. Apple storeda ücretli olan şeyler var tabiki.
Ekranı genel olarak (Youtube den gördüğüm kadarı ile) muadili androidlerden önce kırılıyor testlerde
Kasma olmuyor tabiki yazılım ile donanımı çok uyumlu
Pili 4 için değerlendirmek gerekirse 1 senelik telefonun bataryası şu sıralar 1 saat oyun oynayınca sıfır oluyor. Günde iki kere şarj istiyor. Ve değiştirmek istiyorsan da servise vermen lazım. Eğer android olsaydı kapağını çıkartıp bataryasını hemen değiştirirdin.

oslun

Dekan
Reaksiyon puanı
33
iOS'u Android'ten farklı kılan en önemli özelliği menü ve uygulamalardaki akıcılığı. Tamam Android çok gelişmiş olabilir ve iOS'un sahip olmadığı onlarca özelliğe sahip olabilir ama iOS'ta farklı bir şey var. iOS cihazların sayfa geçişindeki yumuşaklığı hiçbir Android cihazda göremedim. Aynı şey oyun ve uygulamalar içinde geçerli..

iPhone ile Android telefonlar çok sık karşılaştırılır. Üst düzey Android cihazlar iPhone'a göre kat kat daha yüksek donanıma sahiptirler ama gel gör ki iOS kullanırken aldığım hazzı bi S3 veya One X kullanırken alamadım.

Burada önemli olan şey senin ne istediğin. Ben telefonumun çok iyi özelliklere sahip olmasını isterim, sabah akşam kurcalarım her özelliğini dibine kadar kullanmak, telefonu sömürmek isterim dersen Android kullan, çünkü iOS bir yerden sonra sıkıcı gelebilir. Yok ben telefonu mesajlaşmak, konuşmak, görüşmek, maillerimi kontrol etmek arada bir oyun oynamak için kullanırım ve telefonumun akıcı ve basit bir arayüze sahip olmasını isterim, gerisi benim için önemli değil dersen iOS'u tercih edebilirsin.

aschil

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Uygulamalar benim için önemli oluyor vee en önemlisi dayanıklık, yani bie iphone 5 beni tüm üniversiye yıllarım boyunca idare etmeli 4 sene en az servise vermeden.Telefonda oyun oynanmam ben

Ahmethz

Rektör
Katkıda Bulunan
Reaksiyon puanı
398
[MENTION=335948]DarkWane[/MENTION]
pek oyun oynamam diyorsan baya götürür kafan rahat olsun

İrResistible-1

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Donma kasma oluyor mu ?
Pil durumu nasıl ? Batarya 4 yıl idare eder mi beni ? (bazı bataryalar 1 yıl sonra ölüyor kullanılamaz hale geliyor haliyle)

Apple store da Ücretsiz Sürüyle Uygulama Var.
Ekran ı iPhone 5 in Gerçekten Dayanıklı Drop Testlerde Belli Oluyor.
Donma Kasma dedigin Olaylar iOs da Yok Asla Yaşamazsın Öyle Şeyler :) .
Batarya Ömrü Dolum Sayısına Göre Değişir Ama Kalitelidir Sanırım Günde 2 3 Defa doldur Boşalt Yaparsan Daha çabuk ölür batarya ama Pil Değiştirilemediği için en iyisini koymuşlardır sanırım...

nicktenban

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Donma kasma oluyor mu ?

Android li telefonlar donmadan kasmadan geçilmiyor. S3 ün bile aşırı derecede yavaşladığı oluyor.
Ancak iphone lerde bu duruma rastlamadım.
Stabilte olarak gerçekten çok iyi. Bunu ancak her iki telefonu kullanan bilir.
Pil ömrü üst seviye telefonlar nasılsa iphone lerde de öyle. Pek bir farkı yok.
En önemlisi tarayıcı hızı. İşte bu en sevdiğim yanı.
İphone nin tercih edilmemesinin nedeni dışarıya ve özelleştirmeye kapalı bir telefon olması.
Bunuda jailbreak yaparak aşabilirsiniz. Bazıları güvenlik açığı olduğunu söylese bile, jailbreaklı bir iphone nin android kadar güvenlik açığı oluşturması mümkün değil. Kaldı ki android de de güvenlik açığı yüzünden vahlananlar yok.

aschil

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Nexus 5 bekliyordum uzun süredir ama iPhone 5 alacağım.
Kesin kararımı verdim İphone alacağım.Bilgilendirmeler mantıklı geldi teşekürler arkadaşlar.

Birde son soru iphone 5S'i bekleyeyim mi çok fark olur mu ?

aschil

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Sanırım Google Bana oyun oynuyor Tüm Oyunları Full Sürümleri Paralı Android de En İyi ihtimalle oyun içinde satın almak zorunda bırakıyorlar.
Paralı android uygulamaları beleşe indirebileceğin uygulamalar var adını unuttum bleackmart mıydı neydi.

gokhanathan03

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Nexus 5 bekliyordum uzun süredir ama iPhone 5 alacağım.
Kesin kararımı verdim İphone alacağım.Bilgilendirmeler mantıklı geldi teşekürler arkadaşlar.

