İşte belgesiyle Mesut gerçeği!

Bu konuyu okuyanlar

soner23

Müdavim
Reaksiyon puanı
62
Belge, Mesut Özil'in milli takım tercihi konusunda Türk yetkililere yöneltilen suçlamalara da son noktayı koyar nitelikte.

mesut-belge1-27640_501.jpg

Bu akşam oynanacak Almanya-Türkiye Euro 2012 Elemeleri grup maçı öncesi Alman basını önemli bir belge yayınladı. Alman Bild Gazetesi'nde yer alan bir haberde, Mesut Özil'in Türkiye Futbol Federasyonu'na kendi imzası ile gönderdiği ve Türkiye'nin teklifini açık bir şekilde reddettiği bir de belgeye yer verildi. Türk asıllı Alman oyuncu Mesut Özil, 7 satırlık yazısında kendisine A Milli Takım'da oynaması için davet gönderen federasyon yetkililerine açık bir şekilde ret cevabını iletiyor.

İşte Mesut'un Türk Milli Takımı'nı reddettiği belgenin hikayesi:

"Ay-yıldızlı ekibin 15 Kasım 2006'da İtalya'yla Bergamo'da yaptığı ve 1-1 berabere kaldığı özel maçın kadrosuna dönemin teknik direktörü Fatih Terim tarafından o zaman 18 yaşında olan Mesut Özil de davet edilir.

Ancak 2 Kasım 2006'da Türkiye Futbol Federasyonu'na 7 satırlık İngilizce bir yazı gönderen Mesut Özil, Ay-yıldızlı ekipte forma giymek istemediğini kesin bir dille ifade eder ve bundan sonra kendisine herhangi bir davet gönderilmemesini ister."

Yazdığı satırların altına imzasını atan ve daha o dönemde Almanya Milli Takımı'nı tercih edeceğini açıkça belli eden Mesut, geçtiğimiz gün de yaptığı bir açıklamada kendi vatanı olarak Almanya'yı gördüğünü ve başka bir ülkenin formasını giymeyi aklından bile geçirmediğini söylemişti.

Kaynak

D1360

Asistan
Reaksiyon puanı
13
Ya neyn tartışması bu ,, adam ister gelir ister gelmez ,,

Sanki burada oynasa ne olacaktı ,, 2 gün oynatırlar 3. gün yok olur gider

Romen asıllı Hagi ,, ben romanyada oynamak istemiyorum Türkiyede oynamak istiyorum dese hepinizin hoşuna giderdi değilmi :)

Adam Almanyanın ekmeğini yemiş ,,Almanyayı seçmeside normal

Blackout

Müdavim
Reaksiyon puanı
383
Yazdığı satırların altına imzasını atan ve daha o dönemde Almanya Milli Takımı'nı tercih edeceğini açıkça belli eden Mesut, geçtiğimiz gün de yaptığı bir açıklamada kendi vatanı olarak Almanya'yı gördüğünü ve başka bir ülkenin formasını giymeyi aklından bile geçirmediğini söylemişti.

Almanya'yı vatanı gibi görüyormuş... Bu akşam da tıpkı bir Almanmış gibi dalabilirler her an Mesut kardeşe. :) Sergen'in yorumu kopardı beni; ben şu an takımda olsam her yanyana gelişimizde kesin bir şeyler söylerdim dedi dün. :D Hiç kolay olmayacak mesut için. Tamam kariyeri düşünüldüğünde kesinlikle doğru tercihi yaptı diyoruz ama bu da Milli Takım yani... Neyse bekleyip görelim.

ea-GTR

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Belge, Mesut Özil'in milli takım tercihi konusunda Türk yetkililere yöneltilen suçlamalara da son noktayı koyar nitelikte.

mesut-belge1-27640_501.jpg

Bu akşam oynanacak Almanya-Türkiye Euro 2012 Elemeleri grup maçı öncesi Alman basını önemli bir belge yayınladı. Alman Bild Gazetesi'nde yer alan bir haberde, Mesut Özil'in Türkiye Futbol Federasyonu'na kendi imzası ile gönderdiği ve Türkiye'nin teklifini açık bir şekilde reddettiği bir de belgeye yer verildi. Türk asıllı Alman oyuncu Mesut Özil, 7 satırlık yazısında kendisine A Milli Takım'da oynaması için davet gönderen federasyon yetkililerine açık bir şekilde ret cevabını iletiyor.

İşte Mesut'un Türk Milli Takımı'nı reddettiği belgenin hikayesi:

"Ay-yıldızlı ekibin 15 Kasım 2006'da İtalya'yla Bergamo'da yaptığı ve 1-1 berabere kaldığı özel maçın kadrosuna dönemin teknik direktörü Fatih Terim tarafından o zaman 18 yaşında olan Mesut Özil de davet edilir.

