Avea tarife rezaleti

Bu konuyu okuyanlar

ibokaradas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba geçen ay aveadan cihaz kampanyasından nokia 500 telefon aldım.Cihazın ücreti 17tlx24ay idi.Cihazı aldığımda müşteri hizmetlerini arayıp her ay toplam ne kadar fatura ödeyecem diye sorduğumda bana kendi tarifenizden faydalanıp 27+17 ödeyeceksiniz dediler.Bu ay faturam 62 tl geldi.Arayıp müşteri hizmetlerine sebebini sorduğumda tarifemdeki indirimin sona erdiğini ve yeniletemeyeceğimi ve başka tarifeyede geçemeyeceğimi söylediler.Hattımı iptal ettirip telefonun parasını peşin vermek istedim.Tehdit eder gibi telefonun parasının iki katını ve bugüne kadar aldığım bütün indirimleri vermemi istediler.Bu yazıyı buraya yazarak belki elime hiçbir şey geçmeyecek ama aveanın yaptığı bu rezilliği herkesin bilmesini istiyorum...

Bilgili99

Müdavim
Reaksiyon puanı
252
TL bile yükleyemeyipte yüzsüz yüzsüz bekleyin gelir diyen bir firmadan ne beklersinki @byunker olmasa avea hattımı çoktan taşımıştım ama sağolsun koca merkezin çözemediği sorunu 2 dakikada çözdü.

İşte avea bu kadar aciz insanlaarın elinde yönetiliyor, merkeze koymuşlar ama ne yapıp ne yapamıyacağını bilmiyor tek bildiği fax çekin demek teknoloji firması kullanımdan kalkacak bir teknoloji ile iş görmeye kalkıyor Avea'nın sadece reklamlarına gülünür başkada bir şey olmaz aveadan.http://forum.shiftdelete.net/cep-telefonu-digerleri/255065-avea-tl-bile-yukleyemiyor-2.html

M@STER

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
5
merhaba geçen ay aveadan cihaz kampanyasından nokia 500 telefon aldım.Cihazın ücreti 17tlx24ay idi.Cihazı aldığımda müşteri hizmetlerini arayıp her ay toplam ne kadar fatura ödeyecem diye sorduğumda bana kendi tarifenizden faydalanıp 27+17 ödeyeceksiniz dediler.Bu ay faturam 62 tl geldi.Arayıp müşteri hizmetlerine sebebini sorduğumda tarifemdeki indirimin sona erdiğini ve yeniletemeyeceğimi ve başka tarifeyede geçemeyeceğimi söylediler.Hattımı iptal ettirip telefonun parasını peşin vermek istedim.Tehdit eder gibi telefonun parasının iki katını ve bugüne kadar aldığım bütün indirimleri vermemi istediler.Bu yazıyı buraya yazarak belki elime hiçbir şey geçmeyecek ama aveanın yaptığı bu rezilliği herkesin bilmesini istiyorum...

Merhaba,

Tarifeniz 27 TL olduğunda nokia 500 telefona 24 TL ödenir
(normal şartlarda tarifesi 35 TL ve altında olan müşteriler 24 TL olarak tarifesine ek telefona sahip olabilirler)

Ancak siz tarifenizden indirimli bir şekilde yararlandığınızı düşünüyorum yani 50 TL lik bir tarifeyse indirim yapılmış olabilir ve siz 27 TL ödemiş olursunuz yazdığım fiyat örnektir. sistemde tarifenizin fiyatı 50 TL olarak gözükür ve siz telefona 17 TL ödeyerek sahip olursunuz ancak şu var ki müşteri hizmetlerinin sizi uyarması ve gerekli bilgiyi iletmesi lazımdı,tarifenizdeki indirim bittiğinde tarifenin güncel fiyatından ücretlendirilmişsiniz Tüketici hakları hakem heyetine başvurarak hakkınızı arayın derim,inan ki avea çalışanıyım işimden memnunum ama bazen öyle anlar oluyor ki müşteri hizmetleri bizi dahi çok çok zor durumla karşı karşıya bırakabiliyor ve insanlarla yüz yüze biz kalıyoruz demek istediğim sistem baştan yenilenmezse Allah bizim yardımcımız olsun

--- Mesaj Güncellendi ---

TL bile yükleyemeyipte yüzsüz yüzsüz bekleyin gelir diyen bir firmadan ne beklersinki @byunker olmasa avea hattımı çoktan taşımıştım ama sağolsun koca merkezin çözemediği sorunu 2 dakikada çözdü.

