Ekran suresi ne demek tam olarak ?

Bu konuyu okuyanlar

ismetyy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Arkadaslar merhaba. Dun iphone 6s telefonum icin siparis ettigimi deji 2300 mah bataryayi taktim. Sormak istedigim 1-2 birsey var musadenizle.

1-Ekran suresi ne demek tam olarak yani ekranin tus kilitli oldugu sureyi mi baz aliyor?

2-Deji yi taktiktan sonra bile telefon tus kilitliyken sarj dusmeye basliyor zamanla, bu normal mi kullanmadan dusmesi, orjinal bataryada da bu sekilde mi oluyor?

LUCIFERx

Asistan
Reaksiyon puanı
78
Ekran süresi saat 00:00’dan sonra telefonu açık ekran olarak kullandığınız süreyi gösterir.
Ekran kilitliyken şarj azalıyorsa arka planda çalışan bir şeyler olabilir.
Ayarlar bölümünden arka planda uygulama yenileme, kısmını kontrol etmenizi öneririm.

ismetyy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Ekran süresi saat 00:00’dan sonra telefonu açık ekran olarak kullandığınız süreyi gösterir.
Ekran kilitliyken şarj azalıyorsa arka planda çalışan bir şeyler olabilir.
Ayarlar bölümünden arka planda uygulama yenileme, kısmını kontrol etmenizi öneririm.
Yani ekran suresi demek telefonu aktif olarak kullandigimiz uygulamalara girip ciktigimiz sureyi baz aliyor degil mi, dogru anladim?

Arka plan ayarlari tamamen kapali ama ona ragmen zamanla bir bir dusuyor, acaba bildirimler geldigi icin dusuyor olabilir mi yada bataryayi yeni taktim, diyorlar yani hani bataryayi bir kac kere sarj edin kendine geliyor gibisine diye, onunla alakali birsey de olabilir mi? Mesela suan size bu mesaji yazarken 55 den 54 e dustu.

Onur_0168

Asistan
Reaksiyon puanı
93
Ben de SE 2020 kullanıyorum 10 günden beri akşam yatarken arka planda uygulama yenileme, konum servisleri, mobil veri kapalı tutuyorum ve ekran parlaklığı da minimum düzeyde ama yine de yüzde 5 düşüyor her gün anlam veremedim gündüz bile konum ve arka plan yenileme kapalı ama çözemedim bir türlü yüzde 63 idi yatmadan kalkınca 57’ye düşmüş

ismetyy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Ben de SE 2020 kullanıyorum 10 günden beri akşam yatarken arka planda uygulama yenileme, konum servisleri, mobil veri kapalı tutuyorum ve ekran parlaklığı da minimum düzeyde ama yine de yüzde 5 düşüyor her gün anlam veremedim gündüz bile konum ve arka plan yenileme kapalı ama çözemedim bir türlü yüzde 63 idi yatmadan kalkınca 57’ye düşmüş
Cok ilginc gercekten ya, telefonu ucak moduna alsak bile demek ki sirf acik oldugu icin dusecek otomatik olarak.

Onur_0168

Asistan
Reaksiyon puanı
93
Cok ilginc gercekten ya, telefonu ucak moduna alsak bile demek ki sirf acik oldugu icin dusecek otomatik olarak.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sence telefonun yeni olmasından kaynaklanabilir mi ve de bataryanın?

LUCIFERx

Asistan
Reaksiyon puanı
78
Yani ekran suresi demek telefonu aktif olarak kullandigimiz uygulamalara girip ciktigimiz sureyi baz aliyor degil mi, dogru anladim?

Arka plan ayarlari tamamen kapali ama ona ragmen zamanla bir bir dusuyor, acaba bildirimler geldigi icin dusuyor olabilir mi yada bataryayi yeni taktim, diyorlar yani hani bataryayi bir kac kere sarj edin kendine geliyor gibisine diye, onunla alakali birsey de olabilir mi? Mesela suan size bu mesaji yazarken 55 den 54 e dustu.

Evet telefon ekranı açık olduğu sürece ekran süresine işler. Batarya yeni olduğu için hemen düşmesi normal olabilir 3-4 deşarj’dan sonra tam gücüne kavuşacaktır.

Ayrıca bildirimlerin de etkisi büyük sonuçta her bildirim geldiğinde telefonun ekranı açılıyor, bildirim sesi geliyor bunlar da şarjın bitmesi için bi olanaklar.

Hücresel veri kullanıyorsanız da wifi’ye nazaran şarjınız daha hızlı bitebilir.

ismetyy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Evet telefon ekranı açık olduğu sürece ekran süresine işler. Batarya yeni olduğu için hemen düşmesi normal olabilir 3-4 deşarj’dan sonra tam gücüne kavuşacaktır.

Ayrıca bildirimlerin de etkisi büyük sonuçta her bildirim geldiğinde telefonun ekranı açılıyor, bildirim sesi geliyor bunlar da şarjın bitmesi için bi olanaklar.

Hücresel veri kullanıyorsanız da wifi’ye nazaran şarjınız daha hızlı bitebilir.
Sanirim sizde deji kullaniyorsunuz, oyle hatirliyorum. Sizinde ilk baslarda bu sekilde baslayip sonra duzelme oldu mu acaba ?

