Diş Hekimliği mi Fizyoterapi mi?

Sizce?

• Kullanılan toplam oy
    75

Bu konuyu okuyanlar

Aksunguuur

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Evet arkadaşlar 2'si arasında kalsanız hangisini tercih edersiniz?

Not: özelde okuyacağım,ücretli olarak..

Aksunguuur

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Konu hakkında hiç fikriniz yok mu arkadaşlar? Edit Anket ekledim.. Oy kullanırsanız sevinirim.. Bu konuda bilgili arkadaşlarında fikrini almak iserim..

Oyumu Diş hekimliğinden yana kullandım ancak kararsızlığım halen sona ermedi.. Fizyoterapinin iş koşulları ileride de kalıcı olur mu merak konum bu..

lewiss

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ben diş hekimliği derim iş konusunda sıkıntı yaşamazsın beklediğinden fazla işin olur.

Aksunguuur

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Ben diş hekimliği derim iş konusunda sıkıntı yaşamazsın beklediğinden fazla işin olur.

Cevabınız için teşekkür ederim.. Sanırım kararım bu doğrultuda olacak.. Çünkü Fizyoterapi'yi nedense herkes Hemşire'den farkı kalmayacak şu anda gereksinim olduğundan bu kadar popüler şeklinde yorumluyor.. Ama işin ehli bu sektörde yer alan biri varsa tecrübelerinden faydalanmak isterim..

Bu arada oy veren arkadaşlarada teşekkür ederim..

Reaksiyon puanı
4
fizyoterapi nin gelecegi daha parlak.benim ablam ege uni. Dis hekimligindn mezun is yapmakta zorlaniyor.her bolum gibi mezun sayisi fazla oldu.f'zyoterapi daha onu acik

Aksunguuur

Doçent
Reaksiyon puanı
0
fizyoterapi nin gelecegi daha parlak.benim ablam ege uni. Dis hekimligindn mezun is yapmakta zorlaniyor.her bolum gibi mezun sayisi fazla oldu.f'zyoterapi daha onu acik

İlk defa fizyoterapi tercihi yapan bir insan gördüm.. Tanıdığım diş hekimleri kazancından memnun.. Ama işini yapmakta zorlanıyor derken kastınız ne onu anlayamadım? Ücret mi? Yoksa diş hekimliğine alışamadı mı?

Reaksiyon puanı
4
İlk defa fizyoterapi tercihi yapan bir insan gördüm.. Tanıdığım diş hekimleri kazancından memnun.. Ama işini yapmakta zorlanıyor derken kastınız ne onu anlayamadım? Ücret mi? Yoksa diş hekimliğine alışamadı mı?

kamuda calismasi mumkun degil.puanlari ucuk.kendine ait ozel bir yer acti.tabiki devlet hastahanelerine gore pahali halk ozel e gidemiyor.sorun dis hekimliginde degil abicim sorun dishekimi coklugunda.yani dusun ozel gidecem diyorsun.demekki ozel uniye bile dis hekimligi acilmis.yani eskisi kadar is yapma olasilgi yok.ablam dusun 2004 oss de ilk 8 bindeydi.onun hayaliydi ama simdi pisman.sana en iyi yardimci olabiliecek kisi git bir dis hekimine isler nasil iyimi de.o sana herseyi tecrubelerini anlatir.

burns206

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
fizyoterapi daha cok yuzeysel bir standart benim gordugum kadariyla. onu acik tabi ama henuz acilmis degil daha cok yol var onunde :p dis hekimliginin de onu acik bence. gelicekte hepsi cok degisicek fizyoterapi daha dazla degisicek dogla olarak cunku cok sinirli bi tedavi yontemi ve etkisi de biraz uzun ve vs. vs.fizyoterapide isini bilince daha cok para kazanman mumkun olabilir tabi . dishekimi olarak kendi muayenehaneni acarsan bence az cok musterin her zaman olur duzgun biyerde ve duzgun reklam yaparsan ve isini duzgun yaparsan tabiki uzun vade icin :p

bu arada konu acilmisken sgk daki dis hekimleri gri adi bi dolgu yapiyolar dogru duzgun dondurmuyolar dolguyu yada benim en son ugradigim doktor bana bi gicikligi vardi :p
bidaha devlete sgkya dis icin gitmeye cesaret edemiyorum.
puanlari yuksek tutup torpille seciyolarmidir nedir :p

