Arama sonuçlarınız

1. ahmoloji

Soru Zoom'da Kablosuz Kulaklık Ile Dersten Kopma Sorunu

bağdaştırıcıya nereden bakılıyor çok da anladığım şeyler değil macbook cihaz olduğu için bağdaştırıcı farklı olabilir
  2. ahmoloji

Genel olarak ürünün yorumlarına baktım ve bu konuda sıkıntı çeken çok fazla kişi var
  3. ahmoloji

Macbook kullanıyorum
  4. ahmoloji

Bilgisayarda her türlü çalışıyor ama sadece Zoom'a girince çalışmıyor.
  5. ahmoloji

Merhabalar. Taotronics Soundliberty 53 Pro kablosuz kulaklığını kullanıyorum. Kulaklık her yönden iyi bir kulaklık ama Zoom'da derse bağlanırken sorun yaşıyorum. Program donuyor veya kulaklıkta kopma sorunu yaşanıyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim? Sadece bilgisayarla girince oluyor telefonla...
  6. ahmoloji

Hakkı Alkan Discord Sunucusundaki Ayıp. Hakkı Alkanın Bir Sıkıntısı Yok.

Hakkı Alkan sunucusunu onlar temsil ediyor Hakkı Alkan'ı değil. Ben de ilk kurulduğundan beri oradayım sıkıntı etmiyorum yeni gelen birisinin sıkıntı edeceğini düşünmüyorum. O kişiyle bir probleminiz varsa o problemi özelden çözün, foruma taşımanın bir anlamı yok.
  7. ahmoloji

Instagram Telif Hakkı

Merhabalar, Instagram'da bir arşiv hesabı tarzı bir şey açmak istiyorum. Çok eskiden çekilen görüntüleri videoları vs paylaşmak istiyorum. Tabi bunu yapabilmek için mecburen internetten bulmam lazım ve telif hakkı konusunda herhangi bir sorun yaşar mıyım?
  8. ahmoloji

Discord Bot Otomatik Tepki

Bir tane Discord botu yapıyorum Javascript ile ama botun attığı embedli bir mesaja otomatik tepki eklemesini istiyorum nasıl yapabilirim?
  9. ahmoloji

YouTube'da Telif Hakları

Bilmiyorum denk geldiniz mi ama YouTube'da "once said" denen bir akım var ve genellikle dizi ve filmlerden komik ve popüler sahneleri alıp tek bir videoda derleyip YouTube'a yüklüyorlar. Ben de yapmak istiyorum ama telif konusu nasıl oluyor anlamadım. Bilen veya herhangi bir düşüncesi olan varsa...
  10. ahmoloji

2021 İlk İki Ayında En Çok İzlediğiniz YouTube Kanalı

Herhangi bir yerden bakılmıyor. Sadece tahminen en çok izlediğiniz YouTube kanalını sormuştum :)
  11. ahmoloji

2021 İlk İki Ayında En Çok İzlediğiniz YouTube Kanalı

Bugün sorumuz çok basit. 2021'in ilk 2 ayında en çok izlediğiniz YouTube kanalı hangisi?
  12. ahmoloji

GeForce Now Plus Beta aktive kodu

Merhabalar, GeForce Now Plus Aktive Kodu olan var mı? Varsa bana özelden ulaşabilir mi?
  13. ahmoloji

Moderatör ve İçerik Ekibi Başvuruları Hk.

Herhangi bir yaş sınırı var mı? Veya içerik ekibi olmak için bir yaş sınırı var mı?
  14. ahmoloji

2000 Yılından 2020 Yılına Kadar En Çok Ziyaret Edilen Web Siteleri

2000 1. AOL 2. MSN 3. Yahoo 4. Lycos 5. About.com 6. eBay 7. Amazon 8. Excite 9. CNET 10. Infospace 2001 1. AOL 2. Yahoo 3. MSN 4. eBay 5. Lycos 6. About.com 7. Amazon 8. CNET 9. Go.com 10. Excite 2002 1. Yahoo 2. AOL 3. MSN 4. Google 5. eBay 6. Amazon 7. Ask.com 8. Lycos 9. About.com 10. CNET...
  15. ahmoloji

Yüz yüze Eğitime Kar Engeli | İşte tatil edilen iller....

