Mavi ekran hatası.. Ayrıntılı... Yardımlarınızı sabırsızlıkla bekliyorum..

Bu konuyu okuyanlar

onurjancelep

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar Shiftdelete forum sakinleri.. Ben Onur..
Bilgisayarımda oluşan birden fazla problemim ve en sonunda aldığım mavi ekran hatası ile ilgili problemimi paylaşacağım sizinle umarım mavi ekran gelip yazdıklarım yayınlamadan gitmez.

BAŞLIYALIM :(
Öncelikle belirtmem gereken unsurlar.
Bilgisayarımı çok uzun senelerdir kullanıyorum.
yaklaşık en son temizlik bakımımı ve macun yapıştırma bakımımı 4-5 ay önce yaptırdım.
sistemim şu şekildedir bilgim yok ancak sistem özellikleri sanırım bu yazaklarım oluyor:
AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual
Core Processor 5200+
2.71 GHz, 2,75 GB RAM
Fiziksel Adres Uzantısı

altındada bi kart resmi var ortasında mavi yuvarlak ve yuvarlağın içinde ünlem var.
Öncelikle sistemim iyimi bilmek istiyorum ayrıca..

Ekran Bağdaştırıcıları:
ATI Radeon HD 3200 Graphics

Şimdiii sorunlarım şu şekilde gelişti..
Öncelikle ben video film izlerken büyük ( tam) ekran yapınca kasıyordu videolar..
bende ekran kartımdan dolayıdır dedim. nette araştırdım çıkan sonuç AMD Catalyst İndirmek olduğuydu. bende İlk Önce Catalyst Sofware Suite mi ne onu
indirmek yerine sadece sanırım catalyst i indirdim. ve yükledikten sonra çıkan şunlar oldu..
Bilgisayar yenilenince çok şaşırdım..
1) Nasıl anlatsam ekran çözünürlüğü çokkkk yaklaştı ekranda çıkan pencelerde uygula butonları bile görünmez oldu
2)Renkler çok karıştı cok tuhaf renkler oluştu bilgisayar açılırken windows baslatılıyor. oturum açma yerinde falan da..
3) Açılırken çok yavaş açılmaya başladı bilgisayarım.

-Driver'ınızı silinizi gibi şeyler gördüm.
_____
Bunun Üzerine yaptığım şey şu oldu;
Driver Sweeper'ı indirmek.
indirdim kurdum kurulunca bayağı bir tik gördüm alttada sanırım clean yazıyordu tüm tikler işaretlenmişti..
Ben hiç bir tik'i kaldırmadım ve direk clean'a tab ile gelerek tıkladım hee ayrıca bilgisayarı güvenli mod'da açıp nete girdim indirdim güvenli modda kullandım Driver Sweeper programını. neyse bilgisayar açıldı renkler düzeldi. sonracıma şey oldu ekran çözünürlüğünü düzelttim. güzeldi herşey oyunuma giriyordum tak bir hata meğer driver silinmiş ya neyse onu da ekran bağdaştırıcılarına girdim yanında kucuk unlem vardı sanırım duzel falan onar mı oyle bırseye tıkladım kapandı açıldı bilgisayar yıne ekran cozunurlugunu duzelttım ve drıver yuklendi..

eveeeeet buraya kadar güzeldi ne dualar ediyorum görmeniz lazım. neyse oyunlarıma netime faceime falanıma filanıma güzelce giriyordum ekran kartımda kullanılıyordu aradan bayagı zaman gectı ya 1 gün yada 10 saat falan.

oyundaydım team speak aracılığı ile gece konuşuyorduk arkadaşlarla bi yandan da oyunda oynuyordum. tak bi anda ekran gitti ve karşıma korkulu rüyam geldi....
''MAVİ EKRAN'''' :(

Bende yeniden başlattım pc'yi. öyle yazıyordu ilk defa görürseniz yeniden başlatın evet mavi ekran hatasını araştırdım aldığım kod önemliymiş onu buraya naklediyorum..
0x00000050 (0xFFFFFFF0,0X00000000,0X80526441,0X00000000) ''UMARIM 0 LARI EKSİK YAZMAMIŞIMDIR...''

Bu Haddeden Sonra bilgisayarım sık olmasada mavi ekran hatası alamaya başladı..

ilk mavi ekrandan sonra bir hata aldım. hemen yazıyorum.. oyuna girerken bu çıkıyor..:
Microsoft Visual C++ Runtime Library
Program: D:Araf/Araf Online/LauncherClient/LauncherClient.exe
R6002
-floating point support not loaded
ve Virüs programım çok seviyorum bu programı ben AVG yi açtığımda şaşırtıcı birşeyle karşılaştım sadece speedtest var başka birşey yok..
ve küçük simgesi sağ alta sağatin ordaki görünmüyor virüs programımın. evet şu ana kadar karşılaştıklarım bunlar belki kurcalasam ne hatalar alacağım.

video oynatmayı denemedim deniyorum şimdi bi saniye..
Hahahah recep ivedik videosu izledim neyse :) face'de videolarda sorun yokmuş :)
film sitelerine bakıyorum.
Ordada sorun yok hatta tam ekranda kasmıyor..

evet yardımlarınızı bekliyorum sabırsızlıkla geceye kadar bruda sizden yardım bekliyor olacağım..