Aksunguuur

Doçent
Reaksiyon puanı
0
kamuda calismasi mumkun degil.puanlari ucuk.kendine ait ozel bir yer acti.tabiki devlet hastahanelerine gore pahali halk ozel e gidemiyor.sorun dis hekimliginde degil abicim sorun dishekimi coklugunda.yani dusun ozel gidecem diyorsun.demekki ozel uniye bile dis hekimligi acilmis.yani eskisi kadar is yapma olasilgi yok.ablam dusun 2004 oss de ilk 8 bindeydi.onun hayaliydi ama simdi pisman.sana en iyi yardimci olabiliecek kisi git bir dis hekimine isler nasil iyimi de.o sana herseyi tecrubelerini anlatir.
Zahmet edip açıklama yaptığınız için teşekkürler.. 2-3 diş hekimi tanıdığım var ve görüştüm.. Eskisi kadar iyi değil ancak modası geçti yorumlarını aldım bende.. Ancak halen kazancı yüksek bir meslek dediler.. Ama öyle iki basamaklı rakamlar hayal 4-5'e tamamsan sorun değil kazanırsın dediler..Tabi siz işin içindesiniz benden daha iyi bilirsiniz..

fizyoterapi daha cok yuzeysel bir standart benim gordugum kadariyla. onu acik tabi ama henuz acilmis degil daha cok yol var onunde :p dis hekimliginin de onu acik bence. gelicekte hepsi cok degisicek fizyoterapi daha dazla degisicek dogla olarak cunku cok sinirli bi tedavi yontemi ve etkisi de biraz uzun ve vs. vs.fizyoterapide isini bilince daha cok para kazanman mumkun olabilir tabi . dishekimi olarak kendi muayenehaneni acarsan bence az cok musterin her zaman olur duzgun biyerde ve duzgun reklam yaparsan ve isini duzgun yaparsan tabiki uzun vade icin :p

bu arada konu acilmisken sgk daki dis hekimleri gri adi bi dolgu yapiyolar dogru duzgun dondurmuyolar dolguyu yada benim en son ugradigim doktor bana bi gicikligi vardi :p
bidaha devlete sgkya dis icin gitmeye cesaret edemiyorum.
puanlari yuksek tutup torpille seciyolarmidir nedir :p

Hocam çok diplomatik davranmışsınız.. Bu mesajınızdan hangisini seçersen seç pişman olmazsın dediğinizi anlasam doğru olur mu?

Kuty_58

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben bir diş hekimi olarak sana bildiklerimi aktarayım kardeşim:

1. Diş hekimliğini seçersen kesinlikle işsiz kalmazın. İmkanların: a-serbest (muayenehane), b-özel hastaneler veya poliklinikler, c-devlette kamu hekimi olarak...
2. Hepsinin artı ve eksileri var, ama hangisini seçeceğin sana kalır, en azından seçeneğin bol olur.
3. Dişin tahsili çook çilelidir. Aynı zamanda mesleği yaparken de zordur.
4. Fizyoterapist arkadaşım var. Üniversitede yardımcı doçent olarak çalışıyor. Çalışma koşullarının zorluğundan o da şikayetçi.
5. Özel olarak okuyacağını söylemişsin. Bilmelisin ki en yüksek harçlar diş hekimliğinde.
6. Gelir olarak değişken, dişi 3e katlayan fizyoterapist te vardır, ft i 5 e katlayan diş hekimi de. Ama yüksek gelirler ancak özel sektörde mümkün...
6. Bunlardan sonra tavsiyemi sorarsan ECZACILIK derim :)
7. Umarım yapacağın seçimden ileride pişman olmazsın...