Ancak 2 Kasım 2006'da Türkiye Futbol Federasyonu'na 7 satırlık İngilizce bir yazı gönderen Mesut Özil, Ay-yıldızlı ekipte forma giymek istemediğini kesin bir dille ifade eder ve bundan sonra kendisine herhangi bir davet gönderilmemesini ister."

Kaynak
bu adamın kürt olduğu için oynamıyor olabilirmi ???

Pupilla

Müdavim
Reaksiyon puanı
138
hiçbir futbolcu milli takımımızın üstünde değildir. istemediyse istemedi. alman milli takımını tercih ettiği gün bu tartışma bitmeliydi

cengaver51

Müdavim
Reaksiyon puanı
169
bu adamın kürt olduğu için oynamıyor olabilirmi ???

karadenizli kendisi zonguldak / devrek ilçesinden kürt değil yani

---------- Post added at 19:51 ---------- Previous post was at 19:49 ----------

hiçbir futbolcu milli takımımızın üstünde değildir. istemediyse istemedi. alman milli takımını tercih ettiği gün bu tartışma bitmeliydi
evet haklısın bu kadar uzatmaya gerek yok kendisi kaybetti gitsin oynasın alman takımında çok da tın

enrooy

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
oynamadıysa oynamadı bitmiştir

regena

Asistan
Reaksiyon puanı
2
oyun olarak eleştirmiyorum ama babasının ve kendisinin dünya kupası sırasında verdigi röportaj da her ikiside kendilerini alman gibi hissettiklerini söylüyorlardı
yani bu adma türk demek pek dogru değil o kafayla gelmedigi bence daha iyi olmuş

TBM

Müdavim
Reaksiyon puanı
358
herkesin tercihi kendine

Coreyy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Mesut Özil çok büyütüldü gibime geliyor. :mellow: İnanın onun yeteklerinde bir çok futbolcumuz var. En basit örneği Nuri Şahin. Adam Bundesliga'da geçen hafta 3 asist yaptı ve bu hafta Bayern'i yıkan golü attı. Mesut'un bu kadar medyada bu konu ile kalıp tartışılması anlamsız ve gereksiz. :huh:

y_ates

Müdavim
Reaksiyon puanı
65
Ona mı kaldı Milli takım? Boşverin şu kişiliksizi.

ea-GTR

Asistan
Reaksiyon puanı
0
@cengaver51

teşekkürler :)

@meldovkan

espiri yapmadım :wink:

soner23

Müdavim
Reaksiyon puanı
62
O belgeye gerek kalmadı attığı golden sonraki görüntü her şeyi belgeledi

ea-GTR

Asistan
Reaksiyon puanı
0
O belgeye gerek kalmadı attığı golden sonraki görüntü her şeyi belgeledi

sevinmez tabi , kendinizi onun yerine bi koysanıza , kendi ülkenizin takımına gol atıyosunuz ama bi yandanda kendi oynadığınız takımı galip yaptınız , insan bi tuhaf olur ..

topalsolucan

Müdavim
Reaksiyon puanı
555
kendimi alman gibi hissediyorum diyorlarya şalterim atıyor. bu ne saçma, salak bir söz, o zaman bende kendimi başbakan hissediyorum. bu işler hisle misle olacak işmi, ya o sundur ya öbürü. çık açıkca söyle, zayıf karakterliyim de, türkiye bana göre çok banel, kaba bir ülke ben özentiliğimle mutluyum de ki anlayalım.

olympuskiller

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
oyun olarak eleştirmiyorum ama babasının ve kendisinin dünya kupası sırasında verdigi röportaj da her ikiside kendilerini alman gibi hissettiklerini söylüyorlardı
yani bu adma türk demek pek dogru değil o kafayla gelmedigi bence daha iyi olmuş

bence de o kafayla gelseydi zaten olmazdı ,saygı duuyuyoruz hepsi o kadar çok uzadı bu konu sanki Messi oldu .

forumstar

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Arkdaslar Mesu kenidini ne kadar Alman gibi hissediyorum filan desede, alman arkadaslar onun icin Türk diyor. Ama Mesutun orda kalmasi bence güzel, Almanya'da neden Türkler belirli yerlere gelemsinki, millet vekilleri, büyk sirketlerin müdürleri, belediye baskanlari, milli takim tekniktrektörü .....

kavrak

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
her meseleye klasik Türk düşüncesiyle yaklaşma tarzımız bu mevzuda da kendini gösteriyor. bırakın adamı ya nerde istese or da oynasın. alla alla yaa..

0ReiS0

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
91
Adam alamn kardeşimbizene ya!