Saygı ve Sevgilerimle.... :(( mavi ekrandan nefret ediyorum...!

Güncelleme: Ayrıca Araştırırken gördüm anlamadım bu ne demek acaba :(
benimde x50 li oldugu için hata yazmam gerkeitiğini öngördüm :(

Stop 0×0000050 ya da PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA
İstisna hatalardan biridir. Bir donanım sürücüsünün ya da sistem hizmet programının, bellekte olmayan bir veriyi istemesinden kaynaklanır. Hatalı bir fiziksel bellek ya da uyumsuz bir yazılım, özellikle de uzaktan denetim programları ve anti virüs yazılımları bu hatayı verdirebilir. Eğer bir sürücü ya da yazılım yüklemesinden sonra ortaya çıkarsa Güvenli Mod ile yazılım ya da donanımı kaldırmayı deneyin.

7/24

Müdavim
Reaksiyon puanı
51
Ne güzel anlatmışsın öyle, ilk defa bu kadar ayrıntılı anlatan bir üye gördüm.

Ama renkli yazmışın ilk başta bunları düzelt uyarı alabilirsin.

Bence kurduğun sürücülerden kaynaklanan bir sorun yaşıyorsun.

Sen anakart modelini ve ekran kartı modelini, kullandığın işletim sistemini yazarsan güncel sürücüleri veririz buradan.

onurjancelep

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar dikkat çekebilmesi için öyle renkli yazmayı uygun gördüm her yardımı beklediğimi belirtebilmek için inanın çok korkuyorum. Onları nasıl yazabiliirim nerde bulunur dedikleriniz ?

7/24

Müdavim
Reaksiyon puanı
51
Korkmanı gerektirecek bir durum yok siz sakin olunuz.
Mavi ekran hataların çoğunluğu ya ram yada sürücülerden kaynaklanır. Siz ekran karttı sürücüsünü yükledikten sonra sorunlar oluşmuş.

Anakart modeli için,

CPU-Z indirin.

Daha sonra programı çalıştırdıktan sonra açılacak olan pencerede Mainboard sekmesi altında yer alan Manufacturer ve Model karşılıklarında yazanları buraya aktarınız

Ekran kartı için,

GPU-Z indir oradan bakabilirsin, daha kısa yöntemleri varda bizim için en kesin bilgi buradandır.

onurjancelep

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hemen bakıyorum abi gece gecede rahatsız ediyorum seni. şu aln elim ayağım titriyor bilgisayarım kapanıp bir daha açılmayacak diye oof oof :( bu cpu-z bi sorun çıkarmaz pc'me umarım. Bismillah.. Konuyla ilgisi olan diğer abileirm kardeşlerimde destek olursa minnettar olurum..

7/24

Müdavim
Reaksiyon puanı
51
Kapanmaz merak etme :)

Beni de uyku tutmadı hemen buraya ve bu konuya geldim çözeriz ama çabuk ol 30 dakikam var :biggrin:

onurjancelep

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
1.61 sürümü iniyor doğru mudur ?

umarım hallederiz :))

7/24

Müdavim
Reaksiyon puanı
51
Doğrudur ama bizim için en önemlisi ekran kartı modelini öğrenmek gpu-z bunuda indirin ve sonucu bildirin.
Sanırım siz en son güncel sürücüyü kurduğunuz otomatik olarak, bu bazen (mavi ekran) hatalarına sebebiyet verebiliyor, ekran kartınız eski olduğundan dolayı, en stabil çalışan sürücüyü bulup ve yüklemek daha sağlıklı olacaktır.

Bu arada yaş kaçtır merak ettim =)

http://forum.shiftdelete.net/konu-disi/281201-konu-acmak-icin-kac-mesaj-gereklidir.html#post2499100

:D

onurjancelep

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
18 abi :) yabancıyım teknik sorunlara :(( sizin 30 olduğunuzu görünce dikkat ediyim dedim kelimelerime :)

şu 1
14cuyc7.jpg

Şuda 2;
1qiedi.jpg

Hadi Bismillah.. sanırım net olmadı farklı kaydeip bakın isterseniz :/

Tekrar post kasmış olmiyim abi cou z açılmıyor o ko0nuda belirtgim visual c++ olayı cıktı gene runtime librarymi ne :S

7/24

Müdavim
Reaksiyon puanı
51
Yok o yüzden sormadım biraz heyecan yapmışın oradan sordum :)

Bu arada tamam modelleri öğrendim hemen bana işletim sistemini yazar mısın ?

