Arama sonuçlarınız

1. blgram

Karadayı 34. Bölüm Fragmanı | 3 Haziran 2013 Pazartesi | 20:00 | atv

dizi iyi hoşta aşırı uzun gereksiz sahneler çok. sonra senaryo sıkıntılı gibi. hani biraz daha iyileştirilebilir. şöyle 30 saatlik dizi olsa daha çok bölüm olsa. çerez niyetine izlesek ne olur yani ?
  2. blgram

İşte Alper olayının detayları!

benim demek istediğim böyle ünlü oyuncular türkiye'ye çok uçuk fiyatlara geliyorlar ve artık zorlu ispanya ligi gibi ligleri bırakıp türkiye'de rahat rahat yaşamak için geliyorlar. ailesini de alıyor. yani artık bir yerlere geleyim derdi yok. ama alper'in önü açık. eğer sıkı çalışırsa neden...
  3. blgram

İşte Alper olayının detayları!

Alper genç ve yetenekli bir futbolcu. Sneijder Türkiye'ye tatil için gelmiş bir adam. Böyle futbolcular hep türk futbol takımlarını elinde patlıyor. Sneijder 28 yaşında. Alper Potuk ise daha 22 yaşında. Ama ben Alper Potuk'un yerinde olsam yurtdışına gitmeyi düşünürdüm. Çünkü dortmund gibi...
  4. blgram

Fenerbahçe - Trabzonspor | Ziraat Türkiye Kupası Final Maçı Ne Zaman, Hangi Kanalda?

Eskişehirspor'a karşı çok büyük haksızlık yapılmıştır. Futbolun katili para düşkünleri. Futbolu eğlence sektörü olmaktan çıkarıp ticari amaçlarını uygun hale getirip kendilerine göre küçük klüpleri kullanan onların hakkını yiyen sözde büyük klüplerden tiksiniyorum. Ayrıca Eskişehirspor başkanı...
  5. blgram

"Selam" 1 milyon seyirciye ulaştı

efekt koymayı unutmamışlar bu sefer ama keşke efekt neyin koymasalarmış.
  6. blgram

Fenerbahçe - Eskişehirspor | Ziraat Türkiye Kupası Yarı Final 2. Maç Hangi Kanalda?

H.Ünal (nam-ı diğer Pancarcı Halil) Eskişehirsporlu oyunculara paralarının verileceğini açıkladı. İlk maçı antremana çıkmadan oynamışlardı. İnşallah bu maçı alırız. Bu maçı almamız kupa'yı almamız için artık rakibimizin kalmadığını gösterir. TS ve Sivas zorlu rakipler değil. H.Ünal her gün...
  7. blgram

Mac için visual studio yükleme

Visual Studio bir microsoft ürünü. Kendi yasal sitesinde Mac işletim sistemi için bir sürümü yok. Ne için kullanacaksınız Visual Studio programını eğer c veya c++ çalışmak içince xcode'u indirebilirsiniz AppStore'dan. Ama C# için ikinci işletim sistemi olarak windows işletim sistemlerinden...
  8. blgram

Çaykur Rizespor Süper Lig'de

Öff. AdanaDemir gelsin. İzmir ekiplerinden biri gelsin.
  9. blgram

Bursaspor 1-1 Akhisar Belediyespor - Video, Maçın Özeti, Golü | 27 Nisan 2013 Cts

Ah be bursa. bu kötü oldu.
  10. blgram

Java ile Oyun Yazımı

1 sene önceki java ile bugünkü java'da farklılıklar olabilir. örneğin 1 sene önce bir şeyi belirtmeniz gerekiyorken artık onu belirtmenize gerek kalmadan işinize devam edebiliyorsunuz . Ya da bilgisayarınızın işletim sistemine göre de farklılık olabilir. Hatta windowstaki geçerli olan bazı...
  11. blgram

Yayalara yol vermeyen sürücü yandı!

Yollar düzgün olsa kurallar net olur. Yani öyle yolları var ki kaldırım yok. Yoldan yürümek zorunda kalıyorsun. Eğer yollar düzgün olsa. Yayanın nereden geçeceği belli olsa. Sen efendi gibi gelirsin yaya geçidine eğer durmazsa alırsın plakasını bildirirsin. Eskişehir'de şehir içinde yeşil ışık...
  12. blgram

Hint - Bollywood Filmleri - Hindistan Sineması

en son lagaan ve earth 1947'yi izledim. lagaan'ın konusu ingiliz işgalindeki hindistan ve ingilizlerin hintlilerden aldığı vergi. filim eski olduğu için sıkıcı gelebilir. earth 1947 de ingiliz işgalindeki hindistanı anlatıyor. müslüman,hindu ve sih kavgalarını anlatıyor. iki filmde de amir khan...
  13. blgram

Eskişehirspor - Fenerbahçe | Ziraat Türkiye Kupası Yarı Final 1. Maç Hangi Kanalda?

Captivate sen de mi eseslisin ? - - - Mesaj Güncellendi - - - Captivate sen de mi eseslisin ?
  14. blgram

İşte İstanbul'un rakipleri

hahaha ben çok ciddiyim yalnız. japonya çok istiyor olimpiyat gibi bir organizasyonun kendi ülkelerine gelmesini.
  15. blgram

Fenerbahçe 1-0 Eskişehirspor - Video, Maçın Özeti, Golü | 14 Nisan 2013 Pazar

hahaha. siz gs diyorsunuz herhalde. gs'la da maç yaptık açık ara farkımız vardı. iki ünlü oyuncu var diye takımımız güzel demeyin. eskişehirspor'un da kötü oynadığı maçlar var ama genelinde iyi oynuyoruz en büyük sorunumuz gol atamamak. eskişehirspor'un maçları göze hitap eden maçlar. şunu da...
  16. blgram

ya arkadaşım biraz dünyayı gezin de belediye nasıl olurmuş görün. kusura bakmayın ben türkiyede yapılana belediyecilik demiyorum bu çok farklı bir şey.benim, japon sevgilim var. japon tv'lerinde istanbulu gezip yorumlayanlar olmuş. londra'da olimpiyatlar olmadan önce bir metro ağ haritası vardı...
  17. blgram

Fenerbahçe 1-0 Eskişehirspor - Video, Maçın Özeti, Golü | 14 Nisan 2013 Pazar

yok arkadaş ben karar verdim eskişehirsporlu oyuncuları bir araya toplayacağım önce necatiye futbolda ofsayt denen bir şey olduğunu söyleyeceğim. ofsayt durumunun maddelerini teker teker okuyacağım. sonra futbolculara anlatacağım gol olmayınca takımı yenmiş sayılmıyoruz. arada gol da atmak...
  18. blgram

Tokyo'nun belediye başkanı mı valisi mi ne söz vermiş. Bir de şöyle bir durum var. Japonya ülke olarak bizden daha çağdaş. İstnabul zaten kalabalık bir de olimpiyat düzenlenirse millet stadyumlara yürüyerek gider artık :) Bana marmaray falan demeyin bizim durumumuz ortada biz gelişmiş bir ülke...
  19. blgram

Programcı aranıyor!!

windows işletim sisteminde ne yazık ki böyle bir program yok. çünkü bu program mac işletim sisteminin içinde. yani bildiğim kadarıyla windows işletim sistemi böyle bir program üretmedi. maclere özgü bir uygulama.
  20. blgram

Programcı aranıyor!!

Mac işletim sistemlerinin içinde gelen Automator adlı program aracılığıyla bilgisayar sıklıkla yaptığınız işlemleri kayıt altına alabiliyorsunuz. Nasıl anlatsam, mesela programı açıyorsunuz video kayıt başlat tuşu gibi bir şey var ona tıkladıktan sonra yapacağınız işlemleri hafızaya alıyor ve...
  21. blgram

Programcı aranıyor!!

mac işletim sistemini kullanıyorsan automator ile istediğin şeyi bilgisayara kendi kendine yaptırabilirsin. :)
  22. blgram

Ünal Aysal'dan Deklarasyon

"deklarasyon" kelimesi komik duruyor. "açıklama" kelimesi havalı değil galiba ya da bu yazıyı yazan kişi yıllardır yurtdışında yaşadığı için deklarasyon kelimesinin türkçesi aklına gelmemiş. Hayır dilimizde bazı yabancı kelimeler var ki bunlar artık türkçeleşmiştir ama deklarasyon nedir...
  23. blgram

MP Antalyaspor 3-2 Kasımpaşa Maçın Özeti, Golleri, Video | 5 Nisan 2013 Cuma

Antalya'nın işi zor bence. Hatta ben Antalya'nın yerine Kasımpaşanın 3'üncü olmasını bekliyorum. Eğer Kasımpaşa zorlarsa Beşiktaşı geçebilir. Tabii yine içeride bir şeyler dönecek Beşiktaşı öyle böyle avrupaya gönderecekler. Neden Kasımpaşa derseniz. Kasımpaşa'nın bundan sonraki maçlarında...
  24. blgram

İstanbul'u Anlatan sanatsal bi kitap ariyorum

Soruna yanıt veremeyeceğim ama Ahmet Ümit'in kitaplarında İstanbul'u köşe bucak hissediyormuşuz.
  25. blgram

F klavye için kanun teklifi

Bu konular benim ilgi alanım. Kendim f klavye kullanıyorum. Derste bilgisayarımı koyuyorum. Hoca'nın tepegözle yazdıklarına bakarak şakır şukur aynılarını yazınca arkadaşlarım şaşırıyor bakmadan nasıl yazıyon l*n diyorlar. F klavyenin getirdiği hız şüphesiz. Bir de şöyle bir şey var q klavyede q...
  26. blgram

Galatasaray'ın rakibi Real Madrid | Şampiyonlar Ligi Çeyrek Final

Eğerki beni kasteddiysen. Şunu sana söyleyebilirim maç umrumda değil ister Gs. yensin ister RM. ama Türk futbolunun katile bu üç büyüklerdir. eskişehir marseille ile maç yaparken medya türkiye kayıtsız kaldı. bir tek eskişehirspor olayı değil bundan önce başka anadolu takımları da avrupada...
  27. blgram

Galatasaray'ın rakibi Real Madrid | Şampiyonlar Ligi Çeyrek Final

Bence Galatasaray zevk almaya baksın. Zaten on yılda bir Türk takımları bu kadar ilerliyor onlarda bala g..te. Fazla bir şey beklememek lazım. Zaten Anadolu takımları ligte öylesine var. Avrupa ligine gidince kimse tınlamıyor.
  28. blgram

Visual Studio For Mac

xamarin studio adlı bir program var. belki iş görebilir.
  29. blgram

oynama şıkıdım şıkıdım :) filmi izleyen bilir oynama şıkıdım şıkıdımın değiştirilmiş versiyonu vardı.
  30. blgram

Sizce Mısır Mitolojisi mi ? Yunan Mitolojisi mi ?

Türk mitolojisiyle ilgili dede korkut hikayelerini okudum. Manas'ı okuyacaktım kitap bulamadım. Oğuz Kağan destanı falan okumak istiyorum ama eski kelimeler bunaltıyor. Gerçi bazı kelimeleri tahmin edebiliyorsunuz kökünden getiriyorsunuz.
  31. blgram

Sony Xperia Sola - Özellikler ve Genel Destek

bende de aynı sıkıntılar var güncellemeyi bekliyorum. sarj problemim var. akşam her şeyi kapatıp yatıyorum 80 iken sabah kalktığımda 50'ye düşüyor. güncelleme gelsin artık belki düzelir.
  32. blgram

Trabzonspor 0-3 Eskişehirspor | Spor Toto Süper Lig 13. Hafta | 2012/2013

futbol kurallarını çok iyi bilmem. hani kabaca bilirim o anlamda. son yani 5. golümüz açık bir şekilde ofsayt değil. hakem nasıl trabzonlu oyuncuyu göremedi anlamadım.
  33. blgram

Trabzonspor 0-3 Eskişehirspor | Spor Toto Süper Lig 13. Hafta | 2012/2013

kasımpaşa ve bursaspordan evimizde puan almamız şart. bir de beşiktaş ve antalyaspor deplasman maçlarımız var. birinde 3 puan alsak ya da ikisiylede berabere kalsak iyi olur. eskişehir saçma saçma puanlar kaybetmeseydi şu anda üst sıralardaydık. tüm sonuncu takımlara ve yeni çıkan takımlara puan...
  34. blgram

güncelleme iyidir. gelsin de güncelleyelim.
  35. blgram

Ekşi Sözlük mü İnci Sözlük mü ?

ekşi beta.
  36. blgram

Pardus 2013 Yolda

pardus şöyle telefonlar için isletim sistemi çıkartsın da yükleyelim. ama özgün bir şeyler olsun. :) valla biraz güzel olursa android vaz geçer siler pardus yüklerim. :) biliyorum zor ama hayal ettim bir anlığına.
  37. blgram

ben de şu anda 600 lira var. bir yerden gelecek para var onunla sola alabilirim ama bu jelly bean gelmemesi olayı bozdu. şeytan diyor 650 liraya istanbuldan bulduğum ikinci el solayı al. ya da bekle p ya da s al. çünkü 500 lira gelecek bir yerden.
  38. blgram

Sony 4.1 Güncellemesi Sorun ve Çözümler Genel Konu

http://talk.sonymobile.com/thread/55723 şu ilintideki kişinin sorusuna cevap verirler. anlarız solaya gelecek mi gelmeyecek mi ? ben de sola almayı düşünüyordum. bu jelly bean'in artıları neler diye baktım öyle ahım şahım bir değişiklik yok gibi hız konusu hariç. arama bilmem neyini değiştirmiş...
  39. blgram

Sony Xperia Sola tavsiye?

bende de aynı sorun var. telefonum yok sabredemiyorum. akıllı telefona ihtiyacım var acil olarak. bir program sayesinde sevgilimle istediğim yerden sohbet etmek istiyorum. biliyorum sony'nin yeni modellerini olduğunu. ama türkiye'ye gelmeyecek duyurusundan sonra fazla bekleyemeyeceğimi anladım...
  40. blgram

Sony Xperia Sola tavsiye?

bende sola alacağım bir yerden para gelmesini bekliyorum. bu vatanın indirimleri belli günlerde oluyormuş. onu nereden takip ediyorsunuz. mesela eskişehirdeki indirimini internetten nasıl takip edebilirim. sitesinde bulamadım.
  41. blgram

Rusya'dan şok: Füzeler Türkiye'ye çevrildi!

