5 adımda TAM güvenlik

Bu konuyu okuyanlar

NCone

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu başlık altında kucakla parayla satın alamayacağınız kaliteli ve güçlü güvenlik yazılımlarını paylaşıcam..Hemde sizlere 5 kuruş ücret ödetmeden..Güvenliğiniz bugünün teknolojisiyle en üst seviyede sağlayanacak...Yapmanız gerekense sadece anlatımları adım adım takip etmek...

Anlatımların bazıları çeşitli kaynaklardan toplanmıştır..Kurulumlar üst düzey kurulum bilgisi gerektirir bilgisi olmayan kişiler kurulum yapmasınlar..Sorumluluk kabul etmem..

Buradaki paylaşımlar sadece yardım amaçlıdır.Ekleyebileceğiniz içerik varsa sizlerde ekleyerek katkıda bulunabilirsiniz..teşekkürler

ADIM 1 : En Hızlı Şekilde Güvenli Ve Ücretsiz bir AntiVirus Seçelim..

a) Kaspersky (1 yıllık Deneme)

kaspersky_6_000.jpg

Kaspersky Antivirus programının en son sürümü. Kaspersky virüs programları arasında en başarılı program denilse yeridir. Taş gibi sağlam yapısıyla birçok virüs programından kaçan tüm zararlı nesneleri yakalıyor, internet üzerinde sörf yaparken gezmiş olduğunuz sayfaları ve almış olduğunuz mailleri tarıyor ve size güvenli sörf imkanı sunuyor. Şu an için eskiden hatırlayacağımız Personal ve Personal Pro versiyonları yerini tek bir programa bırakmış. AOL ile de bir partnerlik yapan Kaspersky, tamamen kendi altyapısını ve güncellememe sistemini kullanan AOL Active Virus Shield programını ücretsiz olarak dağıtıyor

programı yükleme sırasında vereceğiniz maile gelecek Lisans ile bir yıl ücretsiz kullanabilirsiniz

b) Norton Internet Security™ 2007 (Ücretsiz 3ay Deneme Fırsatı)

11122ts2.jpg

Full güvenlik yazılımı Norton Internet Security™ 2007 ile bilgisayarınızı genel olarak hemen hemen tüm virüslere karşı korumanız mümkün..
Yazılım öncelikle sistemimizi hafif tutmasıyla gözümüze çarptı.. Ram Tüketimi konusunda önceki sürümlerinin çok üstüne çıkmayı başarmış program

screenhunter19uq0.jpg

c) CA Anti-Virus 2007 (1 yıllık deneme sürümü)

allprod_antivirus.gif

untitled22cx.gif

E-mail adresinize gelen linke tıklayın, download linkinize ve bir yıllık lisansınıza yönlendirileceksiniz.

Özellikler:

Karantina Özelliği
Şüphelendiğiniz dosyalarınızı karantina altına alıp açılmalarını engelleyebilirsiniz.
Gelişmiş Yardım Sistemi
İngilizce biliyorsanız bu yardım sistemi size çok yararlı olacak. Bilemediğiniz her terimi, her konuyu burada bulabilirsiniz.
Anlık Koruma
Anlık internetten son virüs bilgilerini alıp gelişmiş anlık koruma sağlanır.
Otomatik E-Posta Taraması
Outlook Express, Outlook vb.. e-posta programlarından posta geldiğinde eTrust EZ Antivirus otomatik olarak o e-postayı ve eklerini tarar.
Gelişmiş Uyarı Sistemi
Bir tehlike anında hemen uyarı gönderilir. İstenirse detaylı ya da normal uyarı verilir.
Sıkıştırılmış Dosya Taraması
".zip", ".cab" vb.. sıkıştırılmış dosyalarda da tarama sağlanır.

Diğer Özellikler:

Bulduğu virüs, trojan vb dosyaları otomatik olarak siler.
Her gün otomatik olarak virüs veritabanını günceller ve son çıkan virüslere karşı sisteminizi korur.
E-posta adreslerinize gelen spam postaları bloke eder.

Yenilikler:
Artık daha gelişmiş Anlık Koruma Özelliği ile virüsleri oturduğunuz yerden daha çabuk yakalayabilirsiniz.
CA Anti-Virus artık %100 virüsleri yakalayabilmektedir.
Güvenlik duvarlarında olan Program İzleme Monitörü CA Anti-Virus'e de eklenmiştir.
Değiştirilmiş arayüz ve daha birçok özellikle CA Anti-Virus 2007'nin 1 yıllık tam sürümü innDir.com ile karşınızda.

Uyarı: eTrust EZ Antivirus programının ismi, üretici firması olan Computer Associates Int. tarafından değiştirilerek CA Anti-Virus 2007 olmuştur. Programın yeni sürümleri bu şekilde piyasaya sürülmektedir. Ziyaretçilerimizin bilgisine sunarız.