32 bit. 64 bit.

Ekran kartın onboardmı ?

onurjancelep

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
abi onceki mesajıma birşey ekledim bakar mısın. cpu z açılmıyor şimdide visual c++ runtime library cıktı gene açılmadı oooof :/ ona nsl bakabilirim nerde yazar 32 64 ?

7/24

Müdavim
Reaksiyon puanı
51
Ben modeli öğrendim sorun tamam, sen işletim sistemi modelini yaz, birde ekran kartı anakartla tümleşik olarak kullanıyorsun değil mi ?

Harici bir ekran kartın yok ?

Çünkü anakartında ekran kartın var, eğerki harici bir kart kullanıyorsan biostan kapamamız lazım bu yüzden sordum !

onurjancelep

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
işletim sistemi modelim
ekran kartı anakart tümleşik nasıl öğrenebiliyoruz. abi cidden cahilliğimin kusuruna bakma özür dileyerekten bunları soruyorum normalde bilgisayar bilgim vardır heycandan unuttum herşeyi ben ya :(

kasam açık şu anda ordan mı bakıyım başka kart olup olmadıgına

7/24

Müdavim
Reaksiyon puanı
51
Masaüstünde bilgisayara sağ tıkla özellikler diyip oradan öğrenebilirsin büyük ihtimal modifiyeli xp kullanıyorsun.

Sen anakartında ki ekran kartı girişinimi kullanıyorsun ?

onurjancelep

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual
Core Processor 5200+
2.71 GHz, 2,75 GB RAM
Fiziksel Adres Uzantısı

bumu abi

Hafiye

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
Bence hiç uğraşma. Xp işletim sistemi ve mavi ekran ayrılmaz ikili. En kısa sürede windows 7 işletim sistemini kur (yada bilen birine kurdur). Şimdi düzeltsen yarın birgün yine aynı veya benzer sorunlar ile karşılaşacaksın.

onurjancelep

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kusura bakmayın xp den vazgeçicek son insan evladıyım. şimdiye kadar karşılaşmadığımı varsayarsak bir problem olduğuna eminim. xp benim kardeşim olmuş durumda :) vin 7 yi sevmedim.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,324
Kusura bakmayın xp den vazgeçicek son insan evladıyım. şimdiye kadar karşılaşmadığımı varsayarsak bir problem olduğuna eminim. xp benim kardeşim olmuş durumda :) vin 7 yi sevmedim.

Yanlış düşünüyorsun arkadaşım, ben de bi zamanlar senin gibi düşünüyordum. xp'den ölürüm de vazgeçmem diyordum. sonra teyzemin oğlu geldi, metazorik olarak kurdu win7'yi, mecbur kalıp alışmaya çalıştım, ve alıştım. artık milyon verseler xp'ye geçmem. win7 alıştıktan sonra bambaşka oluyor, tiryakilik yaratıyor insanda. hele bi zorla, dene, mutlaka alışacak, bi daha vazgeçemeyeceksin. artık güncellemesi bile olmayan bir işletim sistemi için kendini sınırlamanı doğru bulmadım. kolay gelsin.

onurjancelep

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ço karışık geliyor bana ama win7 şahsen cafeye gitmiştim bigün win7 idi oyun açarken yok açmak istiyor musunuz yok bilmem ne falan yonetici olarak açma zorunluluğu xp olan yokmu kardeşim xp ye geçeyim ben dedim alışamıyorum ama eger online destek abim bi gelsin akşam eve forumda değil şimdi teamviver ile gircek halledicek umarım.. o yuklerse ses cıkarmam o ayrı mesele :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
o visual c++ geliyorsa anakart ram uyumsuzluğu vardır ya da ram bozulmuştur bende de şu an aynı şeyler oluyor win7'ye geçince mavi ekran olmaz belki ama programlar ya yarım açılır ya hiç açılmaz en kısa zamanda bilgisayarcıya götür olay bitsin yada ramlerden birini çıkart öyle dene hatalı olanı bulana kadar

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kardeşim bişiy sorcam ya hp g62 kullanıyorum hem intel hemde ati ekran kartı var atiye geçince mavi ekran veriyo intelde kalıncada oyunları çalıştıramıyo

BLacK+

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
18
kardeşim bişiy sorcam ya hp g62 kullanıyorum hem intel hemde ati ekran kartı var atiye geçince mavi ekran veriyo intelde kalıncada oyunları çalıştıramıyo

İşletim sistemi nedir? Sürücüyü güncellemeyi deneyin. (ekran kartı)