Birden öyle çıkışmışsınız. İnsanlar sizin isediğiniz şekilde her şeyi belirtmek zorunda değildir.Benim için Türk lejyonluğu utanç kaynağıdır. Etkin Cengiz Dağcı'nın kitaplarını okumanızı öneririm. Tatarlara yapılan kalmamış zaten. Tatarları biz kendi ellerimizle Ruslara teslim ediyoruz. Vatana...
  42. blgram

Bir kere o dediğiniz şeyleri ben de biliyorum. Cengiz Dağcı kendisi de kırım tatarıdır ve önce rusya için savaşırken. sonra almanya için savaşmıştır. nedenlerini belirttiğiniz üzere. benim için utanç kaynağıdır çünkü bu adamlar hiç bir zaman kendi ırkı kendi milleti için savaşamadılar...
  43. blgram

http://en.wikipedia.org/wiki/Turkestan_legion Şu Türkistan Lejyonerliği biz Türkler için bir utanç kaynağı.
  44. blgram

O yener bu yener demiyeceğim. Fakat Türkiye şunu çok iyi kullanmalı. Unutulan bir şey aslında unutmayanlar var ama onlar işi sadece siyasi bir olguyu döndükleri için pek çalışmıyor. Rusya'da Türk ırkından gelme insanlar var. Biz sadece Tatarları biliriz. Ama...
  45. blgram

Osmanlı'da Yaşanmış Bir olay

Bu tamamen farklı bir şey. Atatürk yeni bir devlet ya da yeni bir sistem getiriyor. İyi güzel hoş ama bu düzen kime uymuş. Sadece Atatürkü de suçlama yanlış ama o dönemde yapılan bir çok hata bugüne kadar gelmiş. Avrupanın yaşamı farklı bizim farklı onların uyguladığı sistem bu halka uymaz bu...
  46. blgram

Osmanlı'da Yaşanmış Bir olay

Atatürk zamanında Türkiye Amerikanın kukla devleti gibi bir şey. Türkiye zaten göçük bir devlet Rusya'dan korkuyor. Bunun için Amerikaya sığınıyor. Evet sığınıyor. Bildiğin kendimizi koruyamıyoruz. Şimdi Atatürk'ün yaptığı inkilaplardan hoşuma gideneler de var gitmeyenlerde. Batı yanlısı yani...
  47. blgram

Türkü Sevenlerin Buluşma Noktası

http://www.youtube.com/watch?v=cg3wdunTTYA
  48. blgram

Siz Hangi İstanbul'u Çektiniz!

Londra ve Avustralya'nın Sidney şehrinde 3'er aylık yaşamışlığım vardır. Her şehrin kendine göre güzellikleri var. Mesela Sidney'in en güzel yani çoğu kişi için plajlarıdır. Benim için o sakinliğidir. Benim için ulaşımıdır. Ben araba kullanmayı hiç sevmem. Çünkü trafik beni çileden çıkartır. O...
  49. blgram

:) genelde özellikle aamir khan filmleri izlerdim. salman khan'ın ismini duysamda izlememiştim hiç bir filmini. bu film izlediğim ilk salman khan filmiydi. İngilizlerin'de buna benzer bir durumları var. Müzikal. İngiliz tiyatrolarında tadından yenmiyor. Kesinlikle yolun ingiltereye düşerse mamma...
  50. blgram

ReDo Ek tha tiger'ı izledim. Salman Khan'ın olduğu ilk filmdi. Türkçe konuşuyoru takside bir mutlu oldum bilemezsin. :)
  51. blgram

Yurtdışında okumak

Avustralya'yı kesinlikle düşün. Yeni zellanda Azerbaycan ise Avustralya Türkiye kardeş ülkeler. Yeni Zellanda hakkında fikrim pek yok. Avustralya'nın en iyi yanı türkün az olması nerede türk az orası iyidir. Ama Avustralya'da bir şey çok iyi hazırlıklı ol o da Asyalılar. Ben İngiltereye'de...
  52. blgram

Galatasaray 1-1 Eskişehirspor | Spor Toto Süper Lig 7. Hafta

galatasaray'ın cl grubundan çıkacağını mı düşünüyorsunuz ? keşke çıksa ama bu tecrübesizlikle nah diyorum. düzgün bir lige sahib olmadan bir b*k olmaz afedersiniz. ligi sadece fener gs görenler bu duruma getirdi. bu arada gs taraftarır aşırı kötü. tezahürat etmeyi öğretsin size birileri. biz...
  53. blgram

Galatasaray - Eskişehirspor | Spor Toto Süper Lig 7. Hafta

bu işler böyle işte güzel oynamak bir b*ka yaramaz. ne de olsa geride neler neler dönüyor. ama futbolun ağz"na s**anlar bunlar maç umrumda değil ister yenilmiş ister yenilmemiş ama burada bir ahlaksızlık varsa o beni üzer. işte bu yüzden çok dandik bir lige sahibiz. lig tv spikerleri...
  54. blgram

Korktuğum oldu ve galatasaray anca böyle kazanabilir diyordum yani aşırı saçma gerizekalıca bir golle. hadi bakam daha dakikalar var maçın bitmesine.
  55. blgram

evimizde olsaydık gol atabilirdik. nedense biraz temkinli oynuyorlar. eskişehir ilk yarıyı gayet güzel çıkardı. son 10 dakikada gol atabilirdik. galatasaraylı oyuncular çok hırçın oynuyor.
  56. blgram

Eskişehir güzel oynuyor ama hâlâ sıkıntı var. Kalecimiz çok kötü. Defansta Servet gibi bir kazma var. Defans ve kaleci sıkıntı çıkartmazsa heyecanlı bir maç izleriz. Eskişehirspor'a güveniyorum. Eğer defans aman aman hata yapmazsa Eskişehir en az bir puan alır.
  57. blgram

Günün Karikatürü

Karargaht sen çok yanlış yere geldin gardaş. bu arada kanka amma galatasaraymış. bıdı bıdı bıdı yetti be. bi motorunuz soğusun.
  58. blgram

Rakamlarla Türkiye ve Suriye orduları

herkes bir şey diyor ama bence herkes kendi dünyasını yaşıyor. neyin ne olacağını bilemeyiz çünkü yöneten ne yaparsa o olur. sen sadece doğru olanı hakkıyla yap yeter. böyle az bildiğimiz bir konuyla ilgili konuşmayalım. hep bu hatayı yapmıyor muyuz ? bir de bir ülkeyi küçümsemek çok garip...
  59. blgram

Hacı Urduca öğren. Türkçe kelime çokmuş. :) Gerçi Hintliler urduca konuşuyor mu bilmiyorum Pakistanlıların dili galiba. Bu arada ben Londra'da dil eğitimi alırken Hint bir ailenin yanında kaldım o zamanlar hint filmlerini bilmiyordum onlar soruyordu Aamer khan'ı biliyon mu yok bilmem ne khan...
  60. blgram

Valla bu konuya bir ara baktığımda ek tha tiger ile ilgili bilgi yoktu o yüzden önyargı ile bahşetmemişlerdir diye belirteyim dedim. Filmi izlemedim sadece istanbuldayken filmin bir bölümünü çekiyorlardı yanaştım hintli görevlilerden birine. Bu filmin ismi ne falan fulan muhabbet ettiydik.
  61. blgram

Ek tha tiger'da türkiye sahneleri vardı farkettiniz mi ? ben izlemedim filmi ama sultanahmetin oralarda çekmişlerdi bir bölümünü.
  62. blgram

Yeni MacOs kullanıcılarına eskilerin tavsiyeleri nelerdir?

Ya olay sadece kurmak değil öyle uğraşıp duruyordum. Benim bahsettiğim 3,4 yıl öncesi. Yani o zamanlar mac sahibi olanlar elle sayılır. Maclere ikinci işletim sistemi olarak sadece windows kurulumu var anlatım olarak. Ubuntu gibi linux işletim sistemleri ise orada burada anlatılıyor ama pardus...
  63. blgram

sebastiantr aslında bahsetmek istediğim program kurup silmek değil. demek istediğim windowsdaki gibi orasını burasını kurcalamak. ne bileyim sistem dosyalarına bulaşırsın sırf değişiklik olsun falan diye. ya da diski bölersin pardus yükleyeyim falan. sonra öğle uğraşırken bir bakmışsın hdd hata...
  64. blgram

bir de şu var. mac öyle kurcalanmaya fazla gelmez. her şey hazır zaten. bir şeyler yükleyim dersin dönüşü olmaz. olur ama biraz zorlanırsın. türkçe kaynak bulamayabilirsin.
  65. blgram

Xperia U, Go ve Sola İçin ICS Geldi

güzelll. xperia sola alacağım bu hafta.
  66. blgram

Dünya bu tarihi tartışıyor: 21.12.2012

Japonyadaki arkadaşlara sordum napıyorsunuz nediyorsunuz deyu, bu tarihi tartışıyoruz dediler.
  67. blgram

Türkiye'nin En Güzel Dayak Yenilebilecek 10 Yöresi

çinçin'in ünü eskişehire kadar gelmiştir.
  68. blgram

Türkü ve Tsm Kategorisi

TSM ve Türkü çok severim. Evet Türkü konusu biraz sakat. Şöyle sanatsal olsa daha iyi olur. Benim için çok iyi olur. Güzel Türküler bulmuş olurum.
  69. blgram

ben de sola almayı düşünüyorum fakat batarya'nın çıkmaması benim de moralimi bozdu. kızla mesajlaşacam yedek batarya almayı düşünüyordum. sola kalitesinde bataryası çıkabilen telefon olsa daha iyi olur. bazen de diyorum ul*n al sola'yı batarya çıkmadığı için bahanem olur. :) istanbul bilişim'de...
  70. blgram

İç parçalayan üzüntü şarkı tavsiye

http://fizy.com/#s/10bst0 şu var kemençe tarzı bir şey çalıyor. ermenice ama dertliyken iyi gidiyor. http://fizy.com/#s/1ahgjq zeki müren bir gülü sevdim bir seni sevdim. kız işiyse iyi gidebilir. http://fizy.com/#s/1qt1qs şu da iyidir.
  71. blgram

UltrAslan'ın Tribün Şovu ManU'lu Taraftarların Twitter Mesajlarına Yansıdı

öff ya abartmayın. sidik yarıştırmayı çok seviyoruz. onların spor kültüründe böyle bir şey yok. holiganlar var ama bizdeki gibi omuz omuza bağıralım hacılar olayı yok. oturuyorsun işte canın isteyince bağırıyorsun ki çoğu kişi oynanan futbola bakıyor. güzel bir hareketi alkışlıyorlar...
  72. blgram

Hangisini Almalıyım

Vatanın hafta sonu indirimiyle ne kadara geliyor sola?
  73. blgram

PKK'ya Geçit Vermeyecek Proje Tamamlanıyor

Yıllar geçer metot değişmez. Askerle değil teknoloji ile ekonomi ile siyasetle halledilmeli.
  74. blgram

bu telefonu ben de alacaktım ama galiba herkes bu telefonu alıyor. 5800 gibi herkesin elinde olursa almam. amele gibi.
  75. blgram

One Piecede gülmekten karnıma ağrılar girdiren sahne

Nefer eskişehirspor taraftar gruplarından biridir. Eskiden kızılcıklı vardı sonra kapalı birleşti NEFER oldu. Kapalıya sığmadılar açığa da geldiler. Zaten ETB(eskişehir taraftar birliği) en büyüğü. Hepsini kapsıyor.
  76. blgram

One Piecede gülmekten karnıma ağrılar girdiren sahne

one piece iyidir güzeldir ama bi yerde sıkıyor sonu yok. :) birde NEFER kardeş senin Eskişehir ya da Eskişehirsporla bir alakan var mı ?
  77. blgram

Akıllı tuvalet

japonyadaki tuvaletler zaten çok gelişmiş. taharet falan aldırıyor. yani popoyu temizliyor yıkıyor kuruluyor. ayıp şey hiç öyle şey olur mu dememişler üzerinde çalışmışlar. özel alafranga tarz tuvalet şirketleri var.
  78. blgram

Dershaneler Kapanacak mı?