Birde son soru iphone 5S'i bekleyeyim mi çok fark olur mu ?

eger beklersen eylüle alırsın ;)

gokhanathan03

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Eylül de Türkiye de olur mu sizde 5S ?

bende 5s mi beklesem diyordumda ... ilk cıktıgında yaklasık 3000 tl ye türkiyeye gelecek oldugunu düsünür olursak... sonra 500 600 tl düssün diye gecen 1-2 bekleme süreci falan :) arkadaslar bence I phone 8 bekle diye dalga gecmeye baslamıstı ... üniversite ögrencine en iyi HTC one gider ;) 2-3 haftaya gelecek... ilk sıradan gidip alacagım :) arastır beni cok daha iyi anlayacaksın... yok böyle özellik :)
boomsound
zoe
blinkfeed
ultrapixel ( 468 ppi )
full aliminyum tasarım
işte say say bitmez :D neyse ..

aschil

Doçent
Reaksiyon puanı
1
bende 5s mi beklesem diyordumda ... ilk cıktıgında yaklasık 3000 tl ye türkiyeye gelecek oldugunu düsünür olursak... sonra 500 600 tl düssün diye gecen 1-2 bekleme süreci falan :) arkadaslar bence I phone 8 bekle diye dalga gecmeye baslamıstı ... üniversite ögrencine en iyi HTC one gider ;) 2-3 haftaya gelecek... ilk sıradan gidip alacagım :) arastır beni cok daha iyi anlayacaksın... yok böyle özellik :)
boomsound
zoe
blinkfeed
ultrapixel ( 468 ppi )
full aliminyum tasarım
işte say say bitmez :D neyse ..
Tabi sizde kendinize göre haklısınız , ben zamanında çok android kullandım ama bir süre sonra soğudum açıkcası, özellikle şu widgeatlardan iğrendim diyebilirim.
Ama ios bana daha sade geliyor ilgi çekici hiç kullanmadım inşallah yakın zamanda alacağım.

Hocam birde özellik diyince aklıma hep S4 geliyor ama ekranına bakınca tablet mi telefon mu belli değil ele avuca sığmaz ayrıca o kadar özellik ne gerek var diyorum bir ara. Mesela 13mp full hd kamera , sanki hepimiz sürekli foto çekiyoruzda ekranın özellikğini ballandıra ballandıra anlatıyoruz halbuki bu özelliklerin çoğunu kullanmıyoruz bunu kendimize bile itiraf etmiyoruz.

Neyse ben çok konuştum galiba :)

gokhanathan03

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Tabi sizde kendinize göre haklısınız , ben zamanında çok android kullandım ama bir süre sonra soğudum açıkcası, özellikle şu widgeatlardan iğrendim diyebilirim.
Ama ios bana daha sade geliyor ilgi çekici hiç kullanmadım inşallah yakın zamanda alacağım.

Hocam birde özellik diyince aklıma hep S4 geliyor ama ekranına bakınca tablet mi telefon mu belli değil ele avuca sığmaz ayrıca o kadar özellik ne gerek var diyorum bir ara. Mesela 13mp full hd kamera , sanki hepimiz sürekli foto çekiyoruzda ekranın özellikğini ballandıra ballandıra anlatıyoruz halbuki bu özelliklerin çoğunu kullanmıyoruz bunu kendimize bile itiraf etmiyoruz.

Neyse ben çok konuştum galiba :)

estafurullah...
valla ev arkadasım tam bir I Phone fanatigi... kendim HTC one almaya karar verdim yaptıgım arastırmalar sonucu en mantıklı kararı vererek :D ama onu bir türlü ikna edemiyorum...
cünkü I phone cular hiç bir seyi begenmiyor :D huylu huyundan degişmezmiş derler :D
sana da simdiden alacagın telefon için hayırlı olsun arkadasım ;)

aschil

Doçent
Reaksiyon puanı
1
estafurullah...
valla ev arkadasım tam bir I Phone fanatigi... kendim HTC one almaya karar verdim yaptıgım arastırmalar sonucu en mantıklı kararı vererek :D ama onu bir türlü ikna edemiyorum...
cünkü I phone cular hiç bir seyi begenmiyor :D huylu huyundan degişmezmiş derler :D
sana da simdiden alacagın telefon için hayırlı olsun arkadasım ;)
Teşekürler hocam. ( almam için biraz zaman var ama beklemeye değecek inşallah )

S

SDN Okuru

SDN Okuru
sen iyisi mi Nokia lumia 720 al, 1 ay sonra tabi. dayanıklı olsun diyorsan lumia 920 al diyorum. garantili olarak alırsan 2 telefonu 1 iphone fiyatına alırsın.

karacaerc

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Sanırım Google Bana oyun oynuyor Tüm Oyunları Full Sürümleri Paralı Android de En İyi ihtimalle oyun içinde satın almak zorunda bırakıyorlar.

Apk indirmek öyle çok zor bir durum değil. Eğer android kullanıcısı isen apk indirmeyi oyun datasını değiştirmeyi vs bilmen gerekiyor zaten. Yok bunları yapamam diyorsan ya parasını vermen lazım ya da androidi bırakman lazım. Ek olarak Google Playden başka marketler de var onları da deniyor musun? Genelde oralarda bedava olabiliyor

patientia

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Oyun oynarken çağrı geldiğinde felç olmayan bir telefon.