Kuran Yakma Eylemine Devam Ediyorlar

emreiii

Doçent
Reaksiyon puanı
18
ABD'deki çirkin eylem sürüyor

571685552283.jpg

11 Eylül'ü 'Kuran Yakma Günü' ilan eden Amerika'nın Florida eyaletindeki bir kilise, hristiyanlardan bile gelen tepkilere rağmen geri adım atmadı. İslam karşıtı bu çirkin eylemin yandaşları, Kuran Yakma Kampanyasına devam ediyor.

The Dove World Outreach Center" (Güvercin Dünya Yardım Merkezi) isimli kilise, internet sitesi ve facebook sayfasından Hıristiyanları 11 Eylül'de Kuran yakmaya çağırıyor. Kilisenin rahibi ve İslam Şeytandır adlı kitabın yazarı Terry Jones öncülüğündeki eyleme Amerika'daki evanjelistler bile büyük tepki gösterdi. Ancak Terry Jones geri adım atmadı. Müslüman dünyasının da büyük tepkisi alan saldırgan tutumlu eylemci, internet paylaşım sitelerinde insanları 11 Eylül günü kuran yakmaya çağırıyor. Provakatif eylemin Facebook'taki üye sayısı 3 bin 500'ü geçti.

Kaynak

by efsane

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Allah-u Teala'nın kitabını yakmalarına izin vereceğine sanmıyorum.Rivayetlere göre kur'an Kıyameti dahi görmeyecek.kıyametten önce yazıları silinecekmiş:)

--------------------------------------------------------------------------------------------

Bu arada unutmadan ALLAH BELALARINI VERSİN :D

enrooy

Profesör
Reaksiyon puanı
14
bunlar tam ş....siz Allah bunun hesabını onlara soracaktır

lazerboy

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Çarpılırlar zaten.Teleşe gerek yok.Allah kendi kitabını koruyacaktır.Biz Amerika'da olsak gider döverdik hepsini :D

ıslamaköfte

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Çarpılırlar zaten.Teleşe gerek yok.Allah kendi kitabını koruyacaktır.Biz Amerika'da olsak gider döverdik hepsini :D

Çarpılacaklarından bu kadar emin olmayalım. Allah bazı hesapları bu dünyada kapatır;ama büyüklerini genellikle öteye bırakır.Bu dünyada ceza görmeyenlerin çoğu da ateşi daha da harlatacak eylemlerine ölene kadar devam eder.

by efsane

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Hadi gidelim:laugh:
bayılıyorum böyle polemiğe davet eden mesajlara :turned:
Ama girmeyelim polemiğe:flowers:
Çarpılacaklarından bu kadar emin olmayalım. Allah bazı hesapları bu dünyada kapatır;ama büyüklerini genellikle öteye bırakır.Bu dünyada ceza görmeyenlerin çoğu da ateşi daha da harlatacak eylemlerine ölene kadar devam eder.

haklı olabilirsin ama bence bu yapılırsa cezası öbür tarafa kalmaz:)Çünkü kalırsa yapanlar daha çok yapar:)

mazruf

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Yüce Allah'a havale ediyorum bunları.

Allah-u Teala'nın kitabını yakmalarına izin vereceğine sanmıyorum.Rivayetlere göre kur'an Kıyameti dahi görmeyecek.kıyametten önce yazıları silinecekmiş:)

--------------------------------------------------------------------------------------------

Bu arada unutmadan ALLAH BELALARINI VERSİN :D

İnananların hiçbiri görmeyecek zaten Kıyameti. Kıyamet inanmayanlar üzerine kopacak.

kelb

Doçent
Reaksiyon puanı
6
@gurupxr, kabeyle kuranın bazı nüshalarını bir tutma. kabeye zarar vermeye çalışan karşısında Allah
'ı bulur. kuranın mushaflarının tümünü yakmalısın ve kuranı ezbere bilen bütün insanları öldürmelisin ve kuranı her şekilde dünya üzerinden kaldırmalısın ki kabeyi tamamen yok etmekle aynı manaya gelsin. o zaman Allah'ın Kuran'ı koruyup korumadığını bilesin. ancak kilisenin yaptığı tarz hareketler de kabeyi yıkmaya çalışmak gibidir. elbet karşılığı vardır.

freewill

Dekan
Reaksiyon puanı
61
eceli gelmiş köpek cami duvarına işermiş bu köpeklerde onu yapıyor 3 gün sonra bunlarda yanmış halde evde bulunurlarsa hiç şaşırmam

elmalisoda

Profesör
Reaksiyon puanı
23
eyleme bak :):):)
kime kafa tutuyorsunuz abimm siz?

