Arama sonuçlarınız

1. D

Soru Tron mu ghost mu (Bilgisayar Toplama)

Güncel
  2. D

Yardım YouTube katıl iptal para iadesi

Arkadaşlar merhaba dün kardeşim bana sormadan bi youtube kanalına katıl butonuyla katılmış.İptal edeceğim ama para iadesi nasıl alabilirim?
  3. D

Soru Tron mu ghost mu (Bilgisayar Toplama)

https://pckolik.com/urun/tron-v3-oyun-bilgisayari-geforce-rtx-3070ti/ https://pckolik.com/urun/ghost-oyun-bilgisayari-geforce-rtx-4060ti/ İkisinden birini alacağım hangisini alayım?Hangisi daha iyi sizce?
  4. D

Laptop ekran gitti pc açılmıyor

Lenovo g510 eski bir laptopum var.Geçen gün bilgisayarı açtım monitör beyaz mor olup düzeldi bende monitörü ileri geri yaptım ve görüntü gitti bilgisayar kapandi bir anda.Simdi bilgisayarı açma tuşuna basınca 3 5 saniye aşağıdaki açık ışığı yanıyor ama ekrana görüntü gelmiyor ve bilgisayar...
  5. D

Bir uygulama indirmesini iptal etmeme rağmen pcyi her açtığımda arkada indirmeye devam ediyor

Arkadaşlar sağlam indir adlı bir siteden Microsoft Office indirmesi yapıyordum iptal ettim ancak bilgisayarı her açtığımda arkada indirme yapıyor.Mesela tam oyunu açıyorum biraz oynuyorum sonra alt tab yaptığımda o arkada devam ediyor görev yöneticisinden kapatıyorum kapanıyor ancak bilgisayarı...
  6. D

Lenovo G510 laptop kullanıp ısınma sorunu yaşayan var mı?

Lenovo g 510 15 4200m işlemci ve AMD Radeon HD 8750m series ekran kartım var işlemci çok ısınıyor.Bilgisayarin klavye tarafı dahi yanıyor resmen sol taraf.İlk aldığımda böyle sorun yoktu tabi zaman geçti eskidi baya ama bu kadarda ısınması normal değil.Termal macun ve fan bakımı yaptım aynı...
  7. D

Laptop işlemciye termal macun yerine diş macunu sürmek

Bugün termal macun süreceğim.Diş macunu sureceklere söylüyorum sürmeyin yapışıyor, zor çıkıyor, ve kuruyor.Etki olarakta bir şeye yaramıyor.
  8. D

Termal macun dışında ne sürülebilir sizce var mı böyle bie şey vazelin diş macunu ve kolonyayi karıştıran bile duydum.
  9. D

Başlıktaki gibi termal macun yerine diş macunu sürdüm ısısı düştü sanki ya da bana öyle geldi.Kuruyacagini biliyorum ancak burda termal macun satan yok kendileri yapıyor bende uğraşmak istemiyorum bilgisayarcı ile.Termal macun yerine ne surebilirim veya diş macunu kalsın mı?
  10. D

Bilgisayar fiyatları düşer mi dolar düşüşünden dolayı

Yani böyle devam ederse 3 ay gibi bir sürede ne kadar fiyat düşüşü olur çok olur mu?Yoksa 300 500 tl felan mı oynar
  11. D

Bilgisayar fiyatları düşer mi dolar düşüşünden dolayı

Dolar yavaş yavaş düşüyor peki masaüstü bilgisayarlara nasıl etki eder.Fiyat düşer mi veya aynı mı kalır fiyatlar?Tahmin veya öneriniz nedir masaüstü bilgisayar alacağım doğru zaman ne zamandır?
  12. D

Her 1 2 dakikada bir fpsim düşüyor .

Amd radeon hd 8570m 4gb ram İntel 4. Nesil i5 işlemci 500gb hdd Ama önceden sıkıntı yoktu şimdi neden böyle.Sistem aynı pc aynı
  13. D

Kısa Süre Önce Gerçekleşen Muazzam Performans Düşüşü

Güç yönetiminden işlemci kullanımını en az 100 en yüksek 100 yapın.Ekran kartınız gömülü ekran kartını kullanıyor olabilir.Hangi ekran kartı ise kontrol panelinden onu aktif edin.Bunlardan kaynaklıdır.En son olarak format atabilirsin.Windows ise oyun modunu açabilirsin.Xbox yakalama ayarlarını...
  14. D

Lenovo Laptopta fan hızı ayarlama programı

Laptop fan ayarını yapabileceğim bir uygulama var mı.Lenovo bilgisayarım var lenovo energy management'te oluyor fan hızı ancak 2 dakika sonra duruyor toz temizleme modu bundan başka hangi uygulama var lenovo laptopta kullanabileceğim.
  15. D

Her 1 2 dakikada bir fpsim düşüyor .

