Ufo Var mı?

bilgiyes

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Sizce Ufo varmı?
Bence olabilir?
Neden derseniz o kadar gezegen var Yüce Allah orda yaşıyacak bir canlıda yaratmıştır.

ilgicekici

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Merhaba;

Evren çok büyük. Bu yüzden canlı olma ihtimali çok yüksek. Ama canlı olma ihtimali demek UFO var demek anlamına gelmiyor. UFO dediğimiz, "Tanımlanamayan Uçan Cisim". Şu anda görülen bir UFO yok. Söylenenlerin hepsi uydurma ve gördüklerini yanlış yorumlama. Evrendeki farklı bir yaşam formu ile UFO karıştırlmasın.

mazruf

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
UFO dediklerimizin casus uçağı olduğunu düşünüyorum. Zira nerede petrol kaynağı, nerede altın kaynağı var oralarda görünüyor.:p

Senisma34

Profesör
Reaksiyon puanı
34
Onların adına "UFO" mu denir bilemem ama, yaşayan varlıkların olduğuna inanıyorum. Yanlış hatırlamıyorsam, "Yerdekileri ve göktekileri bana inansınlar diye yarattım" diye bir ayet var.

berckai

Profesör
Reaksiyon puanı
9
ufo tanımlanamayan gök cismi demektir yani sen her uçan ama tanımadığın şeye ufo de ve burada uzaylılar var mı sorunsalını sor

mr_rain

Guru
Reaksiyon puanı
441
18.000 alemden bahsedilir hep. Ufo denilen şeyler belki yok ama yaşam var bana göre.

avira

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Evren gerçekten çook büyük. belki vardır belkide yoktur:)

mustafa sahın

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Varsa var yoksa yok.
Bana faydası, zararı da yok.
Kıyamet ne zaman diyene, sen mezara ne hazırladın denmişti.
Hakkında bilgi sahibi olmadığın şeyin peşine düşme, çünkü göz, kulak ve kalp bütün bunların hepsi ondan sorumludurlar, dedi Kur'an.

Neutral

Profesör
Reaksiyon puanı
179
1 Samanyolunda 1 Dünyayı biliyoruz. Milyonlarca samanyolu olduğunu açıkladılar. O kadarının içerisinde çok büyük bir oranla vardır diye düşünüyorum...

Mai Nai

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Şehir merkezine inip ;
-Merhaba dünyalılar biz Falafilanyus gezegeninden gelen dost canlılarız demedikleri müddetçe inanmam dünya dışı zeki varlıklar olduğuna:)
Ama onun haricinde yaşam formları olabilir tabi neden olmasın.Eğer su , hava yada o canlının yaşam faaliyetlerini sürdürebilmesi için gerekli zemin hazırsa neden olmasın yani

Cloakengaged

Dekan
Reaksiyon puanı
145
vardır fakat dünya da görülenler dünya dışı varlıklar değil..

giggles

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
konu neden açıldı?
dünkü eskişehir muhabbetindense bence inci sözlük yapmış olabilir :D

Senisma34

Profesör
Reaksiyon puanı
34
Varsa var yoksa yok.
Bana faydası, zararı da yok.
Kıyamet ne zaman diyene, sen mezara ne hazırladın denmişti.
Hakkında bilgi sahibi olmadığın şeyin peşine düşme, çünkü göz, kulak ve kalp bütün bunların hepsi ondan sorumludurlar, dedi Kur'an.

İlim Çin'de olsa da gidip öğreniniz!..

Araştırmak, öğrenmek gerekir.

chirkin_01

Asistan
Reaksiyon puanı
2
bence uzaylı ufo falan yoktur ama evrenin herhangi bir yerinde bir gezegende hücre yada yaşam formu olabilir ama akıllı canlı yoktur hücre gibi şeyler vardır diye düşünüyorum
olsaydı şimdiye kadar ortaya çıkardı bence

turgutreisfb

Profesör
Reaksiyon puanı
37
bu konularda bende ufoların yada dünya dışı varlıkların olduğuna inanıyorum bir gün gelirlerse yada biz onlara gidecek teknolojiye ulaşırsak onlara taş atarım :D

bilgiyes

Asistan
Reaksiyon puanı
2
inci sözlükle alakası yok öle dandik sitelerlede işimiz olmaz

Ufo Ufo ismi olmayıpta başka varlıklar olabilir.

kosasker

Profesör
Reaksiyon puanı
49
"Ey cin ve insan toplulukları! Göklerin ve yerin uçlarından bucaklarından geçip gitmeye gücünüz yeterse geçip gidin. Büyük bir güç olmadıkça geçip gidemezsiniz." Rahman suresi 33. ayet

Bir din kültürü hocam şunu demişti. Cinler, insanlardan çok çok daha önce yeryüzüne gönderilmişti, onlara da Allaha ibadet etmeleri emredildi. Cenneti hak etmeleri emredildi. Bizim yaşadığımız hayatın aynısını, bizden belki de milyonlarca yıl önce yaşamaya başladılar.

Bu sebeple ufo denilen nesneler, muhtemelen teknolojisi bizden binlerce yıl ileride olan cinlerin uzay araçlarından başka birşey değildir.

Kuran' a göre uzayda yolculuk mümkündür. Sadece bu yolculuğun belli sınırları olduğu açık bir dil ile bildiriliyor arkadaşlar.

Farklı bir bakış açısını bildirmek istedim, sürç-u lisan etti isek affola :)

bilgiyes

Asistan
Reaksiyon puanı
2
"Ey cin ve insan toplulukları! Göklerin ve yerin uçlarından bucaklarından geçip gitmeye gücünüz yeterse geçip gidin. Büyük bir güç olmadıkça geçip gidemezsiniz." Rahman suresi 33. ayet

Bir din kültürü hocam şunu demişti. Cinler, insanlardan çok çok daha önce yeryüzüne gönderilmişti, onlara da Allaha ibadet etmeleri emredildi. Cenneti hak etmeleri emredildi. Bizim yaşadığımız hayatın aynısını, bizden belki de milyonlarca yıl önce yaşamaya başladılar.

Bu sebeple ufo denilen nesneler, muhtemelen teknolojisi bizden binlerce yıl ileride olan cinlerin uzay araçlarından başka birşey değildir.

Kuran' a göre uzayda yolculuk mümkündür. Sadece bu yolculuğun belli sınırları olduğu açık bir dil ile bildiriliyor arkadaşlar.

Farklı bir bakış açısını bildirmek istedim, sürç-u lisan etti isek affola :)

sağolasın kardeş

ByKaMiKaZe

Profesör
Reaksiyon puanı
20
dünya dışı canlılarda acaba bizden başka birileri varmı diye tartışıyorlarmıdırki ? :)

Reaksiyon puanı
188
Bir ara bizim bir arkadaş da UFO aramaya başladı havada gördüğü her şeye UFO muamelesi yapıyodu :D Allahtan işe başladı da kafasını kaldıracak vakti yok :D Kafayı kaldırsa yine başlar UFO UFO diye :D

Var veya yok sorun değil :) İster dış kaynaklı ister iç kaynaklı olsun bir şekilde gözetleniyoruz zaten :)

Mert Ahmet

Dekan
Reaksiyon puanı
41
UFO : Unknowing Flying Object den geliyor :)
Onlar var kanıtları bile var :)
(BKZ Haktan Akdoğan)

0ReiS0

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Bizim damda bitane var ama kimseye vermem :):)

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
dinimizde ahiretde hesap verecek olanlar diye hep insanlar ve cinlerden bahsediliyor, uzayda canlı varsa onlar hesaba çekilmeyecekmi.