Arama sonuçlarınız

1. ismetyy

Soru Apple Watch SE - Çözemediğim Bazı Noktalar?

Herkese iyi forumlar. Dün Apple Watch SE Uzay Grisi aldım. Çözemediğim birkaç durum var. Müsadenizle sizlerin yardımını isterim. Öncelikle; -Telefona gelen her uygulama, SMS, mail bildirimi telefon&saat yakın mesafelerde olduğu sürece saate de gelmekte midir? -Saat evde iken wifi ye bağlı...
  2. ismetyy

Öneri iPhone 12 mini'den iPhone 13'e geçiş?

Hocam hayırlı olsun. iPhone 12 miniyi ne kadara sattınız acaba?
  3. ismetyy

iPhone 12 Mini Batarya Durumu.

Genelde kullanıyorum diyebilirim, oda instagram, youtube uygulamaları.
  4. ismetyy

%15'e düşünce takıyorum hocam, %100 olunca da çıkarıyorum. Aldığımdan beri bu düzeni takip ediyorum.
  5. ismetyy

Evet hocam kesinlikle öyle. Sırf batarya sağlığı düşmesin diye 5 aydır oyun yüklemedim ama görüyorum ki çok bir fayda etmemiş. Bakalım takip edeceğim bundan sonra da, umarım çok rahatsız edici bir şekilde düşmez.
  6. ismetyy

Herhangi bir oyun oynama durumunuz var mıydı peki? Sanki bir tık hızlı düşmüş gibi geldi bana, benim telefonuma oranla.
  7. ismetyy

İyi forumlar herkese. 29 Nisan 2021 tarihinde 12 Mini aldım. Telefon bataryası 5 ayda %98'e geriledi. Normal mi acaba? Herhangi bir oyun yok. Günlük aktif kullanım süresi ise 3.5 ile 5 saat arasında değişmekte. Şarj etme durumunu düzenli şekilde ilerletiyorum. Sürekli tak-çıkar yapmıyorum.
  8. ismetyy

iPhone 12 Mini Ekran Donma Sorunu

Tabi ki, tekrar yaşadığımda başka bir telefon ile kayıp alıp yüklemeye çalışacağım.
  9. ismetyy

12'lerde ekran sorunları var sanırım yani finder üzerinden yazılımı manuel olarak yükledim fakat yine oluyor donma problemi. Cuma akşamı zorlu center da randevum var, götüreceğim bakalım ne diyecekler. İos 15 e özel bir sorun değil bu arada ios 14 yüklü ikende böyleydi bu arada.
  10. ismetyy

Öncelikle herkese teşekkür ederim vaktinizi ayırıp cevap verdiğiniz için, kafamdaki sorun gitmiş oldu icloud konusunda. Fakat macbook air için itunes indiremiyorum. Sürümü macos big sur 11.5.2. İtunes indiriyorum mac kabul etmiyor eski sürüme dönmemi istiyor. imazing programı ile yapabilir miyim...
  11. ismetyy

Peki son olarak şunu da sormak istiyorum. Ben telefonumu icloud ile yedekleyeceğim. Ardından itunes üzerinden temiz bir kurulum yapıp, yedeklemeyi geri yüklersem, yazılımsal bir hata varsa tekrar geri gelmez mi o yedekleme ile beraber? Çünkü önceki telefonu yedekliyoruz.
  12. ismetyy

Küresel olduğunu haberlerde gördüm, amerika daki minilerde de böyle sorunlar çıkmış, şikayette felan bulunmuşlar hatta kullanıcılar. 1632210159 Bakalım ios 15 e geçtim. Takip edeceğim düzelir umarım.
  13. ismetyy

Hayır yapmadım henüz, deneyeceğim. Ama çok bir işe yarayacağını sanmıyorum açıkcası çünkü araştırdığım genel küresel bir sorun gibi gözüküyor 12 mini donma sorunu. Yurt dışında da çok varmış.
  14. ismetyy

Merhabalar, 29 Nisan'da iPhone 12 Mini aldım. Telefon iyi, güzel hoş fakat aldığımdan beri sürekli 10 saniyelik periyotlarla ekran donduruyor. Hiçbir şeye basamıyorum ancak tuş kilidi kapat-aç yaptığımda düzeliyor. Bazen de safari, instagram gibi yerlerin arama kısmına tıklayamıyorum yani bu...
  15. ismetyy

Telefonu Sıfırlayınca Icloud'dan Çıkış Yapılır Mı?