Her 1 2 dakikada fpsim düşüyor.Valorannta oluyor ancak öbür oyunlardada olduğu için oyundan kaynaklı olduğunu düşünmüyorum.2 dakikada bir 2 dkklik fpsim 30larda geziyor normalde 100fps alırken.İsiniyor laptopum ancak eskidende isiniyordu zaten neden bir anda başladı bu sorun...
  16. D

Oyun oynamak için en stabil işletim sistemi nedir?

Eski bir laptopum var Windows 10 home 2004 sürümünü kullanıyorum.4gb ram var ve ssd yok onun için Windows sanki ağır geliyor ama oyun modu sayesinde iyi oluyordu artık bilgisayar her 2 dakikada bir 30fpse düşüyor.Normalde 100 alıyorum.İsiniyor laptop ancak eskidende aynisiydi neden böyle...
  17. D

100-150tl arası kullandığınız önerdiğiniz Laptop soğutucu fan önerisi

Fan sayısı arttıkça hızı düşüyor diyorlar 6 fan iyi mi sizce, kullandınız mı?
  18. D

100-150tl arası kullandığınız önerdiğiniz Laptop soğutucu fan önerisi

Laptopum çok ısınıyor fan termal macun yeniledim.Yani inşallah yapmıştır bilgisayarcı.Dedigim gibi 100-150tl arası Laptop soğutucu fan öneriniz var mı? Eğer kullandığınız soğutucu ise beğendiniz mi onerir misiniz veya sofutma için farklı oneriler hepsine açığım.
  19. D

General Mobile gm8 model telefonuma hala android 10 güncellemesi gelmedi

Merhaba arkadaşlar.General Mobile telefonum var.Bu marka bildiğim kadarıyla Google ile anlaşmalı ve android 10un gelmesi gerekiyor.Ancak hala gelmedi.Adamlara yazinca çalışmalarımız sürüyor diyorlar.Neden güncelleme gelmiyor hala bilginiz var mı?
  20. D

Cs Go sesli sohbette sesim robotik gidiyor karşıya

Hayır en düşük ayarlardayım 80-100fps alıyorum.
  21. D

Cs go steam'e farklı hesapla girersek cs go hesabı değişir mi?

Yani 2 farklı hesapla oynayamaz mıyım?
  22. D

Cs Go sesli sohbette sesim robotik gidiyor karşıya

Cs go da sesimin robotik gittiğini hiçbir şeyin anlaşılmadığını söylüyorlar.Kulaklık sıkıntısız çünkü valoranntta böyle bir sıkıntı yok.Çözümünü bilen var mı ?
  23. D

Eyvallah cansınız
  24. D

Başlıktaki gibi cs go ya farklı bir steam hesabi ile girersek(oyun indirilmiş iken) o hesabın kütüphanesine gelir mi?Ve hesap değişir mi.2 kişi aynı bilgisayarı kullanıyoruz o yüzden soruyorum.Valorant'taki gibi giriş yapılarak girilen bir oyun değil.
  25. D

Türk Telekom 3 kişi aynı internete bağlı ve internet donuyor.

3 kişiyiz ve birimiz bilgisayar oynarken 2 kişi video felan izliyor youtubeden,twitchden internet 8mbps idi yükselttik 12mbps yaptık hala aynı video izlerken oyun oynayan çok donmalar yaşıyor.Pingi çok fwzla yükseliyor arada geri düşüyor bazen yeniden yükseliyor.Adamlar yükselt dedi yükselttik...
  26. D

Sizce windows 10 2004 temiz önyükleme ile kurmalı mıyım?