Ted konferanslarında eğitim hakkında yapan bir abimiz eğitim sistemlerinde evolition değil ama revolition gerekli diyordu bunun türkçesi düz bir gelişim değil kökten bir değişim demektir. Türk milli(!) eğitim sistemininde ihtiyacı budur. bunu hani ergen duygularıyla değişim olsun değişim iyidir...
  79. blgram

Soru En son hangi filmi izlediniz?

my name is khan'ı izledim tek kelimeyle muhteşemdi. bir hint filmi. khan adlı bir adamcağız var bunu değişik bir hastalığı var ilk görünüşte zihinsel özürü var sanılabilir ama aslında öyle değil aklında hiç bir problemi yok. bu adam amerikaya gidiyor ve olaylar orada başlıyor. bu adam müslüman...
  80. blgram

Manchester United - Galatasaray | Şampiyonlar Ligi H Grubu 1. Maçı Hangi Kanalda?

galatasaray şu gruptan çıkamasın da ülke puanımız iyice düşsün. hatta fenerde çıkamazsın iyice yerin dibine girelim. zaten ligimizde futbol zevkini kirleten iki baş takım bunlar. boş ver çıkamasınlar hiç üzülmem.
  81. blgram

Hangi Filmi İzleyelim ?

Devrim arabaları'nı izleyelim çünkü ben şimdi onu izleyeceğim. Biliyorum baya bir geç kaldım ama nedense bu filmi hiç izlemek istememiştim şimdi ise kendimde izleyecek gücü buluyorum.
  82. blgram

3D Sherlock Holmes

Benim bir arkadaşım var yabancı film dizi manyağı ayrıca bir kitap kurdu. Bu çocuk ayrıca amatör yazar ama gerkçekten çok güzel yazıyor. Neyse bu arkadaşıma göre Peyami Safa'nın Cingöz serisi varmış Sherlock Holmes bunun yanında bir hiç dedi :) gerkçekten çok güzel dedi bence bizimkiler değerini...
  83. blgram

Çanakkale 1915 Filmi'nin Çekimleri Tamamlandı [+Yeni Görüntüler]

hmm güzel bir filme benziyor. açıkcası çanakkale çocukları vasat olacakmış gibime geliyor senaryosundan ötürü. eğer bunun çanakkale 1915'in senaryosu iyiyse çok iyi olur. bir de fetih 1453 çanakkale 1915 malazgirt 1071 böyle gidecek galiba.
  84. blgram

Ekşi Sözlük mü İnci Sözlük mü ?

inploid.com
  85. blgram

En popüler ilk 5 siteniz

http://fizy.com http://www.inploid.com http://beta.eksisozluk.com http://www.itusozluk.com http://www.birazoku.com
  86. blgram

Bu İstiklal Marşı Çok Tartışılacak!

Susim susim !? Türkçeyi kullanırken biraz dikkatli olmanızı öneriyorum. Yine kendiniz bilirsiniz. Neyse biz esas konumuza gelelim. istiklal marşının bestesinin bir kere değiştirildiği herkesce bilinen bir şey. hatta istiklal marşının diğer besteleriyle okunduğu günler de oldu. o zamandan bu...
  87. blgram

Tuncay Şanlı 5 Yıl Aradan Sonra Türkiyeye Döndü

Bir ara Eskişehirspor'a gelecek diye haberler çıkmıştı. gelseydi çok üzülürdüm. eskişehirspor tamam lige ilk çıktığında tecrübeli kişileri alıyordu ama artık gerek yok. genç kadro daha etkili oluyor. eskişehirspor böyle gayet iyi.
  88. blgram

Osmanlı İmparatorluğunun Doğuşu

part 1 ? türkçe bir kelime kullanınca rencide oluyorsun değil mi? tabii canım ingilizce bilmek ya da fransızca kelimeler kullanmak bizleri üst kademelere çıkartıyor.
  89. blgram

Bu İstiklal Marşı Çok Tartışılacak!

Batı özentisi devletimiz olduğu için batı özentisi bir besteye sahibiz. Birisi şimdi çıkar der marşlarda bilmem ne kuralı geçerlidir batı temelli olması gerekir falan. E kardeşim bilmem kaç yıllık marşlara sahip ülkeler var. Mesela Japonya adamlar okurken bir şeyler hissediyorlar. Bizim gibi...
  90. blgram

1000 TL param var

ikinci el telefon al. ya da telefona cidden ihtiyacın varsa 1 el normal bir telefon al. 1 yıl sonunda o telefonda yeni telefonlarda olmayan özellikler olacak. sonra bu sefer o telefonlardan isteyeceksin. bu hep böyledir. bence telefon olayına fazla takılma.o parayı başka yerlere harcayabilirsin...
  91. blgram

Ülke Puanları ve Kulüp Sıralamaları

Futbol beni geriyor. Çünkü saçma saçma kendi aramızda sidik yarıştırıyoruz. Ben bıktım artık orada burada futbol haberi görmekten. haber sitesine giriyorum haberlerin yarısı futbolla ilgili sözlükler öyle sdn'de öyle. konuşulan şeyler boş ve saçma.
  92. blgram

Ülke Puanları ve Kulüp Sıralamaları

Sidik mi yarıştırıyoruz. Oooo beşiktaş zaten bu sene avrupa kupalarından birine katılsaydı lap lap geçecekti. Ya bırakın futbol tartışmayı. İnsanlar haysiyetsiz olunca işini yarım yamalak yapıp arkadan bir sürü iş çevirince ahanda böyle oluyor. Ha bir de şey var değil mi avrupadaki bir ülkeye...
  93. blgram

Hayatının kitabının ismi ne??

Peyami Safa - Dokuzuncu Hariciye Koğuşu. Ne bileyim ne yabancı yazarlardan çıkma kitablar ne iletişim yayınlarından çıkan yeni nesil yazarların yazdığı günümüz edebiyatı kitapları Elif Şafak,Ahmet Ümit ve daha sayamadığım ünlü yazarları hiç söylemiyorum. İlk aklıma Peyami Safa geldi. Belkide ilk...
  94. blgram

Koding.com 3 Adet Davetiye !

bende de üç davetiye var.
  95. blgram

Operatörlerinin << ve >> anlamı

ingilizce bir sitede shift left/right yazıyor. sola kaydır/sağa kaydır olarak algıladım ama neyi. yani burada nasıl bir iş görüyor.
  96. blgram

Operatörlerinin << ve >> anlamı

#include <stdio.h>int main () { const char* outs[] = { "%d\n", "Fizz\n", "Buzz\n", "FizzBuzz\n" }; for (int i = 1; i < 101; i++) printf(outs[((((i%5)==0)<<1)+((i%3)==0))], i); } bu kodlamadaki << ve >> operatörlerinin işlevi veya işlevleri nelerdir. bir de const ne işe yarıyor...
  97. blgram

[The English We Speak] Green

Belki konudan biraz çıkmış olacağız ama içimdekileri söylemek istiyorum. Kesinlikle amacım sataşıp sorun çıkarmak değildir. Biz de öyle bir durum var ki ingilizce bilen işinde iyidir yoksa kötüdür. İngilizce verdiğimiz önemi Türkçeye veremedik ve şu anda Türkçenin bulunduğu durum ortada. Peki...
  98. blgram

Timsah Arena Yükseliyor!

Eskişehir için kaç yıldın beri stad projesi var. Belkide Eskişehir yeni stad yapılmasını en fazla hak eden şehir. Bursa eyvallah büyük şehir ama Eskişehir'de stada ihtiyaç cidden var. Ama işte yine devreye siyaset girdi o girdi bu girdi derken bize oldu olan. Eskişehir'deki şimdiki stadın olduğu...
  99. blgram

Attila İlhan - Hangi Batı

Bu aralar Attila İlhan'ın hangi batı adlı kitabını okumaya başladım. Batılılaşma adı altında yapılan saçmalıklardan bahsediyor. Tabii kendi zamanından yani bundan 50 sene 70 sene öncesini anlatıyor. Herkese tavsiye ederim bu kitabı. Kitabı bitirince shiftdeleteye kitapta anlatılan hoşuma giden...
  100. blgram

Türk - Yunan simit savaşı

Şu dünyada bizim kültüre en yakın kültür hangisi diye sorarsanız Yunan kültürü derim. Ne Azeriler ne Kazaklar ne de Araplar bize bu kadar benzeyebilirler. Çoğu yemekleri de bizimle aynı. Sonuçta Osmanlı yönetiminde oldukları için neyi kimin ilk bulduğu da belli değil. Zeybek onlarda da...
  101. blgram

Dede korkut ve kardeşim :D

:blink::blink:
  102. blgram

Üniversite giriş sınavları ve dershaneler kalkıyor

Birde şunu belirtmekte yarar olduğunu düşünüyorum. Dershanlerin olduğu tek ülke biz değiliz.Japonlar ve Korelilerde de dershane olayı var. Sabah bir gidiyorlar akşam eve dönüyor o çocuklar. Kültürleri onların elveriyor çünkü çalışmaya meyilliler. Ama yinede bu ağır eğitim sistemi bu iki ülkeyi...
  103. blgram

Madem konu eğitim sistemi şunu söyleyeyim Finlandiya'nın eğitim sisteminde örnek teşkil ettiğini okumuştum. Hatta şu büyük güç dediğimiz Amerika bile Finlandiyadaki eğitim sistemini araştırıyorlarmış. Tam net olarak cevap veremem ama eğitim sistemi hakkında çok güzel bir sunu vardı. Ted.com'dan...
  104. blgram

Uff bırakın bu çoçukca işleri artık. Hiç mi ders almıyorsunuz. Herkes bir taraf kapma çabasında. Bırak tarafsız ol. Ne ocu ol ne de ona karşı ol. Sen doğru ile yanlışı ayır. Ocuyum ya da değilim deme. Şu doğru bu yanlış diye bak. Onca yazdığım şeylerden cımbızla böyle bir şey bulmaya çalışıp...
  105. blgram

Anlamıyorum arkadaş herkesin kendisinin uzmanı olmadığı konulara uzmanmış gibi bir şeyler demesine. Tövbe tövbe. Manyakmıyız l*n biz. Herhalde adamlarda da akıl var. Hemde senden daha çok orada olduklarına göre. Sen kendi işini doğru düzgün yap sonra başkalarını yargılarsın. Bende inanmıyorum...
  106. blgram

Visual Studio For Mac

Aynı sorun bende de vardı ben ikinci işletim sistemi olarak Windows 7 kurdum. Ders çalışacağım zaman açıyorum windowsu. Müzik falan ipodumdan dinliyorum. İnternet tarayıcısıda var. Şimdilik idare ediyorum. Mono project de çözüm olabilir. Denemek lazım.
  107. blgram

E-kitap Okur musunuz?

Amerika veya gelişmiş ülkelerde ekitap müthiş bir hızda gelişiyor. Bizde yasal olarak yaklaşık 3bin ekitap bulunuyor. (3binden fazla olabilir). Ben mesela okumak istediğim bir kitabı orda burada aramaktansa emürekkep cihazıma yükleyip oradan okumayı tercih ederim. Birinci getirisi zamandan...
  108. blgram

Japonya'da tsunamiden sonraki inanılmaz değişim!

