Arama sonuçlarınız

1. T

Ölü ya da sıkışmış pixel

Siyah bir arkaplanda beyaz, beyaz bir arkaplanda ise siyah olarak gürünüyor. Ve tam ekran uygulamalarında kayboluyor. Ölü pixeller normalde tam ekran uygulamalarda kaybolur mu? Monitör üzerinde olan bir problemin tam ekran ile ne ilgisi olabilir.
  2. T

Combofix

Forumlarda her türlü spyware sorununa Combofix öneren arkadaşların dikkatine. Program 64bit uyumlu değildir ve uyumluluk modunda yüklü antivirüs programlarına hata verdirme ihtimali yüksektir. Lütfen programı önerirken sorunu olan arkadaşlara bu bilgiyi verelim....
  3. T

Sonrası

SONRASI Öncesini sorgulamaya vakit kalmadığı an vardır ya. Hani bir çiçeğin rüzgârda salınmasını takip etmeye devam ederken, koptuğunu görüp yüreğinin sızladığı anın bir adım ötesi. Öncesi var mıdır? Belki. Sonrası var mıdır? Kesinlikle. Öncesi sorgulanırken...
  4. T

Her Anı Bir Hikaye Başlığı

HER ANI BİR HİKÂYE BAŞLIĞI Bazen yazmak adına bir şeyler karalamayı sever insanoğlu. Bazen karaladığı şeylerden bir yazı çıkmasına şaşkınlık duyar. Bazen anlar vardır hikâye tadında. Bazen hikâyeler vardır anıları anlatan. Bazen yaşamış olduğumuz zamanı anlatmayı severiz...
  5. T

Aşk Sandalı

Aşk Sandalı - Günaydın Sabah miskinliğinden kurtulmaya çalışarak, bir gözü hala yarı kapalı gülümsedi kürekçi. - Günaydın - Rahatsız etmedim umarım. Karşıya geçmek istiyorum. - Hayır... dedi kürekçi. Burası özel bir nehirdir zaten. Tek...
  6. T

Nedensiz Nefretin Kağıt Kıskacı Tadında Acısı

NEDENSİZ NEFRETİN, KAĞIT KISKACI TADINDA ACISI Hoşgeldin meleğim. Dünlerimi yaşarken bir sevda tadında , sensiz olmak istediğimi anlamadan, bensiz olmaya karar verdiğin anın yarınına hoşgeldin. Hoşgeldin meleğim. Nefretini hissedebiliyorum, nedenini hissedemesemde. Dünün güzel...
  7. T

İlk aşk

İLK AŞK Soğuk işkenceyi tanımaya başladım. Tabir değil gerçek anlamda çocukken, minik ellerimin arasında tutmaya çalıştığım kalemimin ucunun sivri olması güzelken hala. En ön sırada oturmanın övünç kaynağı olmadığı yıllarda, sivri ucu ile her şeye hazır, soğuk işkenceyi tanımaya hazırdım...
  8. T

Zindan

ZİNDAN Üşüyorum sonbahar yapraklarının rüzgârından. Üşüyorum bu loş odada. Sürgün olduğum yerlerden uzun zamandır ne ses var ne seda. Sensizlik üşütüyor beni. Mahkûmuyum aşkın, sessizlik ise bana en büyük gardiyan. Baktıkça gözlerine, renkleniyor tual. Kapatıyorum gözlerimi loş odada...
  9. T

Trigonometrix

TRİGONOMETRIX Erkek – Şimdi ne yapmayı düşünüyorsun bakalım. Kadınlığından utanmadığına göre. Dokundun, sevdin, korkmadın. Tutku vardı, sevda vardı, görünen bir ateş vardı. Kadın – Utanmak mı? Sen vardın, ben vardım. Kadınlığımdan utanmadım ben hiç. En azından senin...
  10. T

Pandomim Aşklar

PANDOMİM AŞKLAR Yürekler ağlar beden buz kesildiğinde. Sonsuz aşklara ağıt yakmak istercesine sevdasını siper eder insanlar. Bakışlarını son gülüşe odaklar, Ruhunu teslim eder terli ellerine. Olması gerekeni gördüğünü sanır gözler, Gözleri ıslatır yürek. İsyanını...
  11. T

Kandan Adam

KANDAN ADAM Dün gece odanın orta yerine, halının motiflerini hiza alarak kendime, buzdolabındaki çürümüş domates kokusunda, ellerimdeki nasırların izlerini taşıyan, uykusuz gözlerim kömür parçası, küçük havuç burunlu, eski günlere dair, gözyaşlarımla bezenmiş, çıkmayan kömür...
  12. T