Aksunguuur

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Ben bir diş hekimi olarak sana bildiklerimi aktarayım kardeşim:

1. Diş hekimliğini seçersen kesinlikle işsiz kalmazın. İmkanların: a-serbest (muayenehane), b-özel hastaneler veya poliklinikler, c-devlette kamu hekimi olarak...
2. Hepsinin artı ve eksileri var, ama hangisini seçeceğin sana kalır, en azından seçeneğin bol olur.
3. Dişin tahsili çook çilelidir. Aynı zamanda mesleği yaparken de zordur.
4. Fizyoterapist arkadaşım var. Üniversitede yardımcı doçent olarak çalışıyor. Çalışma koşullarının zorluğundan o da şikayetçi.
5. Özel olarak okuyacağını söylemişsin. Bilmelisin ki en yüksek harçlar diş hekimliğinde.
6. Gelir olarak değişken, dişi 3e katlayan fizyoterapist te vardır, ft i 5 e katlayan diş hekimi de. Ama yüksek gelirler ancak özel sektörde mümkün...
6. Bunlardan sonra tavsiyemi sorarsan ECZACILIK derim :)
7. Umarım yapacağın seçimden ileride pişman olmazsın...

Çok teşekkür ederim.. Eczacılık aklımda bulunan bir meslek dalı.. Ancak kuzenim eczacı ve harika bir yerde eczanesi var eskiden ne kazanıyorsam 3te birini kazanıyorum dedi..Ve ben bakkaldan farklı göremiyorum zihnimde eczacılığı dolayısıyla hedeflerime çok ulaşabileceğimi sanmıyorum..Tamamen ticaret odaklı bir meslek gibi geliyor.. Fizyoterapistlik ve diş hekimliği aklımda artık.. Diğer alternatifleri çok göz önünde bulundurmuyorum.. Tabi kısmet meselesi... Sağlık sektöründe yeterli doyumluluk her zaman bulunmakta.. Fizyoterapist olmayı başarabilirsem bende üniversitede devam etmek isterim.. Ben kanla çok haşır neşir olmayacağım ancak insanların rahatsızlıklarına çare olabileceğim,insanlara faydalı olabileceğim bir meslek istiyorum..Kazanç sonrasında gelir,Allah'a şükür maddi gereklilik içinde değilim..

Reaksiyon puanı
4
Çok teşekkür ederim.. Eczacılık aklımda bulunan bir meslek dalı.. Ancak kuzenim eczacı ve harika bir yerde eczanesi var eskiden ne kazanıyorsam 3te birini kazanıyorum dedi..Ve ben bakkaldan farklı göremiyorum zihnimde eczacılığı dolayısıyla hedeflerime çok ulaşabileceğimi sanmıyorum..Tamamen ticaret odaklı bir meslek gibi geliyor.. Fizyoterapistlik ve diş hekimliği aklımda artık.. Diğer alternatifleri çok göz önünde bulundurmuyorum.. Tabi kısmet meselesi... Sağlık sektöründe yeterli doyumluluk her zaman bulunmakta.. Fizyoterapist olmayı başarabilirsem bende üniversitede devam etmek isterim.. Ben kanla çok haşır neşir olmayacağım ancak insanların rahatsızlıklarına çare olabileceğim,insanlara faydalı olabileceğim bir meslek istiyorum..Kazanç sonrasında gelir,Allah'a şükür maddi gereklilik içinde değilim..

puanın yetiyorsa yıldız teknik elektrik müh. gir abicim.insanla ugrasması zordur.kıldı tüydü.yaz mühendislik müh. oku.

Aksunguuur

Doçent
Reaksiyon puanı
0
puanın yetiyorsa yıldız teknik elektrik müh. gir abicim.insanla ugrasması zordur.kıldı tüydü.yaz mühendislik müh. oku.

Aklımda olan bir durumdu... Özyeğin'de,YTÜ'de mühendislik okumayı çok geçirdim kafamdan.. Ancak ne bileyim sanki Türkiye'de mühendis olmak çok zor.. İyi bir şey bulsan önün kesiliyor,o kadarda yaratıcı bir insan değilim.. Mühendislikten rakiplerinden sıyrılabileceğimi sanmıyorum..

neskalii

Profesör
Reaksiyon puanı
23
İkiside iyi bölüm fakat ben olsam Diş hekimliğine gider dişimi biraz sıkar olurdum ... Sonra Düzenli bi hayat seni bekler...

