Real Madrid 0-2 Barcelona - Video - Şampiyonlar Ligi Yarı Final 1. Maç

Bu konuyu okuyanlar

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
Tüm dünyanın merakla beklediği Real Madrid ile Barcelona'nın Devler Ligi'ndeki ilk buluşması gerçekleşti. Wembley yolunda yarı final ilk maçında Santiago Bernabeu'daki kapışmadan gülerek ayrılan taraf konuk Barcelona oldu.

messi_sevinc_1203783860_gm1e74s0cvm01_rtrmadp_3_so  ccer-champions.jpg

Pepe'nin 61. dakikada atılmasıyla 10 kişi kalan rakibi önünde büyük bir avantaj yakalayan Barcelona, 76. ve 87. dakikalarda Lionel Messi'nin golleriyle gelecek salı evinde oynayacağı rövanş maçı öncesi tur kapısını araladı.

EKSİKLER VAR

Nisan ayında önce bu stadda berabere biten lig maçı ardından da, uzatmada Real Madrid'in zaferiyle sonuçlanan Kral Kupası finali sonrası Nisan ayı içinde üçüncü kez El Clasico'yu izleme şansı bulduk.

Maç öncesi, iki takım teknik direktörünün demeçleriyle biraz da olsa gerilen ortam ve iki takımdaki eksik isimler, mücadele öncesi tahmin yapılmasını zorlaştırıyordu.

Real Madrid'de defanstan Carvalho cezalıydı ve yerine Arbeloa görev alıyordu. Orta sahada ise, Sami Khedira'nın yerini Lass Diarra doldurmuştu. Mesut, Di Maria ve Ronaldo üçlüsü de Real'in gol ayaklarıydı.

Barcelona'da ise sol bek sıkıntısı baş göstermişti. Abidal'den sonra Maxwell ve Adriano da sakatlanınca o bölgeye, maç öncesi durumu belirsiz olan Puyol geçti. Orta alanda ise Iniesta'dan yoksun olan Guardiola bu bölgede Keita'ya görev vererek orta alanda savunma ağırlıklı bir oyuncuya görev vermeyi tercih etmişti. Ne de olsa alınacak bir beraberlik, Camp Nou'daki rövaş öncesi avantaj sayılırdı.

Barcelona'nın forvet hattı ise klasik Pedro, Villa, Messi üçlüsü şeklindeydi. Tek sıkıntı, formsuz Villa ve Pedro'nun bu maçta ne yapacakları idi...

485-1.jpg

DENGELİ BAŞLANGIÇ

İki ayaklı turun ilk maçı, beklenildiği üzere dengeli başladı. İki takım da birbirlerini tartarak ve "Önce gol yemeyeyim" prensibiyle sahada hareket etti. Bu da durgun bir maç izlememize neden oldu.

Ancak topu daha fazla ayağında tutan, rakip yarı alanda daha fazla gözüken taraf Barcelona idi. Nitekim 15. dakikada David Villa, 25. dakikada ise Xavi ile gollük girişimlerde bulundu konuk takım.

İlk yarım saatin ardından, rakibin üzerine pek gitmeyen Real Madrid yavaş yavaş yüklenmeye başladı. Özellikle duran toplardan pozisyon aradılar ancak Puyol ve Pique'li Barcelona defansı geçit vermedi.

İlk yarının son anları ise, nisbeten sakin geçen maçın gerilmesine sahne oldu. 40. dakikada Pedro ile Arbeloa, 45. dakikada ise Marcelo ile Busquets arasında topsuz alanda yaşanan iki pozisyon sonrası sahada gergin anlar yaşandı.

Uzatmada Cristiano Ronaldo'nun şutunu Valdes'in çıkarması sonrası taraflar soyunma odasına golsüz beraberlikle gitti.

Bu arada devre arasında, Barcelona yedek kalecisi Pinto'nun kırmızı kart görmesi ise ikinci yarıya girerken Barcelona'yı alternatif kalecisiz hale getirdi. Victor Valdes'in olası sakatlığı ya da kırmızı kart görmesi halinde bunun bedelini pahalı ödeyebileceklerdi.

REAL'DE KRİTİK KAYIPLAR

İkinci yarı öncesi Real Madrid'de Jose Mourinho, gol için ilk ciddi hamlesini yaptı ve ilk yarının durgun isimlerinden Mesut Özil'in yerine Adebayor'u oyuna soktu. Barcelona ise ilk yarıdaki 11'i ile sahaya çıktı.

Yine dengeli ve sakin başlayan maçta Messi'ye yaptığı faul sonrası sarı kart gören Sergio Ramos rövanş öncesi cezalı duruma düştü. 61. dakikada ise Real Madrid ikinci ciddi kaybını yaşadı.

Dani Alves'e yaptığı sert faulün ardından Alman hakem Wolfgang Stark, Portekizli oyuncuya kırmızı kart gösterip karara itiraz eden Jose Mourinho'yu da tribüne yolladı.