NCone

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ADIM 2 : AntiSpyware'lerle Casusları Bilgisayara Sokmayın

a) Spyware Doctor (3ay ücretsiz)

B000BOJ02Y.01.LZZZZZZZ.jpg

Spyware Doctor, dünyanın en popüler casus yazılım temizleyicisi ve gerçek zamanlı koruma aracıdır.
Spyware Doctor; bilgisayarınızı gerçek zamanlı olarak tehditlerden engellemek, gelişmiş sistem taraması ve bilinen tarayıcı enfeksiyonlarına karşı bağışıklık kazandırmak için üç adet casus yazılım koruma yolu sağlar. Birçok ödül kazanmış olan Spyware Doctor, bilgisayarınızı casus yazılım, reklam içeren yazılım, truva atı (trojan), keylogger (klavye günlükçüsü), çerez (cookie), tarayıcı hijacker ve diğer tehditlere karşı korur.

b) Spybot - Search & Destroy 1.4 Final (ücretsiz)

Spybot - Search & Destroy bilgisayarınızda birçok çeşitte casus yazılım tespit eder ve siler.
IE içinde kasıtlı kurmadığınız yeni bir toolbar görmüşseniz tarayıcınız çöker yada başlangıç sayfanız bilginiz olmadan değişirse büyük bir ihtimalle casus yazılımınız var. Ama hiçbir şey göremiyor olsanızda bulaşmış olabilir çünkü virçok casus yazılımı sessizce surf davranışınızı reklam şirketlerine satılmış yeni market profili oluşturmak için izliyor olabilir. Spybot-S&D ücretsiz bir yazılımdır böylece birileri bilgisayarınızdan bir şeyler çalmaya çalışsa bile zarar veremezler

4535946104483.jpg

NCone

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ADIM 3 : Güvenli bir Firewall Kurun

Comodo Firewall Pro v2.4 Tr (ücretsiz)

Buradan İncele

NCone

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
5. ve Son ADIM : Online Güvenlik Taramaları

Virüs&Worm Taraması

Bilgisayarınızdaki Güvenmediğiniz Dosyaları online tarayın

http://virusscan.jotti.org/

PANDA ACTİVE SCAN
http://www.pandasoftware.com/products/ActiveScan.htm

Bilgisayarınıza bir ActiveX ile yerleşerek güncellenmiş olarak tarama yapar. Bir kere ActiveX olarak geldikten sonra tekrar indirmeye gerek kalmaz. Sadece IE ile çalışır.

KASPERSKY ONLINE SCANNER
http://www.kaspersky.com/virusscanner

BITDEFENDER
http://www.bitdefender.com/scan8/ie.html
(SADECE IE)

TREND MICRO HOUSECALL (PC CILLIN)
http://www.trendmicro.com/hc_intro/default.asp
(Hem IE hemde FF destekli)

Online Portlarınızı tarayın[/size]
Online Portlarınızı tarayıp açık veya sorunlu olabilecek portlarınızın Firewallunuzla önlemini alın

http://www.securitymetrics.com/portscan.adp

NCone

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Artık Bilgisayarınız Her Türlü Saldırıya Karşı Çok daha Güçlü Çok daha Güvenli..İyi Forumlar

Technics'e Teşekkürler ...

tonce

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
14
Teşekkürler ;) ve Kaspersky'i burada görmek güzel. 8)

chimera

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
574
paylaşım için saol ;)

Herseyalan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Paylaşım için gerçekten teşekkürler ......Uzmanlar diyor ki sürücülerden sonra kurulması gereken ilk program güvenlik programı olmalıdır. ...Çok haklılar bence

RuNaL

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
71
güzel anlatmışsın tşkler :)

ufti

Doçent
Reaksiyon puanı
2
güzel paylaşım teşekkür ediyoruz ;)

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323

WebNick

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
Hocam 2007 nin konusunu bu ondan çalışmıyor olabilir linkler :)

Macrolight

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
13 yıldan fazladır pc kullanıyorum. Kullanmadığım antivirüs denemediğim güvenlik yazılımı kalmadı sonunda gördüm ki, evet internet security olanlar
en fazla işe yarayanlar fakat emsisoft'un anti malwaresi hepsinden çok daha güçlü ve performanslı. 3 ayda bir combofixi çalıştırıyorum pc format atmış gibi
yepyeni oluyor.
Açıkçası güvenlik paketlerinin bir işe yaradığını düşünmüyorum tabii lisansli olanlar pek ala fakat deneme sürümü ve free olanlar güvenlik sağlamıyorlar.
Benim tavsiyem bir profesyonel kullanıcı olarak emsisoft anti malware + combofix.

semih1992

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
paylasım ıcın tesekkurler.virüs programı ıcın ucretsızlerde en ıyısı avg ımıs arastırmalar onu gosterıyor. denedım gercekten yı pc de fazla cpu harcayan programları dahı soyluor sıze

zaga01

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
13 yıldan fazladır pc kullanıyorum. Kullanmadığım antivirüs denemediğim güvenlik yazılımı kalmadı sonunda gördüm ki, evet internet security olanlar
en fazla işe yarayanlar fakat emsisoft'un anti malwaresi hepsinden çok daha güçlü ve performanslı. 3 ayda bir combofixi çalıştırıyorum pc format atmış gibi
yepyeni oluyor.
Açıkçası güvenlik paketlerinin bir işe yaradığını düşünmüyorum tabii lisansli olanlar pek ala fakat deneme sürümü ve free olanlar güvenlik sağlamıyorlar.
Benim tavsiyem bir profesyonel kullanıcı olarak emsisoft anti malware + combofix.

Bu konuda aklısınız size katılıyorum