Japon biriyle tanıştığınızda nasıl insan olduklarını görürsünüz. Öyle insanlardır ki çalışkan ve edeblidirler. Genelleme yapmak yanlış ama tanıştıklarımın çoğunda bu olayı gözlemledim. Çok garip gelebilecek davranışları var. Mesela ben ağlayayım bir yerde gelip bana demez ki neden ağlıyorsun. Ya...
  109. blgram

Eskişehirspor 0-0 Galatasaray | Spor Toto Süper Lig 21. Hafta

Burası Eskişehir iklimi böyle demek ki uygun görülmüş oynandı. :) Yani bizim yapabileceğimiz bir şey yok.Eskişehirin kışı serttir. Koskoca Porsuk çayı donuyor. Her sene donar. Üzerinde kayanlar bile oluyor. :) Stadın donması çok normal demek ki temizlenmesi zor. Birkaç haber sitesinde demişler...
  110. blgram

Eskişehirspor 0-0 Galatasaray | Spor Toto Süper Lig 21. Hafta

Ah es-es ah adam akıllı golcü lazım bize. Yav takmışısınız bir zemine Allah Allah galatasaraylılar kayıyorda bizimkiler kaymıyor sanki.Tövbe tövbe. Adı üstünde ev sahibiyiz.Bırak da bazı avantajlarımız olsun.Bizimkiler bu stada alışkın sizinkiler sizinkine.
  111. blgram

Vegas'ta 2 Türk - For Sex

İşte böyle karı karı diye dolaşan çok yabancı ülkede sonra adımız çıkıyor.
  112. blgram

Naber mlilet

İyidir hacı sen napan ??
  113. blgram

Amazon Kindle Fire, Türkiye'ye geliyor

Tavsiye etmem bu aleti.İşletim sistemi oturmamış.Cins bir alet.
  114. blgram

Amazon Kindle Fire'da Android 4

Bana da Amerikadan Fire geldi.İnternnetten bir fake Kredi Kartı hesabıyla uygulama indirebiliyorum ama instan video falan denemedim.Zaten instant videolar paralı bildiğim kadarıyla.Amerikadaki bir tanıdığınız varsa belki onun kredi kartı hesabıyla olur. VolkanMO
  115. blgram

2012 Eurovision temsilcimiz Kıraç mı?

İşte konu bu.Eurovison'u Türk müzik sektörünü tanıtmak için kullanabiliriz.Birinci olmuş 10. olmuş umursamadan.Biraz kültürel şeyler koysak.Herkes beğenmesede beğenenler kesin olacaktır.Ondan sonraki başka bir yöreye ait bir şey.Türkiye'ye olan ilgi artacaktır.Hani kendimizi tanıtamıyoruz...
  116. blgram

2012 Eurovision temsilcimiz Kıraç mı?

Türk müzik sektörü beni bazen çok sinirlendiriyor.Çok saçma şarkılar var.Ne zaman Hadise gibi kazma,sözde sanatçıları görsem.Bu mu sanat dedikleri şey diyorum.Özgünlük denen bir şey yok.Danslar bile kopya.Her şeyde olduğu gibi müzik sektöründe de oradan buradan eğitimsiz bir şekilde baştan sağma...
  117. blgram

E-kitap için bildiğinizi site varmı ?

Türkiye'de ekitap sektörü gelişmiş değil.Çok ünlü kitapları bulabilirsin.İdefix,d&r tarafından ekitap satışı oluyor.Netkitap adlı bir site var orada başlayacak satışlara bakalım.Bu arada ekitap okuyucu olarak hangi aleti kullanıyorsunuz. Ha diyorsanız ki.Ben korsan pdf arıyorum falan.Biliyorum...
  118. blgram

Fransa mallarında ilk resmi boykot

Öncelikle teşekkür ederim verdiğiniz bu sakin cevap için.Biraz sert çıkmış olabilirim.Kusura bakmayın.Benim demek istediğim burada Fransa'yı batırmak ya da ekonomisini göçertmek değil.Ben bana yapılan saygısızlık karşısında o kişinin yanına gidip ondan bir şeyler almam ve hatta konuşmam.Buda...
  119. blgram

Vay anasını !! Bizi aydınlattığınız için çok teşekkür ederiz efendim. Bunu hangi sosyal paylaşım sitesinden alıp yazdınız. Bu sözü ilk kesin bir köşeyazarı kullanmıştır. Boykot'un olamayacağını saçma olduğunu anlatmak için.Neyse biri de bunu paylaştı bir yerlerde herhalde. Herkes paylaşıyor...
  120. blgram

Bir gariplik var. Diyoruz ki boykot çözüm değil kendi malımızı kendimizi üretmeliyiz sonra çekiliyoruz kenara.Kendimiz üretmiyoruz ki.Ebe kardeşim sen necisin,sen niye gayret etmiyorsun oturduğun yerden konuşuyorsun.Sanki sen her şeyi yaptın milleti eleştirmek sana kaldı.Oturduğunuz yerden onu...
  121. blgram

Eskişehirspor yeni hocasını buldu!!

Evet Ersun Yanal ile imza atılmış.Bu sene bizimkiler Avrupa'ya giderse çok güzel olacak.Stad adam akıllı olsa şehrin güzelliğine güzellik katacak.Böyle şehrin göbeğinde eski bir stad hiç yakışmıyor.Stad biraz şehir dışına doğru kaysın.Şimdiki stadın oraya güzel bir şeyler yapsalar çok güzel...
  122. blgram

Fransa'ya bir darbe de İddaa'dan

Niyetin önemli olduğunu düşünüyorum.Zaten boykottaki amaç Fransa batsın göçsün değil.Zarara uğrayınca bak nasıl Türkiye'ye yaltaklanıyor.Boykotla ülke batırılacağını düşünüyorsan vay ki haline.Bu da küçük ama Fransaya tepki olarak büyük bir hareket. Benim Türk halkından hiç bir umudum yok ama...
  123. blgram

Fransız mallarını Boykot ediyoruz!

Yak diyen oldu mu ? İçinde biraz vatan sevgisi varsa bir daha dikkatli olursun o kadar.Bak aslında benim yaptığım bir şey var.İki mal arasında kalınca türk malı olanı seçmeye gayret ediyorum.Nescafe ile Cafe Crown var ise cafe crown alıyorum.Tabii böyle olacağını biliyorum millet diyecek geçin...
  124. blgram

Fransız mallarını Boykot ediyoruz!

Almanlar dünya savaşından sonra batan ekonomilerini kalkındırmak için sadece kendi ülkelerinin mallarını kullanmışlar. Ama bizde böyle bir bütünlük olacağını sanmıyorum. Bir ben almasam ne olacak mantığıyla hareket eden çok olacaktır.Ama çoğunluk bu harekette olursa inanıyorum ki bir şeyler...
  125. blgram

Kitap Okumak

Amerika'dan Amazon'un e-kitap okuyucu siparişi vermiştim babama.Babamda bu aralar tabletler çok meşhur olduğundan beni de sevindirmek için Amazon Kindle Fire almış.Alet hoşuma gitti bir kaç sorun olsada gereksinimlerimi karşılıyor.Bu kitap okuma olayında e-mürekkep olayı olmadığı için gözleri...
  126. blgram

En son okuduğunuz kitap

İskender Pala Şah ve Sultan. Şu anda ihsan Oktay Anar'ın kaleminden çıkma Efrasiyab'ın hikayelerini okuyorum.
  127. blgram

Sdn Kalecisi

hacılar ben iyi kalecilik yaparım küçüklüğümden beri hep kaleci olmuşumdur. Maç olur kaleci sıkıntısı olur beni çağırırlar kalede dursan yeter diye.
  128. blgram

tablet arıyorum.

Kindle fire var bende şu anda program indiremiyorum ama google app deneyeceğim ama amazonun sitesinden hiç bir şey indiremiyorsun bedava olsa bile.Ama bakam Türkiye'de de satışa başlıyacakmış o zaman belki bu saçma şeyi kaldırırlar.Birde amazon kindle ucuz ama çok şikayet okudum donma ve değişik...
  129. blgram

Amazon Kindle Fire, Türkiye'ye geliyor

bu amazon fire Türkiye'ye gelmesi bize ne gibi yararı olur.Ben Amerika'dan kindle 3 yani e-okuyucu ısmarladıydım.Şu e-mürekkep teknolojisine sahip olanlardan babamda bunu görmüş 199 dolar diye almış.Bu daha iyiye benziyoru diye.Sözde bana iyilik yaptı işte neyse bir açtım halla halla diyorum...
  130. blgram

Sabah olan tuhaflık

Rüya demişken biri bana şunu yorumlasın ben şöyle bir rüya görüyordum bir zamanlar.Sağ ayağım bir şeyin üstünde ama sol ayağım boşlukta.Karanlık yani ne kadar derin bir şeyin üstündeyim bilmiyorum hiç bir şeyi göremiyorum sadece sağ ayağımla orda durmasa düşüceğimi biliyorum ama nereye kadar oda...
  131. blgram

E kitap okuyucu veya tablet tavsiye

Sorun eokuyucu değil aslında onu aldın bunu aldın ama şöyle bir sorun var ekitap olayı daha gelişme evresinde istediğin her kitabı bulamıyorsun.Ben ihsan oktay anar kitaplarını bulamadım mesela korsan buldum onlar sayfa eksik falan harfler bozulmuş sayı olmuş.Birde korsan almak istemiyorum sırf...
  132. blgram

E kitap okuyucu veya tablet tavsiye

Amazon kindle keyboard ısmarladıydım postayla yollandı bugün yarın gelecek.Ama şunu söyleyeyim amazon kindleda kalemle karalanımıyordu öyle bir şeylerdi galiba bu reeder daha iyi gibi geldi şimdi.Çünkü amazon kindleda bazı şeyleri direk yapamıyorsun uğraştırıyor.Amerikalılar için yurtdışına...
  133. blgram

Mac OS X Beğendiğiniz Programlar

Yok demedim zaten bunlar benim kullandığım programlar.
  134. blgram

Mac OS X Beğendiğiniz Programlar

Torrent indirme programı için transmission var.Ayrıca jdownloader kullanırım youtube'dan müzik veya müzik videosu indirmek için. Miro Video Converter ile ipodum için video çevirimi yaparım. Başkalarıyla video görüşmesi yapmak için Skype.Eğer mace yeni geçtiyseniz arkadaşlarınızız skype...
  135. blgram

Bir Japon Yemeği Ramen inceleme

ben bir ara yakisoba yemek istiyorum ama nasil olacak bu is hic bilmiyorum ya da udon. japon yemeklerine karsi bir onyargimiz var ama deneyince ne kadar guzel olduklarini goreceksiniz . bu arada japonlar bocek micek yemezler birileri uydurmus bizde oyle inaniyoruz. son olarak sushi hic denememis...
  136. blgram

Bir Japon'un Gözüyle Türkler.

Yok bence hiç abartmıyorum dış ülkelerini görmediğimiz için ordaki yerlerle kıyaslama yapmamız biraz abes bir durum olur.Gelişmiş ülkelerde iş yeri düzeni vardır.Türkiye'deki gibi karman çorman değildir.Bu durumda Türkiye'ye gelen biri çok sorunlarla karşılaşıyor. zorlandıklarını açıklamış.İş...
  137. blgram

Sevdiklerinize yılbaşı hediyesi netbook

Yine ben (bu adamın lakırdıları da hiç çekilmiyor!! ) Benim sorunum dinle ilgili değil.Daha doğrusu herkes dini kendine çok inanıyormuş az inanıyormuş umrumda değil kendime bakarım gerekiyorsa uyarırım yoksa umursamam.Benim asıl değinmek istediğim noktaya gelecek olursak hep birilerinin...
  138. blgram

Bir Japon'un Gözüyle Türkler.

yabancı bir forum sitesindeydi galib.Türkiye'de yaşamak istediğini söyleyen biri vardı önerileri soruyordu ordaki diğer yabancılara.Başka bir yabancı yazmış ki Türkler çok misafirperverdir yemekleri çok güzeldir falan ama iş hayatına gelince kazıklanabilirsin.İşte çok farklılar dikkatli ol diye...
  139. blgram

Kitap satış sitelerinden alınan orjinal e kitaplar hakında ?

e-kitap satışı yapan siteler biliyorsanız bilgilendirebilir misiniz? Bildiğim d&r,idefix var.Bir de netkitap yakında satışa başlayacak.Peki başka hangi siteler var,bilen varsa bana bildirirse çok mutlu olurum.
  140. blgram

İnternette Atatürk'e Hakaret, suç mu değil mi?