Köy okulları 15 Şubat'ta eğer vaka sayılarında artma olmazsa ilkokul tüm kademeler ve 8. sınıf ve 12. sınıf açılacaktı sanırım. 1613320899 Bir an uzaktan eğitim diye okudum ve heyecanlandım :D
  16. ahmoloji

İsim nasıl değişiyor ?

Tamamdır teşekkürler
  17. ahmoloji

İsim nasıl değişiyor ?

Bu arada merak ettim kullanıcı adınızın altında yazan the web developer yazısını nasıl yazdınız?
  18. ahmoloji

İsim nasıl değişiyor ?

Ben değiştirdiğimde 1 sene değildi ama dediğim gibi ben profilimi raporla kısmına yazdım ve değiştirdiler. Hem dediğiniz gibi 1 yılı geçince kendi kullanıcı adımızı değiştirebiliyoruz ama benim dediğim gibi yapınca da değiştiriliyordu. Kısa bir süreliğine kullanıcı adı değiştirme kapatılmış zaten.
  19. ahmoloji

İsim nasıl değişiyor ?

Ben kullanıcı adımı ilk değiştirdiğimde profilimi raporlaya tıklayarak istediğim kullanıcı adını yazmıştım ve değiştirmişlerdi ama sanırım şu an kullanıcı adı değiştirme aktif değil.
  20. ahmoloji

Poco X3 NFC Kullanıcı Deneyimleri

Umarım. Bence denildiği kadar sorun olamaz. Piyasada çok konuşulan ve bu kadar satılan bir telefonda bu kadar ciddi hatalar olması garip geliyor. Ben sorun olacağını düşünmüyorum ama teknoloji biraz da şans işidir. Herkese aynı kalitede ürün gelmeyebilir ve aldığın yere göre de değişebilir.
  21. ahmoloji

Poco X3 NFC Kullanıcı Deneyimleri

Poco X3 NFC almayı düşünenler için Poco X3 NFC kullanan, deneyimlemiş veya incelemiş, bu konuda bilgili kişiler telefonun artı ve eksi yönlerini anlatarak telefonu fiyat performans ve 10 üzerinden puanlasın bence. Bu sayede bu telefonu almayı düşünenler veya bu telefonla başka bir telefon...
  22. ahmoloji

Dizi Bu aralar en çok izlediğiniz ve tavsiye edebileceğiniz yerli/yabancı dizi

Bu sıralar en çok hangi dizileri izliyorsunuz? Bu konuyu ayrıca bir dizi tavsiyeleri olarak görelim. Ben bu sıralar en çok: Yabancı Dizi: How I Met Your Mother Lupin Yakında Dark ve Peaky Blinders'a başlamayı düşünüyorum Yerli Dizi: Tek önerebileceğim ve konusunu özgün, değişik bulduğum sanırım...
  23. ahmoloji

Twitter'dan Ücretli Dönem Açıklaması

Günümüzde en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından biri olan Twitter, ücretli döneme mi geçiyor? Öncelikle cevap hayır. Twitter ücretsiz olacak. Twitter gelir ürünleri sorumlusu Bruce Falck gelirin arttırılması için pek çok projenin masada olduğunu açıkladı. Söz konusu yaptığı açıklamada...
  24. ahmoloji

Microsoft'un Pinterest'i Alma Düşüncesi

Büyük şeyler başarmış teknoloji şirketi Microsoft aynı zamanda en büyük şirketler arasında bulunmakta. Özellikle son dönemde ise çok popüler olan ve genel olarak fotoğraf ve video üzerine paylaşımlar bulunan Pinterest uygulaması bulunuyor. Microsoft Pinterest'i almak için şirketle masaya oturdu...
  25. ahmoloji

18 Yaşın altında para kazanmak / girişimci olmak

rica ederim tecrübe konusunda doğru tecrübe de edinmiş olursun
  26. ahmoloji

18 Yaşın altında para kazanmak / girişimci olmak

Freelance olarak vs çalışmadım ama eğer ilgi duyarsan grafik tasarıma da yönelebilirsin aynı zamanda bunları da yapmaya devam edersin. İş bulma imkanını başlamadan hemen düşünme bence çünkü öyle yaparsan hiç başlayamazsın. Ama dediğim gibi hem oyun vs geliştirip hem de video editleme ve logo...
  27. ahmoloji

Poco X3 NFC mi? Realme 7 Pro mu?