İşte avea bu kadar aciz insanlaarın elinde yönetiliyor, merkeze koymuşlar ama ne yapıp ne yapamıyacağını bilmiyor tek bildiği fax çekin demek teknoloji firması kullanımdan kalkacak bir teknoloji ile iş görmeye kalkıyor Avea'nın sadece reklamlarına gülünür başkada bir şey olmaz aveadan.http://forum.shiftdelete.net/cep-telefonu-digerleri/255065-avea-tl-bile-yukleyemiyor-2.html

:D ne demek her zaman yardımcı olurum yeter ki etiketleyin

iyi forumlar

YellowRed

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
[MENTION=120836]byunker[/MENTION] konuyla alakası yok ama, bimcell gibi avea altyapısını kullanan şirketlerin müşteri hizmetleri için de bu söylediğiniz durum geçerli mi?

ibokaradas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba,

Tarifeniz 27 TL olduğunda nokia 500 telefona 24 TL ödenir
(normal şartlarda tarifesi 35 TL ve altında olan müşteriler 24 TL olarak tarifesine ek telefona sahip olabilirler)

Ancak siz tarifenizden indirimli bir şekilde yararlandığınızı düşünüyorum yani 50 TL lik bir tarifeyse indirim yapılmış olabilir ve siz 27 TL ödemiş olursunuz yazdığım fiyat örnektir. sistemde tarifenizin fiyatı 50 TL olarak gözükür ve siz telefona 17 TL ödeyerek sahip olursunuz ancak şu var ki müşteri hizmetlerinin sizi uyarması ve gerekli bilgiyi iletmesi lazımdı,tarifenizdeki indirim bittiğinde tarifenin güncel fiyatından ücretlendirilmişsiniz Tüketici hakları hakem heyetine başvurarak hakkınızı arayın derim,inan ki avea çalışanıyım işimden memnunum ama bazen öyle anlar oluyor ki müşteri hizmetleri bizi dahi çok çok zor durumla karşı karşıya bırakabiliyor ve insanlarla yüz yüze biz kalıyoruz demek istediğim sistem baştan yenilenmezse Allah bizim yardımcımız olsun

--- Mesaj Güncellendi ---

:D ne demek her zaman yardımcı olurum yeter ki etiketleyin

iyi forumlar
hocam 35 lik tarife için telefoncu arkadaş söledi müşteri temsilcisine söledim ama 40 tl sınırlaması varmış.değiştirmediler işte tarifeyi

M@STER

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
5
hocam 35 lik tarife için telefoncu arkadaş söledi müşteri temsilcisine söledim ama 40 tl sınırlaması varmış.değiştirmediler işte tarifeyi

Avea kullanıcılarına bir çok tarife geçişlere kapalı, Telefon kampanyasından faydalanmanız için en uygun tarife çıkar sistemde o yüzden değişmemiştir. Şuan elimden bir şey gelmez ancak bayinize giderek aktivasyoncu arkadaş bir dilekçe yazarak bayii destekle görüşüp yardımcı olabilir size, en yakin avea iletişim merkezine gitmenizi tavsiye ederim,dosya açılarak inceleme başlatılması gerekir

grezimonk

Müdavim
Reaksiyon puanı
261
bendede 59TL gelmesi gereken super jet faturası hep 99~96TL geliyor_ 21.6mbps niye fazla gelir sizce?