Devlet dediğin herkese hitap etmeli. Devletin dini olmaz devletin ırkı da olmaz en azından Türkiye için geçerli olan budur.Bir Japonya için bu geçerli değildir çünkü ulus devlettir.Ama bir Rusya,Amerika,İngiltere ulus devlet değildir.Çeşitli etnik kimliklerin birleşimiyle oluşurlar.İngiltere bu...
  141. blgram

neguvon Şunu en içten duygularımla söylüyorum ki.Kürtçe yazman beni hiç incitmez aksine sevindirir Bana anlamını da söylersin benim ilgimi bile çeker derim bu dil ne kadar güzelmiş.Dediğin gibi insanlar yok mu?? çoooook !! O insanları önemsersek onlar kendilerini bir şey sanacak. O ve onun...
  142. blgram

Şunu çok tekrarlarım biz Arap değiliz.Araplar kötü anlamında değil.Biz bir İngiliz de değiliz.Neden hep birilerine özenip asimile olmak zorundayız.Biz neden biz olamıyoruz.Evet bir dildeki bir şeyin anlamını diğer dilde tam çıkartılamayabilir. Bize küçükken şunu öğrettiler Arapça çok müthiş bir...
  143. blgram

Atatürk'e karşı bir nefretim de yok ,aşırı derecede hayranlığım da yok. Benim derdim Atatürkle değil kendini Atatürkçü ilan edenler ve Atatürk düşmanı olanlarladır. Bir insan birini sevmiyorsa ismini anıp kendini yormamalı. Birini sevmemeniz ona hakaret hakkı tanımaz size. Bir kimseye cennetlik...
  144. blgram

Bekarlığın patlama yaptığı ülke

Google yazdım tenga diye fena şeyler çıktı ne için kullanıyorlar anlamadım ama fena şeyler için kullanıldığı kesin.
  145. blgram

YouTube'un Yeni Dizaynını Aktif Edin

Yeni görüntüsü hoş gibi.ben beğendim.Benim bir sorum var youtube'la ilgili.Yorum yaptığım videolar oluyor sonra onları bulmak istiyorum. Ama nasıl bulacağım onu anlamadım bazı yorum yaptıklarımı görebiliyorum bazılarını hiç göstermiyor ama ben yorum yaptığımı biliyorum.
  146. blgram

Bedelli Askerlik Anıları

Olayı çok büyüttünüz. Her askere giden vatansever oluyorsa !! Türk milleti asker doğar tamam eyvallah Türklerde askerlik önemli bir kavram ama devlet doğru politakayla gidemeyip, ekonomiyi düzeltemeyip bizi zorla askere götürerek devleti kurtaracaksa.Başlarım ben öyle işe.Yani arkadaş vatanını...
  147. blgram

Tablet almak istiyorum

Hacı şey al.Amazon kindle keyboard 3g.139 dolar.Hatsız ama istediğin yerden beleşe internete giriyorsun.Vodafone ile anlaşması var amazonun. Aslında kendisi e-kitap okumak için.Bu yüzden siyah beyaz ekrana sahip ama bu siyahlıklar dereceli o yüzden resim falan gösterirken baya anlaşılıyor...
  148. blgram

Kitap Yazmayı Düşünüyorum

cok hayalcisin. sirf fantezi olsun diye kitap uazacaksin ha. kim alacak sen birde baban mi? yavv illa yazmak istiyorsan yazar olmak isitiyorum diyorsan once bir kensini gelistir. mesela ne yapabilirsin blog yazarsin . sonra turkce buyuk sozlugu yala yut. neden mi her kelimenin kulllanilma yeri...
  149. blgram

Japonya'ya gitmek o kadar kolay degil aslinda. gidenlere sorun bakam girdiklerinde napiyorlarmis. ozel odaya cekip soruyorlar . kimsin nesin gidis biletini de goreyim .... niye boyle bir sey yapiyorlar diye sorarsaniz orada da meshur olduk oraya giden kacak kaliyormus. bir zamanlarin vizesiz...
  150. blgram

Japonlarla evlilik zor.Ben bir ara ciddi ciddi bir kızla çıkmayı düşünmüştüm ama biraz garip insanlar.Dillerinde hayır diye bir şey yok sanırım.Saygısızlık falan olmasın diye her şeye evet derler.Her şeye aşırı tepki verirler çok güzel falan.Ama aslında o kadar beğendiği anlamına gelmiyor sadece...
  151. blgram

Daha geçen haberlerde çıktı G.Kore parlementosu karışmıştı.Baştakiler Amerika yanlısı diye.Zaten Kuzey Kore Çin,Güney Kore Amerika.Gelecekteki savaşlarının similasyonunu yapıyorlar.
  152. blgram

Japonlarda gerçekten böyle şeyler vardı.Çoğu evlenmeyi düşünmüyor sorun ise sağlık sigortası ve doğacak çocuk için harcanacak paralar.Tabii orda buradaki gibi ucuz değil.Onların çoğu şeyi bizden pahalı.Yani çocuk yapmak için çok paraya ihtiyaçları var.Evet onlarda batı özentiliği var ama onların...
  153. blgram

Scud füzeleri Türkiye'ye çevrildi!

Estağfurullah, size niye laf atayım ki. Tanımadığım kişi hakkında nasıl yorum yaparım ki. Benim demek istediğim Araplar hakkında hiç kötü bir fikrim yoktu.Hani derler ya 1.dünya savaşında bizi sattılar falan.Bir şey kesin ki her Arap bir olamaz nasıl her Türk bir değilse bazıları Türkleri sever...
  154. blgram

Seul'deki internet hizi test sonucu

Avustralya'dan Türkiye'ye dönüşümde Kore'de aktarma yapmıştım.Aman Allah'ım o internet hızı neydi öyle.Şok geçirmiştim. Orada abimlere dayımlara e-posta atmalıydım bildirmek için.Genelde havalimanlarında veya havaalanlarında internet olsa bile 1 saatlik izin verir sonra kendi kitlenir ya da hiç...
  155. blgram

Scud füzeleri Türkiye'ye çevrildi!

Gelen geçen Türkiye'yi vururuz yok yıkarız. Kendilerini ne zannediyor bunlar. Üzgünüm ama nah vurursunuz. Arkadaş ırkçılığı sevmem ama bu Araplar biraz sorunlu. Elbette hepsi öyle değildir ama tanıştıklarımın çoğu değişik değişik görüşlere sahip. Ulan sizene ondan bundan gelmiş benim ülkem...
  156. blgram

Dolmabahçe Sarayı'nın duvarı çatladı!

Qzey arkadaşımıza tamamıyla katılıyorum vurdum duymaz olursak sonra bu hale neden geldik diye dövünmenin anlamı yok.Önce her türlü tedbiri alınacak sonra yok şunu yapmadık o yüzden oldu falan deyip geçişiyor. Her türlü aksaklıkları bulup belediyeye veya yetkili kurumlara bildirmeliyiz. Duyarlı...
  157. blgram

İstiklal Marşına yeni beste

Sen benim aradığım seçilmiş kişi olabilirsin?!§ Bende bu bize ait sanatsal yanı olan musikileri dinliyorum ama tek bildiğim kişi Yaprak(Tarihin Arka Odasındaki kız).İşte bildiğin güzel Osmanlı müziklerini benimle de paylaşırsan mutlu olurum.En azından isim verebilirsin.Bu arada nihavend...
  158. blgram

9GAG - Komedi/Güldürü Sitesi

hehe fenaymış bu yo dawg.9gag,bobiler neşe kaynağım.
  159. blgram

Nokta, ShiftDelete.Net’i Satın Almak İçin Görüşme Yapıyor

Satılırsa mutlu olurum.Neden mi derseniz sdn'ye bir hız gelir.Nokta'dan önce alkislarlayasiyorum.com ile sonrası arasında çok fark var.
  160. blgram

En son okuduğunuz kitap

İskender Pala - Od
  161. blgram

Çok Satan Kitaplar - Kasım 2011

Od adlı romanı kesinlikle tavsiye ederim.
  162. blgram

Türkçe kullanmamakta ısrar eden sitelere karşı ortak tavır...

Kesin İsrail var bu işin arkasında tabii ki Amerika'yı unutmamak lazım.Nedeni çok basit.Çünkü Türkiye'de teknoloji gelişmiş değil.Ben şimdi youtube,google yerine ne kullanayım.Biz Türkler teknoloji adına neler yaptık.Hiç bir şey.Eee armut piş ağzıma düş hesabı.Konuyu açayım.Kore'nin naveri...
  163. blgram

Forumda Çalışma Yapılacak!

Kolay gele.
  164. blgram

Yurtdışında lise eğitimi almak

Evet iskandinav ülkelerinde ukraynada daha doğrusu doğu avrupa ülkelerinde eğitim batıdaki kadar pahalı değil.Ama Amerika,Kanada gibi ülkelerde ya da Fransa,İngiltere derseniz biraz ekonomiyi zorlarsınız. Yıllık 10 bin dolarlarda dolaşan üniler var.Türkiye'de özel üniversite de oku daha iyi.
  165. blgram

Keman Çalma Görsel Eğitim

Keman çalmak çok zor çooook.Benim eller küçük bir o teli tut bir bu teli tut.Sonra kemanı boynunda sabitle,keman yayını tellere dik olacak şekilde sürt. İki de bir akort et.Daha almadıysan biraz daha düşün ben biraz acele ettim keşke başka bir enstrüman düşünseymişim keman bana göre değilmiş.
  166. blgram

Milli takım teknik direktörü kim olmalı?

Hep aynı hikaye Türk biri gelirse bir iki maç kaybedilince Türk işte işini doğru düzgün yapmıyor yattığı yerden para kazanma derdinde.Yabancı biri gelirse o kadar para saçılıp getirildi.Zaten oyuncularla iletişimi bir Türk kadar olamaz.Hep aynı hikayeler.
  167. blgram

Soyunma Odasında Kavga

Abartmayın bazı şeyleri spor spordur fazlası değildir.İzleyen eğlenir geçer gider.Kazansa ne kaybetse.Kendi memleketimin takımını tutardım bir aralar ama anlıyorum cidden boş iş bunlar.Hele insanlıktan çıkmış kişileri gördükçe.Diyorum ya bize deprem şart değil biz kendimizi...
  168. blgram

Soyunma Odasında Kavga

TaGaLog'a bak heyt be.Döner bıçaklarıyla dalalım mı abi Fenerlilere !! Bilirsin senin için ölürüz Tago reis.
  169. blgram

Matematik Ölsün !

Hah o niye öyle oluyor ya matematiğime güvenirim çünkü seviyorum. Ama işte Türkçeye geldi mi uyuz oluyorum arkadaş o ne öyle ya yazar burada sade bir dil kullanmıştır yok cumhuriyet dönemi gazateleri cevap veriyorum fanatik (bu gerçek bir olay bizim sırıfta biri hocaya sinir oluyordu sorulara...
  170. blgram

Su altında cemaatle namaz video

tek bir kelime gereksiz.
  171. blgram

Gelecekteki Dünya

Şunu söyler şunu bilirim Araplardan bir b*k olmaz. Türkiye Arap ülkelerini kontrol etmeli yoksa bize karşı her türlü hiyaneti yaparlar. Nedenide çok açık ellerinden bir şey yok birileride sırtlarını sıvazlayınca bize karşı olabilirler. Yoksa müslümanmıŞlar değilmişler bunlar boş işler. Görüşüm o...
  172. blgram

Ya elektrik olmasaydı...

Pac-man olmazdı.
  173. blgram

Keman Çalma Görsel Eğitim

Hah güzel oldu keman var ama çalmak çok sor. Sırf bunaldığım zamanlarda rahatlamak için. Bir uğraş amaçlı.
  174. blgram

İngilizce seviyenin iyi olması lazım ve bunu uluslararası sınavlarla kanıtlaman lazım(toefl,ielts..) Yani sanıyor musun ki yurt dışında okuycağım param var hadi okuyayım. Öyle değil. Ama galiba seni bir yıllık bir ingilizce programına alabilirler. Bu sınavlara hiç girmene gerek kalmadan. Şimdi...
  175. blgram

Facebook profilinizi bir psikopatın gözünden görün

hehe hadi bakam bekliyom.
  176. blgram

İç Çamaşırı Ligi'nde kadınlar kavga etti!

Evet en sevdiğim spor. İlk gördüğümde çok şaşırmıştım. Donlarla çıkmış amerikan futbolu oynuyorlar. İzleyenlerin de amacı belli zaten. Erkekler niye donla oynamıyorda özellikle kadınlar :) Tavsiye etmem hiç zevkli değil. Çok saçma çoook.
  177. blgram

Pasaport dediğimz şey o verilen kitapcık. Önemli olan vizedir. İcerisine hangi ülkeye gitmek istiyorsan o ülkenin konsolosluğundan alacağın izini belgeleyen. Hangi ayın kaçına kadar kalacağını gösteren şey. Onuda pasoportunun bir sayfasına yapıştırıyorlar. Pasaport almakta bir şey yok. Parayı...
  178. blgram

Böyle bir fikir nereden geldi aklına bilmem Türkiye'deki liselirin suyu mu çıktı diyebilirler yani. Kızma ama yabancı ülkelerdeki liselere nasıl alışacaksın onların kültürüne. Toefl gibi sınavalarla ingilizce seviyeni göstermen gerektiğini biliyorum. Birde onların liseleri biraz tuzludur tabi...
  179. blgram

Van'da 7.2 şiddetinde deprem!