Bence de fazla abartılıyor. Bu kadar sıkıntı varsa zaten piyasada karşılaştırılan bir telefon olmaz. Realme 7 Pro biraz daha iyi olsa bile aradaki 1500 fiyat farkını kapatacak kadar fark yok. Ben en başından beri Poco X3 NFC düşünüyorum ama biraz ağır ve kalın gibi sanki.
  28. ahmoloji

Oppo Reno 4 oyun için çok da iyi bir tercih değil. Samsung Galaxy M51 için araştırmadım. 1613157633 Bence de
  29. ahmoloji

yazılım olarak büyük bir sıkıntı var mı ve yazılım sıkıntısı tam olarak nedir aynı zamanda poco biraz ağır ve kalın gibi sanki
  30. ahmoloji

videoyu izledim ama fiyat performans olarak baktığında poco ve arada 1500 TL'lik bir fark olmasına rağmen aralarında büyük bir fark yok. Sadece Poco X3 biraz ağır ve kalın olabilir mi diye düşünüyorum. 1613157510 2500-3700 civarlarında
  31. ahmoloji

evet arada 1500 TL'lik bir fiyat farkı bulunuyor ve arada çok fark yok gibi. O yüzden sanki Poco X3 NFC daha iyi gibi geliyor bana.
  32. ahmoloji

Ne yönden ve Poco X3'e göre artı ve eksi yönleri nelerdir? İkisi arasında kaldım.
  33. ahmoloji

Oyun, kamera, sosyal medya, hız ve akıcılık gibi her yönden bakılarak Poco X3 NFC mi daha iyi Realme 7 Pro mu? Poco X3 internette yazan kadar ağır mı yoksa ortalama ağırlıkta mı? Sizce hangisi?
  34. ahmoloji

Local Host açılmıyor

WordPress ile web sitesi kuracağım. Ama local host olayını bir türlü halledemedim. Yazıyorum hata veriyor. Bu siteye ulaşılamıyor yazıyor. Mac kullanıcısıyım. Nasıl yapacağım arama çubuğuna ne yazınca oluyor nasıl halledebilirim?
  35. ahmoloji

24 Saat | Son Dakika Haberleri

36. ahmoloji

24 Saat | Son Dakika Haberleri

Herhangi bir konuyla alakalı veya her konuyla alakalı, yerel veya global son dakika haberlerini bu konu içerisinde bulabilirsiniz.
  37. ahmoloji

Siz 10 Aralık'ta gelecek Çin aşısına güveniyor musunuz? Vurulur musunuz?

aynen birkaç ay veya yıl sonrasına etki yaparsa o da kötü ama yapmaz umarım zaten Nisan'da Türk aşısının çıkacağı açıklanmıştı yerli aşıyı beklerim en azından biraz daha güven sağlayabilirim. 1607069840 Aynen Nisan'da Türk aşısı da çıkacakmış ama galiba yerli aşı ama Çin aşısına ben de pek...
  38. ahmoloji

?️?️?️ :nomouth::nomouth: 1607069522 bence de 1607069568 :nomouth: bence de hemen güvememek gerekir 1607069671 ama belirli bir süre geçince ve kesin olarak yan etkisi çıkmadığı zaman olabilir
  39. ahmoloji

mantıklı aslında 1607069353 bence de hemen güvememek gerekir 1607069378 gif müq
  40. ahmoloji

Bence sanırım 10 Aralık'ta geleceği söylenen Çin aşısını birkaç ay sonra, yan etkileri olmadığı kesin olduğunda vurulabilirim. Siz ne düşünüyorsunuz?
  41. ahmoloji

Çıkacak aşı sizce masum bir aşı’mı?

fazla fikrim yok ama ben çıkar çıkmaz hemen vurulmam. Biraz bekleyip, süre geçip, yan etkileri var mı diye iyice anlaşılırsa o zaman olur belki çünkü daha çok yeni olacak bir aşı.
  42. ahmoloji

Sağlık ve Koronavirüs ile ilgili son dakika haberleri

Sizce yararlı olabilir mi? Ne düşünüyorsunuz? 1607064728 Koronavirüs ve Sağlık ile ilgili ülkemiz ve tüm dünyadaki son dakika haberleri, gelişmeler ve vaka sayıları gibi şeyleri bu konunun altında paylaşacağım. 1607066144 Dün ki hasta tablosu bu şekilde. Toplam vaka sayısı vb. ve bulabildiğim...
  43. ahmoloji

Moderatör olmak için yaş sınırı?