Real'in Barcelona karşısında orta sahadaki neferi olan Pepe ile defansın belkemiği Ramos'un, gelecek salı günü oynanacak rövanş öncesi cezalı duruma gelmesi Real Madrid'i, saha içindeki bu satranç oyununda iyiden iyiye güçsüz hale getirdi.

300-1.jpg

"En azından beraberlik" parolasıyla maça çıkan Barcelona ise, eksik rakibi karşısında en azından bir gol bularak yakaladığı avantajı değerlendirmek istedi ve kırmızı karttan sonraki ilk ciddi gol girişimini David Villa ile buldu. Ceza alanı içi sol çaprazından sert vuran golcü oyuncunun vuruşunu Casillas aynı güzellikte çıkardı. Dönen topu Pedro kafayla boş ağlara gönderemeyince Katalan devi mutlak bir pozisyonu değerlendirememiş oldu.

MESSİ RESİTALİ

Atacağı bir golle Camp Nou'ya eli oldukça güçlü gidecek olan Barcelona, aradığı golü 76. dakikada buldu. O ana dek kanadını çok iyi savunan Marcelo'nun bir ayağının kaymasından çok iyi yararlanan Afellay'ın sağ kanattan yaptığı ortaya altıpas içinde Messi dokundu ve Barcelona'yı öne geçiren golü attı.

Dakikalar 87'yi gösterdiğinde ise Santiago Bernabeu'daki onbinler ve televizyon başındaki milyonlar, bir Lionel Messi golüne şahit oldu. Rakip yarı alanın ortasında aldığı topla üç rakibini ipe dizen süper yıldız, sağ ayağıyla topu ikinci kez Casillas'ın koruduğu kalenin içine bıraktı ve takımına yarı final kapısını araladı.

Gelecek salı oynanacak yarı final rövanş maçı, Wembley'deki Şampiyonlar Ligi finalini oynayacak ilk takımı belirleyecek. Diğer takım ise, Çarşamba akşamı Old Trafford'da Manchester United ile Schalke 04 arasında oynanacak maçla belli olacak. Almanya'daki ilk maçı 2-0 kazanan MANU tura yakın olan taraf...

Sporx

[video=youtube;o-Wq74tRN9s]http://www.youtube.com/watch?v=o-Wq74tRN9s[/video]

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
Barcelonalı oyuncular çok çirkeftiler bu akşam. 10 kişi kalmasaydı Madrid bir halt yiyemezlerdi.

gs_kadir

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
lütfen çamur atmayalım yendik 2-0 :D

micoli27

Doçent
Reaksiyon puanı
1
sevmediğim iki takımda finale çok yaklaştı, benim için son yılların en kötü finali olabilir.

mendocino

Müdavim
Reaksiyon puanı
80
gecen mactada real pislesmisti hakemde yol vermisti oyunu kuralına göre oynadilar bu sefer, hakemde sampiyonlar ligine olmasi geren kadar yönetti. pepe gecen 2 macta oyunda kaldıysa dua etmeli. dogru dürüst bi tane posizyonu yok realin kendi sahasında böyle bi macta. ins manchester eler su barcayi bende sevmiyorum.

Pupilla

Müdavim
Reaksiyon puanı
138
Ali abi saygılar :D berabereyiz artık, son maça kaldık :D

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
Abartmayın. :)

sonmodel06

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
Pepe gidince çok zevkli maç oldu.. Pepe kırmızı kartını görünceye kadar maç hiç tadı yoktu...

onursevim

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
62
Barcelonalı oyuncular çok çirkeftiler bu akşam. 10 kişi kalmasaydı Madrid bir halt yiyemezlerdi.

En fazla sıfır sıfır biterdi. Nou campda da 3 5 atardı barca. Değişen pek bişey olmazdı :D

Bu arada bizim maçlar daha zevkli be . Bol gollü geçiyo en azından :mrgreen:

Wermidon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sana sadece yok artık demek istiyorum.Barcelona'lı oyuncuların çirkef olduğunu neye dayanarak söylediğini sakın söyleme kimse sana gülmesin:))

Barca maçın başından beri tek kale oynuyor, faul üstüne faul yapan real, kırmızı gören real, verilmeyen kırmızılar real vs...s say say bitmez.Barca ne yaptı sadece top oynadı.İtiraz etmeye kalkmayın çünkü topla oynama oranı %71'e %29 olmuştu.Ve bu topla oynama istatistiği real 11 kişi sahada olduğunda ortaya çıktı.10 kişi kalınca bakmadım:))

İspantol hakemler 2 maçta reali koruyabildikleri kadar korudular ama şampiyonlar liginde ispanyol hakem yoktu.Adalet biraz olsun yerini bulunca herşey kabak gibi ortaya çıktı.