Hocam şimdi kendi telefonumda kontrol ettim de sadece google a özel bir uygulama sanırım çünkü ios da hiç çıkmadı öyle bir uygulama.
  16. ismetyy

Yani direk eski icloud girmiş bir şekilde karşıma getirmez değil mi? Yeni bir hesap girmemi ister yani.
  17. ismetyy

Arkadaşlar merhaba. Elimde iphone 6s 16 gb var. Ekranın alt kısmının dokunmatiği çalışmıyor ve icloud dan çıkış yapamıyorum. Telefonu itunes üzerinden tamamen sıfırlayıp satacağım. Acaba sıfırlayınca icloud bilgilerinden çıkış yapılır mı yoksa kalır mı?
  18. ismetyy

Iphone 12 Mini Batarya?

Bu 2 seri cok kiyas edilebilecek telefonlar degil aslinda. Iphone 11’in bataryasi 3100 MAH larda. Dolayisiyla batarya konusunda mini ile kiyaslanmamali diye dusunuyorum. Ben 5 yildir 6s kullanicisi oldugum icin kucuk telefonlari daha cok seviyorum. Ondan dolayi mini tercih ettim. Telefon...
  19. ismetyy

Iphone 12 Mini Batarya?

Hocam arkaplanin kapali olmasinin sebebi sarj yemesin diye. Bluetooh ise kablosuz kulaklik oldugu icin acik tutuyorum surekli.
  20. ismetyy

Iphone 12 Mini Batarya?

Arkadaşlar merhaba. 3 gün önce iphone 12 mini aldım, bataryası yanlış hatırlamıyorsam 2200-2300 MAH arası. Aldığımdan beri ortalama 5 saat açık ekran süresi ve günlük 16-17 saat batarya süresi alıyorum, yüzde yüz doldurup. Wifi + bluetooh açık. Arkaplanda uygulama yenileme kapalı. Sizce normal...
  21. ismetyy

iPhone 12 Mini hakkındaki son yorumlarınız?

Merhabalar. İphone 6S kullanıcısıyım 5 yıldır. Artık telefonu değiştirmenin vakti geldi ve küçük telefon sevdiğim için iphone 12 mini alacağım. Telefonu canlı görmedim hiç ama 5s ile aynı boyutta diyenler var. Benimde sormak istediğim bazı sorular var müsadenizle. 1. Gerçekten 5s ile tamamen...
  22. ismetyy

Kadro Onayı ne demek?

Cevapladığınız için teşekkür ederim.
  23. ismetyy

Kadro Onayı ne demek?

Peki bu olumlu bir süreç değil mi yani olumsuz giden herhangi birşey yok şimdilik, doğrumu anladım acaba ?
  24. ismetyy

Kadro Onayı ne demek?

Arkadaşlar merhaba görüştüğüm yerden mailime şöyle bir cevap geldi. Öncesinde tabi online görüşme ve genel yetenek-envanter testine girdim ve sürece dair bilgi istediğim de şöyle bir cevap geldi; 'Kadro onayını bekliyorum, onay geldiği anda ilerleyebileceğiz' ne anlama geliyor tam olarak ?
  25. ismetyy

İki model arası itunes yedeklemesini aktarmak?

Merhaba, iphone 6s'de ki verilerimi itunes ile yedekledim. Bu verileri iphone 7 plus'a aktarmak istesem itunes üzerinden, mümkün mü acaba? İphone 7'yi itunes a bağladığım da iphone 6s yedeklemesi gözükür mü, yani model farkından dolayı aktarımın olmaması gibi bir durum var mı acaba?
  26. ismetyy

itunes şifreli yedekleme?

Arkadaşlar, bilgisayara telefonumu yedeklemiştim fakat şifreli seçeneği açıkmış yedeklerken ve şimdi her şifremi denedim olmuyor. Çözümü olan var mı? Bilgisayarda da herhangi bir şifre yok.
  27. ismetyy

iCloud yedeklemesi yapamiyorum, problem nedir?

Arkadaslar, wp yedeklemesi yapamiyorum. Tum ayarlar acik icloud drive, yedekleme vb yerler ama olmuyor. Saklama alanimda var. Sorun nedir sizce? Hep burada takili kaliyor.
  28. ismetyy

iPhone SE 2020

Apple'da NFC var ama android gibi her yerde aktif değil, sadece apple pay üzerinden kullanılıyor diye biliyorum, oda ülkemizde yoktu heralde.
  29. ismetyy

İos yedekleme ve geri yükleme ?