önceki konu başka bir moderatörlük konusu ile ilgiliydi. Orada yaş sınırı var mı diye sormayı unuttum. O konu başvuru ve alımlar ile ilgiliydi bu yaş sınırı var mı sorusu ile ilgili bir konu :)
  44. ahmoloji

Moderatör olmak için yaş sınırı?

SDN Forumda moderatör olmak için yaş sınırı var mı? Ona göre başvuruda bulunacağım.
  45. ahmoloji

En çok izlediğiniz YouTube kanalı?

az önceki cevabı yanlışlıkla attım kusura bakmayın :D
  46. ahmoloji

47. ahmoloji

LGS ve YKS'de Müfredat?

mantıklı
  48. ahmoloji

LGS ve YKS'de Müfredat?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk YKS (TYT/AYT) ve LGS'ye girecek olan öğrencilerin bu eğitim- öğretim döneminin tüm müfredata çalışması gerektiği ve tüm müfredattan sorulacağını açıkladı. Bu karar hakkında ne düşünüyorsunuz?
  49. ahmoloji

SDN Forum'da Moderatör olmak için ne yapmak gerekiyor?

tamam çok teşekkürler
  50. ahmoloji

teşekkürler :) son birşey daha içerik ekibi ne oluyor moderatör gibi birşey mi?
  51. ahmoloji

tamam bir de birşey daha soracağım ayrı konu açmak istemedim. Bu forumda mesela haber içerikleri paylaşmak yasak mı son dakika haber 1607014641 aynı zamanda bilgi içerikleri
  52. ahmoloji

nasıl yani senin gibi :D
  53. ahmoloji

en son ne zaman olmuştu? Sonraki moderat alımı ne zamana olur sence tamam teşekkürler
  54. ahmoloji

Sonraki moderatör alımı ne zaman olur?

En moderatör alımı ne zaman olmuştu? Sonraki moderatör alımı ne zaman olacak? Bilgisi olan varsa yazabilir mi?
  55. ahmoloji

en son ne zaman olmuştu sonraki ortalama ne zamana olur?
  56. ahmoloji

djkkjfdshufjkd doğru mu?
  57. ahmoloji

doğru aslında ama olsun yine de mod olmak güzel olur bence para kazanılmıyor ama değil mi?
  58. ahmoloji

En çok izlediğiniz Youtube kanalı hangisi? Merak ettiğim ve belki içeriğini güzel bulursam izlerim diye soruyorum. Ben en çok kişisel gelişim olarak Berk MD, bilgi Ruhi Çenet ve Barış Özcan, eğlence Alper Rende ve Orkun Işıtmak diyebilirim.
  59. ahmoloji

gönül işi ne yani anlamadım 1607013075 mod alımları genelde kaç haftada, ayda bir oluyor? En son ne zaman olmuştu? Kaç tane mod var biliyor musunuz?
  60. ahmoloji

SDN Forum'da yani burada moderatör olmak için ne yapmak gerekiyor? Moderatörler nasıl seçiliyor? Moderatör olmak için yaş sınırı var mı? Ne zamanlarda alım oluyor? Kaç tane moderatör var? Aklımda baya soru var bu konu ile ilgili :D bilenler cevap verebilir mi?
  61. ahmoloji

Atom C# destekliyor mu?

Merhaba, atom ide üzerinden c# yazabilir miyim?
  62. ahmoloji

Profil fotoğrafı

tamam teşekkürler giphy de var galiba ama hesap oluştur falan diyor onlar da hesap oluşturmaya gerek var mı?
  63. ahmoloji

Profil fotoğrafı

yapabilceğim bir uygulama var mı gif için siz nerden yaptınız 1606984623 tamam güzel ama bence
  64. ahmoloji

Profil fotoğrafı

aynen biraz daha hareketli olsa iyi olurdu :D 1606984458 yamuk bu alın bunu burdan kjcbldsjvgs
  65. ahmoloji

Profil fotoğrafı

güzel hangi uygulamadan buldun veya yaptın veya Pinterest'ten falan mı aldın?
  66. ahmoloji

Profil fotoğrafı

boyutu en az mı olması lazım nerden bulcam siz nerden buldunuz gifleri
  67. ahmoloji

Profil fotoğrafı

Şimdi farkettim bazı kişilerin profil fotoğrafları hareket ediyor :D yakınlaşıyor, uzaklaşıyor, efekt falan yapıyor. Ben nasıl yaparım belirli bir rütbe olunca mı oluyor?
  68. ahmoloji

14.50₺'ye ne alınır?

o zaman aklıma birşey gelmedi
  69. ahmoloji

14.50₺'ye ne alınır?