Mavi Tutku

MAVİ TUTKU Ağladı çocuk. Gördüğünün gerçeklik kaygısına kapılmadan, sevdaya dair demelerine ihtimal verdiği halde. Ağladı çocuk. Ağlaması daha hayatının ilk saniyelerinde beklenildiği için belkide. Yüzünü çevirdiği yönde ışığın perspektif kırılmasına aldanmadan hem de. Ağladığı...
  13. T

Tango

Kullanılan müzikler hariç herşeyi ile bana ait bir çalışma. Ses, yazı ve mix. Dinlemek için: http://hotfile.com/dl/36128483/d262e46/Tango.zip.html Tango Şehr-i adabı bozuk bugün gönlümün. Raks etmek ister beyaz tenli bir dilberle. Uçmak bulutlara özgürlüğün tadını çıkarıp. Bilinmedik...
  14. T

Dokunabildiğim Zaman

Kullanılan müzikler hariç herşeyi ile bana ait bir çalışma. Ses, yazı ve mix. Dinlemek için: http://hotfile.com/dl/36126462/f172bcc/Dokunabildigim_zaman.zip.html Not: Kullanılan mikrofon 10tl dir. Patlamalar için özür :) Okumak için :) Dokunabildiğim zaman mutlu olmayı öğrenemedim ben...
  15. T

Opera eklenti yardım

Değerli Opera kullanıcıları, Firefoxta şu eklentilerin karşılığı olanların linkini göndermeniz mümkün mü? İE tab, flashgot, greasemonkey, no script Ayrıca IDM sağ tuş ile toplu indirme ve flv dosyaları için kısayol tuşunu Operada aktif hale getirmiyor. Bu işlemlerin bir benzeri için...
  16. T

Quick Restore Maker (Sistem geri Yükleme Noktası Oluştur)

Windows 7 üzerinde çok fazla program kurup deneyen arkadaşlar için hızlı bir sistem görüntüsü oluşturma programı. Not.Programın avantajı menüler içinde dolaşmak zorunda olmamamızdır. Çok sık ayar değiştiren kullanıcılar için faydalı olmakla beraber münülerde gezerim ve gezmeyi severim. Zaten...
  17. T

Windows Yeniden Etkinleştirme.

Açık olmak gerekirse yeni öğrendim. Şimdiye kadar hiç işim olmamış. Belki bilmeyen arkadaşlar olabilir. Lisanslı Windows kopyaları için geçerlidir. aşağıda bulunan program ile kaç tane yeniden etkinleştirme hakkınız kaldığını öğrenebilirsiniz...
  18. T

Namebench - Dns Hız Testi

Bu program ile bulunduğunuz yer ve servis sağlayıcınızın hangi dns ayarlarında daha hızlı çalıştığını öğrenebilirsiniz. Testlerde benim için Google Public DNS hızlı çıkmasına rağmen (Ankara - Eryaman) başka bir arkadaşımda Open Dns daha verimli göründü (Antalya) Programı çalıştırdıktan sonra bir...
  19. T

Windows Gezgini Çalışmayı Durdurdu Hatası

Windows 7 üzerinde Kaspersky internet security 9.xx yüksek boyutlu program klasörlerin üzerinde çalışma yaparken "Windows Gezgini Çalışmayı Durdurdu Hatası" verebiliyor. Bilginize... Not. Hata sonrası antivirüs programını kaldırıp 2 gün eset'e döndüm. sonrasında tekrar kaspersky yükledim ve...
  20. T

Windows Gezgini Belgelerim İle Açılsın.

Windows gezgini komutuna tıklayınca Kütüphane yerine belgelerimin açılması için. Windows Gezgini - Sağ Tıkla - Özellikler - Kısayol - Hedef %SystemRoot%\explorer.exe yerine %SystemRoot%\explorer.exe /root,::20D04FE0-3AEA-1069-A2D8-08002B30309D yaz ve kaydet.
  21. T

Windows 7 XP Mode

Arkadaşlar, Sizce Windows 7 XP Mode ile LEGAL olarak verilen Key'ler orijinal sürümde de kullanılabilir mi? Herkesin key'i aynı değil sanırım. Örneğin bana verilen key aşağıda K49H2-RPR94-*****-DBCTM-***** Win 7 Ultimate x64 Sanırım mantık aynı değil. Doğrulama yapıldığında XP mode lisansı...
  22. T

Rapidshare

Arkadaşlar, Bugün rapidshare premium hesabım durup dururken 25.000 mb ile tavan yaptı. Hayırlara vesile. Bilgisi olan var mı?