10 yıl önce nerdeysek şimdi de ordayız. Hayır anlamıyorum arkadaş elin japonyasında 8.9'luk deprem oldu tsunami olmasa kimseye bir şey olmayacaktı. Ama bizim memlekette 6 yı geçen bir deprem haberi duyunca diyorum ki en az 60 kişi öldü. Ki deprem olmasa bile ölüyoruz ama neyse trafik kazamız var...
  180. blgram

Yabancı bir ülkede yaşayan arkadaş arıyorum.

Avustralya ve İngiltere'de bir müddet yaşadım. Londra'da üç ay , sidney'de 4 ay. Ama buralarda ingilizden avustralyalıdan daha çok asyalı arkadaş edindim. Asyalılarla baya bir takıldım. Asyayla ilgili soralarını alabilirim. Yani onlar hakkında belli şeyler öğrendim.
  181. blgram

Pompalı tüfekle ateş açtı, 2 genci öldürdü

Depreme,teröre hiç gerek yok. Biz kendi kendimizi öldürüyoruz zaten. Trafik kazaları,birbirimiz vurmalar,eşlerini öldürmeler.
  182. blgram

Otobüs macerası :)

Ne çok olay oluyor bu otobüslerde.
  183. blgram

İsrail'in yardım teklifine Ankara'dan ret

Bilgiler için teşekkürler xmonte . Pakistan'ın önce tanıyıp İngiltere baskısıyla geri çekildiğini biliyordum ama Bangladeş'in tanıdığını bilmiyordum. Ne olursa olsun gerçekten kardeş ülke diyebileceğimiz bir ülke. İsrail olayına gelecek olursak. Halk istese de istemese de hükümetlerinin böyle...
  184. blgram

Etinin üretmediği bir ürün...

Eti'yi sever idim. Memleketim şirketi olduğu için. Eskişehir tabanlıdır sararın da olduğu gibi. Ama bir burs vermediler gitti sırf bu yüzden. Eskişehir formamda ki eti logosunu söktüm. Çoğu arkadaşım benim gibi söktü.
  185. blgram

Acun'dan SDN Forum'a ihtar!

Ya ordan burdan programları kopyalıyor. Sanki görende özgün , kendi düşünüp yaptığı program var sanacak. Peki Türk halkı niye izliyor bunun programlarını çünkü televizyonda bir şey yok ki izleyecek. Bunun adı başarı değil ki başkasının şeyiyle gerdeğe girmek. Aman aman bir iş yok ortada.
  186. blgram

İsrail'in yardım teklifine Ankara'dan ret

Pakistan'ı çok seviyorum. K.K.T.C'yi tanıyan tek ülke. Bu olaylardan sonra Pakistan sevgim arttı.
  187. blgram

Kulaklık Tavsiyesi & Müzik Önemli! :)

Bende bir philips birde sony bozunca sinirlendim bir süre kulaklık almadım. Çünkü mal gibi philips'in garanti belgesini attıydım. Nolduysa bir kulaklıktan ses gelmemeye başlamıştı. Sony'de de aynısı oldu. Noluyorsa bir kulaklık gidiyordu nedeni aslında çok basit bende yatarken müzik dinlerim...
  188. blgram

Elif Şafak - Aşk

Şu anda bu kitabı okuyorum. Şu anda 50. sayfadasındayım. Kitap beni baya sardı. Bitirince kitap hakkında detaylı bir yorum yaparım.
  189. blgram

SDN farkıyla çok özel röportaj

Nokta alkışlarlayaşıyorum.com'u satın aldıydı galiba. Noktayı takip ediyorum.
  190. blgram

Tablet önerisi

Xoom al!! Türk telekom mu ne satıyordu taksitle 3g ile ordan burdan bağlanırsın tabi fiyatlarını karşılaştır. Benim arkadaş amerikadan almıştı biraz kurcalam fırsatı buldum gayet güzel.
  191. blgram

Şahane Dizi "Game of Thrones"

Biri dizi ile ilgili özet geçsin ana konu ne. Aksiyon mu ne?? İsmini duydum sanki.
  192. blgram

Sizce Hangisini Almalıyım?

Onca derdimiz vardır parasal açıdan ama elimizden en son model telefonlar eksik olmaz.Üretici değil tüketici bir toplumuz. Kimse kızmasın öyle değilmiyiz. Bir iki kişinin çıkıp bizi kurtarmasını bekliyoruz yani hep birilerinden bekliyoruz.Bende ülkem için bir şey yapayım olgusu yok. Çalışkan bir...
  193. blgram

Koşun beyler kızlar soruyor !

Answer gibi siteleri ilişkiler üzerine yeniden şekillendirsek ne olur sorusuna cevap veren bir site. İşte Türk girişimciliği. (Bu arada konu başlığı sözlüklerdeki gibi olunca komik bir şeyler var diye girdim.)
  194. blgram

İnternet dili Türkçeyi tehdit ediyor!

Biz zaten Türkçe'yi yazar burda yalın bir dil kullanmıştır diyerek öğrendik. Kendimden örnek vereyim de'nin ayrı mı bitişik mi yazılacağını ancak ve ancak cümlenin anlamını bozup bozmadığından anlayabilirim. Demek istediğim kısaltmalardan çok bizim sorunumuz yazım hataları , anlatım bozuklukları...
  195. blgram

Oku ve cevapla

Tamam.
  196. blgram

Oku ve cevapla

Olmamış. Dil okuluna felan git abeceden başla Türkçe dersine.
  197. blgram

Kaza Mobesede izlenir

Birde bunun ders dersde dinleniri vardı. Bu arada bobiler kitap çıkaracakmış.
  198. blgram

General Mobile e-tab Hakkında Her Şey

General Mobile olayını çözemesemde güzel bir şey. General Mobile şimdi Türk firması mı yani Ceo'su Türk mü ya da diğer bir değişle para Türkiye'ye akıyor değil mi ?
  199. blgram

Adıyaman'da Petrol Sevinci

Petrol mü onun zamanı geçmedimi artık. Yada çok geç kalmadık mı diyeyim daha doğru olsun. Neyse bunada şükür. Bu arada bende trt haber takip etmeye başladım ne kadar güzel olmuş sitesi. Benim çok hoşuma gitti tasarımı.
  200. blgram

Macbook 2.1 ses kartı sürücü porblemi

Sorununuzu tam anlamamakla beraber eğer macinize ikinci işletim sistemi olarak windows kurarak ses kartı gibi şeyleri yükleyemediğiniz ima ediyorsanız. Sizin elinizde cdler olacak iki tane onlardan birinde bootcamp diye bir şey olmalı işte o bütün driverları içeriyor onu yükleyin. Eğer bazı...
  201. blgram

Dünyanın en büyük Atatürk heykeli Artvin'e yapılıyor

Bize küçüklüğümüzden beri öğretilen batılı devletler seviyesine ulaşmak yani biz kendimiz dünyada eşi görülmemiş bir şeyi yapamayız öyle bir ihtimal yok ilk olarak her şey batıda çıkar çünkü batı zekidir. (Biz kendimize de zeki insanlar diyoruz ne varki onuda boş işlerde amaçsızca kullanıyoruz...
  202. blgram

Boş ver gülsünler. Bir arkadaşımızın da bahsettiği gibi ulus devlet akımları osmanlıyı çok etkilemiştir. O zamanlarda osmanlı gibi kaç imparatorluk var çok uluslu. Olsa bile onları bu akım Osmanlı kadar etkilememiştir. Ben şey düşünüyordum state devletlerin oluşmasını nasıl desem nasıl bir...
  203. blgram

Aşırıcıların hepsinden nefret ettiğim gibi sen ve senin gibilerden de nefret ediyorum. Arkadaşım biraz düşün öyle yaz !! Şimdi Osmanlıdaki düzen devam etseydi cumhuriyete mi saydıracaktın. Ki Osmanlıda rejim hep deişmiştir. Teokratik olmuştur yarı parlementer felan fulan. Yani şu anda Osmanlı...
  204. blgram

Yeni Pc (Help)

Help mi ? O ne demek oluyor ki ?
  205. blgram

İlk gittiğiniz maç ?

Tam anımsayamıyorum fakat ilkokul yıllarındaydık ve aramızda şöyle konuşmalar olurdu olum eskişehirspor çok büyük takımmış felan babalarımızdan duyduklarımız konuşurduk . ilkokul 2 ye gidiyoruz yani anlacağınız miniciğiz daha kuşumuz kalkıyor mu sorusuna saf saf bakıyoruz :) 4 kişiydik herhalde...
  206. blgram

Yerli malı tablet olabilir mi dostlar?

General Mobile tam olarak ne. Başkanı , hangi ülke temelli . Ürettiği telefonlar felan o işlemciler felan türk mühendisleri elinden mi çıkma? Merak ettim. Çünkü türkiyede hiç teknoloji üzerine bir şirket olmadığını düşünüyorum ya da sanmaktayım.Bizim teknoloji ile ilgili neyimiz var teknosamız...
  207. blgram

1 Litre Göz Yaşı

İzlemeni tavsiye ederim 11 bölümlük bir şey zaten ben 5. bölümündeyim. Olay gerçekmiş zaten bölüm sonlarında kızın fotoğraflarını gösteriyor.Dün izlerken gözlerim buğulandı. Dediğin diziyi de izledikten sonra burda bir karşılaştırma yaparım.
  208. blgram

1 Litre Göz Yaşı

freewill Japonca ismi Ichı Ritoru no Namida İngilizce ismi 1 liter of tears Gerçekten güzel bir diziyi benziyor bağlandım galiba:) Bu arada ben dailymotiondan izliyorum ingilizce altyazılı olarak. http://www.dailymotion.com/video/xqmnd_1-litre-of-tears-ep-1-4-4_news#rel-page-1 Birde şöyle bir...
  209. blgram

1 Litre Göz Yaşı

Can sıkıntısına yine bir şeyler aramaya başladım internetten izlemelik dizi felan ama artık dizilerde hep aynı olunca bayıyor. Anime felan da sıkıyordu iyice bir kaç kore dizisinden sonra onlardan da sıkıldım şimdi japon dizilerini araştırdım ve bu diziyi buldum ilk bölümü çok hüzünlüydü. Ben...
  210. blgram

Doğum Günün Kutlu Olsun REDFOKS :)

Doğum günün kutlu olsun redo!!
  211. blgram

İşte Yerli Otomobilin Fiyatı

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, yerli otomobille ilgili olarak, ''Vergi ve teşvik öncesi satış fiyatı 20-25 bin TL olan bir otomobilin üretimi, tasarımı, pazarlanması iç pazar açısından hesaba katıldı ve üretimle ilgili çalışmalar bu çerçevede yapıldı'' dedi. Otomotiv Sanayii...
  212. blgram

Hadise ve Ağzı

Zaten çinlilerde olmasa adımız kopyacıya çıkacak.Valla Türkiye sanat kavramı bitti mi acaba diye merak ediyorum hiç özgün şeyler göremiyorum.Hep osmanlı zamanından kalan şeyler sanat eseri.Eskişehirde onlarca heykel var biri de vay anasını dedirtmedi bana çünkü hepsi avrupa da orda burda...
  213. blgram

Hadise ve Ağzı

kepçük ağızlı.
  214. blgram

Doğuda Yaşamak Böyle Birşey...