25 kuruştan 58 tane sakız :d şaka şaka mesela among us olabilir
  70. ahmoloji

C# için IDE veya program önerisi

valla iyiki de vs karmaşık geliyor dedik :D 1606940019 yani bilmiyorum denedim ama çok karışık geldi vs 2019 daha kodlamaya yeni başladığım için daha sade görünümlü bir ide olsa daha iyi olur.
  71. ahmoloji

C# için IDE veya program önerisi

Merhaba c# programlama diline geçmeyi düşünüyorum ama bir türlü güzel bir ide bulamadım vs community, vs code falan denedim ama olmadı çok karmaşık geldi başka önerebileceğiniz ide var mı?
  72. ahmoloji

Java mı Python mu Kotlin mi?

Sizce yazılıma yeni başlayan (birkaç gün önce başlayan) birisi için başlangıca en uygun programlama dili hangisidir? Bir türlü karar veremiyorum.
  73. ahmoloji

Python'da butona tıklayınca yeni sayfa açmak için ne yapmam gerekiyor?

tkinter 1606917007 tkinter
  74. ahmoloji

Python'da butona tıklayınca yeni sayfa açmak için ne yapmam gerekiyor?

Merhaba Python yazılım dilinde bir adet hesaplama uygulaması yapıyorum. Yaparken butona tıklayınca o pencere kullanıcının ekranından gidecek ve yeni ekran gelecek. Bunu nasıl ayarlarım?
  75. ahmoloji

Parmağım kırılmış olabilir mi?

1606661667 Cevap veren herkese teşekkürler doktora gittim röntgen çekindim ve sadece biraz kasda geçici zedelenme olmuş sanırım ani hareketten birkaç güne geçer dedi istersen bir şeyle parmağını sabitle dedi ve çok ağrırsa diye bir tane krem verdi bunu çok ağrırsa sür dedi bu kadar birkaç güne...
  76. ahmoloji

İlk çok acıdı ağrı yaptı sonra kasılma başladı ve sanki diğer baş parmağa göre biraz şiş gibi siz kaç günde gittiniz doktora hemen mı gittiniz?
  77. ahmoloji

Hemen gidiyim mi yani birkaç gün beklesem iyilesirse kendiliğinden gitmesem olur mu?
  78. ahmoloji

O şekilde kendim çözebilir miyim zaten geçmezse mutlaka bir sağlık kuruluşuna başvuracağım birkaç güne geçmezse çünkü korkuyor insan 1606599915 Teşekkürler çıkık olsa sanırım belli olur hani parmak biraz daha sanki kopuk gibi falan durur yanlışsam düzeltin
  79. ahmoloji

Yani önemli birşey mi doktora falan gitmelimiyim ki yarın da geçmezse yarın veya sonraki gün gidicem kırık olsa bir gün sürmez bence daha uzun sürer ve daha çok ağrır haksız mıyım 1606599727 Ama top plastikti yani öyle sert değildi baya yumuşaktı
  80. ahmoloji

Merhabalar öncelikle bugün arkadaşla oyun oynarken elinde top vardı ama plastik top baya yumuşak yani ben o topa sağ elimle vurdum ve parmağım bir anda ağrımaya başladı sonra ağrı yavaştan gitmeye başladı kasılma başladı yani parmağımı bükerken biraz ağrı veriyor ve sanki parmağım kasılmış gibi...
  81. ahmoloji

Macbook Pro fan sesi geliyor açılmıyor

Baktım. Ama fazla işime yaramadı. Teşekkürler.
  82. ahmoloji

Macbook Pro fan sesi geliyor açılmıyor

Macbook fan sesi gelmesine rağmen ekran gelmiyor. En son yanlışlıkla farklı bir iCloud hesabı açmıştım ve diğer iCloud hesabıma girmek için yeni olandan çıkış yaptım ve kapandı. Ne yapsan düzelir. Sıfırlama ve format olmasa iyi olur.