M@STER

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
5
bendede 59TL gelmesi gereken super jet faturası hep 99~96TL geliyor_ 21.6mbps niye fazla gelir sizce?

Bunu mutlaka müşteri hizmetleriyle görüşün sınırsız dediği 15 GB kotalı aşınca hız 128 kbps ye düşer ama faturanın yüksek gelmesi çok alakasız bir sorun vardır mutlaka yani o kadar yüksek fatura gelmemesi gerekiyor

ibokaradas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hocam telefonu aldığım arkadaşın yanına gittim ama bana pek yardımcı olamadı yapabileceğim birşey varsa yardımcı olursanız çok sevinirim..

ENİGMA-1

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Kötülemek gibi olmasında avea'nın sadece sms paketi güzel başka başkada bir çekiciliği yok gibi avea kullananların %90'ı sms için zaten o %90'lık kısmın %50 side genç :D :D Ne biçim teori oldu la bu :D

-Beneficence-

Müdavim
Reaksiyon puanı
31
Kötülemek gibi olmasında avea'nın sadece sms paketi güzel başka başkada bir çekiciliği yok gibi avea kullananların %90'ı sms için zaten o %90'lık kısmın %50 side genç :D :D Ne biçim teori oldu la bu :D
Ama sms diğer hatlarda'da var :p :)

-Beneficence-

Müdavim
Reaksiyon puanı
31
Avea'daki kadar ucuz değil + genelleme yaparsan çevremdeki çoğu kişi avea vodafone kullanan sms yapmıyor turkcell desen kendi aleminde
Avea:10.000 avea içi 1000 heryöne 9 tl
Vodafone:10.000 vodafone içi 2000 her yöne 9.50 tl
Turkcell:10.000 turkcell içi 10 tl

Sırf 50 kuruş daha fazla vermemek için avea kullanıyorlarsa söyleyecek bir şey yok :)

ENİGMA-1

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Avea:10.000 avea içi 1000 heryöne 9 tl
Vodafone:10.000 vodafone içi 2000 her yöne 9.50 tl
Turkcell:10.000 turkcell içi 10 tl

Sırf 50 kuruş daha fazla vermemek için avea kullanıyorlarsa söyleyecek bir şey yok :)

Bence insanlar 50 kuruşa bakmıyor benim pahalı derkenki anlatmak istediğim herkes avea kullanıyor 10.000 sms bol bol yeter 1000 smsde arasıra kullanılıyor.Vodafone mesela ben şuan vodafone geçtim çevremdeki herkes avea sms yapsam 2000 sms benim neyime yetecek en fazla 1 hafta tamam para sabit kalsın ''sms miktarını'' yükseltsinler

ozersworld

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
Avea 300 DK heryöne 9 TL
Avea 3000 sms heryöne 9 TL

Jibbs

Doçent
Reaksiyon puanı
3
hocam avea da operatör mü ya bir başka farklı konudan avea kullanıcı akrabam madur olmuştu müsteri temsilcilerinin tutumu felan beni rahatsız etmişti hoş bi operatör degil
ben vodafone kullanıcısıyım yaklaşık 6 yıl turkcell kullandım
vodafone tasıdım hattımı bin kat daha memnunum dahası varmı ya ...
Faturalı Genç Avantaj tarifesiyle ayda sadece 25 TL'ye her ay,

• Her yöne 500 dk
  • Her yöne 5000 SMS
  • Cepten ücretsiz Facebook, Twitter ve Windows Live Messenger

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
avea'nın geçen gün bir reklamını görmüştüm.
herkese kullandığı kadar fatura vaadediyordu.
sanırım bu türkiyede bir ilkti, çok hoşuma gitti.

ama ne ki, avea'ya geçmeyi hiçbir zaman aklımdan bile geçirmedim.
turkcell birçok konuda kazık olduğunu bilsem de, hizmetlerinden çok memnunum.

M@STER

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
5
hocam telefonu aldığım arkadaşın yanına gittim ama bana pek yardımcı olamadı yapabileceğim birşey varsa yardımcı olursanız çok sevinirim..