Bu arada 2004 sürümü kurdum fpslerde felan sıkıntı yok fps drop felanda yok gibi yani kötü diyenlere pek bakmayın arkadaşlar.Bu sürüm iyi bence.
  27. D

Bu toplama bilgisayar sizce iyimi

Bana kalırsa işlemci amd olmali ve ekran kartı değişmeli.
  28. D

intel hd graphics

Eğer 2 tane değilse devre dışı bırakınca çözünürlük felan düşük olur ama windowsun ekranina geçer 1602962255 Hayır eğer biosta seçili değilse sadece tek ekran kartını kullanır geçiş yapmaz.
  29. D

Amd ryzen 3 mü intel i5 mi

O zaman işlemci felan sana çok gerekmiyor harddisk veya ssd hangisi ise güzel bir şey al ssd tabiki daha işine yarar ama işlemci ekran kartı felan eğer video edit tarzı şeyleri çok kullanmayacaksan olul işi derken slayt tarzi şeylerde kullanacaksan intel i 3 eski nesil alabilirsin bence...
  30. D

intel hd graphics

Başka bir ekran kartın daha var ise onu belki kullanmaya devam ediyordur.Benim bilgisayarda mesela masaüstü intelin graphic driver i oyunlara girerken amd çalışıyor amd catalyst control center'dan sende de böyle ise benim gibi ayarla en iyisi.
  31. D

Bu toplama bilgisayar sizce iyimi

İdare eder gibi kardeşim.Ramini cift kanallı 16gb yap ve işlemci olarak amd seçebilirsin bence.Ama seninkide iyi i7 takarsan daha iyi olur.
  32. D

Windows 10 Sıfırlama %55'te kaldı

Kardeşim sıfırlama işlemi sıkıntılı biraz.Bence direkt format at onun içinde temiz önyükleme usbsi oluştur ve boottan usbyi seçip başlat.Kurulum sırasında diski sil ve yeniden oluşturup bicimlendir.Arsindan güncellemeleri yap yani driverlar felan insin inmeden kapatma.En sağlıklısı bu.Sifirlama...
  33. D

Sizce windows 10 2004 temiz önyükleme ile kurmalı mıyım?

İntel core i5 4500m 2.5ghz boost ile 3.1 işlemci ve intel hd graphics 4600 ekran kartı ve harici amd radeon 8570 m series ekran kartı 4gb ram ve 500 gb hdd var.Sizce 1-)Windows 10 2004 ü usb ile temiz önyükleme yapmalı mıyım.Yoksa windows 10 1909 mü kurmaliyim.2-)Hangisinde fps artışı...
  34. D

Laptopu fişten çekmek veya power tuşundan kapatmak hddyi bozar mı?

Başlıktaki gibi arkadaşlar power tuşundan kapatmak veya fişi çekmek yani oturumu kapatmadan direkt elektriği kesmek hddye ne gibi zararlar verir.Bad sector olması için bu işletmelerin ne kadar süre olması gerekir.Elektrikler sık giden biryerdeyim onun için soruyorum.
  35. D

Lenovo marka laptopum açılmıyor

Allah razı olsun kardeşim.
  36. D

Başka anlayan yokmu arkadaşlar koskoca forumda bir yardım etseniz?Dediklerinizin çoğunu denedim zaten bu farklı birşey ilk defa başıma geldi önceden duymadım görmedim.Anlattiklarinizin dışında birşey gibi belki de hdd badsector oldu okumuyor o yeri öylesi birşey de olabilir mi? 1601751554 Bu...
  37. D

Seçiyorum kardeşim ancak o kurulum ekranına gelmiyor ne yaparsam insta felan var mi konusabilecegimiz veya bu platformda yeniyim nasıl iletişime geçebiliriz.Yardim edersen çok iyi olur vallaha.Tabi istersen
  38. D

Bende zaten var dvdsi.Ancak o kurulum ekranına erisemiyorum.Dediğim gibi dönen yüklenme çemberi donup kalıyor öyle.B Nasıl yapacağım başına gelen birisi veya bilen birisi yok mu.Dediklerinizi denedim.Yine de ilgilendiğiniz için eyvallah.Ne yapmalıyım yardımınız lazım?
  39. D

Nasıl yapacağım anlatır mısınız? Masaüstüne erisemiyorum.Windows kurulum cdsini takıp bootdan başlatıyorum ancak yine bu ekranda kalıyor.Yuklenme çemberi dönerken donuyor ve bilgisayar öyle kalıyor.
  40. D

Lenovo g 510 marka laptopum var.Bilgisayari sorun giderme bölümünden sıfırladım.Bundan oncede yapmama rağmen son yaptığımda bilgisayar açılirken yuklenme ekraninda dönen çember donup kalıyor ve öyle kalıyor bilgisayar.Bilgisayarciya götürdüm.Format atamadi harddisk bozuk dedi.Bilgisayar...