Bu kısmı biliyordum da, doğrudan uygulama bazlı yedekleme yapılıp yapılmayacağını yen öğrendim. Teşekkür ederim.
  30. ismetyy

İcloud üzerinde seçim yapabiliyor muyuz hangi uygulamaların yedek alıp almayacağını? Eğer öyle birşey varsa dediğiniz gibi sadece wp yedeklerim, problemim de çözülmüş olur.
  31. ismetyy

Uygulama üzerinden derken tam anlamadım malesef.
  32. ismetyy

Merhabalar, Bilgisayar üzerinden itunes a telefon yedeklemesi aldım. Telefonu sıfırlayacağım. Yedeklemeyi geri yüklerken, sadece istediğimiz belli bir kısmı yükleyebilir miyiz acaba? Ben sadece whatsapp kısmını geri yüklemek istiyorum mesela. İcoulda denedim fakat standartı 5 gb olduğu için wp...
  33. ismetyy

Manchester City - Lyon

Evet dün barcelona-bayern münih maçı çok farklı bitti ve bugün başka bir maç var:) Yorumlarınız nedir skor ne olur ne düşünüyorsunuz ? :)
  34. ismetyy

Barcelona - Bayern Münih maçı ne olur sizce?

Tutturdum valla ben :)
  35. ismetyy

Arada kaldım bende bayağ bi. Kadroları bekliyorum net olarak :)
  36. ismetyy

MS2 ve üst der misiniz hocam peki :)
  37. ismetyy

Barcelona - Bayern Münih maçı ne olur sizce? Yorumcular hep münih diyor barcelona kötü durumda ama işte messi etkeni var. Münih deseniz sular seller gibi atıp geçiyor ama karşısında barcelona var işte ismi korkutuyor adamı rakip takım içinde? Siz ne diyorsunuz, kim kazanır ? Maç tarafsız sahada.
  38. ismetyy

İOS Yedekleme

Sıfırlanmıyor tabi ki ama yeni kurulum her zaman daha iyi olur ya ondan sordum. Birde demek istediğim, mesela yeni bir cihaz aldınız ve eski yedeklemenizi o cihaza yüklerseniz, eski yazılımda hatalı noktalar varsa onlarda yeni cihaza geliyor ya geri yükleme yaptıgınız için, bunu pil için...
  39. ismetyy

İOS Yedekleme

Merhabalar, yeni batarya gelince telefonumu itunes a yedekleyip ve sonra itunes üzerinden manuel olarak yüklemeyi düşünüyorum. Ondan sonra tekrar yedeklemeyi geri yüklersem, tüm eski ayarlar geri geliyor değil mi yani o yazılımda herhangi bir hata varsa bile, telefonu sıfırladıysam sıfır kurulum...
  40. ismetyy

iPhone SE alınır mı ?

Eğer tek parmakla tüm dokunuşları yapmak istiyorum derseniz kesinlikle iPhone SE almalısınız. 4-5 sene yazılım garantiniz var. Aklınız da şöyle birşey kalmasın, Apple bu telefonu öylesine çıkardı gibisine. Aksine, en çok kazanacağı telefonların başında geliyor SE.
  41. ismetyy

Sizce Apple katlanır bir cihaz tanıtacak mı?

Bana göre yapmamalı. Samsung markasının katlanabilir telefonları hiç çekici gelmiyor bana, bilgisayar veya tablet almıyoruz sonuçta.
  42. ismetyy

Sizce yeni tanıtılacak Apple cihazların kutusundan şarj aleti ve kulaklık çıkar mı?

Bence çıkacaktır. Apple bununla ilgili net bir açıklama yapmadı. Sürprizleri seven bir marka. Yalanlamadığı için kamuoyunda şöyle bir izlenim oluştu; Apple bu haberi yalanlamadı demek ki doğru gibisine ama dediğim gibi Apple bana göre sürpriz yapmayı seven bir marka ve ters köşe yapacağını...
  43. ismetyy

İphone 6S şiş batarya?

Telefonu 1-2 sene daha kullanmayi dusunuyorum hocam. Telefonumdan memnunum yani tek sıkıntım bataryadan yana. Onuda orjinal öneriyorsunuz. Bende öyle düşünüyorum gerçekten dejiyi gördükten sonra, en azından orjinal de kafam rahat olur. 1597126593 Telefonu 1-2 sene daha kullanacağım için, dejiyi...
  44. ismetyy

İphone 6S şiş batarya?

Telefon sağlamsa peki yanı herhangi bir yazılımsal teknik bir sorunu yoksa yine de aynı şekilde mi dersiniz acaba ? ve çok az şiş batarya takmak problem yaratır mı?
  45. ismetyy

İphone 6S şiş batarya?