Elbet bu günlerde bitecek.Bir şanlıurfayı,mardini,gaziantepi çok merak ederim.Doğuyu çok merak ederim.Kahvaltı yapmak o güzel halkı görmek isterim. Çok içten, yardımsever olduklarını duydum.Antepin yemekleri mardinin o güzel tarihi yerleri .Elbet bir gün gidecem ya biriyle ya yalnız başıma.
  215. blgram

Bir Blog

Arkadaşlarım her genç gibi benim de belli sıkıntılarım var hayata dair. Üniversite felan gelecek kaygısı felan. Aynı sorunları yaşayan bir akrabam var kendisiyle teyze oğlu oluruz.Ama bir akraba olarak değil birbirimizi bir arkadaş olarak görürüz neyse konumuz bu arkadaş blog yazmaya başladı ve...
  216. blgram

TL'nin de bir simgesi olacak

T iki çizgi al sana simge :) böyle bir şey olmasın yaratıcı bir şeyler. Ay ya da yıldız kullanılabilir ama işte çizimi kolay olacak bir şey olması gerekiyormuş. İnşallah güzel bir şeyler ortaya çıkar.
  217. blgram

TL'nin de bir simgesi olacak

Merak ediyorum nasıl bir şey olacakki.
  218. blgram

Sagopa Kajmer - Saydam Odalar - 2011 - Yeni Albüm

Sagopa dinlemeye başlama nedenim. Saçma sapan pop şarkılarıyla dolan müzik piyasasında gençlere yönelik en adam akıllı sözlerinin olması ve değişik bir tarzda olmasıdır.
  219. blgram

Antalya'daki bira festivaline ağır itham

Ayrıca her kımız alkol değildir. Bekletirsen , ve gerekli biyolojik olayları uygularsan alkolleşir. Kımız içenler tadının ekşi ayrana benzediğini söylerler.
  220. blgram

Antalya'daki bira festivaline ağır itham

Yabancı dostlarımızı daha doğrusu avrupalı dostlarımızı korkutmamak için geleneklerimizden , göreneklerimizden olduk zaten. Hani bizden yobaz diye bahsetmesinler diye, onlar gibi davranmaya çalıştık ve hâlâ onlar gibi olma çabasındayız. Halbuki bilmiyoruz ki ne onlar bizim saf halkımız gibi...
  221. blgram

Merhaba

----
  222. blgram

Otoyomegatari

zoki Türkçesini byharby kullanıcı adlı arkadaşımız sağolun mesaj olarak attı. http://www.aluminiafansub.com/index.php?option=com_content&view=article&id=109:otoyomegatari&catid=39:devam-eden-manga-serileri&Itemid=103 Mangayı kesinlikle tavsiye ederim. Bir kaç bölüm Türkçe okudum ondan sonra...
  223. blgram

Türkiye Yerli Otomobile Hazır

Ben çok güveniyorum niye derseniz hyundai ve çoğu marka arabaların üretimi Türkiyede gerçekleştiriliyor. Yani deneyim var ne yapacağımızı biliyoruz. 1 , 2 ay önce okuduğum bir haberde hyundai'dı sanırım %90 Türk yapımı olduğunu okumuştum. Mühendisliği felan her şey dahil sadece ismi hyundai yani.
  224. blgram

Behzat Ç Seni Kalbime Gömdüm'ün fragmanı

afili filintalar adlı bir çetenin yazarlarından biriydi galiba senaristlerinden biri ayrıca leyla ile mecnunun senaristide afili filintalarda yazar. Afili filintalar ne derseniz google babaya sorun beni yormayın.
  225. blgram

Eğer yerli otomobil yapılırsa en korktuğum şey birilerinin Türk malı yabancı malı karşılaştırması yapmaya başlaması nasıl desem Türk olunca eee k.ka pis. Yabancı marka olunca vay anasını olgusunun oluşmasından korkuyorum. Ama hakkını vererek yaparlarsa çok büyük bir marketi ele...
  226. blgram

Türkiye yerli otomobile hazır! Otomotiv için gerekli parçaların yüzde 90'ını üreten Türk işçisi vardiyaya dünden hazır 13 Eylül 2011 Salı, 12:11:21 Renault, Hyundai, Fiat ve Toyota gibi dünyanın önde gelen otomotiv şirketlerine üretim yapan Türk işçisi,yerli otomobil için düğmeye...
  227. blgram

228. blgram

Ankara’nın Hitit Güneşi batmadı

O hitit amblemini sanki eskişehirde de kullanıyorlar. Hayır eskişehirin ambelim es de başka yerlerde sanki gördüydüm bu amblemi belki eti uygarlığının amblemi de olabilir.
  229. blgram

Ilkokul andımızı kim yazdı?

Ah o beden eğitiminden ne çekmiştim. Neyse ama çocukların çalışma azmi vermek için bir şeyler öğretilmesi gerekiyor yoksa laylaylom yaşayıp gidiyoruz. Bir çanakkaleye götürülüp bak çalışmayınca böyle oldu düşmanlarımız saldırdı denmeli. Öğretmenler eğitimin yanında nasıl davranılması gerektiğini...
  230. blgram

Ilkokul andımızı kim yazdı?

Evet aşırıya kaçmadan iyi olacağını düşünüyorum aslında çocuklarımıza milliyetçi çalışkan olmayı geleneklerimize göreneklerimize sahip çıkmayı öğretiyor. Tabii milliyetçiliğin abartılmamış haliyle iyi. Eğer milliyetçilik aşırıya gidiyorsa orda sorun vardır ayrıca milliyetçilik yoksa bir...
  231. blgram

Oku ve cevapla

Şaçma dizilerde gördükleriyle ya da büyüklerinin daha doğrusu lisede okuyan ağabeylerini ablalarını gördüklerinde özeniyorlar. Hani biriyle çıkan daha olgun belli bir şeye varmış hani o aşk denen dizilerde öyle herkesin olamayacağı bir şey sadece belli kişiler olabilir sonra bu aşk denen şeyin...
  232. blgram

Türkler açık hava operasını basarsa :D

Tamam çok güzel içten pazarlıklı bir millet değiliz ama neden bizimkiler kötü işlerle anılıyor hırsızlık felan. Ya malezya hava yolları ile avustralyaya gelirken malezyada aktarma vardı malezyaya varırken anonslar oluyor bir de Türkçe anons uyuşturucu satmanın cezasının çok büyük olduğu felan...
  233. blgram

Hologram Sanatçı.. Bu kız insan değil

İyi söylüyor kızancık.
  234. blgram

Aynen katılıyorum birde şunu farkettim çok uzun yazıyorum ama hala anlatmak istedeğimi tam olarak yazamıyorum. Bundan sonra az ve öz yazmaya çalışacağım ama ingilizce türkçe olunca her şey birbirine giriyor.Birde bir q bir f gidiyorum işim iyice zorlaşıyor ama tahminimce sizler beni anladınız...
  235. blgram

Ama bir o kadarı da sırf korktuğu için gelemiyor onu biliyor musun ben yine diyorum iyiler yok mu var onlar olmaza zaten halimiz harap gerçekten kendimizi anlatmakta zorluk çekiyoruz yurt dışında ben dahil başı şeyleri anlatamıyorum ne diyeceğimi bilemiyorum. Bir de böyle olaylar olunca ne...
  236. blgram

Aynen byharby arkadaşımın dediği gibi. Yine tekrarlıyorum Türk deyince beyefendi kişiler demiyorlar ne diyorlar biliyor musun kaba insanlar diyorlar nedeni de ne biliyor musun böyle olaylar başlarına geldiği için ve bunu da haçlılar kullanıyor işte sen elindeki şansı kaçırıp kendini kötü olarak...
  237. blgram

Bakın arkadaşlar dediğim gibi onlar yapıyor diye bizde yapabiliriz anlamına gelmez. Yahu dediğim gibi ingilizleri metroda zıplarken gördüm. Ama benim demek istediğim bizde sütten çıkmış ak kaşık değiliz çok kötü tanınıyoruz. Niye kötü tanınıyoruz hemen osmanlı devletine bağlamaya gerek yok...
  238. blgram

Hani japonlar ya da başka milletden insanlar melek mi hayır ama gidipte birisini rahatsız etmez. Bilirim ki bir japon kızın sevgilisi olduğu halde londra da onla bununla yattığını ama bu onlara göre çok normal ahlak durumlarını sorgulayacak da değilim umrumda da değil. Ama gidipte askıntılık...
  239. blgram

Hangi küfürden bahsediyorsunuz (m.. mı yoksa g... dan mı ) Bilmiyorum g... kelimesini yazdım mı yazmadım mı ?? Yani öyle olanlarımız yok mu çok azınsanmayacak kadar çok. Ama başıma öyle olaylar geldi ki Türk demeye korkar oldum. Japon bir kızdan yardım istemiş bir Türk tanıdığım biri ve oda...
  240. blgram

İşte biz Türkler böyle olabiliyoruz. Şimdi birisi çıkacak diyecek biz görgüsüz değiliz moderniz felan onu benim külahıma anlatın. Çoğu yabancı kişi Türklerden korkar nedenini hiç sordunuz mu kendinize?? İşte böyle yüzünden. Ha iyilerimiz var mı var ama bu m.. yüzünden tüm Türkler kötüleniyor...
  241. blgram

Hilal den panpişlerine....

deli dürtmüş bu malı. Hayır canımı sıkmaya başladı haber sitelerinde dolaşıyorum bu malın haberlerini üst tarafa koyuyorlar uyuz oluyorum.
  242. blgram

Otoyomegatari

Evet bir ara Türkçesini aradım belki vardır diye ama bulamadım neyse ingilizce olsun dedim okuyorum bilgisisayardan canım sıkıldıkça. Çizimler çok güzel.
  243. blgram

Vestel 4 markayı satın aldı.

güzel
  244. blgram

Steve Jobs'a kötü haber

Sen sanıyor musun ki onlar herkese eşit bakıyorlar onlardan kastım Tükk olmayan herkes. Yani bize özgü bir şey değil ki Türkiyede ki ırkçılık ırkçılık yok ama nasıl desem yani ayrıştırma daha az bir başka ülkeyle karşılaştırdığımda mesela avustralyadayım çinlilere sarı ırk diyorlar beyaz...
  245. blgram

Otoyomegatari

Yine ben!! Yine konumuz manga. Bu sefer bahsedeceğim manga bizlerle alakalı aslında tam olarak bizlerle alakalı diyemeyiz ama orta asya kültürünü içeren bir manga. İsmi otoyomegatari. Mangayı ingilizce olarak indirdim bilgisayarıma ne yalan söyleyeyim bilgisayardan okuması zor geldiği için doğru...
  246. blgram

İzdivaçta küfür şoku! Si....r et bana karı mı yok ?

Siz hala televizyon izliyor musunuz ??( ben çağın ilerisindeyim muhahahaha yok öyle bir şey kişisel tercih meselesi ) . Lise yıllarında televizyon izleme olayını ben çok azalttıydım artık bana hiç mi hiç zevk vermiyordu 3 seneden beridir hiç izlemiyorum desem yalan olmaz. Nasıl desem internetten...
  247. blgram

Kablosuz F Klavye?

Hmm olabilir benim duyduklarım o yöndeydi fotoşop kısayolları q da daha kolay f de biraz daha karışık diye duyduydum bir arkadaştan. Bu arada bende f klavye kullanıyorum ama aslında klavyem q ama ayarlardan f'e çevirip bir hafta çalıştım hatta bir haftadan daha az 5 gün ya da 4 gün ve şu anda...
  248. blgram

Şirin ve Şirine

Kötü bir çocuk olursan gargameli görebilirsin!!
  249. blgram

Kablosuz F Klavye?

Gerekli destek sağlanmalı bir japonun klavyesinde nasıl ek tuşlar olup kendi klavyelerini üretebiliyorsa ya da ne bileyim bir fransız nasıl kendi klavyesini üretiyorsa bizimkiler de f klavye üretmeli ona uygun yazılımlar geliştirmeli.Oyunlarla olsun diğer sorunları giderici. Yoksa çok zor ...
  250. blgram

Bir şey yanlış olduğu için mi islam da günahtır

Yanlış olan şey senin vicdanın sayesinde anlaşılır. eğer o yaptığın şey vicdanını rahatsız ediyorsa yanlıştır. O yaptığın şey bir insana zarar veriyorsa , ya da kalbini kırabileceğini düşünüyorsan o yanlışdır. Din ise yanlış olduğunu sen tecrübe edinmeden sana bildirir bak kardeşim bu yanlıştır...
  251. blgram

3D çalışmalarım

Ben o kılıçlı olanı çok beğendim. Yeri gelmişken bizde de japonlarda ki gibi kılıç kültür varmış yani isimleri oluyormuş. Mesela ben şu yatağanlara bayılıyorum .
  252. blgram

99 Dolara HP Tablet!

Yok inanmadığımdan değil şok geçirdiğim için çünkü adım gibi eminim 499 dolar yazdığını panoda ve bir teknoloji ürününün türkiyede daha ucuz olmasa inanılır gibi değil.
  253. blgram

99 Dolara HP Tablet!

Hadi canım ben avustralyada metro durağında bulunan reklamlarda gördüm 499 dolar yazıyordu Türkiyede nasıl 499 tl oluyor.
  254. blgram

Facebook Deals Kapatılıyor!

Looooops culupsssssssssss fışşşşşşş diyorsun yani:)
  255. blgram

Galaxy S ve S2 Avrupada Yasak!

Bir tane Türkler yapsaydı da masonların ürettiği şeyleri almasaydık. Ama yok işte yok. Sadece laf atıyoz masonların adamlar düşman olmanın gereğini yapıyorlar.
  256. blgram

ANTU'dan bildiri var!

Offf o şampiyonluk ne karınlar doyurdu demi biz de süper güç olduk demi. Uluslarası platformda saygı duyulan korkulan ülke olduk değil mi o şampiyonluklar olmasa ne yapardık. Yav kardeşim futbolla ilgilenme diyen yok biz diyoruz ki futbol bir eğlence kendini kaptırmanın bir anlamı yok. Sonra onu...
  257. blgram

Laz'ın İntikamı Acı Olur :D

Hehe iyi düşünmüş. Genelleme yapmak olmaz ama lazlarda çabuk sinirleniyorlar birde çok inatçılar. Ya da benim laz arkadaşlarım öyleydi. Severim lazları yürekli insanlardır.
  258. blgram

Tıklama Oyunu

Yani merak ettiğiniz bir şeyi geçmişle kıyaslarsanız daha hızlı bir şekilde bulabiliyor musunuz bulamıyor musunuz?? O dediğiniz kelimeyi kitablarda aramakla internette aramakla bulabilirisiniz. Bak benden öneri yabancı dizileri deneyin japonların ya da korelilerin ( korelilerinkini öneririm )...
  259. blgram

Hangi Çagda Yaşamak İsterdiniz?