Aksunguuur

Doçent
Reaksiyon puanı
0
İkiside iyi bölüm fakat ben olsam Diş hekimliğine gider dişimi biraz sıkar olurdum ... Sonra Düzenli bi hayat seni bekler...

Hocam fizyoterapide okusam dişimi sıkmak zorunda kalacağım.. Bence okuma açısından ikiside ağır bir tempoyu beraberinde getirecek.. Ancak dişçilik sanki 1 adım önde gibi..Tek sıkıntısı yıllık 25-30 milyara yaklaşan eğitim ücreti..

goodolddays

Müdavim
Reaksiyon puanı
202
Arkadaşımın annesi diş hekimi. Arkadaşım diş hekimliği yazmak istedi ancak annesi karşı cıktı, istersen paralı tıpa gönderelim dedi. Eğer istersen az bi puan farkıyla tıpa da girebilirsin. Tıpta da illaki kanla uğraşmak zorunda değilsin. Psikiyatri gibi alanlara da yönelebilirsin.

berinark

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Bir arkadaşım diş hekimliğinden mezun olduğunda 1400 liraya çalışmaya başladı. 3 sene oldu 1550 almaya başlamış. Özel bir hastanede çalışıyor. Uzaktan bir diş hekimi akrabam ise yılda bir araba değiştiriyor ve arabaların en kötüsü 100.000 lira(Bursa da özel muayenehanesi var). Bir başka tanıdığım diş hekimide(onunda muayenehanesi var) altı ay çalışıyor, altı ay dünyayı geziyor. Ben yarum yapamayacağım ama gördüklerim bunlar :) Fizyoterapistlerin 5.000 lira ile işe başladıklarını duymuştum. Kazanmıştım ama gitmedim. Mühendislik okuyorum ve memnunmuyum bilmiyorum :) Hakkında hayırlısı olsun... Bu arada özele gideceksen azda olsa indirim koparmaya çalış:)

Bu arada bugün dertliyim biraz, işler istediğim gibi gitmiyor. Ne yapalım, hayırlısı diyorum. Belki ileride, şuan işlerimin yolunda gitmemesinin hayrını göreceğim. Sende çok kafana takma :) İleride yanlış bölüm seçtiğini düşünsen bile üzülme.

Aksunguuur

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşımın annesi diş hekimi. Arkadaşım diş hekimliği yazmak istedi ancak annesi karşı cıktı, istersen paralı tıpa gönderelim dedi. Eğer istersen az bi puan farkıyla tıpa da girebilirsin. Tıpta da illaki kanla uğraşmak zorunda değilsin. Psikiyatri gibi alanlara da yönelebilirsin.

Hocam çevrem var kazanç konusunda sıkıntı çekeceğimi düşünmüyorum.. Benim amacım uzmanlaşmak.. Hangisinde daha karizmalı ve insanlara daha faydalı bir mevkiye gelebilirm benim derdim bu.. Tıp okumak gözümde büyüyor.. Neden mi? 6 sene okuyorsunuz tamam bitti derken zorunlu göreve gidiyorsunuz..Elinizde okulu bitirdiğinize dair bir diploma yok.. Üniversite seçme sınavından kat kat zor bir sınava giriyorsunuz.. Bir mucizeyle kazanıyorsunuz ve daha sonrasında 4 sene uzmanlasıp diplomanızı alıyorsunuz.. Biraz gözümde büyüyor..

Bir arkadaşım diş hekimliğinden mezun olduğunda 1400 liraya çalışmaya başladı. 3 sene oldu 1550 almaya başlamış. Özel bir hastanede çalışıyor. Uzaktan bir diş hekimi akrabam ise yılda bir araba değiştiriyor ve arabaların en kötüsü 100.000 lira(Bursa da özel muayenehanesi var). Bir başka tanıdığım diş hekimide(onunda muayenehanesi var) altı ay çalışıyor, altı ay dünyayı geziyor. Ben yarum yapamayacağım ama gördüklerim bunlar :) Fizyoterapistlerin 5.000 lira ile işe başladıklarını duymuştum. Kazanmıştım ama gitmedim. Mühendislik okuyorum ve memnunmuyum bilmiyorum :) Hakkında hayırlısı olsun... Bu arada özele gideceksen azda olsa indirim koparmaya çalış:)

Bu arada bugün dertliyim biraz, işler istediğim gibi gitmiyor. Ne yapalım, hayırlısı diyorum. Belki ileride, şuan işlerimin yolunda gitmemesinin hayrını göreceğim. Sende çok kafana takma :) İleride yanlış bölüm seçtiğini düşünsen bile üzülme.