Merhaba, hayirli sabahlar. Cok kisa birsey sormak istiyorum musadenizle. Elimde deji batarya var iphone 6s 2300 mah lik olandan. Degisime gidecek fakat eski orjinal bataryasini cikarirken ortadan hafif büküldü ve cok az şişti. Acaba 2-3 gun boyunca onu taksam herhangi bir problem cikar mi ...
  46. ismetyy

Model öneriniz?

Bütçeniz 4-6 bin TL arası ise SE almalısınız hem yazılım olarak 4-5 sene yazılım alacak bir telefon hemde apple'ın son gözdesi.
  47. ismetyy

6s pil ucuza değiştirme

Hocam şahsen dejiyi tavsiye etmem. iPhone 6s için 2300 mah olandan aldım 4 gün önce fakat hiç memnun değilim, bekleme süresince, aktif kullanımdan daha çok düşüyor, eski orjinal bataryamın pil sağlığı %80 idi ama daha iyi gidiyordu. Sanırım ya değişim talep edicem ya da iade edicem.
  48. ismetyy

Ekran suresi ne demek tam olarak ?

Evet forumdan duydum o markayi inceledim de ama deji yuksek mah i yuzunden ilgimi cekti. Bakalim bir sure deneyecegim bunu, memnun olmazsam bende sizin gibi yapacagim. Fotoparca benimde aklimda cunku her ihtimale karsi.
  49. ismetyy

Yeni bataryanizin markasi nedir peki?
  50. ismetyy

Peki ilkini iade edip sonra neden tekrar yenisini almadiniz yani firma gonderiyor diye biliyorum garanti altinda, ugrasmak mi istemediniz acaba ?
  51. ismetyy

Insallah olmaz ya cunku orjinal bataryayi cikarken biraz zor oldu, yamuldu batarya. Geri gonderim durumunda takacagim bir batarya olmadigi icin insallah herhangi bir sorun yasamam.
  52. ismetyy

Sanirim sizde deji kullaniyorsunuz, oyle hatirliyorum. Sizinde ilk baslarda bu sekilde baslayip sonra duzelme oldu mu acaba ? 1596885967 Yani benimkisi deji batarya oldugu icin haliyle sorunlar olabilir ama orjinal bir batarya da hizla dusmesi veya kullanmadiginiz halde dusmesi cok normal...
  53. ismetyy

Cok ilginc gercekten ya, telefonu ucak moduna alsak bile demek ki sirf acik oldugu icin dusecek otomatik olarak.
  54. ismetyy

Yani ekran suresi demek telefonu aktif olarak kullandigimiz uygulamalara girip ciktigimiz sureyi baz aliyor degil mi, dogru anladim? Arka plan ayarlari tamamen kapali ama ona ragmen zamanla bir bir dusuyor, acaba bildirimler geldigi icin dusuyor olabilir mi yada bataryayi yeni taktim, diyorlar...
  55. ismetyy

Arkadaslar merhaba. Dun iphone 6s telefonum icin siparis ettigimi deji 2300 mah bataryayi taktim. Sormak istedigim 1-2 birsey var musadenizle. 1-Ekran suresi ne demek tam olarak yani ekranin tus kilitli oldugu sureyi mi baz aliyor? 2-Deji yi taktiktan sonra bile telefon tus kilitliyken sarj...
  56. ismetyy

Batarya hakkında 2 sorum var. iPhone 6S

Evet şimdi baktım sitelerine, bayağ donanımlı çalışıyorlar videolardan anladığım kadarıyla, peki siz takalı ne kadar oldu acaba ve pil sağlığınız şuan yüzde kaçta?
  57. ismetyy

Sizin ne kadar oldu hocam acaba kullanalı ?
  58. ismetyy

Anladım hocam teşekkür ederim yorumlarınız için.
  59. ismetyy

Deji bataryalarda pil sağlığı aktif değil diye birkaç yorum okumuştum ama doğruluğu ne kadar bilmiyorum hocam. Peki tam dolumla kaç saat çıkarıyorsunuz acaba ?
  60. ismetyy

Herhangi bir ısınma kapanma vb problem yaşamadınız mı hocam çünkü yorumlara baktım da olumsuz yazan çok var emin olamadım bende
  61. ismetyy

Arkadaşlar 2 sorum olacak, cevaplarsanız çok memnun olurum. 1-) Apple yetkili servis lydia'nın li-on batarya değil de, li polyum batarya takma olasılığı nedir? çünkü batarya programlarını telefona yüklediğim de pili li polyum olarak gösteriyor. 2-) Gerçekten çok güvendiğiniz batarya takan bir...