Başka bir avea iletişim merkezine gidin ve onların bayii destek hattından arayın şirket hatları var onlardan direk mh ile görüşebilirsiniz daha bilgililer yardımcı olurlar benim şuan için yapabileceğim birşey yok ancak daha detay bilgi öğrenip destek ekibine sorucam inşaallah olumlu cevap verirler

iyi forumlar

cozar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Avea değil mi Allah onlardan tutsun,ya yok yok tarifesi ilk çıkğıtı günlerde geçtim, geçmez olaydım. herşey dahil 44TL dediler, hattım açıldı 3gün sonra 10,5tl fatura geldi, bu ne dedim saçma sapan ilk ay fatura gibi bişey anlatmaya çalıştılar, itiraz ettim,cevap gelene kadar ödemeyecem dedim hattı kapattılar, 2 aydır gelen fatura 53 ve 57 tl, fatura detaylarına bakıyorum tarife harici bir ücretledirme yok,ama nasıl oluyorsa her ay extra bir ücret alıyorlar, resmen hırsızlık,bu ayda gelsin hemen kapatıyorum dedim müşteri hizmetlerine.(gerçi avea sabır hizmetleri demek daha doğru olur).
birde bu avea neden çamlıca'da çekmiyor bir türlü anlayamadım. arazide çekmez, şehirde şebeke bulamaz,soruyorum aveaya siz nerde hizmet sunuyorsunuz.?

madmex

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Avea değil mi Allah onlardan tutsun,ya yok yok tarifesi ilk çıkğıtı günlerde geçtim, geçmez olaydım. herşey dahil 44TL dediler, hattım açıldı 3gün sonra 10,5tl fatura geldi, bu ne dedim saçma sapan ilk ay fatura gibi bişey anlatmaya çalıştılar, itiraz ettim,cevap gelene kadar ödemeyecem dedim hattı kapattılar, 2 aydır gelen fatura 53 ve 57 tl, fatura detaylarına bakıyorum tarife harici bir ücretledirme yok,ama nasıl oluyorsa her ay extra bir ücret alıyorlar, resmen hırsızlık,bu ayda gelsin hemen kapatıyorum dedim müşteri hizmetlerine.(gerçi avea sabır hizmetleri demek daha doğru olur).
birde bu avea neden çamlıca'da çekmiyor bir türlü anlayamadım. arazide çekmez, şehirde şebeke bulamaz,soruyorum aveaya siz nerde hizmet sunuyorsunuz.?

ilk ay prorate eder ,yani kullandığın gün bazında hesaplanır o yüzden 10tl gelmiştir , hat açılış vergileriyle birlikte 53 TL civarı ödersin , '' itiraz ettim,cevap gelene kadar ödemeyecem dedim hattı kapattılar '' sözüne istinaden de bir sonraki faturaya 5tl açma kapa ücreti yanısıtılır buda 57TL gelen faturanı açıklar.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bu yok yok tarifesine bende geçerek bir hata ettim. asha 303 aldım. 1 tl yansıyacak tarifeye dediler tarife nedir dedim avea merkeze. ilk 12 ay 27 falandı sanırım sonra normal tarifeye gececek dedi. 12 ayımı doldurdum ve şimdi 44 +1 tl idi. şimdi son ay faturam 56 küsür gelmiş. gecen ayda 50 küsürdü. Nasıl oluyor bu işler benim kaç lira ödemem lazım bana yardımcı olacak biri varmı? acaba. sanırım 15-16 ay oldu tarifeye geceli aveadan başka bir tarifeye geçsem kaçlira oderim yardım edermisiniz. başka oporotore geçersem kızar avea belki faturaya bindirirde bindirir.:yes:

kutup95

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Tokatcı avea bu ayda bana fatura ile geçirdiler.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
aveadan tahattlu telefon aldım 50 telefona 50 de konuşmaya verıyorum ama tarıfemı degıstırmek ıstıyorum ne yapmalıyım?