Gönlümü rahatlatmak amacıyla size soru sordum siz benden dertli çıktınız :) Diş hekimliğinde başarınızı ve kazanacağınız parayı siz kendiniz belirlerrsiniz.. Tüm sağlık sektörü çalışanları gibi.. Fizyoterapistlik ise şu anda kontenjan azlığından bu derece yüksek sonunun Tekstil Mühendisliğine dönmesinden korkmuyorum dersem yalan olur... Bu arada hocam umarım akademik kariyerinizde başarılı mevkilerde bulunursunuz..İndirim konusunda şansımı deneyeceğimden şüpheniz olmasın :)

Mr.Elm

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Okuması en zor ( maddi ve efor anlamında) bölümlerden biri diş hekimliğidir. Çilelidir gerçek anlamda. Ancak maddi getirisi diş hekimliğinin iyidir. Mesele şu ki diş hekimliğini yapabilir misin? iyi düşünmelisin.

Not: Arkadaşın önerisi olan Eczacılığı ben de öneririm. Mimar olmasam eczacı olmak isterdim.

Aksunguuur

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Okuması en zor ( maddi ve efor anlamında) bölümlerden biri diş hekimliğidir. Çilelidir gerçek anlamda. Ancak maddi getirisi diş hekimliğinin iyidir. Mesele şu ki diş hekimliğini yapabilir misin? iyi düşünmelisin.

Not: Arkadaşın önerisi olan Eczacılığı ben de öneririm. Mimar olmasam eczacı olmak isterdim.
Yapabilirim.. Tıp tercihimi silme nedenim zaten yapamayacak olmamdı.. Eczacılık düşünmüyorum.. Önerileriniz için teşekkür ederim ancak bahsettiğim üzere eczacı olursam aile baskısıyla eczane acıp isletmekten öte gidemeyeceğim.. Okuyan esnaf gibi duruyor nedense,diş hekimliğinde hem insanlara yardımcı olucam.. Manevi açıdanda önemli..
Mimarlık hayallerimi süsleyen bir bölüm :) Ancak çizim alanında hiçbir yeteneğim yok :D

Aksunguuur

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Oy kullanan arkadaşlardan niçin bu doğrultuda oy verdiklerini kısa bir cümleyle özetlemelerini istesem?

Koca Adam

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
diş hekimi olanı iyi bir hekim olacaksanız öneririm yoksa günlerce hatırdan çıkmayıp kötü anılabilirsiniz :) şu an bir hekime dava açmak üzereyim

Aksunguuur

Doçent
Reaksiyon puanı
0

Koca Adam

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
Geçmiş olsun :) Haklısınız ancak okumuş bir insan böyle sağlık konusunda bir hatayı nasıl yapar merak etmiyor değilim..
hani ben bu hatayı atlamışım ağzımı açamıyorum kulağım kopacak gibi ağrıyor bunları geçtim ben çağrı merkezi çalışanıyım ağzımla para kazanıyorum ve işimden atılma durumuna geldim gelde dava açma şuna...

Aksunguuur

Doçent
Reaksiyon puanı
0
hani ben bu hatayı atlamışım ağzımı açamıyorum kulağım kopacak gibi ağrıyor bunları geçtim ben çağrı merkezi çalışanıyım ağzımla para kazanıyorum ve işimden atılma durumuna geldim gelde dava açma şuna...

Baştan sona kadar haklısınız :) Artık bir probleminiz olursa bana danışırsınız umarım :D(inş tabi) Tekrar geçmiş olsun,çok büyük sorumsuzluk..

Koca Adam

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
Baştan sona kadar haklısınız :) Artık bir probleminiz olursa bana danışırsınız umarım :D(inş tabi) Tekrar geçmiş olsun,çok büyük sorumsuzluk..

:) dişten çektiğimi Allah bilir siz fizyoterapist olun bende randevunuzu vereyim :)