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
Yavaş atsın diyeceğim ama cezalılar çok. :D

mendocino

Müdavim
Reaksiyon puanı
80
real sertlikle yıldırmaktan baska bisey yapmadi 3 mactada. aslında daha atak oynasalar iyi olurdu ellerinde yeterli kadro var.

olympuskiller

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
Realciler yine havalarını aldılar , daha çok beklersiniz muhahaha

michuozawa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
492
barcelona dan nefret ediyorum
berbatlar...yerlere atlıyorlar dokundukları gibi kendilerine dirsek yemiş edasıyla süzülüyorlar...

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Barcelona Oynamadı... Real Hiç Oynamadı... Messi'nin hakkını vermek lazım adam sahadaki futboldan farklı kendi oyununu yaptı golleri attı... Sahada Messi olmasa Sabaha kadar 0-0

Blackout

Müdavim
Reaksiyon puanı
383
Benim bu akşam gördüğüm bir anadolu takımıyla bir büyük takımın maçı gibiydi. Real Madrid; sert oynayan, karşı takımı oynatmamaya çalışan ve kaliteli ayaklarıyla da kontrataklarla gol arayan küçük bir ekip görünümündeydi. Hem de kendi evlerinde böyle oynayıp 2 de gol yediler. Cidden kötü bir durum olmalı Madrid için. Tarihi fark bekliyorum Nou Camp'ta.

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
Mourinho'dan zehir zemberek!

mourinho8378456.jpg

Şampiyonlar Ligi Yarı Finali'nde sahasında Barcelona'ya 2-0 yenilerek tur şansını zora sokan Real Madrid'te teknik direktör Jose Mourinho karşılaşmanın ardından yaptığı açıklamada tur şanslarının kalmadığını ve Barcelona'nın futbol otoriteleri tarafından kayırıldığını söyledi.

Karşılaşmanın 62. dakikasında Real Madrid takımında Pepe kırmızı kart ile oyun dışında kalırken, teknik direktör Jose Mourinho'da trübüne gönderildi.

Portekizli teknik adam karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada, "Bu mükemmel futbol takımını tebrik ediyorum ama bütün sahip olduklarından dolayıda onları tebrik ediyorum. Bütün bu güce sahip olmak zor bir şey olmalı. Bu güç nereden geliyor? Formalarındaki UNICEF reklamındanmı geliyor bilmiyorum" ifadelerini kullandı.

Portekizli teknik adam Barcelona'nın rakiplerini kırmızı kart problemlerinin olduğunu söyleyerek açıklamalarına şu şekilde devam etti: "Bu şeyler her yarı final karşılaşmasında oluyor. Ben sadece şu soruyu sormak için buradayım ve umarım bir gün bu soruma cevap alırım."

"Guardiola'ya hoca ve insan olarak saygı duyuyorum ama onu Şampiyonlar Ligi'nde skandalsız bir maç kazanırken görmek istiyorum. Pep harika bir futbol hocası ve 1 kez Şampiyonlar Ligi'ni kazandı. Şampiyonlar Ligi'ni Stamford Bridge'deki skandaldan sonra ben kazansam utanırdım(Guardiola'nın Chelsea'nin 4 penaltısı olmalıydı açıklamasının ardından). Ben Inter ve Porto ile iki kez Şampiyonlar Ligi'ni kazandım ve ikisinide saha üzerinde kazandım."

Jose Mourinho eşleşmenin rövanş karşılaşması hakkında ise turu geçmelerinin imkansız olduğunu söyledi.

Portekizli teknik adam, "Açıkçası rövanş karşılaşması çok zor bir maç. Çok zor değil, imkansız. Camp Nou'ya gururla gideceğiz ve kendi dünya futbolumuza saygı göstereceğiz. Bir gol atabiliriz ve bu gol de oyunu açabilir fakat UEFA tekrar bizi durduracak. Barcelona finale çıkacak olay bu." şeklinde konuştu.

Real Madrid oyuncuları La Liga'da oynanan her 4 El Classicoların 1 tanesinde kırmızı kart görürken, bu sezon Kral Kupası'nda ve Şampiyonlar Ligi'nde de kırmızı kart çıktı. Real Madrid takımı gelecek hafta sahaya cezalı olan Sergio Ramos ve Pepe'den yoksun çıkacak.

Jose Mourinho karşılaşmanın hakemi tarafından trübüne gönderilmesi ile ilgili olarak ise, "Ben hiçbir şey söylemedim. Sadece alkışladım ve kararı için baş parmaklarımı havaya kaldırdım. Eğer düşüncelerimi ve hissettiklerimi hakem ile UEFA'ya söyleseydim, kariyerime son vermiş olurdum" şeklinde konuştu.

Reuters-Sporx

_Saytun_

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
mourinho neden hala adebayorda ısrar ediyor? Alsana higuaini benzemayı

serkay1578

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Morinho ya göre kırmızı kartta görmeyecek pepe,taban giriyor adam ne olacaktı başka ? ayrıca finalde barçaya başarılar :D

Paramore

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
Realliyim ama Barcelona Real Meal dinlemiyor top oynattırmıyor bu kadar basit. Real 11 kişi de olsa 12 kişi de olsa Barcelonanın bu kadrosuna bişey yapamaz.