Allah, akıl fikir ver yarabbii

penguin

Profesör
Reaksiyon puanı
201
Onlar Kuran'ı değil, kendilerini yakıyor da farkında değil.

y_ates

Dekan
Reaksiyon puanı
65
Dikkat edin de birileri de sizi yakmasın.

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
3500 kişi
1000 tane Kur'an yaksanız
3,500, 000 Kur'an yakmış olursunuz...

Sonuçta hiç bir şey yapamamış olursunuz...

Yer yüzünden Tüm Kur'an ları
Tüm Hafızları
ve tek bir Ayat kalmayacak kadar tüm Kur'andan herhangi bir iz taşıyan nesneyi yok etmeden Kur'an ı yok etmiş olamazsınız...

Sizin yaptığınız sadece ve sadece içinizdeki pisliği dışınıza vurmanız olur...

Allh Islah Etsin...

M.Şamil CAN

Dekan
Reaksiyon puanı
105
Bizde onların Meryem Analarına bunu yapsak neler olur. Allahsız köpekler.

berckai

Profesör
Reaksiyon puanı
9
aranızda mucize bekleyeniniz var mı 3 buçuk değil 1 milyon bile yakılsa gelir diyenler

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
Çarpılmak?

Dünyada Kur'an-ı Kerim'i yakmaktan daha kötü suçlar işleniyor. Bush'un çarpıldığını gördünüz mü ya da PKK'li teröristlerin?

Saçma saçma konuşmayalım lütfen.

SwateR

Rektör
Reaksiyon puanı
662
Er ya da geç yaptıklarının karşılığını görecekler.

jeaquares dedi ki:
Dünyada Kur'an-ı Kerim'i yakmaktan daha kötü suçlar işleniyor. Bush'un çarpıldığını gördünüz mü ya da PKK'li teröristlerin?

Saçma saçma konuşmayalım lütfen.

Allah (c.c) her işlenen küçük ya da büyük günahı cezasını dünyada vereceğim demiyor. Eğer bu dünyada vermezse ahirette hepsinin cezasını görecektir.

Eğer dünyada veririse ne güzeldir ki aklı başına gelirde doğru yolu bulur. Ama öbür dünyaya kalırsa vay ki haline!!!

uma350

Profesör
Reaksiyon puanı
70
Bişey demek gelmiyor içimden aslında.. sadece sinirleniyorum , üzülüyorum ve bekliyorum..

Ay Parçası

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Allah teala inşallah bunlara büyük bela felaketler nasip etsin kur'an yakmak ne demek görsünler he unutmadan kitlenirler inşallah.:)

Al Arabi

Profesör
Reaksiyon puanı
43
Biz onlar kadar alçalamayız! İslam güneşi 1000 tane Kuran-ı Kerim yakmakla batmaz bu kadar Hatipmiz varken. Zalimler ve müşrikler için yaşasın cehennem!

LaWa

Profesör
Reaksiyon puanı
47
Çok zavallıca bir davranış.
Çarpılmalarına gerek yok çarpılmış insanlar ancak böyle yapar zaten.

malatya

Profesör
Reaksiyon puanı
6
evini koruyan Allah bakalım kitabını da koruyacak mı şu danimarkada Kuran yakıp hayvana dönüşen kız yalanından sonra sanırım Kuranda yakılacak ve müslümanlar öylecene bakacak tabi yine mitingler protestolar ölüm fetvaları falan filan olucak

kardeş şurda yorumda yapıyosan doğru düzgün yapsan olmazmı?

Pupilla

Dekan
Reaksiyon puanı
139
onların bir hesabı varsa Allah'ın da bir hesabı vardır. hiçbir şey karşılıksız kalmaz