Şimdi vazgeçtim bana öyle bir şans verseler japonyaya felan giderdim şu samuraiların olduğu çağ. Bizim abazaların hanzoların atalarını görmek hiç mi hiç istemiyorum. Saygının olduğu bir ülke olduğu için japonyayı seçtim en azından öyle gözüküyorlar.
  260. blgram

Tıklama Oyunu

Yok arkadaşım bir örnek olarak verdim ne bileyim bir şeyler izle bir sürü şey var yapacak. Hadi ders çalışmak felan içinden gelmiyordur anlıyorum bana da oluyor bazen ama gidip de yok ona tıkla bunu cimcir gibi olaylara vakit harcayacak adam değilim. İnternet gibi büyük bir bilgi ve eğlence...
  261. blgram

Tıklama Oyunu

Yoksa o zaman bir eğlence bul kendine ilgilenebileceğin ne bileyim bir şeyler oku bu ne böyle. Kusura bakma kalbini kırmak istemiyorum bana saçma geldi.
  262. blgram

Tıklama Oyunu

Kusura bakmayın ama manyak mısınız nesiniz işiniz gücünüz yok m sizin ne diye böyle saçma şeylerle uğraşıyorsunuz.
  263. blgram

Çocuklar Hayatı F Klavye İle Öğrenecek

Ben iddialı değilim ama tuşlara bakmadan yazabiliyorum. Tabii şu anda yabancı ülkede yaşadığım için bir q bir f iyice karıştırıyorum bir de ingilizce çalışıyorum. Türkçe konuşmayı unuttum denilebilir belki son yazdıklarımda farketmişşinizdir baya saçmalamaya başladım yazdıklarımda. Napak aga...
  264. blgram

Demonoid Davetiye Dağıtımı - Free Demonoid Invitation Codes

Hadi artık güle güle. Sdnye nede olsa bunun için üye oldun.
  265. blgram

Hangi Çagda Yaşamak İsterdiniz?

Osmanlı zamanında yaşamak isterdim özelliklede bu gerileme döneminde. Uyarırdım milleti 1.dünya savaşına Almanyanın yanında girmeyin , italyanlar trablusgarb'a saldıracaklar felan. Tabii önce bana inanmazlar ama bir iki bilince anlıyacaklar bende birşey var . Tüyoları verdikten sonra günümüze...
  266. blgram

Steve Jobs İstifa Etti! Yeni CEO: Tim Cook!

Anneannem hep der kefenin cebi yok.
  267. blgram

Demonoid Davetiye Dağıtımı - Free Demonoid Invitation Codes

Yakala blgramXi9igq15iegnnzwnxlzk8yx07emh74zft4gg
  268. blgram

Steve Jobs İstifa Etti! Yeni CEO: Tim Cook!

iQuit
  269. blgram

Konuyla alakalı olmayan konuya yöneliyoruz ama cevap verme ihtiyacı duydum. Bize ne öğretildi okulda Osmanlıca zor yazması zor felan fulan gerçekten öylemiydi bana sorarsan zor ama o kadar da abartılacak zorlukta değil. Bugün latin abeceyi dahi düzgün kullanamıyoruz. Yani alfabenin okuma yazma...
  270. blgram

Son Buluşma

http://www.youtube.com/watch?v=Wj1X5iad_Qw&feature=related
  271. blgram

Kedi Fırlatmaca

1,284 nasıl yaptınız 2 bin dur biraz daha deneyeyim.
  272. blgram

BBC yi protesto edelim..

Ohoooo. Yabancı gazetelerde neredeyse Türkiyeyi terorist ilan edecekler. İngilizce biliiyorsanız cnn,guardian,abc'yi takip edin. Şu sıralarda haberlerde Türkiye hakkında habere rast gelmedim ama geçen günlerde eylem olmuş sidney de Türkiye'ye hayvan satışı kalksın kesim şekilleri vahşice diye...
  273. blgram

Lütfen yanlış anlamayın sadece milli klavyemizin hiç denenmeden bir kenara atılmasına karşıyım sonuçta bir emek var ve gerçekten çok faydası var tama programcıdırsın yabancı ülkeden almışsındır bilgisayarını olabilir ama biraz destek çıkmamız lazım yani siz bir şey üretseniz Türk malı ve herkes...
  274. blgram

Kızlarla Chat için önerebileceğiniz site

Kanka omegle takıl benim arkadaş vardı gece gündüz omegle takılıyordu sanki yabancılarla işi ilerletip görüşebilecekmiş gibi.Kız kız diye yanıp tutuşuyordu bilmiyorum derdine deva oldumu ama sen dene bir olursa bize de haber ver.
  275. blgram

Adamın biri o kadar uğraşmış etmiş Türkçe için en uygun klavyeyi bulmak için , vatandaş rahat etsin diye. Biz de hiç denemeden görmezlikten gelelim sanki biz bulmamış gibi .Bir kere deneyim gerçekten farkı göreceksiniz. Kimse zorlamıyor ama sadece ayarlarınızdan f klavyeyi ayarlayıp yerlerini...
  276. blgram

Türk Kızı Reyhan'ın Yazdığı Manga

Ben bilgilere buradan ulaştım.Tıkla. Manganın ismi Tylsim yani tılsımın evrim geçirmiş hali:) Bu aralar internette Türklerin yaptığı anime manga animationlara bakıyorum çünkü bir japon samurailarını kullanarak kültürlerini göstererek inanılmaz bir reklam yaptı. Bim de şöyle güzel bir animemiz...
  277. blgram

F klavye kullanmanın tadını bir kere hissedin bırakamassınız laptobum q klavye ama f klavyeye çevirip yazabiliyorum çünkü ezbere biliyorum tuşların yerleri. Çok konforlu hatta çoğu ingilizce kelimeyi dahi hızlı bir şekilde yazabiliyorsunuz. Gerçekten sanki ihtiyacın olan tuşlar hemen elinin...
  278. blgram

Türk Kızı Reyhan'ın Yazdığı Manga

Konu anime değil de manga ile ilgil. İnternette dolanırken reyhan adlı gurbetçi bir Türk kızının çizdiği ve japoncaya çevirilip yayınlanan bir mangasının olduğunu okudum ama bu kızımız mangasını almanca yazmış yani Türkçesi yok ama karekter isimleri felan Türkçeyle alakalı felanmış neyse bir de...
  279. blgram

Konya-Ankara git gel 3 saat

7 saat fazla. Zaten normal tren 4 blemedin 4.30 saatte gidiyor. Yani hic yapmasalar iyi 7 saat olacaksa git gel. ---------- Post added at 22:17 ---------- Previous post was at 22:11 ---------- Yanlis anlasilma oldu. Benim kafa eskisehirde kaldi . Yani beim icin onemli olan eskisehir oldugu...
  280. blgram

Bu sabah bankta uyudum.

Ha bir kere de londradayken son metroyu kacirdik dedik napak napak. Otobuse binsek bir dert tee 4 zone da oturuyom hic otobuse binip eve kadar gitmemisim yani bilmiyom kac numara ayni dert arkadasta da var rastgele otobuslere atlayip otobuslerde uyuduk. Sabah olunca da dil okuluna gittik ama...
  281. blgram

Konya-Ankara git gel 3 saat

istanbul-ankara icin sabirsizlaniyorum.
  282. blgram

Bu sabah bankta uyudum.

Bankta yatmadım da sabahladığım çok olmuştur. Bir keresinde de trenle istanbuldan eskişehire memlekete döndüydük arkadaşlarla ama saat 3 mü neydi döndüğümüzde sahur yaptık bir şeyler alarak. Sonra bir arkadaşın evi yakındı onlarda kalmayı düşünüyorduk bir günlüğüne ama 4 kişi ayıp olur felan...
  283. blgram

İsrail Planı hazır !

Bir şey olunca ya amerikayı ya da israili suçlarız. Adamlar yapmaları gerekeni yapıyorlar düşman olmanın gereğini yapıyorlar daha doğrusu kendi çıkarları kendi halkını gözetiyor. Onlar bir şey yapınca bize kötülüğü oluyorsa suç onlarda değil bilakis bizdedir. Çünkü biz ne yapacağımızı...
  284. blgram

2014 Yılı Böyle Olacak Ekran teknolojisinin geleceği şaşkınlıkla izleyeceksiniz

Ben konuyu başka bir yönden ele almak istiyorum. Yorumları teker teker okudum herkes demiş hayal bu biri demiş japonlar yapar biri demiş yapıldıktan sonra bize belki 100 sene sonra gelir. Öyle bir duruma geldik ki artık bir şeyi bizim üretebileceğimize dahi inanmıyoruz arkasından gitmiyoruz...
  285. blgram

Cem Yılmaz & Mozart

facede izledim 10 dakika once yine guzeldi
  286. blgram

Evlenilecek Erkek Modeli

Evlenilecek erkek modeli ilgi alanima girmiyor. Ama kiz modeli icin nefes alsin yeter tepki verip vermemeside onemli degil o uzansin ben isimi hallederim sessizce. :) evlenmeyi hic dusunmuyorum yani hic birini umursayacagimi zannetmiyorum. Yani birinin derdi benim derdim olmaz ve birinin benim...
  287. blgram

HP'den Son Durumla İlgili Resmi Açıklama

Zamaninda ogrenseydik demekki bizden bir seyler olurmus. Bakalim bu sene derslere basliyorum ama hep desktop programming language denen seyler oluyor galiba dur bir daha bakayim siteye neler ogrenecekmisim ama nedense bu aralar aklimda degisik projeler var. Onun icin php html felan gorsek iyi...
  288. blgram

HP'den Son Durumla İlgili Resmi Açıklama

Web Os'lu telefon kullanan cok az gibi . O kadar ugrastilar felan ama sonuc bir android kadar olamadi. Ben olsam ben gecerdim. Windows gelecek vadediyor gibime geliyor. Ama palm hp de calismiyorum :) . Tabii tekliflere acigim universiteyi bitirdikten sonra.
  289. blgram

İstanbul'u En İyi Anlatan Reklam...

of of koskoca istanbul. Avrupadan gelen mimarlar bir sehir nasil kurulur istanbula gelip bir seyler kapip paris'i felan duzenlemislerdi bir aralar. Bir mimar sinan'imiz vardi sehir kurmak nasil olur tum dunyaya ogrettiydi. Simdi ise istanbulla ovunebilecegimiz az bucuk nokta var. Oda...
  290. blgram

TÜRK Heryerde TÜRK' tür Be ! :D

<br>Hangi anime biliyor musun ?? Bende bir aralar dailymotionda bir animeye denk geldiydim polisiye bir seyler adamlar istanbulda catisiyorlardi sultanahmetin orda felan ama eski bir anime. Goruntu kalitesi dusuk yani.
  291. blgram

İsrail Planı hazır !

Bu aralar misirin da arasi bozuk . Birgun kalktigimda savas haberi okuyacagim diye korkuyorum . Bu ortadogu cok tehlikeli , istesek de istemesekte bizi de etkileyecek. Yeni sinirlar cizilecek belkide ortadoguda .
  292. blgram

TÜRK Heryerde TÜRK' tür Be ! :D

Bende bir filmde nazar gorduydum hemide kocaman duvarda asili.
  293. blgram

Şok edici tarih yazıları/Mustafa Armağan

Zaten bende kalmasindan yanayim bazen bazi konularda hic konusmamak gerekiyor yoksa insanlar sana ithamlarda bulunuyorlar yok sucu bucu diye. Yani bir dusunceye sahip olan kisinin illa birilerinden etkilenmesi gerekiyor yoksa boyle bir dusunceye sahip olmasi imkansiz gibi bir duruma giriyorlar...
  294. blgram

Bir seyler yazmak istiyorum ama yazmamak da istiyorum. Bir seyler yasam suraya o kisi de bana karsi cephe alma cabasina girecek bilmeden onu iyice asirici yapmis olacam. ( Konuyu acan arkadasim sana degil sozlerim . Belirtmek istedim cunku oyle anlasilabilir.)
  295. blgram

Objektiflik!! imkansiz bir sey !!
  296. blgram

Öyle Bir Geçer Zaman Ki Ne Zaman Başlayacak .

tamam bir dahakine bilirim.
  297. blgram

"Operasyon aylarca sürebilir"

Nedense yigit bulutun yazilarini icten bulmuyorum.
  298. blgram

Öyle Bir Geçer Zaman Ki Ne Zaman Başlayacak .

hey allahim sen akil ver.