Sence telefonun yeni olmasından kaynaklanabilir mi ve de bataryanın?
Yani benimkisi deji batarya oldugu icin haliyle sorunlar olabilir ama orjinal bir batarya da hizla dusmesi veya kullanmadiginiz halde dusmesi cok normal gelmedi bana acikcasi ama forumdaki diger bilgili kisiler daha iyi bilir, benim gorusum bu sekilde.

Onur_0168

Asistan
Reaksiyon puanı
93
Peki teşekkürler o halde bilen biri varsa bizi aydınlatırsa çok memnun oluruz.

LUCIFERx

Asistan
Reaksiyon puanı
78
Sanirim sizde deji kullaniyorsunuz, oyle hatirliyorum. Sizinde ilk baslarda bu sekilde baslayip sonra duzelme oldu mu acaba ?

Yani benimkisi deji batarya oldugu icin haliyle sorunlar olabilir ama orjinal bir batarya da hizla dusmesi veya kullanmadiginiz halde dusmesi cok normal gelmedi bana acikcasi ama forumdaki diger bilgili kisiler daha iyi bilir, benim gorusum bu sekilde.

Evet önceden kullanıyordum sonra beğenmediğim için iade ettim.
Bende bu tarz bir şey olmadı, ilk başlarda olduysa da hatırlamıyorum. mAh değeri yüksek olduğu için uzun bi süre gidiyordu şarjı, ama sizin durum düzelir sonuçta yeni takmışsınız eğer düzelme olmaz ise garantiye gönderin yenisini gönderiyorlar.

ismetyy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Evet önceden kullanıyordum sonra beğenmediğim için iade ettim.
Bende bu tarz bir şey olmadı, ilk başlarda olduysa da hatırlamıyorum. mAh değeri yüksek olduğu için uzun bi süre gidiyordu şarjı, ama sizin durum düzelir sonuçta yeni takmışsınız eğer düzelme olmaz ise garantiye gönderin yenisini gönderiyorlar.
Insallah olmaz ya cunku orjinal bataryayi cikarken biraz zor oldu, yamuldu batarya. Geri gonderim durumunda takacagim bir batarya olmadigi icin insallah herhangi bir sorun yasamam.

LUCIFERx

Asistan
Reaksiyon puanı
78
Insallah olmaz ya cunku orjinal bataryayi cikarken biraz zor oldu, yamuldu batarya. Geri gonderim durumunda takacagim bir batarya olmadigi icin insallah herhangi bir sorun yasamam.

Orijinal batarya da fiziksel bi hasar yoksa düzleyip kullanabilirsiniz, şahsen ben hâlâ öyle kullanıyorum.

ismetyy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Orijinal batarya da fiziksel bi hasar yoksa düzleyip kullanabilirsiniz, şahsen ben hâlâ öyle kullanıyorum.
Peki ilkini iade edip sonra neden tekrar yenisini almadiniz yani firma gonderiyor diye biliyorum garanti altinda, ugrasmak mi istemediniz acaba ?

LUCIFERx

Asistan
Reaksiyon puanı
78
Peki ilkini iade edip sonra neden tekrar yenisini almadiniz yani firma gonderiyor diye biliyorum garanti altinda, ugrasmak mi istemediniz acaba ?

Önce garantiye gönderdim yenisini gönderdiler bana ama sorunum yine düzelmedi o yüzden iade ettim. Başka batarya aldım onu takmayı bekliyorum.

Reaksiyon puanı
8,012
Ben ve grupta diğer SE kullanan arkadaşlarda bu sorun yok. Yüklediğiniz uygulamalardan kaynaklı büyük ihtimalle. En iyisi siz iTunes'dan yazılımı tekrar kurun düzelir.

iPhone 6S 'den Xr kadar modelleri kullandım hiçbir cihazda gece % kaybı olmuyordu. Olması gereken de bu zaten iOS cihazlarda.

ismetyy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Fotoparça, YouTube’a yazarsanız daha detaylı görebilirsiniz.
Evet forumdan duydum o markayi inceledim de ama deji yuksek mah i yuzunden ilgimi cekti. Bakalim bir sure deneyecegim bunu, memnun olmazsam bende sizin gibi yapacagim. Fotoparca benimde aklimda cunku her ihtimale karsi.

LUCIFERx

Asistan
Reaksiyon puanı
78
Evet forumdan duydum o markayi inceledim de ama deji yuksek mah i yuzunden ilgimi cekti. Bakalim bir sure deneyecegim bunu, memnun olmazsam bende sizin gibi yapacagim. Fotoparca benimde aklimda cunku her ihtimale karsi.

Aynen benim de o yüzden ilgimi çekmişti, umarım sorun yaşamazsınız.

Onur_0168

Asistan
Reaksiyon puanı
93
En son ios 13.6'ya güncelledim bayramın ilk günü daha sonra facebook,messenger,whatsapp,hepsiburada,işcep,apple destek,online işlem türk telekom,adobe reader yükledim fazla bir uygulama da yüklemedim dediğiniz kurma nasıl oluyor pekl?

Ne yapmam lazım peki Apple destek ile yazıştım gece düşmesi normal diyor.

Son mesajlar